Skocz do zawartości
Darkne

Karta WiFi na USB standard N penetrujaca grube ściany

Rekomendowane odpowiedzi

Darkne

Witam!

Chcialbym sie dowiedzieć czy jest jakas karta wifi nawet na USB, ze zewnetrzna antena dobrze dzialajaca ze standardem n i dajaca mocne wzmocnienie?

Mam Della 1550, ale zasieg na granicy i nic z tym nie moge zrobic :/ 1 kreska i czasem sie rozlacza, chociaz router jest 2 poziomy budynku wyzej, a sciany blokuja troche po ukosie...

Do 200zl co mozna dobrego zbudowac aby przebicie bylo 3-4 kreski?

I tak temat jest w Hyde Park :) Chodzi mi o najmocniejsze wzmocnienie w kosztach 200 ew. 250 zl w budynku :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
branetre

Mocna wcale nie znaczy dobra. Czasem zbyt mocna karta do nieodpowiedniego routera sprawi więcej problemów, mimo świetnego zasięgo. W miare dobre były tp-linki do 50zł aczkolwiek ta firma w moich oczach ma coraz to mniejszcze znaczenie. Wysyłam średnio co tydzień jakiegoś na gwarancji w moim sklepie. Jaki masz router ? Sprawdzałeś już jakieś karty ?
Jeżeli wystarcza Ci standard N i przepustowość 300 to z sercem na ręce polecam WN-822N mam i chwalę zbiera znakomicie Nawet w trybie AP pod linuxem świetnie sieje. Łapie mi ssid z bloku za drogą 15m i grube mury !

Edytowane przez lud3ik
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Darkne

Mocna wcale nie znaczy dobra Czasem zbyt mocna karta do nieodpowiedniego routera sprawi więcej problemów mimo świetnego zasięgo W miare dobre były tp-linki do 50zł aczkolwiek ta firma w moich oczach ma coraz to mniejszcze znaczenie. Wysyłam średnio co tydzień jakiegoś na gwarancji w moim sklepie. Jaki masz router ? Sprawdzałeś już jakieś karty ?

Jeżeli wystarcza Ci standard N i przepustowość 300 to z sercem na ręce polecam WN-822N mam i chwalę zbiera znakomicie Nawet w trybie AP pod linuxem świetnie sieje. Łapie mi ssid z bloku za drogą 15m i grube mury !

Mam taki problem ze na kazdym pietrze sa expandery, zamiast routerow, a bezposrednie podlaczenie do routera w kuchni dawalo mi lepsze efekty niz podlaczenie do tych "przedluzaczy"... Oczywiscie expandery sa renomowanej firmy pentagram xD Chociaz maja zmieniony soft to wolalbym podlaczyc sie bezposrednio pod router Linksys WRT160NL z softem ddwrt.

W stosunku do laptopowego, wifi wolalbym cos duzo mocniejszego, najlepiej z zewnetrzna antena :) Trzeba nadrobic te kilka kresek xD

Ten TL-WN822N ma wymienne anteny?

Edytowane przez Darkne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
branetre

Anteny są na stałe ale mają 3 dbi zysku. Miałem już kilka kart pentagrama, ovislinka, asusa i tp-linka i tylka ta się ostała na dłużej. Reszta w allegro.pl Karta ma w zestawie 1,2m kabel usb i jest wielkości gąbki do naczyń. Sorki za porównanie :)

W tej karcie odpadają złącza RP-SMA w antenach odkręcanych na takim złączu jest 1dbi straty a bezpośrednie lutowanie do karty 7cm pitgailami daje efekty jak przy dwuch antenach 5dbi.

Edytowane przez lud3ik
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Darkne

70 zl to nie majatek, ale ile moze dac w stosunku do laptopowego BCM94352 HMB?

Laptopy raczej maja schowane anteny w bebechach, a tak jak mowie: siec routera dziala lepiej na jednej kresce niz przez ekspandery na 3 i 5 :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
branetre

Bo repeater jak nie jest dobry to jest zły :D Masz po prostu szum straszny w eterze. Do tego weź pod uwagę że taki repeater ma jedno radio którę odbiera i nadaje dalej więc i ping i trasa ogólnie efektywność siada. Praktycznie 25% a nawet i więcej. Dobry repeater to dwa niezależne radia w most połączone. Dlaczego nie kabel że tak zapytam z ciekawości ?

Nie jestem w stanie powiedzieć Ci jaka będzie różnica. na pewno robi robotę ;)

Nie zrozum mnie źle z tym kablem :D Chodziło mi o doprowadzenie kabla do pomieszczenia w którym dopniesz AP

Edytowane przez lud3ik
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Darkne

Bo repeater jak nie jest dobry to jest zły :D Masz po prostu szum straszny w eterze. Do tego weź pod uwagę że taki repeater ma jedno radio którę odbiera i nadaje dalej więc i ping i trasa ogólnie efektywność siada. Praktycznie 25% a nawet i więcej. Dobry repeater to dwa niezależne radia w most połączone. Dlaczego nie kabel że tak zapytam z ciekawości ?

Nie jestem w stanie powiedzieć Ci jaka będzie różnica. na pewno robi robotę ;)

Nowe mieszkanie, nowy internet xD Net jest dobry jak ma zasieg, niestety i podlaczony pod router, nie pod expandery...

Wiem, powtarzam sie, ale rozumiem ze moj Deell 1550 polega na antenach w laptopie... Dlatego chce cos mocnego bez kompromisow xD Linksys jest bardzo okej, ale musze sie do niego polaczyc z 3-4 kreskami i wtedy niski ping w LoLu witam xD A to chyba najwazniejsze, zeby nie zmieniac przez internet nowego mieszkania, bo inaczej lipa straszna.

Mieszkam na parterze, router jest na 2-m pierze, a po drodze expandery...

Edytowane przez Darkne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Darkne

Wiertarka i ogień ;)

Nie moge wlasnie :) Dobrze ze weszla zasada 10 dni legalnego zawrotu, wiec wezme to wifi ktore polecasz najwyzej zwroce, ale jak da 3 kreski to zostanie xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Bardzo dobre radio ma Netgear A6200 ale niestety jedynie USB 2.0. Trochę droższy i o wiele szybszy jest Asus USB-AC56 który ma już USB 3.0. Atutem karty asusa jest odkrecana antena, dobrej jakości przedłużacz USB, bardzo dobra wydajność na długie dystanse.

Niestety ceny to przedział 200-300zl :(

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Darkne

No niestety, ac to nawet router nie obsluguje. No nic, TL-WN822N na razie zakupiony, zobacze jak bedzie sie sprawdzal po weekendzie. Moj laptop w innych pokojach lapie lepiej zasieg, ale niestety tu i teraz dziala straszliwie na 50-50.

A pentagram... Nie ja ta siec budowalem, nie ja dawalem domysle haslo admin i najgorsze, ze nic nie moge w niej zmienic tylko sprobowac podlaczyc sie pod linksys'a. W sumie to chore, bo "hacking" zajal mi 1 minute aby dostac haslo do routera, a podlaczony klientow jest od groma bezposrednio do niego.

Zalezy mi tylko na pingach, ale to smutne gdy jednym torrentem ubija sie po expanderach cala siec -.-

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Router nie musi działać w AC aby te karty działały w N :)

post z Tapatalk

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
emer

Beamforming w routerze i karta to obsługująca (chyba karta musi obsługiwać) - IMO daje to dobre wyniki do pokonywania takich przeszkód.

Natomiast mam dobre doświadczenia z kartą BCM943228HMB ("N", 2.4GHz + 5GHz + BT 4.0) - w moich bojach z kartami ta dawała dobry zasięg i najlepsze transfery w standardzie "n" (porównywanie np z 7260-N, 2230)

• Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
branetre

Chyba najlepszy by był jakiś router w trybie AP CLIENT a za nim drugi w trybie AP szukasz miejsca w którym max range i zostawiasz a kable na swoim już można :)

Edytowane przez lud3ik
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Darkne

Dzieki za pomoc wszystkim :)

Na razie sprobuje tego TL-WN822N, a jak nie pomoze to wtedy sie zobaczy. Mysle, ze te 3db na obu antenkach da rade, a jak nie to pobawie sie w ap :)

Moja sieciowka niestety jest na chamskiej granicy zasiegu i czasem dziala, czasem nie :/ Roznica jak wspominalem jest diametralna, wiec to gra warta swieczki.

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Darkne

No i dostalem WN822N i nie laczy sie z routerem... Istna parodia pomijajac to, ze powinna byc na atherosie nie realteku :/ Zmienili rev i uklad na RTL8192CU. Nadzwyczajniej w swiecie karta na 3 roznych sterach pod Win 7 x64 nie laczyla sie, juz pomijajac to ze najnowsze byly z konca 2012 :/

Czyli teraz chyba pozostaje kupic Edimax BR-6428nC i z tego robic extender?

Edytowane przez Darkne
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
branetre

Podpięte z PW

@Darkne napisał:

Jednak TP-LINK TL-WN822N zawiodl, problem z autoryzacja podczas podlaczania do sieci...

Wspominales o Edimax BR-6428nC i mam tylko pytanie: Czy on moze dzialac jako ap biorac z wifi zasieg sieci i dajac go na ethernet? Czy pozostaje wtedy opcja wylacznie extendera?

Sterowniki ze strony producenta pobrałeś najnowsze ? Brak możliwości podłączenia raczej na nie bym zwalił.

Tak. Ten edimax ma taką możliwość @house podesłał Ci link do recki Proszę przeczytaj bo warto. :zgoda:

Edytowane przez lud3ik
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Darkne

Ok, dzieki ludzie :)

Edimax BR-6428nC  uratował sytuacje, chociaz pracuje w trybie expandera :) I najdziwniejszse, ze w sofcie na polskim jezyku nie chcial tez sie pod siec glowna podlaczyc, ale to zalatwila zmiana na "english". W koncu daje sie net uzywac dosc dobrze: 720p na yt buforuje i odtwarza bez zwieszek, a pingi zmalaly i nawet po tunngle da sie pograc :)

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Cieszy mnie, że mogłem pomoc :) ten edimax przy obecnej cenie- niezły sprzęt :) temat zamykam jako rozwiązany.

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• cesio
      Przez cesio
      Możesz mi powiedzieć co to jest że mam kanał 2.4 ghz i jest 9 a w nawiasie (11) tak było a teraz jest np. 11 samo bez nawiasow już po przywróceniu ustawień fabrycznych 

Ostatnio zauważyłem że router działa 4 dni i się restartuje widać po tym ile dni już pracuje pracuje w logach. Router za tyle kasy i się restartuje i tak kilka dni i dalej restart 

Wskazania pobieraniana głównej stronie są nieprawdziwe ściągam 300mb/s a pokazuje 40mb/s i tak samo w game host.

Co oznacza Initialize obok ustawień fabrycznych 

• gabrychu
      Przez gabrychu
      House z racji że znasz się na wszystkim   na co wymienić karty wifi w tych laptopach Samsung RF710 i Asus R500VJ-SX121H. Karty są beznadziejne i przydałoby się je wymienić na coś szybszego.

Do RF710 nie mam jak zajrzeć, trzeba go całego rozebrać. Do R500VJ już się jakoś dostanę, ale pewnie będziesz wiedział jakie mają złącza i co sensownie kupić.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej wyjaśni nasza Polityka prywatności.