Jump to content
The Dino

AC68U + hub = kilka urządzeń?

Rate this topic

Recommended Posts

The Dino

Mam pytanie jak w temacie. Teoretycznie nie powinno być problemów, czy jednak router to obsłuży? Do routera mam podpięty dysk i modem, chciałbym jeszcze sporadycznie podpinać pendrive. Czy po podłączeniu dysku przez hub będzie to możliwe? Czy będę mógł np. przegrywać dane z/na dysk na/z pendriva? Wiem, że to może oczywiste, że powinno działać (przynajmniej tak byłoby w przypadku podpięcia tego do komputera), ale czy na pewno?

Jabol

Powinno działać chyba ale HUB musiał by być raczej aktywny. Na pasywnym może nie pociągnąć tyle urządzeń router, no ale póki nie podłączysz to chyba się nie dowiemy :P

• Like it 1

house

Zgodzę się z przedmowca :) pendrive i modem będą działać ze względu na znikome zapotrzebowanie na zasilanie ale problem może być z dyskiem. Tak jak Jabol napisał może być potrzebny hub aktywny.

post z Tapatalk

The Dino

Ja nawet nie jestem pewien czy pendrive i modem by działały na pasywnym ;-)  Wiem, że przy niektórych routerach jest wymagany hub, bo nie dają rady zasilić modemów. Tak więc na pewno aktywny, nie jestem właśnie tylko pewien czy zadziała. Mam jeden hub aktywny w monitorze, jednak monitor jest jeszcze nadal w mieszkaniu, a router już w domku. A nie chce kupować bez pewności, że ruszy. Więc jak pewnie poczekam i sprawdzę jak już się przeprowadzę. W każdym razie dam znać  :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• michalbak
      By michalbak
      Cześć, czy ma ktoś pomysł jak za pomocą routera RT-AC68U zrobić kopię zapasową podłączonego do routera dysku USB do chmury Google Drive?
      W konfiguracji AiCloud 2.0 - AiCloud Sync - widzę tylko Dropbox... Ale może można jakoś ręcznie dodać dysk google?
    • kapu10
      By kapu10
      Możecie polecić jakiś modem USB który obsługuje tryb bridge ?

Moj router to Asus RT-AC88U, podwójny nat to duży problem dla mnie. Koniecznie musi być usb bo na głównym porcie wan mam łącze ADSL.
    • djmarco
      By djmarco
      Czy ktoś konfigurował ASUSa na Merlinie w trybie dual wan? Jak to ustawić by chciało działać? Modem wykrywa, ustawienia mam ok a na donglu USB nie mam internetu. O co chodzi? Na zagranicznych forach jest pełno tematów ale ja się gubię w angielskim. 

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci.
Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.
  • Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.