Skocz do zawartości
wigg

Netgear R7000 - samoistny spadek prędkości po kilku godzinach pracy routera

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

wigg    1
wigg

Witam wszystkich na forum,
to moj pierwszy post tutaj,nie jestem ekspertem w temacie takze prosze wybaczyc moj ewentualny laicyzm.
Jestem wlascicielem Netgeara R7000 od dwoch dni,spotkalem sie z problemem,ktorego nie potrafie sam rozwiazac - jest nim spadek szybkosci transferu po kilku godzinach pracy routera. Moj net to 25/25 Mbit, po wi-fi wszystko dziala stabilnie kilka godzin,po czym spada samoistnie do ok.10 Mbit na wszystkich protokolach i nie sposob przywrocic do pelnego lacza bez restartu routera / przyciskiem lub z poziomu genie /.Po restarcie znow kilka godzin jest ok,po czym problem powraca. Bardzo prosze o pomoc w temacie,probowalem zmiany kilku ustawien konfiguracyjnych,niestety z zadnym skutkiem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1389
house

po czym spada samoistnie do ok.10 Mbit

to by sugerowało problem z szerokością kanału :/ zaktualizowałeś FW do najnowszej wersji przez automat w routerze ? jeżeli transfer spadnie, możesz wyłączyć i włączyć kartę WiFi (airplane mode itp) i sprawdź czy jest różnica czy tylko restart routera pomaga. Jaką kartą WiFi dysponujesz ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wigg    1
wigg

dziekuje za odpowiedz

uzywam bezprzewodowego tp-linka TL-WN722N

FW w routerze aktualne,V1.0.3.60_1.1.27

ok,przy spadku predkosci wylacze i wlacze karte i dam znac o rezultatach

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1389
house

uzywam bezprzewodowego tp-linka TL-WN722N

karta za 34,50 nie jest dobrym klientem do takiego routera :D gdyby to nie pomogło to nie restartując routera wyłącz w nim na chwilę WAN (internet) i włącz. będziesz wiedział że to na pewno router a nie karta.

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wigg    1
wigg

:) karta zostala po kompilacji z poprzednikiem Netgeara / Asus RT - N10 /,tutaj oczywiscie w planie jest wymiana,o ile problem bedzie lezal po jej stronie

apropos karty - wylaczenie i wlaczenie po spadku transferu do 10 Mbit nie rozwiazuje problemu

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1389
house

apropos karty - wylaczenie i wlaczenie po spadku transferu do 10 Mbit nie rozwiazuje problemu

to teraz WAN bez uruchamiania routera - jeśli nie pomoże to router - chociaż ja bym sprawdził jeszcze inną kartę i wykluczył problem ISP.  

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wigg    1
wigg

to teraz WAN bez uruchamiania routera - jeśli nie pomoże to router - chociaż ja bym sprawdził jeszcze inną kartę i wykluczył problem ISP.  

wylaczenie i wlaczenie WAN nie poprawia sytuacji,przywrocenie pelnego pasma daje tylko restart routera

spadek nie zdarzyl mi sie nigdy przy transferze duzego pliku,ma to miejsce w trakcie bezczynnosci routera

zauwazylem pewna ciekawa rzecz: po nacisnieciu w "pokaz statystyki " port "siec WAN " ma stan " 100M/Pełna " a po zauwazeniu,ze predkosc spadla widnieje tam info " 10M pelna ".

Jest to mozliwe aby router w trakcie bezczynnosci samoistnie przelaczal sie ze 100M na 10M a jezeli tak to jak temu zaradzic ?

podpiąlem teraz komputer do routera kablem,obecnie Sieć lokalna1 1000M/Pełna ;) zobaczymy,czy czas i to polaczenie zdegraduje do szeregowca :)

Edytowane przez wigg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1389
house
zauwazylem pewna ciekawa rzecz: po nacisnieciu w "pokaz statystyki " port "siec WAN " ma stan " 100M/Pełna " a po zauwazeniu,ze predkosc spadla widnieje tam info " 10M pelna ".

Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość.

prawdopodobnie coś jest nie tak z urządzeniem dostępowym Twojego ISP - może się okazać, że wymiana routera nie będzie skutecznym rozwiązaniem. Masz możliwość podpięcia innego routera pod WAN i sprawdzenia czy występuję ten problem również na nim ? Pewne jest, że to nie interfejs bezprzewodowy i karta :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wigg    1
wigg

na poprzednim routerze ten problem nie wystepowal,wymienialem go z powodu slabego pokrycia sygnalem oraz problemow z korzystaniem z internetu przez kilka urzadzen w tym samym czasie / tzn. zwykle od Squaw dostawalem niedosolona zupe a innych rzeczy wcale nie dostawalem ;) ,gdyz jej ukochana Ipla czy tego typu wynalazki ogladane na smart tv zdychaly po rozpoczeciu przeze mnie zglebiania bezmiaru internetu w pokoju obok  /

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1389
house

na poprzednim routerze ten problem nie wystepowal

jaki model ? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1389
house

Asus RT - N10

i miał :

WAN: 1 x RJ45 for 10/100 BaseT

a R7000 ma gigabit na WAN. jest różnica. sprawdź czym możesz w opcjach routera zmienić WAN z auto na 100 lub 10.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wigg    1
wigg
Dnia 17.06.2014 o 14:16, house napisał:

sprawdź czym możesz w opcjach routera zmienić WAN z auto na 100 lub 10.

niestety,nie widze takiej opcji,nawet w ustawieniach zaawansowanych

i jeszcze taka ciekawostka:

owa siec WAN przy transferze duzego pliku zachowuje sie stabilnie,naliczajac nieprzerwanie czas.

W przypadku braku transferu,w czasie bezczynnosci co chwile mam tam info " link down " i restart czasu od nowa

pozostale czasy naliczaja sie bez przerw

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1389
house

To masz 2 opcje -reklamacja routera albo kontakt z ISP.

post z Tapatalk

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta