Skocz do zawartości
sebasvp

router ac68u i dysk 2tb wd ultra

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

sebasvp

Witam

Na poczatek witam wszystkich uzytkownikow forum openitforum gdyz jestem tu nowy. Mam otoz taka sprawe uzywam routera asus ac68u i z poczatku wszystko fajnie smigalo ale gdy wprowadzilem ddns to podlaczony do routera dysk wd 2tb ultra pokazal ze wykrywa jakies bledy i nalezy je naprawic. Wiec po chwili wylaczylem ddns ale problem nie zniknal, a support asusa probuje mi wmowic ze dysk nie dostaje wystarczajacego napiecia i dlatego tak sie dzieje ale moim zdaniem to by od razu niedzialalo a wczesniej wszystko fajnie chodzilo. Zalaczylem zrzut ekranu jak to wyglada u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Nie widzę zrzutu ekranu więc trudno coś wywnioskować. Niewystarczające napięcie z USB powoduje raczej, że dysk jest lub nie jest widoczny w asuswrt. Nie napisałeś jaki system plików masz na dysku ale jeśli to ntfs to mogą pojawić się błędy o których wspominasz. Sprawdziłeś system plików dysku w komputerze?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sebasvp

Przepraszam jeszcze raz dodam powinno byc ok. Co do plikow to na 99% sa to ntfs teraz nie sprawdze bo w pracy jestem, ale przyjze sie temu dokladniej w domu a ten system plikow na dysku to nie wiem. Dzieki za zainteresowanie tematem.

Edytowane przez sebasvp
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Sprawdź dysk w komputerze. Dopiero po pełnym chkdsk podepnij pod router i okaże się co dalej. Ddns nie miał z tym nic wspólnego - zbieg okoliczności :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Idanit

@sebasvp Po pierwsze to zamaż na zdjęciu (choćby Paintem) nr PIN i Mac adresy (MAC adresy to Pesel twojego rutera), bo w ten sposób to (obrazując), zostawiłeś uchylone drzwi w sylwestra i poszedłeś na całonocną hulankę... tym bardziej, że podałeś jeszcze adres WAN IP!!!

Oczywiście zmień nr PIN w ruterze bo teraz, każdy kto znajdzie twój Login w otoczeniu sieciowym (który też widać na zdjęciu) może bez problemu... sam domyśl się reszty ;-)

Jak to zrobiłeś, to zrób co następuje:

zrestartuj prądowo ruter, jeśli to nie pomogło to zaznacz ikonkę dysku... po prawej stronie wyświetli Ci się okno status dysku USB... "wejdź" w narzędzia dyskowe i przeskanuj dysk ponownie. Mi czasami już to pomagało.

Jeśli nadal jest błąd, to podepnij dysk do kompa, powinno się pojawić okienko o błędzie na dysku z pytaniem czy naprawić, wiesz chyba co zrobić. Nawet jeśli nie pojawi się to okienko to Windows i tak dopisze brakujące nazwijmy to "pliki startowe". Podepnij dysk do rutera i na 99% problem zniknie. Jeśli nie, to napisz.

Edytowane przez Idanit
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sebasvp

teraz to mam problem HOUSE nie czyta wogóle nie widzi dysku po chkdsk. pomóż  bo mnie żona zabije chyba

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

:) to tym bardziej utwierdza w przekonaniu że dysk lub partycja ntfs był uszkodzony :) czy dysku nie widzi router czy komputer ? Czy po podłączeniu do komputera dysk się kręci /działa po USB? Litera dysku jest przypisana? Czy tylko w asuswrt jest niewidoczny?

Chkdsk znalazł jakieś błędy? Jak się zakończył?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sebasvp

Halo terazjuż na spokojnie wszystko jest ok z dyskiem nie wiem czemu nie wykrywało na kompie nie mam pojęcia. Chkdsk nie znalazł żadnych błędów. Jak podłączyłem do routera to jest napisane że dysk jest odmontowany. zamontuje go jeszcze raz i zobaczymy.

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
The Dino

Mam podobny problem (błąd w $UpCase coś tam). Zaczęło się to po aktualizacji do najnowszego fw, pisałem tu gdzieś o tym przy okazji. W tym fw wymienili sterownik NTFSa i od tego się to zaczęło. Ogólnie olewam to na razie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sebasvp

przez router dalej to samo , po skanowaniu wychodzi dalej ze jest odmontowany:

etMount(/proc/mounts): "/dev/sda1"

GetMount(/proc/mounts): "/dev/sda1" is not mounted
GetMount(/etc/mtab): "/dev/sda1"
GetMount(/etc/mtab): "/dev/sda1" is not mounted

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
The Dino

Jeśli jest wymontowany, odepnij go i po chwili podepnij. Po jakieś chwili router powinien go podpiąć. Przynajmniej u mnie tak jest (jeśli się nie podmontuje, to sprawdź czy nie zaczął skanować dysku).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sebasvp

3.0.0.4.376_1663-ge9dbdf3 fw cos takiego jest napisane

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Powroc do poprzedniej gdzie jest inny modul obslugi ntfs.moze to pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Do wersji 3.0.0.4.374.5656, u mnie bardzo dobrze dzialala. Nic nie popsujesz aktualizujac ofw w dol.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sebasvp

Faktycznie coś z ta aktualizacją nie halo wielkie dzięki na wczesniejszym jest wszystko ok. napiszę zaraz do asus że coś z aktualizacją z**** ze jak coś to niech najpierw pomyślą 2 razy, a nie że potem czlowiek staje na glowie i nie wie o co caman? przez ich durne i nieprzemyślane aktualizacje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Temat zamykam jako rozwiazany. Na przyszlosc prosze - mniej inwektyw :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności