Jump to content
Radosław Bernaciak

problem z dostepem do DS211j

Rate this topic

Recommended Posts

Radosław Bernaciak

Wczorja podczas proby podlaczenia sie do dysku..nie znalazienono go...Synology Assistan go znajduje jednak ma zmienione IP, tj przypisane przez DHCP (mnial nadane stale) w statusie pokazuje ze - NIEZAINTALOWANO - podczas proby podlacznia wyskakuje kominikat ze - Na stacji DiskStation nie ma zainstalowanego oprogramowania...
i kaze podac sciezke do paczki z oprogramowaniem

kurcze jak odzyskac dane z dyskow?, bo jak zaisntaluje oprogramownaie to dane zapewne zgina...

W NAS sa dwa dysku ktore robia w Mirrorze

poczynione kroki
1. wyjalem 1 dysk...zostal tylko jeden i probuje zainstalowac...
w kreatorze instalacji odhaczylem "Po instalacji utworz volumen SHR, i w kolejnym kroku ustawienia sieciowe z DHCp i start kreatora...
a zaraz po tym...zatrzymuje sie podczas punktu: stosowania ustawien sieci..Bład serwera:(KOD BŁĘD:38)
i koniec..

podpowuiedz serwisu ze prawdopodbnie...uszkodzenie pamieci DOM...wymiana plyty...sprawa raczej nie oplacalna...

moze ktos ma inne zdanie? i wie jak utratowac

Jabol

Dane możesz odczytać podłączając któryś z dysków do PC i odczytać je jakimś linuxem live CD.

A powiedz mi czy miałeś zainstalowany DSM 5 ?

house
Dnia 13.06.2014 o 10:21, Jabol napisał:

dokładnie, DSM5 ? :

Radosław Bernaciak

Dane możesz odczytać podłączając któryś z dysków do PC i odczytać je jakimś linuxem live CD.

w linuxie nie chce zmapowac tego dysku

tak bylo DSM5

house

w linuxie nie chce zmapowac tego dysku

każdy livecd o ile dysk jest sprawny powinien taki dysk zamontować i pokazać zawartość. gnome-disk-utility dokładnie pokaże strukturę partycji, dane s.m.a.r.t i pozwoli zamontować dysk do odczytu. 

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• gabrychu
      By gabrychu
      Mam problem z konfiguracją MR2200ac, próbuje już trzeci raz i za każdym razem mam informację "Nie można nawiązać połączenia".
      W logach - Wi-Fi point [salon] failed to join mesh network.

Oba sprzęty stoją koło siebie. Na RT2600ac włączona tylko sieć 5GHz, włączony poziom zabezpieczeń WPA2-Personal, filtr adresów MAC wyłączony.
      Telefony bez problemu łączą się z siecią.

• Stefano007
      By Stefano007
      Witam,
      mam kartę sieciową ASUS USB-AC51 i wszystko działało poprawnie, ale nagle coś się zepsuło. Nie mogę podłączyć się do sieci domowej. Inne urządzenia, telefony, tablet, laptopy mogą się podłączyć, ale mój komputer stacjonarny nie. Mogę połączyć się z innymi sieciami np. z hotspotu z telefonu, ale nie z tą jedną moją domową. Co dziwne jak podepnę ją do laptopa to mogę się połączyć z siecią bez problemu. Przeinstalowałem sterowniki, ale nic nie pomogło.
      Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję
    • waldi1888
      By waldi1888
      Mam problem ze zrobieniem backupu za pomocą Active Backup for Business. Chodzi o to, że w firmie mamy Synology DS1618+ i 15 komputerów. Na 10 komputerach normalnie można utworzyć zadanie backupu a na 5 po przejściu wszystkich opcji "Kreatora tworzenia kopii zapasowej agenta" wyskakuje na końcu komunikat  "ten folder współdzielony zawiera dane, których nie można skopiować. Wybierz inny folder". Takie coś dzieje się wtedy gdy wybieram robienie backupu na 2 dysku w Synology. Kiedy ustawię aby backup zapisywał się 1 dysku głównym to nie wyskakuje komunikat i robi harmonogram backupu.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.
  • Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.