Jump to content
maxikaaz

DualWAN na modemach 3G i użycie wszystkich portów jako LAN

Rate this topic

Recommended Posts

maxikaaz

Jak wiadomo - większość kompilacji Tomato pozwala z poziomu GUI podpiąć port WAN routera do sieci lokalnej w sytuacji, gdy WAN-em jest interfejs radiowy bądź modem 3G.

Wygody tej nie oferuje chińskojęzyczny DualWAN, choć samo przyporządkowanie portów sieciowych jest jak najbardziej możliwe.

W sytuacji, gdy mamy konfigurację z dwoma modemami 3G niejako "blokowane" są też fizyczne porty WAN i LAN1.

Aby je wykorzystać jako dodatkowe porty LAN wystarczy wrzucić w konsolę dostępną w interfejsie webowym Tomato (Tools => System) następujący wpis:

nvram set vlan1ports="0 1 2 3 4 8*"
nvram set vlan2ports="8"
nvram set vlan3ports="8"
nvram commit
reboot

i go wykonać.

Powyższe rozwiązanie sprawdzone zostało dla Asusa RT-N16 z kompilacją 13.03.0040 .

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• pike28
      By pike28
      Witajcie. udało się komuś przekierować ten sam port na dwa urządzenia w sieci na Synology 2600 ? Mam dwa ps4 i muszę im otworzyć te same porty. Widziałem na sofcie DumaOS ,ze taki bajer jest możliwy.Pozdrawiam Was serdecznie.
    • nowy57
      By nowy57
      jak wyglada sprawa z dyskami M2 SSD jako cache ? wiem ze system sam tworzy wielkosc "pliku wymiany" i tu pytanie , jakiej wielkosci zalecany jest SSD ? no i jakiej szukac wydajnosci tego dysku ? czy zwykle 500MB/s wystarczy i czy jednak te najbardziej wydajne sa jak najbardziej pożądabe 3000MB/s ? przy łączy 1Gb.
    • hjgvcygv
      By hjgvcygv
      Kupiłem ostatnio router Netgear WNR3500L v2 z Advanced Tomato, za główny w tej chwili robi mi D-Link DWR-116(nie ufać marketingowcom, przepłacicie za szmelc 2x). Z internetem łączę się przez modem Huawei E3372 Hilink. Router miał resetowane ustawienia do stanu fabrycznego. Problem polega na tym że po wpięciu do niego modemu i wybraniu go w WAN, router pokazuje że dostęp do sieci ma, jednak ani PC po kablu, ani smartfon po WiFi tego internetu nie widzą.
      W planach mam zrobienie z netgeara głównego routera + NAS(dorzucę hub i dysk 2 TB na USB), a z D-Linka(wgram tomato, jak netgear się okaże stabilny) odbiornika WiFi, by przekazywał dalej sieć po kablu do PC na innym piętrze.
      Będę wdzięczny jak ktoś podrzuci pomysł czemu router nie daje neta dalej...

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.
  • Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.