Skocz do zawartości
janusp

Dostep do Qnap przez Qfile (z zewnatrz)

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

janusp

Witam,

Ostatnio testowalem netdrive (program WebDAV) i odnosze wrazenie ze cos poszlo nie tak. Od tego czasu nie mam dostepu do Qnapa469L poprzez iphone (Qfile, Qmanager) z zewnatrz (w ramach sieci wewnetrznej dostep jest).

Mam 2 urzadzenia, 469P i 469L. Oba dzialaja na tym samym zewnetrznym adresie IP (korzystam z UPC).

Adresy wewnetrzne sa rozne: 469P (192.168.1.3); 469L (192.168.1.23). 469P jest glownym serwerem (zarejestrowany dostep myqnapcloud.com)

Nie ruszalem ustawien w routerze - port forwarding jest jak byl.

Nie wiem - moze porty ...?

Co robic?

Help!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jabol

Rozumiem że masz odpowiednie porty dla każdej z usług ustawione na odpowiedni serwer? I że nie sa one takie same w L i PRO?

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
janusp

A czy mozesz podac gdzie ustawia sie porty abym mogl zweryfikowac?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jabol

Napisz dokładnie do jakich usług chcesz mieć dostęp lub jakie działają a jakie nie

Tapniete z DEFY

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
janusp

Zatem:

- na 469P - wszystkie uslugi wlaczone (zalacznik)

- na 469L - wszystkie uslugi wylaczone

Do tej pory tylko w ten spsob bylem w stanie polaczyc sie z zewnatrz. Wybranie uslug w obu urzadzeniach powodowalo konflikt.

Port w panelu - administracja systemu - dla obu urzadzen jest 8080, bezpieczne polaczenie (SSL) ustawione jest na 443 rowniez dla obu

post-204-0-42077500-1402525762_thumb.jpg

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Port w panelu - administracja systemu - dla obu urzadzen jest 8080, bezpieczne polaczenie (SSL) ustawione jest na 443 rowniez dla obu

wystarczy więc w jednym z nich wyłączyć upnp i zmienić port na inny, różny od tego na innym qnapie, a następnie ten port przekierować na routerze. i tak samo z każdą publikowaną usługą w mycloud 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
janusp

czy mam zatem wylaczyc (odliknac) to co w zalaczniku?

dalej: zmienic port na inny

czy mozesz mi wskazac ktory port mam zmienic?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

czy mam zatem wylaczyc (odliknac) to co w zalaczniku?

najlepiej będzie jak wyłączysz upnp na routerze (o ile nie korzystasz z automatów z innych urzadzeń).

dalej: zmienic port na inny

albo tak, albo przekieruj np 8080 do [email protected] oraz 8081 do [email protected] - będzie prościej :) wtedy Qmanager może pukać na Ip na WAN na 2 różne porty i 2 rózne urządzenia :) nie wiem na jakim porcie działa qfile ale trzeba to zrobić analogicznie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
janusp

wiec tak

w qnap1 korzystam z upnp wiec zostawilem w ruterze wlaczone upnp

mam nastepujace przekierowania

czy teraz cos trzeba jeszcze zmienic w qnap?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

w jednym wyłącz upnp i sprawdź telefonem czy tabletem czy możesz się dostać :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Tom.O
      Przez Tom.O
      Chciałbym zastąpić kombo Synology ds215j + Xtreamer Sidewinder 3 jednym urządzeniem. Qnap ma wyjście hdmi i teoretycznie mógłby sprawdzić się w roli urządzenia do odtwarzania filmów.
      Czy ktoś z użytkowników forum korzysta z qnap jako odtwarzacz filmów?
      czy nie ma przycięć w filmach i czy częstotliwość odświeżania dopasowuje się do ilości klatek w filmie - szczególnie chodzi mi tu o tryb 24hz.
      Jak ma się sprawa odtwarzania filmów 4k zakodowanych h265?
      Czy nie ma problemów z napisami? 
      Czy interfejs odtwarzacza, katalogowanie itd jest wygodny?
    • OpenITbot
      Przez OpenITbot
      QNAP® Systems, Inc. nawiązał współpracę z firmą Netgate®, wiodącym producentem open-source’owych firewall oraz bramek bezpieczeństwa. Firmy zaprezentowały właśnie opracowane wspólnie rozwiązanie – implementację oprogramowania pfSense® dla QNAP NAS. Wirtualna maszyna pfSense dla QNAP NAS w znaczący sposób podnosi poziom bezpieczeństwa sieci i dostępna jest do pobrania na stronie https://www.qnap.com/solution/pfsense/pl-pl/

Oprogramowanie pfSense to odpowiednio zmodyfikowana, darmowa, open-source’owa dystrybucja FreeBSD zawierająca m.in. wydajny i skuteczny firewall sieciowy, router oraz liczne rozwiązania VPN. Zapewnia ono użytkownikom zestaw narzędzi, pozwalających na efektywne zabezpieczenie urządzenia QNAP NAS w środowisku sieciowych, a także szybkie i łatwe wdrażanie wewnętrznych firewalli w bezpiecznych, uruchomionych na NAS-ie aplikacjach biznesowych (co pozwala na skuteczne chronienie danych przez awariami i kradzieżą).
      Maszynę wirtualną pfSense można łatwo zaimportować do QNAP NAS korzystając z aplikacji Virtualization Station, czyli kompletnego rozwiązania do wirtualizacji dla platform x86 z rozszerzeniami wirtualizacyjnymi (Intel® VT lub AMD-V).

Więcej informacji, instrukcję instalacji i konfiguracji oraz wirtualną maszynę pfSense do pobrania znaleźć można tutaj : https://www.qnap.com/solution/pfsense/pl-pl/
    • Pisasas
      Przez Pisasas
      Killer 1535

Wymieniłem sobie kartę w na tego właśnie killera. I tak WiFi działa lepiej problem jest z Bluetooth.
      Mianowicie sterowniki najnowsze jakie są, się instalują i na pierwszy rzut oka niby wszystko gra. System nie zgłasza żadnych problemów. Mój system to win7 x64. Problem jest żeby cokolwiek zrobić nie da się parować urządzeń, o przesyłaniu plików można pomarzyć. Tak jest na oryginalnych sterownikach killera, a na pakiecie toshiba bluetooth stack for non tosbiba działo jednie włączanie i wyłączanie modułu Bluetooth. Konkretnie nazywa się to Qualcomm Atheros QCA61x4 Bluetooth 4.0 występuje pod identyfikatorami USB\VID_0CF3&PID_E300. Próbowałem już wielu rzeczy wszystko na nic nawet czasami moglem wyłapać blue screen to podczas próby parowania poprzez toshiba bluetooth stack for non toshiba to jest ta słynna wersja 8.00.03. Ktoś miał takie przygody? już brak mi pomysłów co robić dalej. Będę wdzięczny za sugestie i rady.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.