Skocz do zawartości
kowalio

ASUS RT-N66U + modem E3276

Rekomendowane odpowiedzi

kowalio

Witam

postawiłem nowe oprogramowanie Merlina na swoim N66U o numerze RT-N66U_3.0.0.4_376.44_0

Modem mi działa na laptopie, wiec z nim jest wszystko ok, jednak nie potrafię sobie poradzić z tym, aby podawał mi internet poprzez USB czy jako główne czy zapasowe źródło sygnału w routerze.

Czy mogę prosić o pomoc osób, którym to działa lub zdementowanie informacji, że to po prostu działać nie będzie w tym modelu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• jaros85
      Przez jaros85
      Witam wszystkich.
      Mam ruter Asusa RT-N66U z firmaware merlina 380.68 oraz modem Huawei E3372s-153 HiLink
      Modem jest wykrywany prawidłowo w ruterze problemy zaczynają się gdy chcę ustawić loadbalancing lub failover.
      W pracy loadbalancing cały ruter działa do czasu większego obciążenia łącza np. po uruchomieniu speedtestu po chwili cały ruter się restartuje.
      Ten sam problem występuje gdy ruter przełączy się na łącze zapasowe w trybie failover.
      Wygląda jak by był jakiś timeout który wywołuje restart rutera.
      Robiłem testy z modemem Huawei E3131 (nie HiLink) i tam wszystko działało.
    • Tibo
      Przez Tibo
      Cześć, bawiłem się ostatnio programem Xirrus Wi-Fi Designer i stworzyłem heat mapy dla pokrycia zasięgiem sieci mojego domu, przy użyciu RT-N66U. Otóż okazuje się, że na 18 punktów pomiarowych w przypadku częstotliwości 2,4GHz DD-WRT ma najsilniejszy sygnał w 15 z tych punktów, Tomato nieco mniej, ale OFW oraz Merlin wypadają najsłabiej. Natomiast jeśli chodzi o częstotliwość 5GHz to sytuacja wygląda zupełnie odwrotnie, to OFW i Merlin wypadają znacznie lepiej w przeciwieństwie do DD-WRT czy Tomato. Ktoś ma pomysł czym może być to spowodowane? Podejrzewam, że chodzi o oprogramowanie, ale czym dokładniej? Jakimś sterownikiem? Wersją oprogramowania?
    • Tibo
      Przez Tibo
      Cześć, od jakiegoś czasu testuję swojego RT-N66U z różnymi rodzajami oprogramowania alternatywnego, korzystając przy tym z programu iperf v.2.0.8. Do testów wykorzystuję dwa laptopy: jeden podłączony kabelkiem jako serwer, drugi jako klient przez WLAN czasami LAN. Zauważyłem, że przy pomiarze przepustowości UDP, serwer nie może "odpowiedzieć" przesyłając danych szybciej niż ~ 54Mbps. Problemu nie ma przy protokole TCP, występuje tylko przy pomiarze UDP. Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie ale aktualnie zainstalowany na ruterze jest Merlin, na OFW, Tomato czy DD-WRT mam ten sam problem. Zmieniając laptopy rolami problem również występuje, zakładam więc, że to wina jakiś ustawień laptopa (serwera) jednak nie mam pojęcia co mógłbym zmienić aby to poprawić.
      Próbowałem znaleźć rozwiązanie mojego problemu w zmianie różnych ustawień oraz posiłkując się informacjami z Internetu, jednak bezskutecznie Jest ktoś wstanie pomóc rozwiązać ten problem?
      Np. Dla częstotliwości 5GHz o szerokości kanału 40MHz
      Klient:
      Serwer:
      Nawiązując jeszcze do prędkości jakie osiągam przy np. WLAN -> LAN, czyli ~ 110Mb/s czy może to być spowodowane kartą sieciową Intel(R) Dual Band Wireless-AC 3165? Zauważyłem, że maksymalna prędkość zestawienia na karcie to 150Mb/s czy ktoś może polecić inną kartę kompatybilną z laptopem Dell 7559 (prawdopodobnie złącze M.2), która pozwoli osiągnąć lepsze prędkości z routerem RT-N66U?

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności