Skocz do zawartości
Jabol

Linux ext2 > ext4, NTFS wolny transfer

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

Jabol    60
Jabol

Witam.

Nie jestem specem od linuxa więc potrzebuje pomocy :)

Mianowicie mam podłaczony dysk USB 3.0 do WNR3500L. Postanowiłem zgrać dosc dużą częśc danych na PC. Jako że po LAN szło to kiedyś koło 8 MB/s a teraz raptem 4 postanowiłem podłaczyć dysk pod PC.

Niestety nie znalazłem żadnej działającej aplikacji która umożliwiła by mi odczyt plików ext2 w windowsie 7 64bit. Zainstalowałem najnowsze ubuntu (a żeby się też pobawić) i wszystko fajne dysk widać. W systemie jak zrobie test wydajności dysku pokazuje transfery w okolicach 60-80 MB/s, ALE podczas kopiowania maksymalny transfer to 12,4 MB/s....

Nie mam pojęcia gdzie szukać problemu. No chyba że linux tak ma i nie ma zmiłuj? :(

Edytowane przez Jabol

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1389
house

Może problemem jest zapis na docelowym dysku?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1389
house

Zabootowane livecd ubuntu (nie zainstalowane na żadnym )również nie daje żadnej poprawy transferu pomiędzy dyskami ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Jabol    60
Jabol

Własnie pierw było livecd i myslałem że to własnie jego wina więc zainstalowałem i niestety bez zmian :(

Edit

Za to w druga stronę leci kolo 70 MB/s ....

Edytowane przez Jabol

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Jabol    60
Jabol

To powiedzcie jak zrobić klona dysku by go potem sformatować i podłączyć pod Windowsa i sprawdzić jak na NTFS będzie śmigał. A potem jak co odtworzyć z powrotem go w ext2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
branetre    61
branetre

Clonezilla lub Clone Disk. Polecam pierwszy Bardzo dobry program.

Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość.

Edytowane przez lud3ik

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Belliash    29
Belliash

Zapusc najpierw fsck i sprawdz czy na dysku nie ma zadnych bledow.

Zajrzalbym tez do logow czy nie ma tam zadnych bledow I/O.

P.S. Dysk podlaczales do kompa przez USB? Kieszen sprawna? Probowales podlaczyc go 'normalnie' do kompa?

Edytowane przez Belliash
  • Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Jabol    60
Jabol

Na razie olałem problem. Max transfer przy kopiowaniu dysk > PC to 28 MB/s natomiast w drugą stronę PC > dysk działa nawet do 90 MB/s.

Jest to dysk ADATA CH11

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
harpii    0
harpii

Niestety nie znalazłem żadnej działającej aplikacji która umożliwiła by mi odczyt plików ext2 w windowsie 7 64bit.

Do tego najlepsze jest ext2fsd dziala zapis/odczyt dla ext2,3,4.Dziala na win 7 64bit jak i 8.1 64bit

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• XGrzesX
      Przez XGrzesX
      Kupiłem i podłączyłem dzisiaj router Asus RT-AC68U do którego podłączyłem dysk pod USB 3.0. Niestety transfer pliku z komputera gdzie jest karta Wifi pracująca w standardzie "N" na podłączony do routera dysk wynosi ok 5 MB/s. Proszę podpowiedzcie gdzie szukać problemu.
    • Bodzio
      Przez Bodzio
      W zwiazku z tym ze niedawno robilem siec goscinna z limitem transferu na tomato to opisze jak sie do tego zabrac.
      Nasza przykladowa siec bedzie posiadala adresacje 192.168.2.1/24. Adresy beda przydzielane z DHCP i bedzie dzialala na interfejsie br1. Nazwiemy ja dla przykladu RT-N66U.
      No to zaczynamy. Logujemy sie do GUI Tomato a nastepnie z menu wybieramy pozycje Basic. Odnajdujemy sekcje LAN i dodajemy nowego bridge'a. Bedzie to br1.

1. Wybieramy 1 jako br1
      2. Wpisujemy adres IP (w naszym przykladzie 192.168.2.1)
      3. Wpisujemy maske sieci (w naszym przykladzie 255.255.255.0)
      4. Wlaczamy DHCP
      5. Podajemy zakres adresow IP ktore beda przydzielane dla klientow naszej goscinnej sieci. Proponuje wybrac zakres nie wiekszy niz 4-6 adresow. Nie wydaje mi sie aby wiecej osob jednoczesnie korzystalo z naszej goscinnej sieci. Ale tutaj kazdy wybiera jak mu najbardziej odpowiada.
      6. Przyciskamy Add a nastepnie na dole przycisk Save
      Bridge'a mamy. Teraz musimy dodac VLAN'a.
      Wchodzimy do Advanced a nastepnie VLAN

1. Wybieramy numer VLAN'a
      2. Nastepnie LAN1(br1)
      3. Naciskamy Add a nastepnie na dole Save.
      Po tym zabiegu nastapi restart routera. Po ponownym uruchomieniu logujemy sie do GUI Tomato, wchodzimy do menu Advanced i wybieramy Virtual Wireless.

1. Wlaczamy wirtualny interface
      2. Wpisujemy nazwe naszej goscinnej sieci (u nas bedzie to RT-N66U)
      3. Wybieramy tryn Access Point
      4. Wybieramy Bridge LAN1(br1)
      5. Naciskamy Add
      Teraz bedziemy musieli ustawic parametry naszego wirtualnego Access Pointa

1. Zaznaczamy rozglaszanie wirtualnego SSID (Broadcast)
      2. Wybieramy zabezpieczenie WPA2 Personal
      3. Wybieramy szyfrowanie AES
      4. Ustalamy haslo dla naszej goscinnej sieci Wifi
      Proponuje ustawic mniej skomplikowane haslo niz do naszej "zwyklej" sieci i pod zadnym pozorem nie moze byc takie samo. Niemniej jednak powinno zawierac kombinacje malych i duzych liter, cyfr oraz conajmniej jednego znaku specjalnego.
      Jezeli wszystko mamy ustawione wciskamy na dole przycisk Overview.
      Sprawdzamy jeszcze raz czy wszystko sie zgadza i jezeli tak jest to naciskamy na dole przycisk Save.
      Mamy juz dzialajaca siec goscinna. Taka siec posiada inna adresacje niz nasza "normalna" siec. W zwiazku z tym podlaczeni do niej goscie nie beda mieli mozliwosci korzystania z NAS-a, drukarki sieciowej czy innych urzadzen podlaczonych do "zwyklej" sieci. Beda mieli tylko dostep do internetu.
      Teraz przedstawie jak nalozyc limit transferu na siec goscinna tak aby podlaczeni goscie nie mogli korzystac z calego dostepnego pasma.
      Logujemy sie do GUI Tomato a nastepnie wchodzimy do menu Bandwidth Limiter.

W sekcji Bandwidth Limiter for LAN (br0)
      1. Zaznaczamy Enable Limiter
      2 i 3  Podajemy parametry naszego lacza internetowego w kb/s
      Nastepnie w sekcji Default Class for LAN1 (br1) (Na tym interface dziala nasza siec goscinna)
      4. Zaznaczamy Enable
      5,6,7,8 Ustawiamy parametry polaczenia dla naszej sieci goscinnej w kb/s
      9. Ustawiamy priority na Normal i zapisujemy przyciskiem Save na dole strony.
      To wszystko. Mamy dzialajaca siec goscinna z limitowanym dostepem do internetu i bez dostepu do naszej sieci.
      Przykladowa konfiguracja i screeny zostaly wykonane na Asusie RT-N66U. Niema to jednak znaczenia bo na kazdym routerze z Tomato robi sie to dokladnie tak samo.
      Jezeli ktos ma jakies pytania to prosze pisac. Chetnie odpowiem na forum. Nie piszcie na PW bo po to jest forum zeby kazdy mogl skorzystac.
      pozdrawiam
      Bogdan
    • eclip
      Przez eclip
      Mój konfig RT-AC56 Merlin 378.53, laptop Asus win7 64bit Core i3 1st HM55 dysk ssd 200/200 MB/s, Omninas 60 MB/s po kablu, Pendrive 128GB 75/125 MB/s usb 3.0
      Ustawienia Asus RT-AC56
      Transfer download 5GHz AC:
      - laptop + EW-7711MAC usb 2.0 samba 18 MB/s (omninas, RT-AC56 usb) /433Mb/s
      - laptop + DW1550 (BCM4352) samba 22 MB/s (omninas, RT-AC56 usb)/ 433-650 Mb/s

- laptop + DW1550 (BCM4352) ftp 27 MB/s (RT-AC56 usb) 650 Mb/s
      - iPhone 6 po ftp 25-27 MB/s / 433Mb/s

iPhone 433Mb/s vs DW1550

DW1550 (BCM4352) driver 7.12.39.12 win7 64bit
      Testy około 4-5m od routera bez przeszkód jeden plik 2 GB.
      Zastanawia mnie niski transfer, co może być przyczyną ?
      Kolejna sprawa to bluetooth, w menadżerze urządzeń widzę brak sterowników, ale nie mogę ich wyszukać pod win7 64bit.
      Pzdr

Openitforum

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności