Skocz do zawartości
betelgeza

Wydajny NAS dla sieci domowej

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

betelgeza
Cześć!

Rozbudowanie sieci domowej o stabilny, wydajny oraz ekonomiczny NAS wydaje się być bardzo interesującym rozwiązaniem, a dodatkowo będąc użytkownikiem routera umożliwiającego bezprzewodowy transfer plików na poziomie 50MB/s myślę, że grzechem jest nie pomyśleć o praktycznym wykorzystaniu tych możliwości do bardziej komfortowej pracy oraz oraz rozrywki.

Jeśli jesteście użytkownikami lub przymierzacie się do nabycia podobnych rozwiązań podzielcie się swoimi doświadczeniami, opiniami oraz typami:

moje oczekiwania dot. NAS:

- możliwie szybki zapis/odczyt plików umożliwiający m.in. wyświetlanie bez opóźnień i obróbkę zdjęć RAW oraz edytowanie filmów (np. programem   dvdsoft) znajdujących się na dysku NAS,

- odtwarzanie filmów FHD/4K z dużym przepływem b/s.

- kieszeń na dwa dyski

- usypianie dysków

- niski pobór energii podczas pracy/spoczynku

- opcjonalnie, raczej przyszłościowo - współpraca z kamerą do monitoringu

- port usb 3.0 (esata lub HDMi raczej nie wykorzystam)

- cena do 700 zł (+/- 100; do obecnego 1T WD green muszę dokupić jeszcze 2T)

znalezione propozycje

1. Thecus n2310
(w poniższym zestawieniu uzyskuje dobre transfery, a można go nabyć za nieco ponad 400zł)
    Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość.

2. Netgear ReadyNas 102

3. Synology DS213J

4. Thecus N2520 NAS

pozdrawiam b.
  • Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Coreus

Hej. Super, że pojawia się taki wątek. Sam jakiś czas temu zastanawiałem się i wciąż analizuję, na co się zdecydować.

Dzięki @house za rozjaśnienie trochę kwestii firmy Asustor. Powiem Ci szczerze, że niestety porównuję wszystkie te sprzęty na ślepo. czyli kierując się samymi parametrami. Także z chęcią dowiem się od Was, na co zwrócić uwagę w tego typu sprzęcie.

W dużej części wymagań się pokrywamy @betelgeza. Dla mnie NAS w domku ma być centralnym punktem zapisu danych z zabezpieczeniem na wypadek awarii dysku (odpowiedni Raid). Po drugie patrzę na to urządzenie również z punktu widzenia multimedialnego - czyli chciałbym w przyjemny sposób korzystać z zasobów (przede wszystkim filmy, muzyka) na telewizorze, sprzęcie audio itp. Czyli jak podałeś dwa pierwsze wymienione myślniki. Potem również zwracam uwagę na kwestie zarządzania energią - wszelkiego rodzaju tryby uśpienia, wybudzania itp. O możliwości kamerki również myślałem - to przyjemna i przyszłościowa funkcja. Swoją drogą na wypadek braku prądu, a to u mnie przy mocnych wiatrach/burzy dość powszechne - chwilowe włączanie się i wyłączanie pobliskiej stacji, myślałem o jakimś UPS - to realizowalne w przypadku NASów?

I teraz pojawiają się moje dalsze pytania - jak najlepiej zaplanować sposób połączenia pomiędzy NAS a wszelkiego rodzaju odbiornikami TV uwzględniając coraz to wyższe rozdzielczości - jak np. QUAD HD w telefonie LG G3 (polecam swoją drogą)? Czy gniazdo HDMI ma w ogóle sens, czy jest to świetny chwyt marketingowy? Czy DLNA to dobry kierunek - słyszałem, że potrafią z tym być problemy? A może transfer po zwykłej skrętce Cat5? Co z wygodą i sposobem obsługi (czyt. wybierania zawartości do oglądania/słuchania)?

Inna kwestia - czy dwie kieszenie za jakiś czas nie okażą się trochę ślepą uliczką w przypadku potrzeby rozbudowy?

Dodam na koniec, że interesuje mnie także możliwość hostowania własnych stron w technologii np. ASP.NET, SQL server, własny serwer poczty itp. - czy te funkcjonalności mam szansę w większości NAS zrealizować?

Mam nadzieję, że nie zadaję za dużo i zbyt trywialnych pytań  ;-)

• Lubię to 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house

@betelgeza

• Thecus n2310 - cena fakt - ciekawa - ale nie wiem co siedzi w firmware (jak jest zbudowany, jak aktualizowany, jakie paczki dodatkowego oprogramowania obsługuje, ile ma licencji na kamery IP itp).
  • Netgear ReadyNas 102 - bardzo dobry serwer oparty na Marvell Armada 1,2 GHz i 512MB RAM - 1 licencja na kamerę IP, system operacyjny Debian - instalujesz co chcesz więc za 160zł więcej od wspomnianego wyżej thecus'a dostajesz bardzo porządny i wydajny NAS do domu. Posiada ciekawą funkcję systemy migawek danych - przywracasz pliki z konkretnej daty wstecz. Demo systemu ReadyNas : http://openitforum.pl/topic/441-demo-netgear-readynas/
  • Synology DS213J - faworyt pod względem oprogramowania - Synology DSM to majstersztyk i wzrór który nawet Qnap w swoim QTS nieudolnie naśladuje :) .Niestety przy parametrach sprzętowych ReadyNas 102 dopłacasz 200zł właśnie za OS. Przynajmniej 4 aktualizacje OS w roku w tym jedna znacząca z dodaniem nowych funkcji, świetne paczki oprogramowania dostarczane OUT-OF-BOX i społeczność zapewniająca dodatkowe. 
  • Thecus N2520 NAS - adekwatnie do poprzedniego thecus'a :)

Osobiście wybrałbym najdroższy w tym zestawieniu DS213j :D ale to ja (mam DS713+) - najlepszym rozwiązaniem będzie Netgear ReadyNas 102. Miałem go przez około 3 tygodnie i naprawdę zacny sprzęt : link do recenzji

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
balagaan

wszystko zależy od budżetu,

Nas to świetna sprawa, osobiście używam Synology 213j, jest to mój 3 nas po Zyxelu 310 i antycznym już dziś ovislinku. 

Nie ma urządzenia idealnego kompatybilnego z najnowszymi technologiami, i z każdym producentem, trzeba znaleźć złoty środek dla siebie.

Przykładowo, TV samsung posiada sporą bazę aplikacji m.in DS video kompatybilną z synology, a sony już tego nie posiada, wiec zostaje DLNA.

Raid nigdy nie zastąpi backup'u, skok napięcia, awaria, kradzież i  tracisz oba dyski, i po danych, więc należy robić backupy na zewnętrzne nośniki, plus UPS dla bezpieczeństwa.

Usypianie dysków skraca ich żywotność, więc trzeba zdecydować co się lepiej opłaca,

Lan pomału się kończy w warunkach domowych, ale większość urządzeń nie posiada jeszcze wydajnych kart sieciowych i pewnie jeszcze trochę na nie poczekamy,

do polecenia Netgear i synek, lepiej najpierw trochę czasu poświęcić i dobrać sprzęt pod siebie. Ja osobiście ide dalej w synology i następny  zakup to 412+ lub 415play, okaże się :)

pozdro.

Edytowane przez balagaan
  • Lubię to 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house

Swoją drogą na wypadek braku prądu, a to u mnie przy mocnych wiatrach/burzy dość powszechne - chwilowe włączanie się i wyłączanie pobliskiej stacji, myślałem o jakimś UPS - to realizowalne w przypadku NASów?

NAS'y jako takie nie posiadają baterii do podtrzymania ale bez problemu współpracują z zewnętrznymi ogniwami zasilania - np : http://openitforum.pl/page/articles.html/_/forum/inne/zasilacz-ups-cyberpower-dx850e-fr-r50

jak najlepiej zaplanować sposób połączenia pomiędzy NAS a wszelkiego rodzaju odbiornikami TV uwzględniając coraz to wyższe rozdzielczości - jak np. QUAD HD w telefonie LG G3 (polecam swoją drogą)?

To zależy :) im większy bitrate odtwarzanej treści tam bardziej będzie potrzebny kabel sieciowy :) chociaż ja serwer DLNA do telewizora samsung puszczałem po Wifi 2,4Ghz przez adapter Netgear WNCE2001 i do rozdzielczości 720p było ok. Teraz mam zestaw Powerline Tp-Link i 1080p działa bez przycieć - płynnie i z zsynchronizowanym dźwiękiem. Na kablu na pewno nic nie będzie "kucać" w wydajności :)

Czy gniazdo HDMI ma w ogóle sens, czy jest to świetny chwyt marketingowy?

Tutaj się nie wypowiem bo uważam za bzdurę włączanie NAS'a jako playera treści video :) chociaż w QNAP TS-269L działa to naprawdę fajnie (jest nawet pilot jako dodatkowe wyposażenie) 

Czy DLNA to dobry kierunek - słyszałem, że potrafią z tym być problemy?

Z plex media server tak ze względu na zasoby które zjada na NAS, TwonkyMedia działa ok ale jest ubogi w konfiguracji, serwer multimediów DLNA w synology działa bez najmniejszych problemów - używam od kilku lat jako cetrum bajek dla moich córek. 

Inna kwestia - czy dwie kieszenie za jakiś czas nie okażą się trochę ślepą uliczką w przypadku potrzeby rozbudowy?

przy cenach dysków talerzowych taniej będzie je wymienić niż kupić nowy serwer. W synology DS713+ istnieje np możliwość rozbudowy o dodatkową stację dysków DX513.  Ale w domowych warunkach jest to za drogie rozwiązanie.

Dodam na koniec, że interesuje mnie także możliwość hostowania własnych stron w technologii np. ASP.NET, SQL server, własny serwer poczty itp. - czy te funkcjonalności mam szansę w większości NAS zrealizować?

nie wiem jak będzie z asp.net ale z pozostałą resztą nie będzie najmniejszego problemu. najwygodniejszy do tego będzie Netgear ze względu na wolność wybory paczki oprogramowania dla tej architektury (ARM).

Ja osobiście ide dalej w synology

ja również dopłaciłem do synology dość znaczną kwotę ale od początku świadomie chciałem mieć DSM. Obecnie wersja 5.0 to bardzo funkcjonalny i dobry FW.  

• Lubię to 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
betelgeza

:) Widzę, że wybór wkrótce padnie na jedno z poniższych urządzeń:

- Netgear ReadyNas 102

- Synology DS213J

Parametry

, na korzyść Netgeara są USB 3.0 i Esata (potencjalnie szybsze zrzucenie danych z pendrive/karty SD z czytnikiem USB 3.0)

Zastanawiam się, które urządzenie może lepiej współpracować z TV Panasonic TX-48AS640 (zamierzam nabyć). Nie orientuję czy producenci Panasonika zapewniają jakieś aplikacje ułatwiające obsługę mediów w sieci DLNA, ale plikami w NAS będę zarządzał przez nie najmłodszy już, ale nadal sprawny odtwarzacz sieciowy Egrat m34a (odtwarzanie wszystkich formatów audio/video, Bittorent do pobierania najbardziej egzotycznych edycji Linuxa ;-) , itp).

à propos TV - taki mały offtopic, jeśli nie musicie jeszcze wymieniać, to wstrzymajcie się z jego zakupem na kilka miesięcy, ponieważ na najbliższych targach IFA w Berlinie zostanie zaprezentowane rozwiązanie, co do którego przewidywałem, że będzie stanowić naturalną kolej rzeczy. No i wprowadzi rynek TV na tor, od którego nie będzie już odwrotu:

pozdrawiam b.

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house

Oba urządzenia będą współpracować poprawnie w ramach dlna. Netgear będzie bardziej elastyczny z racji możliwości użycia dowolnego serwera mediów. Podpowiem że dzięki naszemu partnerowi, Fipro, możesz uzyskać rabat (nie wiem jaki) podając nick z forum :)

• Lubię to 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
balagaan

Zastanawiam się, które urządzenie może lepiej współpracować z TV Panasonic TX-48AS640 (zamierzam nabyć). Nie orientuję czy producenci Panasonika zapewniają jakieś aplikacje ułatwiające obsługę mediów w sieci DLNA

zerknij jeszcze na opcję synology plus dowolny TV a do tego chromecast od google, 

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house

zerknij jeszcze na opcję synology plus dowolny TV a do tego chromecast od google,

A to czasem nie jest stream do hdmi w paśmie 2,4ghz ? O ile do treści online się nadaje to nie wiem jak zadziała z bardzo duży bitrate w fullhd :/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
balagaan

A to czasem nie jest stream do hdmi w paśmie 2,4ghz ? O ile do treści online się nadaje to nie wiem jak zadziała z bardzo duży bitrate w fullhd

Tak to chyba działa. ale podobno daje radę, może nie przy wielkich kolosach ale jakaś to opcja, jest też odtwarzacz "Roku"

. też współpracuje z synology.

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house

O.T.

, jest też odtwarzacz "Roku"

myślałem że to zwycięzca jakiegoś plebiscytu :D
  • Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
balagaan

Jakby co sprzedaję swoje synology 213j:

Jak będziesz zainteresowany pisz na prv.

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
betelgeza

@balagaan dzięki za info o ofercie, wezmę ją pod uwagę.

@house - dzięki za "podpowiedź"  :) też wezmę pod uwagę.

Zalogowałem się do panelu demo zarządzania Netgear i trochę się pobawiłem ustawieniami - ciekawe narzędzie.

Zastanawiam się jednak nad tym, czy któreś z urządzeń może mieć przewagę w kwestii:

• zarządzania zasobami w NAS z sieci Internet w przypadku konfiguracji opartej o LTE (pomijam NAT na modemie HiLink, ale czy w ogóle jest możliwe dostanie się na NAS, np z użyciem jakiegoś sprytnego protokołu np. SPDY w przypadku Synology?)
  • zarządzanie zasobami w NAS z urządzeń przenośnych w sieci WiFi: smartfon, tablet.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house

Pomijając nat na modemie, możesz się dostać do konkretnych usług. Spdy to protokół kompresujacy szyfrowane połączenie https który znacząco je przyspiesza. Pod tym względem rządzi synology - bardzo łatwa konfiguracja i dedykowane aplikacje na smartfony i tablety.Tak samo via Wi-Fi.

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Idanit

@betelgeza a czy brałeś może pod uwagę ZYXEL NSA325 v2. Od jakiegoś czasu testuje go u siebie i jestem bardziej niż zadowolony.

Marvell Kirkwood 1,6 GHz i 512MB RAM ma USB 3.0! Sprzętowo bez porównania do tego nad czym się zastanawiasz, cenowo bije na głowę (od 370zł). Software-owo może nie dorasta do Synology ale ta cena ;-) Ma możliwość instalacji dodatkowych paczek out of the box... a z ffp stick można już zrobić wszystko.

Transfery z i do też stawiają Zyxela w czołówce, czego nie można powiedzieć o Netgear-ze

W mojej opinii wybór to Zyxel (cena, hardware, całkiem niezły soft) lub Synology (soft!!!), później długo długo nic i ReadyNAS. Ale to tylko moja opinia ;-) 

zerknij jeszcze tutaj:

wyfiltruj SoC-1 (procesory jednordzeniowe)

Edytowane przez Idanit
  • Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Jabol

Osobiście mogę polecić też DS214se.

Prawda jest taka że każdy z tych serwerów wypchnie więcej niż 40 MB/s ba to nawet wiele nie zmieni gdyż 3/4 TV ma w sobie karte sieciową 10/100 Mbps :P

Ogólnie uważam że warto dołożyć do serwera by mieć DSM.

Jeśli podoba ci się soft Netgera to DSM będzie bajka :)

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
betelgeza

... rzeczywiście interfejs DSM robi wrażenie! Pomijając ilość dostępnych funkcji, samo dopracowanie graficzne może sugerować szacunek S. dla użytkowników ich NASów.

Do moich typów dołączyły Zyxel oraz DS214se. Czy 214se ma jakąś praktyczną przewagę nad 213j?

W mojej sytuacji TV będzie połączony z AC68u przez ETH i będzie odbiorcą treści więc przesył kabla wystarczy, bardziej zależy mi na szybkim przesyle (zapis/odczyt) danych via WiFi z laptopa (karta DW1550) do NASa. Dziękuje za powyższe wskazówki i opinie.

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Idanit
Czy 214se ma jakąś praktyczną przewagę nad 213j

Cenę ;-) to obecnie podstawowy dwudyskowy NAS od Synology:

Edytowane przez Idanit

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house

. Czy 214se ma jakąś praktyczną przewagę nad 213j?.

Nie ma. Mniejsze taktowanie CPU i o połowę mniej RAM.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
balagaan

No i muszę się pochwalić, kupiłem prawie nowego DS713+ z 2x WD red 3T za 1500 zł na gwarancji z Epa care,

DS213j już sprzedany.

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house

kupiłem prawie nowego DS713+

Będziesz zadowolony :) mam, używam - świetny serwer :)
  • Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Idanit

na gwarancji z Epa care,
Mógłbyś coś więcej na ten temat!  :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house

Mógłbyś coś więcej na ten temat

proszę bardzo :

- tylko dla produktów kupionych z ich dystrybucji :)

Pomoc techniczna jest dostępna dla wszystkich użytkowników dysków sieciowych Synology, którzy zakupili urządzenie pochodzące z naszej dystrybucji lub posiadają EPA Care Pack lub EPA Support Pack. Dzwoniąc lub pisząc do nas, zawsze prosimy o przygotowanie i podanie numeru seryjnego urządzenia.

Ciekwostka: sklep prowadzi firma Epa Systemy która zawiaduje również stroną qnap.pl i do niedawna synology.pl. Centrala Synology w DE zabrała im domenę i przekierowała ją na lokalizowaną witrynę Synology.com. Po tej operacji te cwaniaki utworzyli sobie stronę synologic.pl na której sprzedają tak jak dotychczas ich produkty. Dlaczego piszę o nich cwaniaki ? Bo dzięki tej firmie mamy na rynku wywindowane ceny na serwery NAS właśnie od Synology i Qnap. Można byłoby kupować je taniej i to już w cenie niższej dla "kowalskiego", a tak c.., d...a i sterta gruzu :)

• Lubię to 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
betelgeza

Czy ktoś ze śledzących ten wątek nie przymierza się przypadkiem do przesiadki z Synology ds713+ na coś wyższego/większego i zamierza sprzedać ów model w akceptowalnej cenie, najlepiej w okresie gwarancyjnym?

Wiem, że to pytanie raczej retoryczne, ale po komunikacie Rządu o poprawie sytuacji gosp. w PL może właśnie jakiemuś użytkownikowi forum jego Firma przestała się mieścić na 2 dyskach...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house

przesiadki z Synology ds713+ na coś wyższego/większego

Wyższy/wiekszy jest jedynie qnap (mają modele na Intel Core I3) ale biorąc pod uwagę awaryjnosc rozwiązań opartych o QTS nie wiem czy ktoś się na to decyduje. Właśnie dlatego synology ma ofercie stacje rozszerzeń. Sam planuję dokupić wkrótce dx213 :) okazji również nie ma, co jedynie w komplecie z używanym nasem jakieś dyski. Od ponad roku cena oscyluje w granicach 1800zl. Jednak wart każdej złotówki a zapowiedzi następcy brak :)
  • Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
balagaan

Sam planuję dokupić wkrótce dx213

W tej chwili masz pewnie w raid 1, jak to się będzie miało przy rozszerzeniu macierzy o DX213 ? da się przemigrować płynnie do raid 5 ?

A jeszcze jedno, w przypadku SHR kolejne dyski muszą być równe lub większe to prawda ?

Zastanawiam się jak to zrobić teraz u siebie, żebym później się nie martwił.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house

W tej chwili masz pewnie w raid 1, jak to się będzie miało przy rozszerzeniu macierzy o DX213 ? da się przemigrować płynnie do raid 5 ?

Wszystko się da,pytanie tylko po co? Docelowo zmigruję się do SHR. Raid1 ustawiłem z przyzwyczajenia do windowsowych serwerów :)

A jeszcze jedno, w przypadku SHR kolejne dyski muszą być równe lub większe to prawda ?Zastanawiam się jak to zrobić teraz u siebie, żebym później się nie martwił.

Sprawdź co z konkrentymi dyskami możesz zrobić dzięki temu :

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house

Jeśli ktoś się jeszcze zastanawia to wkrótce będę miał do obejrzenia Synology DS114, Synology EDS14 , Qnap TS-212P oraz D-Link DNS-320 wraz z dyskami Seagate 2TB Barracuda ST2000DM001 i WD Red 2TB WD20EFRX  ^_^

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
betelgeza

Zdecydowałem się na DS213j i wkrótce go zakupię. Pozostaje dobranie dysku. Aktualnie trzymam pliki na WD Green 1TB WD10EADS, a do drugiej kieszenie planuję włożyć 3TB. Co będzie lepszym wyborem - kolejny green czy może red? 

pozdrawiam b.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house

Co będzie lepszym wyborem - kolejny green czy może red? 

każdy z nich. Z powodzeniem używam od prawie 2 lat ciągłej pracy WD20EARX z wyłączonym IntelliPark (load_cycle_count nie rośnie w s.m.a.r.t) i nie mam absolutnie żadnych problemów. z WD Red jest tak że jak nie padnie w ciągu pierwszych tygodni będzie chodził latami :)

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• neon
      Przez neon
      Witam, 
      ostatnio robię trochę porządków i w związku z tym chciałem zapytać czy Router Netgear WGR614v7 nadaje się jeszcze do czegoś ? czy jakieś AP można z niego jeszcze zrobić ? Jaki alternatywny soft można by było do niego wgrać ? 
      Pozdrawiam 
      ps. jak się nie nadaje to czy do utylizacji ?  
    • glorifyday
      Przez glorifyday
      Po raz kolejny robi mi sie ciasno na moim DS-713+ i choc generalnie jestem z niego na maksa zadowolony, trzeba by sie zastanowic, co dalej z tym fantem.
      Z perspektywy czasu pluje sobie w brode, ze nie kupilem czterodyskowca, teoretycznie moglbym teraz dokupic rozszerzenie, ale rozwazam tez inne opcje.
      Plus jest taki, ze NASy troche poszly do przodu i teraz juz bardziej ekonomiczne modele zapewniaja predkosci wyzsze nawet niz moj DS-713+.
      Minus z kolei - ze przyzwyczailem sie do Synology, ale Synology sie dosc wysoko ceni i nie wiem, czy nie wartoby czegos w zyciu zmienic ;-).
      Zrobilem sobie na morelach wyszukiwanie po czterodyskowcach i w sumie dobrze wyglada cenowo i specyfikacyjnie ten Qnap TS-431P:
      https://www.morele.net/serwer-plikow-qnap-ts-431p-975708/

Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość. Qnap twierdzi, ze nawet przy szyfrowanym woluminie zapewnia 190 MB/s, co byloby nawet postepem w stosunku do DS-713+. Podoba mi sie tez jeden wielki wiatrak, zamiast dwoch mniejszych, jak w czterodyskowcach Synology.
      No ale mam swoje przyzwyczajenia. Glownie Photo Station. Czy przesiadka na Qnap moze mnie bolec?
      Co to w ogole za firma jest? Synology to AFAIK Tajwan. A Qnap?
    • NivezNo1
      Przez NivezNo1
      Cześć, od wczoraj mam router Netgear Nighthawk r7000. Zastanawiam się nad zmianą firmware. Wyczytałem dużo dobrego o Tomato. Zależy mi najbardziej na bezpieczeństwie, prywatności i stabilności. Nie wiem czy dobrze mi się wydaję, czy miałem wczoraj problemy z Toyą czy r7000 nie rozsyła poprawnie sieci wifi dla linuxa Gentoo chociażby. Po kablu raczej także nie działo łącze poprawnie na linuxie na Windows 10 Pro wszystko wporządku. Nie jestem pewien czy to problem z firmware ale również czasem mi zrywa połączenie z telefonem. Jak na przykład jestem w kuchni dalej trochę od Netgear'a. Nie wiem jak sprawdzić którą wersję mam pobrać do swojego modelu? I zastanawiam się nad DD-WRT vs Tomato, które bardziej spełnia moje wymagania? Dziękuje z góry za pomoc.
  • Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności