Skocz do zawartości
janusp

Dostep do Qnap przez Qfile (z zewnatrz)

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

janusp

Witam,

Ostatnio testowalem netdrive (program WebDAV) i odnosze wrazenie ze cos poszlo nie tak. Od tego czasu nie mam dostepu do Qnapa469L poprzez iphone (Qfile, Qmanager) z zewnatrz (w ramach sieci wewnetrznej dostep jest).

Mam 2 urzadzenia, 469P i 469L. Oba dzialaja na tym samym zewnetrznym adresie IP (korzystam z UPC).

Adresy wewnetrzne sa rozne: 469P (192.168.1.3); 469L (192.168.1.23). 469P jest glownym serwerem (zarejestrowany dostep myqnapcloud.com)

Nie ruszalem ustawien w routerze - port forwarding jest jak byl.

Nie wiem - moze porty ...?

Co robic?

Help!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jabol

Rozumiem że masz odpowiednie porty dla każdej z usług ustawione na odpowiedni serwer? I że nie sa one takie same w L i PRO?

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
janusp

A czy mozesz podac gdzie ustawia sie porty abym mogl zweryfikowac?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jabol

Napisz dokładnie do jakich usług chcesz mieć dostęp lub jakie działają a jakie nie

Tapniete z DEFY

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
janusp

Zatem:

- na 469P - wszystkie uslugi wlaczone (zalacznik)

- na 469L - wszystkie uslugi wylaczone

Do tej pory tylko w ten spsob bylem w stanie polaczyc sie z zewnatrz. Wybranie uslug w obu urzadzeniach powodowalo konflikt.

Port w panelu - administracja systemu - dla obu urzadzen jest 8080, bezpieczne polaczenie (SSL) ustawione jest na 443 rowniez dla obu

post-204-0-42077500-1402525762_thumb.jpg

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Port w panelu - administracja systemu - dla obu urzadzen jest 8080, bezpieczne polaczenie (SSL) ustawione jest na 443 rowniez dla obu

wystarczy więc w jednym z nich wyłączyć upnp i zmienić port na inny, różny od tego na innym qnapie, a następnie ten port przekierować na routerze. i tak samo z każdą publikowaną usługą w mycloud 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
janusp

czy mam zatem wylaczyc (odliknac) to co w zalaczniku?

dalej: zmienic port na inny

czy mozesz mi wskazac ktory port mam zmienic?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

czy mam zatem wylaczyc (odliknac) to co w zalaczniku?

najlepiej będzie jak wyłączysz upnp na routerze (o ile nie korzystasz z automatów z innych urzadzeń).

dalej: zmienic port na inny

albo tak, albo przekieruj np 8080 do [email protected] oraz 8081 do [email protected] - będzie prościej :) wtedy Qmanager może pukać na Ip na WAN na 2 różne porty i 2 rózne urządzenia :) nie wiem na jakim porcie działa qfile ale trzeba to zrobić analogicznie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
janusp

wiec tak

w qnap1 korzystam z upnp wiec zostawilem w ruterze wlaczone upnp

mam nastepujace przekierowania

czy teraz cos trzeba jeszcze zmienic w qnap?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

w jednym wyłącz upnp i sprawdź telefonem czy tabletem czy możesz się dostać :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• cesio
      Przez cesio
      witam
      chciałbym się dowiedzieć dlaczego tylko ja mam dostęp do aicloud. Utworzyłem jeszcze dwa inne konta jak widać na zdjęciu i nie mogę się zalogować na nie o co chodzi ????

• kowalio
      Przez kowalio
      Znalazłem przyczynę jak sądzę, proszę moderację o usuniecie tematu.

• OpenITbot
      Przez OpenITbot
      QNAP udostępnił dziś adapter QNAThunderbolt 3 do 10GbE, pozwalający użytkownikom komputerów ze złączem Thunderbolt 3 Type-C na łatwe łączenie się z sieciami 10GbE. Dzięki nowemu produktowi mogą oni wygodnie korzystać zarówno z łączności Thunderbolt 3, jak i sieci 10GbE – np. do przesyłania plików, pracy w sieci itp.

Seria QNA składa się z dwóch modeli - QNA-T310G1T wyposażony jest w port Thunderbolt 3 oraz 10GbE Multi-Gigabit (10G/5G/2.5G/1G/100M), zaś QNA-T310G1S – w jeden port 10GbE SFP+. Adaptery są niewielkie, z powodzeniem mieszczą się w dłoni i doskonale sprawdzą się w każdym środowisku roboczym. Ich niski profil sprawia, że nie nagrzewają się nawet podczas długiej pracy.
      Uwaga W urządzeniach z Windows® do obsługi modelu QNA-T310G1T niezbędny jest sterownik Aquantia® AQC107. Do obsługi modelu QNA-T310G1S potrzebny jest sterownik Aquantia® AQC 100. W urządzeniach z macOS niezbędny jest system w wersji 10.13.3 (lub nowszej).
      Specyfikacja nowych modeli QNA-T310G1T:PHY IC: AQC107S; I/O: 1 x Thunderbolt 3, 1 x connector 10GbE/NBASE-T; kabel Thunderbolt 3  0,5m
      QNA-T310G1S:PHY IC: AQC100S; I/O: 1 x Thunderbolt 3, 1 x connector 10GbE SFP+; kabel Thunderbolt 3 0,5m
      Więcej informacji : 
      Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków. Dostępność Adaptery QNA Thunderbolt 3 do 10GbE są już dostępne. Więcej informacji o nowościach oraz o innych produktach QNAP znaleźć można na stronie www.qnap.com/pl.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.