Skocz do zawartości
Darkne

Karta WiFi na USB standard N penetrujaca grube ściany

Rekomendowane odpowiedzi

Darkne

Witam!

Chcialbym sie dowiedzieć czy jest jakas karta wifi nawet na USB, ze zewnetrzna antena dobrze dzialajaca ze standardem n i dajaca mocne wzmocnienie?

Mam Della 1550, ale zasieg na granicy i nic z tym nie moge zrobic :/ 1 kreska i czasem sie rozlacza, chociaz router jest 2 poziomy budynku wyzej, a sciany blokuja troche po ukosie...

Do 200zl co mozna dobrego zbudowac aby przebicie bylo 3-4 kreski?

I tak temat jest w Hyde Park :) Chodzi mi o najmocniejsze wzmocnienie w kosztach 200 ew. 250 zl w budynku :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
branetre

Mocna wcale nie znaczy dobra. Czasem zbyt mocna karta do nieodpowiedniego routera sprawi więcej problemów, mimo świetnego zasięgo. W miare dobre były tp-linki do 50zł aczkolwiek ta firma w moich oczach ma coraz to mniejszcze znaczenie. Wysyłam średnio co tydzień jakiegoś na gwarancji w moim sklepie. Jaki masz router ? Sprawdzałeś już jakieś karty ?
Jeżeli wystarcza Ci standard N i przepustowość 300 to z sercem na ręce polecam WN-822N mam i chwalę zbiera znakomicie Nawet w trybie AP pod linuxem świetnie sieje. Łapie mi ssid z bloku za drogą 15m i grube mury !

Edytowane przez lud3ik
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Darkne

Mocna wcale nie znaczy dobra Czasem zbyt mocna karta do nieodpowiedniego routera sprawi więcej problemów mimo świetnego zasięgo W miare dobre były tp-linki do 50zł aczkolwiek ta firma w moich oczach ma coraz to mniejszcze znaczenie. Wysyłam średnio co tydzień jakiegoś na gwarancji w moim sklepie. Jaki masz router ? Sprawdzałeś już jakieś karty ?

Jeżeli wystarcza Ci standard N i przepustowość 300 to z sercem na ręce polecam WN-822N mam i chwalę zbiera znakomicie Nawet w trybie AP pod linuxem świetnie sieje. Łapie mi ssid z bloku za drogą 15m i grube mury !

Mam taki problem ze na kazdym pietrze sa expandery, zamiast routerow, a bezposrednie podlaczenie do routera w kuchni dawalo mi lepsze efekty niz podlaczenie do tych "przedluzaczy"... Oczywiscie expandery sa renomowanej firmy pentagram xD Chociaz maja zmieniony soft to wolalbym podlaczyc sie bezposrednio pod router Linksys WRT160NL z softem ddwrt.

W stosunku do laptopowego, wifi wolalbym cos duzo mocniejszego, najlepiej z zewnetrzna antena :) Trzeba nadrobic te kilka kresek xD

Ten TL-WN822N ma wymienne anteny?

Edytowane przez Darkne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
branetre

Anteny są na stałe ale mają 3 dbi zysku. Miałem już kilka kart pentagrama, ovislinka, asusa i tp-linka i tylka ta się ostała na dłużej. Reszta w allegro.pl Karta ma w zestawie 1,2m kabel usb i jest wielkości gąbki do naczyń. Sorki za porównanie :)

W tej karcie odpadają złącza RP-SMA w antenach odkręcanych na takim złączu jest 1dbi straty a bezpośrednie lutowanie do karty 7cm pitgailami daje efekty jak przy dwuch antenach 5dbi.

Edytowane przez lud3ik
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Darkne

70 zl to nie majatek, ale ile moze dac w stosunku do laptopowego BCM94352 HMB?

Laptopy raczej maja schowane anteny w bebechach, a tak jak mowie: siec routera dziala lepiej na jednej kresce niz przez ekspandery na 3 i 5 :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
branetre

Bo repeater jak nie jest dobry to jest zły :D Masz po prostu szum straszny w eterze. Do tego weź pod uwagę że taki repeater ma jedno radio którę odbiera i nadaje dalej więc i ping i trasa ogólnie efektywność siada. Praktycznie 25% a nawet i więcej. Dobry repeater to dwa niezależne radia w most połączone. Dlaczego nie kabel że tak zapytam z ciekawości ?

Nie jestem w stanie powiedzieć Ci jaka będzie różnica. na pewno robi robotę ;)

Nie zrozum mnie źle z tym kablem :D Chodziło mi o doprowadzenie kabla do pomieszczenia w którym dopniesz AP

Edytowane przez lud3ik
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Darkne

Bo repeater jak nie jest dobry to jest zły :D Masz po prostu szum straszny w eterze. Do tego weź pod uwagę że taki repeater ma jedno radio którę odbiera i nadaje dalej więc i ping i trasa ogólnie efektywność siada. Praktycznie 25% a nawet i więcej. Dobry repeater to dwa niezależne radia w most połączone. Dlaczego nie kabel że tak zapytam z ciekawości ?

Nie jestem w stanie powiedzieć Ci jaka będzie różnica. na pewno robi robotę ;)

Nowe mieszkanie, nowy internet xD Net jest dobry jak ma zasieg, niestety i podlaczony pod router, nie pod expandery...

Wiem, powtarzam sie, ale rozumiem ze moj Deell 1550 polega na antenach w laptopie... Dlatego chce cos mocnego bez kompromisow xD Linksys jest bardzo okej, ale musze sie do niego polaczyc z 3-4 kreskami i wtedy niski ping w LoLu witam xD A to chyba najwazniejsze, zeby nie zmieniac przez internet nowego mieszkania, bo inaczej lipa straszna.

Mieszkam na parterze, router jest na 2-m pierze, a po drodze expandery...

Edytowane przez Darkne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Darkne

Wiertarka i ogień ;)

Nie moge wlasnie :) Dobrze ze weszla zasada 10 dni legalnego zawrotu, wiec wezme to wifi ktore polecasz najwyzej zwroce, ale jak da 3 kreski to zostanie xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Bardzo dobre radio ma Netgear A6200 ale niestety jedynie USB 2.0. Trochę droższy i o wiele szybszy jest Asus USB-AC56 który ma już USB 3.0. Atutem karty asusa jest odkrecana antena, dobrej jakości przedłużacz USB, bardzo dobra wydajność na długie dystanse.

Niestety ceny to przedział 200-300zl :(

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Darkne

No niestety, ac to nawet router nie obsluguje. No nic, TL-WN822N na razie zakupiony, zobacze jak bedzie sie sprawdzal po weekendzie. Moj laptop w innych pokojach lapie lepiej zasieg, ale niestety tu i teraz dziala straszliwie na 50-50.

A pentagram... Nie ja ta siec budowalem, nie ja dawalem domysle haslo admin i najgorsze, ze nic nie moge w niej zmienic tylko sprobowac podlaczyc sie pod linksys'a. W sumie to chore, bo "hacking" zajal mi 1 minute aby dostac haslo do routera, a podlaczony klientow jest od groma bezposrednio do niego.

Zalezy mi tylko na pingach, ale to smutne gdy jednym torrentem ubija sie po expanderach cala siec -.-

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Router nie musi działać w AC aby te karty działały w N :)

post z Tapatalk

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
emer

Beamforming w routerze i karta to obsługująca (chyba karta musi obsługiwać) - IMO daje to dobre wyniki do pokonywania takich przeszkód.

Natomiast mam dobre doświadczenia z kartą BCM943228HMB ("N", 2.4GHz + 5GHz + BT 4.0) - w moich bojach z kartami ta dawała dobry zasięg i najlepsze transfery w standardzie "n" (porównywanie np z 7260-N, 2230)

• Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
branetre

Chyba najlepszy by był jakiś router w trybie AP CLIENT a za nim drugi w trybie AP szukasz miejsca w którym max range i zostawiasz a kable na swoim już można :)

Edytowane przez lud3ik
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Darkne

Dzieki za pomoc wszystkim :)

Na razie sprobuje tego TL-WN822N, a jak nie pomoze to wtedy sie zobaczy. Mysle, ze te 3db na obu antenkach da rade, a jak nie to pobawie sie w ap :)

Moja sieciowka niestety jest na chamskiej granicy zasiegu i czasem dziala, czasem nie :/ Roznica jak wspominalem jest diametralna, wiec to gra warta swieczki.

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Darkne

No i dostalem WN822N i nie laczy sie z routerem... Istna parodia pomijajac to, ze powinna byc na atherosie nie realteku :/ Zmienili rev i uklad na RTL8192CU. Nadzwyczajniej w swiecie karta na 3 roznych sterach pod Win 7 x64 nie laczyla sie, juz pomijajac to ze najnowsze byly z konca 2012 :/

Czyli teraz chyba pozostaje kupic Edimax BR-6428nC i z tego robic extender?

Edytowane przez Darkne
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
branetre

Podpięte z PW

@Darkne napisał:

Jednak TP-LINK TL-WN822N zawiodl, problem z autoryzacja podczas podlaczania do sieci...

Wspominales o Edimax BR-6428nC i mam tylko pytanie: Czy on moze dzialac jako ap biorac z wifi zasieg sieci i dajac go na ethernet? Czy pozostaje wtedy opcja wylacznie extendera?

Sterowniki ze strony producenta pobrałeś najnowsze ? Brak możliwości podłączenia raczej na nie bym zwalił.

Tak. Ten edimax ma taką możliwość @house podesłał Ci link do recki Proszę przeczytaj bo warto. :zgoda:

Edytowane przez lud3ik
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Darkne

Ok, dzieki ludzie :)

Edimax BR-6428nC  uratował sytuacje, chociaz pracuje w trybie expandera :) I najdziwniejszse, ze w sofcie na polskim jezyku nie chcial tez sie pod siec glowna podlaczyc, ale to zalatwila zmiana na "english". W koncu daje sie net uzywac dosc dobrze: 720p na yt buforuje i odtwarza bez zwieszek, a pingi zmalaly i nawet po tunngle da sie pograc :)

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Cieszy mnie, że mogłem pomoc :) ten edimax przy obecnej cenie- niezły sprzęt :) temat zamykam jako rozwiązany.

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• OpenITbot
      Przez OpenITbot
      Karta sieciowa Edimax EN-9320TX-E to karta przeznaczona do wykorzystania przy tworzeniu szybkiej magistrali danych. Zapewni wysoką wydajność potrzebną np. przy transferach dużych plików lub edycji filmów HD, które wykorzystują wysoko wydajne systemy pamięci masowej, serwery oraz sieci. Podłączenie EN-9320TX-E za pomocą kabla RJ45, sprawi że system natychmiast uzyska lepszą wydajność oraz prędkość 10Gb/s. Karta EN-9320TX-E to idealny wybór, aby zmodernizować serwer lub stację roboczą. Jest to energooszczędne i ekonomiczne rozwiązanie, które spełnia wymagania adaptera sieci Ethernet o niskich opóźnieniach oraz dużej przepustowości i wydajności.

10GbE – Większa prędkość sieci EN-9320TX-E zapewnia 10 razy większą wydajność niż istniejące karty Gigabitowe przy wykorzystaniu 10 gigabitowego interfejsu RJ45.

Zaawansowane funkcje i zabezpieczenia EN-9320TX-E obsługuje tagowanie wirtualnej sieci 802.1Q (VLAN) dla ramek Ethernet, umożliwiając zarządzanie siecią w elastycznym i bardziej bezpiecznym środowisku. Ponadto karta obsługuje fukcje gwarantujące najlepszą wydajność np. ramki 16K Jumbo i IEEE 802.3x Flow Control.
      Ekonomiczna i łatwa migracja Opłacalne rozwiązanie – najwyższa wydajność przy zastosowaniu adaptera szybkiej transmisji 10Gb/s w połączeniu z siecią 10 Gigabit, jak również pełną zgodność z poprzednimi standardami 10/5/2,5/1Gb/s i 100 Mbps oraz istniejącą siecią kablową.
      Źródło: Informacja prasowa
    • OpenITbot
      Przez OpenITbot
      Zasięg sieci WiFi w naszych domach nie zawsze jest wystarczający. Najczęściej stawiamy router tam, gdzie znajdują się gniazda umożliwiające jego podłączenie. Oczywiście można zdecydować się na poprowadzenie kabli po mieszkaniu, ale większość osób rezygnuje z tego rozwiązania ze względu na estetykę. W rezultacie sygnał WiFi w niektórych częściach domu jest bardzo słaby lub nawet zanika. Idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto chce uniknąć plątaniny kabli ciągnących się od gniazda do routera, a jednocześnie chce cieszyć się doskonałym zasięgiem sieci, będzie bezprzewodowy wzmacniacz WiFi, który jest zasilany za pomącą portu USB.

TL-WA820RE swoim rozmiarem przypomina klasyczny pendrive. Mimo niewielkich gabarytów, urządzenie zostało wyposażone w dwie anteny, które są odpowiedzialne za zwiększenie zasięgu i stabilną pracę. Dzięki wzmacniaczowi sieć osiąga prędkości do 300Mb/s w miejscach, do których wcześniej nie docierała. TL-WA820RE to pierwszy wzmacniacz sygnału zasilany poprzez port USB. Zapewnia to większą elastyczność w znalezieniu odpowiedniej lokalizacji dla urządzenia. Można je podłączyć bezpośrednio do komputera, banku energii, huba USB czy do gniazdka elektrycznego za pomocą zasilacza.

W określeniu odpowiedniego miejsca, w którym powinien znaleźć się wzmacniacz sygnału, pomaga dioda umieszczona na obudowie: kolor niebieski oznacza odpowiednią moc sygnału z routera, czerwony – moc jest zbyt słaba. Dalsza konfiguracja urządzenia jest łatwa i szybka. Jeśli nasz router posiada przycisk WPS, należy najpierw wcisnąć go na routerze a następnie na wzmacniaczu. Drugim sposobem jest konfiguracja za pomocą smartfonu z zainstalowaną aplikacją TP-Link Tether. Aplikacja jest intuicyjna i pozwala również monitorować stan wzmacniacza.
      Więcej informacji na temat wzmacniacza TL-WA820RE dostępne jest na stronie :

Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość. Wzmacniacz jest już dostępny w sprzedaży. Produkt objęty zostały 36-miesięczną gwarancją
    • uszko33
      Przez uszko33
      Co sadzicie o tym modelu karty?  Ubiquiti WifiStation-EXT.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności