Skocz do zawartości
sebasvp

router ac68u i dysk 2tb wd ultra

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

sebasvp

Witam

Na poczatek witam wszystkich uzytkownikow forum openitforum gdyz jestem tu nowy. Mam otoz taka sprawe uzywam routera asus ac68u i z poczatku wszystko fajnie smigalo ale gdy wprowadzilem ddns to podlaczony do routera dysk wd 2tb ultra pokazal ze wykrywa jakies bledy i nalezy je naprawic. Wiec po chwili wylaczylem ddns ale problem nie zniknal, a support asusa probuje mi wmowic ze dysk nie dostaje wystarczajacego napiecia i dlatego tak sie dzieje ale moim zdaniem to by od razu niedzialalo a wczesniej wszystko fajnie chodzilo. Zalaczylem zrzut ekranu jak to wyglada u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Nie widzę zrzutu ekranu więc trudno coś wywnioskować. Niewystarczające napięcie z USB powoduje raczej, że dysk jest lub nie jest widoczny w asuswrt. Nie napisałeś jaki system plików masz na dysku ale jeśli to ntfs to mogą pojawić się błędy o których wspominasz. Sprawdziłeś system plików dysku w komputerze?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sebasvp

Przepraszam jeszcze raz dodam powinno byc ok. Co do plikow to na 99% sa to ntfs teraz nie sprawdze bo w pracy jestem, ale przyjze sie temu dokladniej w domu a ten system plikow na dysku to nie wiem. Dzieki za zainteresowanie tematem.

Edytowane przez sebasvp
  • Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Sprawdź dysk w komputerze. Dopiero po pełnym chkdsk podepnij pod router i okaże się co dalej. Ddns nie miał z tym nic wspólnego - zbieg okoliczności :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Idanit

@sebasvp Po pierwsze to zamaż na zdjęciu (choćby Paintem) nr PIN i Mac adresy (MAC adresy to Pesel twojego rutera), bo w ten sposób to (obrazując), zostawiłeś uchylone drzwi w sylwestra i poszedłeś na całonocną hulankę... tym bardziej, że podałeś jeszcze adres WAN IP!!!

Oczywiście zmień nr PIN w ruterze bo teraz, każdy kto znajdzie twój Login w otoczeniu sieciowym (który też widać na zdjęciu) może bez problemu... sam domyśl się reszty ;-)

Jak to zrobiłeś, to zrób co następuje:

zrestartuj prądowo ruter, jeśli to nie pomogło to zaznacz ikonkę dysku... po prawej stronie wyświetli Ci się okno status dysku USB... "wejdź" w narzędzia dyskowe i przeskanuj dysk ponownie. Mi czasami już to pomagało.

Jeśli nadal jest błąd, to podepnij dysk do kompa, powinno się pojawić okienko o błędzie na dysku z pytaniem czy naprawić, wiesz chyba co zrobić. Nawet jeśli nie pojawi się to okienko to Windows i tak dopisze brakujące nazwijmy to "pliki startowe". Podepnij dysk do rutera i na 99% problem zniknie. Jeśli nie, to napisz.

Edytowane przez Idanit
  • Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sebasvp

teraz to mam problem HOUSE nie czyta wogóle nie widzi dysku po chkdsk. pomóż  bo mnie żona zabije chyba

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

:) to tym bardziej utwierdza w przekonaniu że dysk lub partycja ntfs był uszkodzony :) czy dysku nie widzi router czy komputer ? Czy po podłączeniu do komputera dysk się kręci /działa po USB? Litera dysku jest przypisana? Czy tylko w asuswrt jest niewidoczny?

Chkdsk znalazł jakieś błędy? Jak się zakończył?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sebasvp

Halo terazjuż na spokojnie wszystko jest ok z dyskiem nie wiem czemu nie wykrywało na kompie nie mam pojęcia. Chkdsk nie znalazł żadnych błędów. Jak podłączyłem do routera to jest napisane że dysk jest odmontowany. zamontuje go jeszcze raz i zobaczymy.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
The Dino

Mam podobny problem (błąd w $UpCase coś tam). Zaczęło się to po aktualizacji do najnowszego fw, pisałem tu gdzieś o tym przy okazji. W tym fw wymienili sterownik NTFSa i od tego się to zaczęło. Ogólnie olewam to na razie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sebasvp

przez router dalej to samo , po skanowaniu wychodzi dalej ze jest odmontowany:

etMount(/proc/mounts): "/dev/sda1"

GetMount(/proc/mounts): "/dev/sda1" is not mounted
GetMount(/etc/mtab): "/dev/sda1"
GetMount(/etc/mtab): "/dev/sda1" is not mounted

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
The Dino

Jeśli jest wymontowany, odepnij go i po chwili podepnij. Po jakieś chwili router powinien go podpiąć. Przynajmniej u mnie tak jest (jeśli się nie podmontuje, to sprawdź czy nie zaczął skanować dysku).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Jakiej wersji FW używasz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sebasvp

3.0.0.4.376_1663-ge9dbdf3 fw cos takiego jest napisane

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Powroc do poprzedniej gdzie jest inny modul obslugi ntfs.moze to pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sebasvp

A jak to zrobić by nie spi**** i do której wersji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Do wersji 3.0.0.4.374.5656, u mnie bardzo dobrze dzialala. Nic nie popsujesz aktualizujac ofw w dol.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sebasvp

Faktycznie coś z ta aktualizacją nie halo wielkie dzięki na wczesniejszym jest wszystko ok. napiszę zaraz do asus że coś z aktualizacją z**** ze jak coś to niech najpierw pomyślą 2 razy, a nie że potem czlowiek staje na glowie i nie wie o co caman? przez ich durne i nieprzemyślane aktualizacje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Temat zamykam jako rozwiazany. Na przyszlosc prosze - mniej inwektyw :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• kadaffi
      Przez kadaffi
      Witam
      Właśnie padł mój netgear r7800( i dobrze:)) Szukam następcy. Wstępnie zastanawiam się nad Asusem ac88u, Asusem ac86u bądź Synology 2600ac. Faworytem jest póki co ac88u ze względu na agregację portów ponieważ posiadam nas Qnap ts251+ ze wspomnianą agregacją, liczba portów też na duży plus. Zdaję sobie sprawę że przy obecnym użyciu nie odczuję tej agregacji ale szukam sprzętu przyszłościowo. Jedyną rzeczą dla której biorę pod uwagę pozostałe routery jest procesor, mają wyższe taktowania tylko nie wiem czy w moim przypadku będzie miało to jakiś wpływ ponieważ wszystkie dane będą płynąć z nasa. Router nie zobaczy raczej żadnego dysku USB. Co proponujecie do kwoty 1200 zł? Łączę które posiadam to xdsl 400/400.

Pozdrawiam

• lackypl
      Przez lackypl
      Witam wszystkich.
      Mam takie pytanie zauważyłem,że w logach mam :
      Jan  8 20:45:31 rc_service: watchdog 263:notify_rc start_cfgsync Jan  8 20:46:02 rc_service: watchdog 263:notify_rc start_cfgsync Jan  8 20:46:31 rc_service: watchdog 263:notify_rc start_cfgsync Jan  8 20:47:02 rc_service: watchdog 263:notify_rc start_cfgsync Jan  8 20:47:31 rc_service: watchdog 263:notify_rc start_cfgsync Jan  8 20:48:02 rc_service: watchdog 263:notify_rc start_cfgsync Jan  8 20:48:31 rc_service: watchdog 263:notify_rc start_cfgsync Jan  8 20:49:02 rc_service: watchdog 263:notify_rc start_cfgsync Jan  8 20:49:31 rc_service: watchdog 263:notify_rc start_cfgsync i tak co 30 s.
      Merlina aktualizowałem wczoraj ,aktualna wersja Wersja firmware:384.8_2, po aktualizacji naturalnie reset i wszystko na nowo z palucha ustawione, ale to nie pomogło.
      Wszystko działa dobrze, nie widzę żadnych problemów.
      Czy jest na to jakieś rozwiązanie ?
      dzięki za pomoc
    • dafie
      Przez dafie
      Mój poprzedni temat został zamknięty, więc dodaję nowy, jako iż zrodziły się kolejne problemy.

Kupując router nie znałem dokładnie budowy mieszkania (bo to nie dla mnie). Teraz widzę, że sytuacja nie wygląda tak kolorowo, jeśli miałby to działać na 5 Ghz. Schemat mieszkania wygląda tak (metraż to 60m2):>

Czerwony router to: TP-Link Archer C1200/C6
      Komputery z kartą 5Ghz będą wyposażone w D-Link DWA-582 (PCIe).

Obecnie jeszcze komponenty sieciowe nie są jeszcze kupione. Czy takie rozwiązanie ma sens dla tego mieszkania? Teraz po 2.4Ghz w większości przypadków prędkości to 1-10 MB/s (po kablu jest 50Mb/s, czyli tyle ile w umowie). W pokoju najbardziej oddalonym od routera często telefon w ogóle nie widzi wifi (obecnie router to TP-LINK TL-WR841N PL), z tym że 2 lata temu działał o wiele lepiej. Myślałem, że to uszkodzenie routera, ale wystarczyło zmienić kanał, by prędkość skoczyła do 43Mb/s. Niestety spadła po jakimś czasie do normalnych wartości. Zdaje się, że prędkości są obniżone przez duże nagromadzenie routerów nadających po 2.4Ghz.

Zadowalające dla mnie byłoby uzyskanie stabilnego 40Mb/s w komputerze blisko routera i 30Mb/s w pokoju najbardziej oddalonym od routera przy częstotliwości 5GHz. Jest to realne w tym przypadku?

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.