Jump to content
OpenITbot

Open Wireless Router

Recommended Posts

OpenITbot

Organizacja Electronic Frontier Foundation stworzyła sieciowy "ruch" pod nazwą Open Wireless Movement który ma na celu rozpowszechnienie dostępu do internetu za pomocą publicznych i bezpiecznych sieci bezprzewodowych. Częścią tego przedsięwzięcia jest projekt Open Wireless Router który nacelowany jest na stworzenie przede wszystkim bezpiecznego firmware dla routerów. Projekt ma na celu zastąpienie fabrycznej funkcji sieci gościnnej w popularnych na rynku routerach dostarczanych przez dużych producentów. EFF udostępniło eksperymentalną wersję "hacker alpha" firmware (jedynie dla NETGEAR WNDR3800) i pragnie zainteresować swoim projektem społeczność developerów :) - prezentując swój projekt na konferencji X-HOPE. Co tak naprawdę chcą osiągnąć ? Ustrzec się przed skutkami : http://www.engadget.com/2014/03/12/nsa-mass-pc-surveillance-details/ :) EFF obiecuje przejrzystość i łatwość konfiguracji ale nie ma co liczyć na "fancy" kolorowy interfejs - projekt zorientowany jest przede wszystkim na bezpieczeństwo, np przed czymś takim : http://w00tsec.blogspot.com/2014/07/hacking-asus-rt-ac66u-and-preparing-for.html

OWR-6.pngOWR-7.pngOWR-8.png

Źródło : http://www.engadget.com/2014/07/21/eff-open-router-firmware/?utm_source=Feed_Classic_Full&utm_medium=feed&utm_campaign=Engadget&?ncid=rss_full

https://www.eff.org/deeplinks/2014/07/building-open-wireless-router

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• borsuk007
      By borsuk007
      Mam w domu 3 routery dwa pozostałe działają jako głupie AP ,połączone wszystko kablami LAN 5kat. zrobiłem to tak główny router z Netii  VV 5822 ADB > Xiaomi Mi-R3G padavan > Xiaomi Mi-R3G Openwrt
      na wszystkich jest ten sam SSID sieć 5Ghz hasło WPA2 kanały 48>40>36 i mam problem z telefonami np. taki Samsung note4 jak pochodze po mieszkaniu zaczyna głupieć bo nie umie niekiedy się przełączyć miedzy routerami i w najgorszym wypadku pisze brak internetu muszę dać tryb samolotowy i wył. dopiero rusza.
      Niektóre sprzęty działają perfekcyjnie i można latać z sprzętem po mieszkaniu i nic nie zerwie. Testuje to pingując urządzenie. 
      Czy jest jakaś opcja w routerku że trzeba coś zmienić żeby ten cały roaming działał jak należy. Może moc przykręcić .
      Latam od rana z całym sprzętem po domu i już nawet żona głupio na mnie patrzy    Jakieś sugestie ?
    • Crocodil
      By Crocodil
      Witam

Trafiłem na to forum, ponieważ jest najlepszym źródłem informacji o wifi w polskim Internecie  

Mieszkam w bloku i obecnie użytkuję modem/router dostarczony przez dostawcę Internetu: Technicolor CGA 2121. W salonie wifi działa bardzo dobrze, ale niestety w sypialni, 2 grube ściany dalej, jest kiepsko, a w przypadku sieci 5GHz już fatalnie. Niestety nie mogę przeciągnąć kabla, bo mieszkanie jest wynajmowane...

Czy w cenie ok. 400-500zł jestem w stanie kupić router który poprawi zasięg, najlepiej zachowując przy tym dobre prędkości?

Próbowałem już TP-Link C2300 ale niestety zasięg okazał się słabszy niż na tym Technicolorze 😮 Po poszukiwaniach wydaje mi się że najciekawsze mogą być modele:
      D-Link DIR-882 Edimax RG21S Xiaomi R3P Pro  
      Wygląda na to że wszystkie są technicznie do siebie bardzo podobne (procesor MT7621 i układy MT7615N), różni je ilość pamięci RAM i flash oraz oczywiście wbudowane oprogramowanie. 

Będę wdzięczne za każdą wskazówkę  W grę wchodzi także jakiś używany model...

EDIT: Bardziej z "ciekawostek" - trafiłem na model Phicomm K3, niestety nie dostępny w Polsce. Ma dobrą cenę i bardzo fajne "bebechy" na oparte na Broadcomie ale niestety sporo osób narzeka na zasięg...
    • Makaan
      By Makaan
      Cześć,
      Szukam pomocy w wyborze switcha, mającego rozwiązać pewien problem z kablami w mieszkaniu. W garderobie jest punkt gdzie zbiegają się kable z gniazdek w pokojach, jest tam też ONT od operatora. Jest to jednak złe miejsce na AP WiFi (combo z routerem), więc kabel z ONT został "przedłużony" do gniazdka w salonie. Niestety w ten sposób wszystkie pozostałe gniazdka są nieaktywne. Gdyby w ścianie był kabel "powrotny", mógłbym zastosować dowolny switch, ale mając tylko jeden kabel jestem zmuszony puścić do switcha dwa VLANy: jeden do komunikacji z ONT, drugi do LAN. Operator stosuje PPPoE i filtrowanie MAC, bez konkretnego VLANu - czy coś musiałby zmieniać oprócz adresu MAC switcha? Jakich funkcji potrzebuję, i jaki switch min. 4-portowy wybrać? Priorytetem jest cena.
      Z góry dzięki!

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

• Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.