Skocz do zawartości
forest76

ASUS RT-AC68U niskie transfery po FTP i SAMBA

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

forest76

Witam Wszystkich i proszę o POMOC

Jestem posiadaczem ASUS RT-AC68U jednak nie wiem dlaczego moje transfery po FTP i SAMBA sa zaskakująco BARDZO NISKIE!!! odczyt i zapis to ok. 12MB/s , Domyślnie używam  pasma 5GHz w laptopie.
W routerze pod port USB 3.0 mam podpięty dysk Zewnętrzny SAMSUNG M3 1TB USB 3.0.

Router ma najnowsze oficjalne oprogramowanie Asusa i był również przywrócony do ustawień fabrycznych. Karta sieciowa w laptopie to: Intel® WiFi Link 5100 AGN > Sterownik 14.3.2.1 (2012-01-22) > Szybkość 300Mbps
System zainstalowany w Laptopie to: Windows 8.1 x64 (najnowsze aktualizacje na dzień 19-08-2014)
Podaję również linka do filmików z ustawieniami mojej karty sieciowej: 

Dodaj odpowiedź w tym temacie, aby wyświetlić ukryty link.

Nie potrafię dojść dlaczego transfery przy przerzucaniu filmów są tak niskie.
Odległość od routera (stoi na wysokości ok. 1,6metra) do komputera typu laptop to ok. 3metry bez żadnych przeszkód po drodze!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
The Dino

Też mam maks. 12 MB/s (dysk wprawdzie na USB2.0, ale mimo to spokojnie wykręca 30MB/s). Przy czym mój laptop łączy się na 150Mbp i wtedy to się zgadza. Lepszą kartę mam w stacjonarnym, ale obecnie nie mam możliwości sprawdzenia tego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jabol
Intel® WiFi Link 5100 AGN > Sterownik 14.3.2.1 (2012-01-22) > Szybkość 300Mbps

300 Mbps : 8 = 37,5 MB/s : 2 = 18,75 MB/s

(przeliczenie Mbps na MB/s) = (nawet połowę łącza może zabierać szyfrowanie) = orientacyjny wynik.

Więc jak masz 12 to nie tak źle jak na N w 300

Sprawdź jak po kablu idzie. Obstawiam że to po prostu słaba karta WiFi i tyle.

Edytowane przez Jabol
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Idanit
Obstawiam że to po prostu słaba karta WiFi i tyle

też skłaniałbym się ku temu. U mnie na karcie Intel Advanced-N 6235 (też N300) w dość wiekowym kompie transfery w obie strony są rzędu 20-22 MB/s.

Domyślnie używam  pasma 5GHz w laptopie

Zaloguj się do rutera Logi systemowe/Wireless log i sprawdź szerokość kanału dla 5GHz

12MB/s nawet przy tej karcie to wg mnie dość słaby (choć nie tragiczny) wynik. Choć na pierwszym filmiku zastanawiające jest gdy przesuwasz suwakiem w prawo, "obsługiwana szybkość transmisji 120Mb/s"?

Ustaw jeszcze agresywność mobilności na "Najwyższa", nie sądzę żeby to coś zmieniło... ale spróbować nie zawadzi.

Sprawdź ustawienia planu zasilania czy nie masz ustawionego oszczędzania energii dla karty sieciowej.

Miej jednak świadomość, że to dość stara karta sieciowa, więc nie spodziewaj się fajerwerków.  :(

Edytowane przez Idanit
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
forest76

Nawiązując do podpowiedzi @Idanit ,dziś kolejny dzień prób:
Na wstępie link do "Logi systemowe - Wireless Log": 

(nie potrafię zinterpretować tego zapisu  ;-) )

Ustawienie  "Agresywności mobilności" na "Najwyższa" -niestety nic nie pomogło, lecz światełko w tunelu jest w podłączeniu laptopa do prądu.
Wprawdzie w moim lapku przy właczonym zasilaczu zmiana prędkości nie ruszyła i pozostaje na wartości: 12MB/s (sprawdzałem w opcjach zasilania jak jest ustawione > ustawienie karty sieciowej bezprzewodowej i jest na max) , to j
ednak na lapku żony (Intel® Centrino® Advanced-N 6235 > Sterownik 15.10.3.2 (2013-08-22) > Szybkość 300Mbps) transfery przy podłączonym zasilaczu skoczyły do wartości od 17MB/s do nawet 25MB/s. Nie są one jednak stałe i raz jest 17 a raz 25 przy kopiowaniu pojedynczo filmu o wadze 3, 5, 12 GB.

Przypominam, że Kopiowanie robiłem poprzez FTP i 5GHz z dyskiem USB3.0 podłaczonym do routera w port USB 3.0.

Planuję zakupić kartę WiFi: INTEL AC 7260.HMWWB (jest jednak delikatny problem, bo nikt nigdzie jej nie ma. Piszę już wszędzie gdzie się da)

Piętą Achillesową, jest więc zapewne karta WIFI. 

PS. jak ktoś ma jakieś sugestie lub inne pomysły proszę pisać. 
THX

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Idanit
nie potrafię zinterpretować tego zapisu

Widniej 80MHz więc wszystko jest OK.

pozostaje na wartości: 12MB/s

Tak jak pisałem, to może być kres możliwości tej karty.

Planuję zakupić kartę WiFi: INTEL AC 7260.HMWWB

Zdecydowanie nie polecam... poszukaj na forum ile już osób miało z nią problemy. Zdecydowanie lepszą znajdziesz tutaj:

Nie wiem czym one się różnią (podobnie serwis Dell-a ;-) ) Ja zamówiłem tą najtańszą, ale jeszcze nie dotarła.

Tutaj porównanie możliwości: http://openitforum.pl/topic/544-por%C3%B3wnanie-kart-ac/

a tutaj pełny test: http://openitforum.pl/topic/541-dell-dw1550-bcm4352-rt-ac68u/

Edytowane przez Idanit
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
forest76

Dzięki za info, poszukam tej karty co podałeś wyżej.
DOPISANE po 5ciu minutach:

Wielka szkooda bo mam laptopa LENOVO, a ztego co piszą na tym forum 

ten laptop ma blokadę w Biosie na inne karty niż INTEL. A nie jestem taki mocny aby wgrywać alternatywnego Biosa. Więc jestem w kropce i chyba będę polował na ta kartę Intela 7260.

Edytowane przez forest76

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• kadaffi
      Przez kadaffi
      Witam
      Właśnie zakupiłem router netgear r7800. Skonfigurowałem go wstępnie i jestem niezadowoloy z transferów w sieci wifi.  W sieci mam qnapa 1gb ethernet na którego chce przerzucać dane z laptopa oraz oglądać filmy na tv ale na tą chwilę transfery jakie osiągam przy kopiowaniu plików odczyt jakieś 15/20MB/s 5ghz i jakieś 10MB/s 2,4ghz. Moja karta sieciowa to Intel(R) Dual Band Wireless-AC 8260. Nie mogę się w niej doszukać zmiany szerokości kanału. Ustawione mam 20mhz. Czy ona nie obsługuje chociażby 40mhz? Na tą chwile przepustowość karty sieciowej pokazuje mi 5ghz 870Mb/s 2,4 ghz 144 Mb/s. Czy macie jakieś sugestie? 
      Pozdrawiam
    • OpenITbot
      Przez OpenITbot

Zobacz plik ASUS RT-AC68U Firmware
      ASUS RT-AC68U Firmware
      Dodający OpenITbot Dodano 2014.02.14 Kategoria ASUS  
    • Karioka
      Przez Karioka
      Jest to mój pierwszy post więc witam Was serdecznie.
      Rozważam zakup serwera NAS i wpadły mi w oko dwa modele: Synology 216j i Qnap TS-251 (ewentualnie TS-231). Sporo pytań na temat tych modeli pojawiało się już na forum, jednak moje dotyczy przede wszystkim kwestii synchronizacji danych.
      Mam kilka stron www na różnych hostingach. Chciałabym, aby cyklicznie NAS wykonał mi ich kopię zapasową - najlepiej z zachowaniem kilku backupów wstecz, najlepiej bez pobierania wszystkich danych, a tylko te, które zostały nowo dodane lub zmienione. Z tego co się dowiedziałam Synology nie ma dedykowanego programu do synchronizacji FTP->NAS. Można to jednak wykonać harmonogramem zadań i umieszczonym tam skryptem shella korzystającym z rsync (źródło:
      Dodaj odpowiedź w tym temacie, aby wyświetlić ukryty link. Z kolei grzebiąc w demo panelu Qnap widziałam dedykowaną nakładkę, która wykonuje synchronizacją FTP->NAS i odwrotnie. Bez konieczności uciekania się do pisania skryptu.
      I teraz na koniec moje pytania:
      1. czy synchronizacja wbudowana w QNAP faktycznie jest tym o czym myślę i wykona mi synchro plików z FTP na NAS?
      2. czy QNAP posiada coś na kształt harmonogram zadań z Synology gdzie można cyklicznie wywoływać sobie skrypty shell czy też php?
      Z góry dziękuję za rady i podpowiedzi.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności