Skocz do zawartości
maxikaaz

DualWAN na modemach 3G i użycie wszystkich portów jako LAN

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

maxikaaz

Jak wiadomo - większość kompilacji Tomato pozwala z poziomu GUI podpiąć port WAN routera do sieci lokalnej w sytuacji, gdy WAN-em jest interfejs radiowy bądź modem 3G.

Wygody tej nie oferuje chińskojęzyczny DualWAN, choć samo przyporządkowanie portów sieciowych jest jak najbardziej możliwe.

W sytuacji, gdy mamy konfigurację z dwoma modemami 3G niejako "blokowane" są też fizyczne porty WAN i LAN1.

Aby je wykorzystać jako dodatkowe porty LAN wystarczy wrzucić w konsolę dostępną w interfejsie webowym Tomato (Tools => System) następujący wpis:

nvram set vlan1ports="0 1 2 3 4 8*"
nvram set vlan2ports="8"
nvram set vlan3ports="8"
nvram commit
reboot

i go wykonać.

Powyższe rozwiązanie sprawdzone zostało dla Asusa RT-N16 z kompilacją 13.03.0040 .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• sxc
      Przez sxc
      Mój pierwszy tekst, więc się przywitam, cześć
      Proszę o pomoc w wyborze routera, szukam już ok 2 tygodni i na razie mam  2 typy do których nie jestem przekonany Asusa RT-AC66AU i Asusa RT-AC68AU (*)

Zależy mi na:
      - Silnym sygnale 3x110m2 (**) nie chcę dodatkowych urządzeń, wolę użyć anteny o większym zysku
      - Możliwości automatycznego przełączania na zapasowe łącze może być wbudowany modem lub na usb
      - Print serwer
      - przynajmniej jedno USB3
      - odłączane anteny
      - wszystkie porty Gigabit
      - bardzo dobra stabiliność, tutaj WAG200G jest bezproblemowy.

* Asusa RT-AC66AU i Asusa RT-AC68AU, nowszy model ma lepszy procek, USB3 i podobno trochę gorsze radio. Generalnie Synology lub linksysy mają chyba lepsze radio, niestety nie znalazłem z możliwością używania modemu z sim. Stad ogromna prośba o pomoc.
      TP-linka nie biorępod uwagę bo mnie jakoś nie przekonuje mrka, chyba że mnie ktoś przekona, ASUS też jakoś spadł w moich oczach, mam wzmacniacz Asusa RP-AC55 i wymaga częstych restartów, niektóre urządzenia nie chcą się łączyć itp. generalnie tego wzmacniacza nie używam na piętrze, tylko włączam go na strychu 3p.

** Router będzie pracował z Funbox 3.0 Orange (wiadomo tutaj radio jest beznadziejne, dużo gorsze od WAG200G)
      Teraz WiFi jest na stabilnym ale przestarzałym Linksys WAG200G, router stoi mniej więcej w centralnym miejscu Domu na 1p.
      Pokrywa sygnałem Parter, 1 i 2 piętro o powierzchni 110m2 każde, oczywiście są miejsca gdzie sygnał jest słaby.
      Cel zmiany to zwiększenie prędkości i lepsze pokrycie sygnałem.
      Liczba urządzeń:
      ok 18 urządzeń mobilnych
      4 urządzenia po kablu poprzez switch podłączony do FunBoxa.
    • djmarco
      Przez djmarco
      Jak najprościej i najlepiej przejść na oficjalny FW? Obecnie mam Merlina ale chcę wrócić na oryginał.
    • pociej
      Przez pociej
      Hej

Szukam switcha gigabitowego, 8-16 portów (gdyby była to 16 portowa wersja to preferowane węższe pudło niż do szafy rack), zarządzalnego przynajmniej w podstawowym zakresie (QoS, LACP, ograniczanie przepustowości w Kbps) oraz zależy mi na możliwości nazywania portów w panelu konfiguracyjnym switcha.

Obecnie posiadam TL-SG108E i szukam czegoś podobnego, ale właśnie zależałoby mi na nazywaniu portów jeśli jest to możliwe.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.