Skocz do zawartości
The Dino

AC68U + hub = kilka urządzeń?

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

The Dino

Mam pytanie jak w temacie. Teoretycznie nie powinno być problemów, czy jednak router to obsłuży? Do routera mam podpięty dysk i modem, chciałbym jeszcze sporadycznie podpinać pendrive. Czy po podłączeniu dysku przez hub będzie to możliwe? Czy będę mógł np. przegrywać dane z/na dysk na/z pendriva? Wiem, że to może oczywiste, że powinno działać (przynajmniej tak byłoby w przypadku podpięcia tego do komputera), ale czy na pewno?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jabol

Powinno działać chyba ale HUB musiał by być raczej aktywny. Na pasywnym może nie pociągnąć tyle urządzeń router, no ale póki nie podłączysz to chyba się nie dowiemy :P

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Zgodzę się z przedmowca :) pendrive i modem będą działać ze względu na znikome zapotrzebowanie na zasilanie ale problem może być z dyskiem. Tak jak Jabol napisał może być potrzebny hub aktywny.

post z Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
The Dino

Ja nawet nie jestem pewien czy pendrive i modem by działały na pasywnym ;-)  Wiem, że przy niektórych routerach jest wymagany hub, bo nie dają rady zasilić modemów. Tak więc na pewno aktywny, nie jestem właśnie tylko pewien czy zadziała. Mam jeden hub aktywny w monitorze, jednak monitor jest jeszcze nadal w mieszkaniu, a router już w domku. A nie chce kupować bez pewności, że ruszy. Więc jak pewnie poczekam i sprawdzę jak już się przeprowadzę. W każdym razie dam znać  :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• GrzegorzZ
      Przez GrzegorzZ
      Witam

Mam pytanko odnośnie modelu jak w temacie. Mam dwie kondygnacje w domu, ok 350 m2 i wszędzie podłogówkę (maty aluminiowe itp). Juz wiem, że niestety router się nie przebije ( miałem nadzieję, że w tej cenie to cud się wydarzy ) i teraz pytanie. Jak to ogarnąć, żeby nie ciągnąć kabla? Nie bardzo jest jak to zamaskowac . Wcześniej wyglądało to tak, że dostawcę Internetu mam podłączonego pod switch, od switcha idzie w 4 kierunkach do dekodera oraz jeden do routera TP-link wr743nd (biuro) potem na korytarzu to link re200 i na dole tp-link re210. Na górze było dobrze. Na dole podejrzewam pojawiał się problem od nadmiaru odbiorców  (tv, 2 kompy plus telefony). Przyznam, że mialem nadzieje, ze Asus mnie wybawi z opresji, ale niestety nie, sygnał na dole jest za słaby. Jakieś pomysły? Tylko błagam,w języku polskim.
    • PeterMac
      Przez PeterMac
      Jakie transfery uzyskuje po porcie USB ?
    • kowalio
      Przez kowalio
      Witam
      Już od dłuższego czasu nie mogę wejść do ustawień routera w zakładkę Aplikacja USB.
      Kółeczko z aktualizacją kręci się cały czas. Zmieniałem oprogramowanie na oryginalne i merlina i to samo.
      Mogę prosić o podpowiedz?

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.