Skocz do zawartości
branetre

Kopia systemu Windows 8.1 z UEFI

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

branetre

Znacie sposób na zrobienie kopii Windows 8.1 całego dysku z UEFI ? Nie bardzo mam chęć sprawdzania na własnej skórze. Kiedyś robiłem obrazy Ghostem ale pod windows 8.1 nie działa podobno. dd pod linuxem zrobi mi obraz 1 tera a aż tak dużo miejsca na serwerze nie mam.

Windows 8 pro Otrzymalem poprzez dokupienie aktualizacji do 7 home premium. Sposób z pobieraniem windows 8.1. został zablokowany przez MS a nawet jak się ma obraz 8.1 to po instalacji mamy monit że ten klucz działa tylko do aktualizacji a nie do instalacji czystego systemu.

Zostało tylko po kilku godzinach aktualizowania i przechodzenia gehenny instalacyjnej zrobienie kopii całego systemu i zapisanie na usb czy też dvd dl. Zaoszczędzi mi to na przyszłość czasu sporo :x

Edytowane przez lud3ik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Acronis True Image i najnowszy ghost mają nośniki bootujace w uefi i bez problemu robią kopie systemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Portal

a czy Acronis ma taka możliwość aby tylko wystartować kompa z płyty, zrobić obraz partycji lub całego dysku ? (bez instalacji na systemie)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Trzeba go zainstalować i przejść do opcji rescue media builder. Wybierasz cd lub USB i program generuje nośnik. Po odistalowaniu programu masz narzędzie które kopiuje wszystkie dyski/partycje (nie tylko fat/ntfs) i nie jest ograniczone czasowo czy funkcjonalnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Portal

a co lepsze acronis czy ghost ? i czy najnowszy ghost tez tworzy taka płytkę, z której można uruchamiać kompa i robić bakupy i restere partycji ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Moim zdaniem lepszy Acronis. I licencja home jest tańsza :) nie raz miałem problem z dyskiem i Acronis lepiej poradził sobie z odczytem uszkodzonych sektorow. Ghost też ma rescue media ale nie używam więc nie wiem jak działa w ostatniej wersji.

a z darmowych narzędzi doskonała clonezilla :

Steven Shiau ogłosił wydanie Clonezilla Live 2.2.0-16, dystrybucji Linuksa przeznaczonej do tworzenia i przywracania kopii zapasowych systemu. Nowa wersja bazuje na Debianie Sid z dnia 29 października 2013 roku. Dodano jądro Linux 3.11.6-1, drbl 2.6.8-drbl1, Clonezilla 3.8.2-drbl1, live-boot 3.0.1-1.drbl3, live-config 3.0.23-1.drbl2. uEFI Secure Boot jest od teraz wspierane na 64 bitowej wersji Clonezilla Live, opartej na Ubuntu 13.10 Saucy Salamander. Debian po prostu nie wydał żadnego podpisanego przez Shim bootloader EFI.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
branetre

Norton nie działa BSOD wywala podczas botowania Tudzież nie wiem czemu. Acronisa muszę sprawdzić. Serdeczne dzięki za rady

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Skoro rozwiązania zostały podane temat zamykam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• szmyrus
      Przez szmyrus
      Witam, proszę o pomoc!
      Czy może mi ktoś wskazać jak ustawić aby z RS3617RPxs robiła mi się na zewnętrznym(w tej samej sieci lan) kompie, kopia danych i maszyn wirtualnych .

Pozdrawiam 
      Sławek
    • neon
      Przez neon
      Witam, 
      od jakiejś aktualizacji Windows 10 moja sieć przestała widzieć NAS. Mogę jedynie połączyć się z serwerem przez web. Czy też tak macie ? 
      sprawdziłem i podopny problem już został zgłoszony. Nawet Synology Assistant nie może zmapować dysku, mimo dostępności. Według tego co podają inne źródła problem jest w smb 3 według tego co sprawdziłem. 
      ogólnie jeszcze niedawno wszystko działało bez problemu. Z ustawień nic nie zmieniałem oprócz wgrywania wszystkich Windows 10 updates. 
      Możecie coś doradzić ? 

pozdrawiam 
    • neon
      Przez neon
      Warto w virtual taki system aktywowany wstawić ? 

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.