Skocz do zawartości
sebasvp

router ac68u i dysk 2tb wd ultra

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

sebasvp

Witam

Na poczatek witam wszystkich uzytkownikow forum openitforum gdyz jestem tu nowy. Mam otoz taka sprawe uzywam routera asus ac68u i z poczatku wszystko fajnie smigalo ale gdy wprowadzilem ddns to podlaczony do routera dysk wd 2tb ultra pokazal ze wykrywa jakies bledy i nalezy je naprawic. Wiec po chwili wylaczylem ddns ale problem nie zniknal, a support asusa probuje mi wmowic ze dysk nie dostaje wystarczajacego napiecia i dlatego tak sie dzieje ale moim zdaniem to by od razu niedzialalo a wczesniej wszystko fajnie chodzilo. Zalaczylem zrzut ekranu jak to wyglada u mnie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house

Nie widzę zrzutu ekranu więc trudno coś wywnioskować. Niewystarczające napięcie z USB powoduje raczej, że dysk jest lub nie jest widoczny w asuswrt. Nie napisałeś jaki system plików masz na dysku ale jeśli to ntfs to mogą pojawić się błędy o których wspominasz. Sprawdziłeś system plików dysku w komputerze?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
sebasvp

Przepraszam jeszcze raz dodam powinno byc ok. Co do plikow to na 99% sa to ntfs teraz nie sprawdze bo w pracy jestem, ale przyjze sie temu dokladniej w domu a ten system plikow na dysku to nie wiem. Dzieki za zainteresowanie tematem.

Edytowane przez sebasvp
  • Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house

Sprawdź dysk w komputerze. Dopiero po pełnym chkdsk podepnij pod router i okaże się co dalej. Ddns nie miał z tym nic wspólnego - zbieg okoliczności :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Idanit

@sebasvp Po pierwsze to zamaż na zdjęciu (choćby Paintem) nr PIN i Mac adresy (MAC adresy to Pesel twojego rutera), bo w ten sposób to (obrazując), zostawiłeś uchylone drzwi w sylwestra i poszedłeś na całonocną hulankę... tym bardziej, że podałeś jeszcze adres WAN IP!!!

Oczywiście zmień nr PIN w ruterze bo teraz, każdy kto znajdzie twój Login w otoczeniu sieciowym (który też widać na zdjęciu) może bez problemu... sam domyśl się reszty ;-)

Jak to zrobiłeś, to zrób co następuje:

zrestartuj prądowo ruter, jeśli to nie pomogło to zaznacz ikonkę dysku... po prawej stronie wyświetli Ci się okno status dysku USB... "wejdź" w narzędzia dyskowe i przeskanuj dysk ponownie. Mi czasami już to pomagało.

Jeśli nadal jest błąd, to podepnij dysk do kompa, powinno się pojawić okienko o błędzie na dysku z pytaniem czy naprawić, wiesz chyba co zrobić. Nawet jeśli nie pojawi się to okienko to Windows i tak dopisze brakujące nazwijmy to "pliki startowe". Podepnij dysk do rutera i na 99% problem zniknie. Jeśli nie, to napisz.

Edytowane przez Idanit
  • Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
sebasvp

teraz to mam problem HOUSE nie czyta wogóle nie widzi dysku po chkdsk. pomóż  bo mnie żona zabije chyba

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house

:) to tym bardziej utwierdza w przekonaniu że dysk lub partycja ntfs był uszkodzony :) czy dysku nie widzi router czy komputer ? Czy po podłączeniu do komputera dysk się kręci /działa po USB? Litera dysku jest przypisana? Czy tylko w asuswrt jest niewidoczny?

Chkdsk znalazł jakieś błędy? Jak się zakończył?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
sebasvp

Halo terazjuż na spokojnie wszystko jest ok z dyskiem nie wiem czemu nie wykrywało na kompie nie mam pojęcia. Chkdsk nie znalazł żadnych błędów. Jak podłączyłem do routera to jest napisane że dysk jest odmontowany. zamontuje go jeszcze raz i zobaczymy.

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
The Dino

Mam podobny problem (błąd w $UpCase coś tam). Zaczęło się to po aktualizacji do najnowszego fw, pisałem tu gdzieś o tym przy okazji. W tym fw wymienili sterownik NTFSa i od tego się to zaczęło. Ogólnie olewam to na razie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
sebasvp

przez router dalej to samo , po skanowaniu wychodzi dalej ze jest odmontowany:

etMount(/proc/mounts): "/dev/sda1"

GetMount(/proc/mounts): "/dev/sda1" is not mounted
GetMount(/etc/mtab): "/dev/sda1"
GetMount(/etc/mtab): "/dev/sda1" is not mounted

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
The Dino

Jeśli jest wymontowany, odepnij go i po chwili podepnij. Po jakieś chwili router powinien go podpiąć. Przynajmniej u mnie tak jest (jeśli się nie podmontuje, to sprawdź czy nie zaczął skanować dysku).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house

Powroc do poprzedniej gdzie jest inny modul obslugi ntfs.moze to pomoze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house

Do wersji 3.0.0.4.374.5656, u mnie bardzo dobrze dzialala. Nic nie popsujesz aktualizujac ofw w dol.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
sebasvp

Faktycznie coś z ta aktualizacją nie halo wielkie dzięki na wczesniejszym jest wszystko ok. napiszę zaraz do asus że coś z aktualizacją z**** ze jak coś to niech najpierw pomyślą 2 razy, a nie że potem czlowiek staje na glowie i nie wie o co caman? przez ich durne i nieprzemyślane aktualizacje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house

Temat zamykam jako rozwiazany. Na przyszlosc prosze - mniej inwektyw :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• Coreus
      Przez Coreus
      Hej,
      Już wcześniej pisałem na forum w podobnym temacie: 

Cóż trochę czasu upłynęło. Jakiś czas temu skończyła mi się umowa na czas nieokreślony na Internet LTE.  Z początku "jakość" internetu była bardzo przyzwoita, z czasem niestety, jak to zwykle bywa. Nadszedł więc czas, by coś zmienić!
      Dlatego postanowiłem teraz odświeżyć temat, podzielić się informacjami , wyciągnąć wnioski z doświadczeń i zrobić drugie podejście, by poprawić jakość i prędkość, a przy okazji dowiedzieć się czegoś od Was i zostawić coś dla innych. 

Internet LTE - od czego zacząć?
      1. Zanim zdecydujesz się na operatora sieci komórkowej oraz indywidualny! zakup sprzętu - sprawdź dostępność Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość.  (+
      Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość. ):   
      a) zwróć uwagę na maszty operatorów pod kątem LTE. Zrób ich listę z uwzględnieniem lokalizacji oraz pasma:

b) sprawdź odległość do interesujących Cię masztów - np.
      Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość. to umożliwia:
      c) przeanalizuj listę masztów: dla każdego masztu z listy - zwróć uwagę na topografię terenu, odległość, wszelkiego rodzaju przeszkody - odrzuć te najdalsze, bądź niekorzystnie zlokalizowane (z uwagi na przeszkody - np. las, budynki, ukształtowanie terenu itp.) 
      d) przygotuj listę pomiarową (dostępni operatorzy z konkretnym pasmem i odległością do nadajnika + pomiary sygnału - więcej
      Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość. ):
      Garść informacji o oznaczeniach:
      2. Przeanalizuj ofertę internetu LTE u operatorów komórkowych:
      a)  całkiem przyjemnie zebrana oferta do kupy: 
      Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość. jedni operatorzy oferują większy limit, drudzy za to przy jego przekroczeniu ograniczają prędkość do 2Mbit/s zamist 32Kbit/sek, a jeszcze inni dają za darmo brak limitów w godzinach 0:00-8:00 (warto zwrócić uwagę)
      b) pamiętaj, że internet LTE bez limitu nie istnieje!: 
      Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość. 3. Wybierz kilka operatorów w oparciu o listę wybranych masztów (pkt 1) oraz na podstawie przeanalizowanej oferty (pkt 2). Zakup karty startery na internet, by mieć na podstawie czego przetestować i wybrać najlepszą opcję - nie tylko odległość, oferta, ale również faktyczny stan ilości przyłączonych użytkowników, będzie mieć wpływ na szybkość internetu.
      4.  Pora zastanowić się nad wyborem sprzętu:
      Kup sprzęt sam (osobista sugestia) - nie decyduj się na ten w ofercie od operatora sieci komórkowej. Dlaczego? Cóż operatorzy czasami oferują sprzęt, który wspiera LTE - ale przykładowo router ma tylko 1 wyjście antenowe - np. D-Link DWR-921E. Co prawda nie jest to regułą. Generalnie w interesie operatorów sieci komórkowej jest jak najwięcej pozyskać klientów, a jak najmniej inwestować w rozbudowę i modernizację obecnej infrastruktury.
      Jest kilka możliwości:
      - wariant 1 - router z podwójnym wyjściem antenowym i obsługą kart pod internet dual LTE + antena
      - wariant 2 - router z obsługą modemów dual LTE + modem dual LTE (koniecznie HiLink\NDIS) z dwoma wyjściami antenowymi + antena

W kolejnych postach postaram się skupić nad wyborem anteny - co zresztą na chwilę obecną najbardziej mnie interesuje. Pomyślałem jednak, że wstęp powyżej, może być przydatny dla innych.
    • OpenITbot
      Przez OpenITbot
      Zasięg sieci LTE w Polsce z każdym rokiem jest większy, a prędkości wysyłania i pobierania danych coraz wyższe. Sprawia to, że częściej decydujemy się na korzystanie z Internetu od operatora komórkowego także w domu. Rozwiązanie to daje nam większą swobodę, jeżeli często zmieniamy miejsce zamieszkania: usługę dostępu do Internetu możemy po prostu zabrać ze sobą. Jednak oczekiwania względem domowej sieci są zupełnie inne niż wobec Internetu mobilnego: przede wszystkim domowe WiFi powinno zapewniać dostęp do Internetu na całej powierzchni mieszkania czy domu. Takim zadaniom doskonale sprosta nowy router TP-Link.

Za zasięg routera odpowiedzialne są trzy wydajne anteny zewnętrzne z technologią kształtowania wiązki, zapewniającą wysoką stabilność połączeń. Kolejnym rozwiązaniem poprawiającym stabilność i szybkość naszego WiFi jest technologia MU-MIMO, dzięki której router może obsługiwać kilka urządzeń jednocześnie i przesyłać dane 2x szybciej. TL-MR3620 posiada wbudowany port USB z obsługą modemów 3G/LTE, możliwość połączeń VPN oraz funkcję kontroli rodzicielskiej. 

Router TP-Link TL-MR3620 ma również wbudowany port WAN, który pozwala na połączenie z siecią kablową. Takie rozwiązanie sprawia, że router jest rozwiązaniem uniwersalnym i nie musimy go zmieniać, jeśli postanowimy zmienić dostawcę Internetu. Jeśli natomiast zdecydujemy się na co dzień korzystać z połączenia kablowego, Internet 3G/LTE może wówczas pełnić funkcję połączenia awaryjnego.
      TL-MR3620 rozgłasza 2 oddzielne sieci bezprzewodowe, w paśmie 5GHz o prędkości do 867Mb/s oraz w paśmie 2,4GHz o prędkości do 450Mb/s. Pozwala to na zoptymalizowanie działania naszej sieci poprzez wykorzystanie łącza do odpowiedniej aktywności. Pasmo 5GHz sprawdzi się do bardziej wymagających, wrażliwych na opóźnienia zastosowań, takich jak transmisje strumieniowe wideo w jakości HD lub gry online. Natomiast pasmo 2,4GHz idealnie sprawdzi się do codziennych, mniej wymagających aplikacji, takich jak poczta elektroniczna i przeglądanie stron internetowych. 
      Konfiguracja urządzenia jest niezwykle prosta i można ją przeprowadzić na dwa sposoby. Tradycyjnie – za pośrednictwem panelu konfiguracyjnego lub za pomocą smartfonu z zainstalowaną aplikacją TP-Link Tether. Oprogramowanie pozwala między innymi ograniczać dostęp do sieci dzieciom lub pracownikom. Możemy zastosować blokowanie adresów URL a za pomocą białej i czarnej listy zarządzać dostępem do zasobów sieciowych. Do dyspozycji mamy również opcję stworzenia dodatkowej sieci WiFi dla gości, którzy będą mieli możliwość korzystania z Internetu bez dostępu do zasobów sieci lokalnej.
      Więcej informacji na temat routera TL-MR3620 dostępne jest na stronie :

Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość. Router jest już dostępny w sprzedaży w cenie ok. 199 zł brutto. Produkt objęty zostały 36-miesięczną gwarancją.
    • OpenITbot
      Przez OpenITbot
      Na tegorocznych pokazach dla partnerów firma Synology zaprezentowała nowy produkt sieciowy - Synology Mesh Router. Niewiele wiadomo na temat konstrukcji sprzętowej, wydajnościowo router został zaklasyfikowany jako rozwiązanie AC2200. Teoretyczna maksymalna wydajność w paśmie 2,4 GHz wynosi 450 Mbit/s i 1733 Mbit/s  w paśmie 5 GHz.  Trzecie pasmo 5GHz Mesh Router wykorzystuje jako dedykowaną linię komunikacji pomiędzy segmentami sieci - awaria jednego z urządzeń automatycznie powoduje przełączenie komunikacji na kolejne dostępne urządzenie. Synology Mesh Router może pracować samodzielnie lub w zestawieniu z poprzednim modelem - Synology RT2600ac. 

Połączenie kilku jednostek Mesh Router (lub RT2600ac + Mesh Router) pozwala na utworzenie jednej sieci bezprzewodowej dla całego domu, oferując dynamiczne przełączanie klientów Wi-Fi pomiędzy urządzeniami w celu zapewnienia najwyższej jakości sygnału oraz wyeliminowania stref bez zasięgu. Systemem można zarządzać centralnie przy użyciu oprogramowania Synology Router Manager. Synology Mesh Router nie posiada zewnętrznych anten i obsługuje roaming w ramach pojedynczego SSID. Dodatkowo oferować ma mechanizmy zarządzania wydajnością i ograniczeniami dla aplikacji za pomocą QoS - co ciekawe - dla niektórych segmentów sieci.

Synology Mesh Router dostępny będzie na rynku pod koniec roku. Brak informacji na temat ceny. 
      źródło : nl.hardware.info, hkitblog.com
  • Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności