Skocz do zawartości
OpenITbot

ownCloud 7

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

OpenITbot

W dniu wczorajszym została udostępniona nowa wersja oprogramowania ownCloud 7.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

kolejna wersja : 

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Daniel Chmielewski
      Przez Daniel Chmielewski
      Witam wszystkich!
      Piszę z poziomu laika, więc wybaczcie brak precyzji czy niezrozumienie niektórych kwestii. Zależało mi na kilku rzeczach: własnej sprawnej chmurze zbudowanej przy routerze. Tu przyznaję się do błędu. Nie dopatrzyłem, że r7000 nie wspiera chmury. Jakoś uznałem to za fakt oczywisty, że topowy model powinien to mieć. 
      Gdzieś na forum zagranicznym przeczytałem, że netgear pracuje nad zupełnie nowym system cloudingu i że wtedy r7000 dostanie to wraz z aktualizacją. Jak będzie,to się okażę.
      Póki co, r7000 pozwala stworzyć serwer ftp. 
      Mam pytanie, czy dałoby radę i jak, wykorzystać to: http://owncloud.org do stworzenia chmury?

Samo ftp, też jest dość ubogie. Mam podpięty dysk usb. Całość mogę uczynić dostępnym bez hasła, albo z hasłem admina. Kiedy zrobię kilka folderów sieciowych z różnymi ustawieniami, to przy wejściu na ftp i tak woła o wpisanie hasła.

Kolejne pytanie: czy z tego ftp jestem w stanie stworzyć serwer www, żeby móc trzymać tam moją stronę internetową, którą obecnie mam na zewnętrznym hostingu? Czy musiałbym zainstalować coś w rodzaju webserv?

Kolejna sprawa to DLNA. Mój telewizor go nie wykrywa. Na szczęście bluray tak, więc nie jest tak źle. Ale znów po fakcie poczytałem, że netgear od wielu lat ma problem z działającym dobrze dlna.

I ostatnia sprawa do prędkości. Takie mam rozłożenie:
      Laptop wifi 2.4 standard n
      Stacjonarny wifi 2.4 standard g
      Transfer dużego pliku wideo osiąga prędkość 12 Mb/s - przy czym mocno się waha.
      Oczywiście chcę dokupić do stacjonarnego wifi ac - ale i tak się przekonuję, że jednak trzeba będzie pociągnąć kabel. A to dlatego, że mam galaxy s4, który kopiuje do wyżej wspomnianego laptopa z prędkością 48 Mb/s. Moim zdaniem bez rewelacji.
      Najszybciej jest, kiedy z galaxy kopiuje na dysk usb 2.0, podpięty do routera wtedy mam 80 Mb/s. 
      Chcę do celowo kupić dobry dysk usb 3.0, na którym będę trzymał wszystkie multimedia, podpięte również w chmurę, ale zależy mi również na szybkiej komunikacji miedzy komputerami: przynajmniej 
      120-160 Mb/s. 
      I ostatnia sprawa: czy ja przypadkiem nie wydałem za dużo? Patrzę na asusa ac56u - dwurdzeniowy, z obsługa chmury i dobrze działającym dlna i kosztuje 200 zł mniej. Niby prędkość wifi jest mniejsza, ale czy to w ogóle da się odczuć?
      Dzięki za wskazówki i przemyślenia.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.