Jump to content
Sign in to follow this  
Coreus

ASUS RT-AC68U + Huawei E3272s-153 + Antena Paraboliczna DUAL LTE-HSPA 24HV

Rate this topic

Recommended Posts

Coreus

Hej,

 

Od jakiegoś czasu żywo interesuję się kwestią internetu LTE, a ostatnia zmiana ofert tylko to zainteresowanie zwiększyła. Mieszkam w małej miejscowości, która na szczęście jest koło nieco większej  ;-). Niestety na internet z kabla nie ma szans. Ale szczęście w nieszczęściu mieszkam w lokalizacji dość wysoko położonej i w dodatku mam bezpośredni widok na nadajnik położony ok 4 km (również na wzniesieniu). Długo zastanawiałem się nad wyborem konfiguracji. Jeden z tematów na niniejszym forum zachęcił mnie do podjęcia ryzyka. Może moje wnioski i obserwacje przydadzą się również komuś z Was  :)

 

Konfiguracja:

 • Router: Asus RT-AC68U (firmware 3.0.0.4.374.422)
 • Modem: Huawei E3272s-153 (posiada opcję w oprogramowaniu - przełączanie RAS/NDIS)
 • Antena: Paraboliczna DUAL LTE-HSPA 24 HV (2 x 10m kabel o stracie 0.5dBi/m)

 

Rezultaty:

 • Laptop + Modem (NDIS, na zewnątrz bud.) => połączenie z internetem bez problemu (Download: 39,68 Mb/s, Upload: 12,52 Mb/s) - uwaga instalowanie nowszego firmware nie pozwala uzyskać połączenia w tej konfiguracji 
 • Laptop + Modem (NDIS, wewnątrz bud.) => połączenie (Download: 20 Mb/s, Upload: 2,96 Mb/s)
 • Laptop + Router + Modem (NDIS, wewnątrz bud.) => połączenie (Download: 10Mb/s)
 • Laptop + Router + Modem (RAS, wewnątrz bud.) => połączenie (Download: 1,59 Mb/s)

 

Aktualnie próbuję i sprawdzam wyniki dla wspomnianej anteny. Dopiero dziś ją odebrałem, więc póki co testy na łapu capu, internet z routera bezprzewodowo - antena zamontowana na maszcie na wysokości 2m. 2x10m kabli podłączonych od promiennika anteny do modemu. Cóż wyniki bardzo dziwne i zaskakujące  :woot: :

próba 1: Download 6,49 Mb/s, Upload 19,46 Mb/s

próba 2: Download 10,57 Mb/s, Upload 29,42 Mb/s

próba 3: Download 19,51 Mb/s, Upload 34,72 Mb/s

 

Próbowałem zamieniać polaryzację promiennika, zwracałem uwagę na kąt ustawienia czaszy anteny w stosunku do masztu (zalecane 20-25 stopni). Zamieniałem kable podłączone w modemie.

 

Przypuszczam, że będę musiał bardziej przyłożyć się do całej konfiguracji - zarówno ustawienia anteny, umocowania itp. Poza tym chyba muszę bardziej metodycznie podejść do problemu - zacząć wykluczać problemy - czyli testy w kolejności laptop+modem, potem dołożyć router i internet z kabla, a na końcu laptop+modem+router bezprzewodowo.

 

Macie może jakieś sugestie, bądź też wskazówki? Będę wdzięczny.

 

 • Like it 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Coreus

Mogę spróbować raz jeszcze tego firmware, ale na początku już próbowałem (bez anteny) - był problem z uruchomieniem modemu (pisałem tu)

Aktualizowanie do wyższej wersji firmware - w moim przypadku zamyka możliwość skorzystania z tego modemu. Robiłem downgrade.
 • Like it 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
house

ale na początku już próbowałem (bez anteny) - był problem z uruchomieniem modemu (pisałem tu)

rzeczywiście, umknęło mi to :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Coreus

Poprawcie mnie jeśli się mylę, albo mówiąc kolokwialnie - wytrąćcie z początkowego stanu zadowolenia, że modem Huawei E3272s-153 będzie bez problemu z routerem obsługiwać prędkości LTE :rolleyes: Mogę tak twierdzić w oparciu o wysoki upload?

 

BTW z innych dygresji - zastanawiam się czy dobrze celuje anteną w miejsce, gdzie wydaje mi się, że jest BTS. Dla Trzebnicy na mapie dla Plusa nie ma? (nie znalazłem) nadajnika bezpośrednio pod LTE (z takowym oznaczeniem) - odsyłam do

You do not have the required permissions to view the link content.
.

 

Znalazłem tylko coś z Mobyland, Sferii i innych dostawców np. Play. Z tego, co gdzieś też wyczytałem - Plus ma podpisaną umowę z Mobylandem, albo Sferią w związku z LTE.

 

Widzicie coś więcej na mapie dla Trzebnicy? Z góry dzięki

Share this post


Link to post
Share on other sites
The Dino

A próbowałeś zmusić modem do działania pod najnowszym FW komendą która podają na forum smallnetbulders w linku który w tamtym temacie dawałem? Podobno działa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Coreus

Udało mi się dziś wygospodarować trochę czasu i kontynuowałem zabawę w temacie testów konfiguracji z tytułu tego wątku.

 

Pierwszy i najważniejszy wniosek - konfigurację antena+modem+router - sprawdzamy zawsze i w pierwszej kolejności łącząc się z routerem po kablu! 

Chciałem iść na skróty ostatnio, stąd, sam sobie winien, otrzymywałem dziwne wyniki. :silly:  

Bardzo prawdopodobne, że anteny samego routera - a już na pewno w każdym bądź razie połączenie bezprzewodowe, potrafią tak zdeformować otrzymywane rezultaty - w moim przypadku wyższy upload od download.

 

 

Oto wyniki testów (antena+modem+router) ok. godziny 18:00 - antena na maszcie na zewnątrz na wysokości ok 2m (kąt czaszy anteny w stosunku do pionowego masztu ok. 20 stopni):

 

post-218-0-54065000-1402523014_thumb.jpg

 

Następne testy planuję dla anteny zamontowanej na dachu domku - również w nocy (wyeliminowanie wpływu liczby użytkowników). Wiem już, albo przynajmniej tak mi się wydaje, w którą stronę kierować antenę oraz jaka jest korzystniejsza polaryzacji promiennika, a także który przewód od promiennika podłączać w odpowiednie gniazdo w modemie. Następnym razem postaram się także podać moc sygnału - tym razem mi to umknęło.

Edited by Coreus
 • Like it 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
The Dino

Oprócz transferu zapisuj może także wskazania modemu odnośnie siły sygnału (RSSI, RSRP). Może to mniej istotny parametr w kontekście użytkowania niż sam transfer, jednak jest z tym ściśle powiązany. Sam myślę o jakieś antenie, chociaż obecnie sygnał mam na dobrym poziomie, więc nie wiem czy nie wystarczyłaby dobra antena wewnętrzna.

 

PS. To będzie ciekawie wyglądać, gość łażący w nocy po dachu z anteną ;-)

 • Like it 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Coreus

Hehe @Dino - ciężko to będzie z tym chodzeniem po dachu - dach dwuspadowy, kąt połaci 45 stopni :p

Muszę dorobić podest koło komina, bo inaczej nawet masztu nie zamocuje ;-)

 

Więc na testy i kolejne rezultaty trzeba będzie trochę poczekać...

Share this post


Link to post
Share on other sites
kowalio

Czy udałos ię uzyskać z modemu na tym Asusie prędkosci LTE ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Coreus

Hej, po dłuższej przerwie.

Tak, wiem narobiłem "smaka" konfiguracją i obietnicą jakichkolwiek wyników testów, a tu przez dłuższy czas była cisza :blush: Powód prozaiczny - praca, dom, praca, dom i czas przez palce przeleciał... 

Wróćmy jednak do konkretów. Zamontowałem wreszcie maszt w zeszły weekend na dachu domku (jakieś 8m nad ziemią). Nie było łatwo, gdyż dach o nachyleniu 45 stopni uczy pokory  :strach:. Zacząłem od montażu anteny satelitarnej Cyfrowego Polsatu. Do właściwego skierowania anteny satelitarnej polecam stronkę: 

You do not have the required permissions to view the link content.
 oraz 
You do not have the required permissions to view the link content.
 (to tak przy okazji wspominam). Dziś ukończyłem wstępny montaż anteny DUAL LTE, o której wspomniałem w pierwszym wpisie. Internet z Plusa. Od razu zaznaczę, że nie posiadam większej wiedzy w temacie anten itp., nie mniej jednak podzielę się z Wami wynikami, jakie udało mi się uzyskać dla wcześniej wspomnianej konfiguracji oraz zdobytymi informacjami:

Konfiguracja:

 • Router: Asus RT-AC68U (firmware 3.0.0.4.374.422)
 • Modem: Huawei E3272s-153 (posiada opcję w oprogramowaniu - przełączanie RAS/NDIS)
 • Antena: 
  You do not have the required permissions to view the link content.
   (2 x 10m kabel o stracie 0.5dBi/m)

Wyniki (bez routera póki, co):

 • dla parametrów: RSSI: -60 dBm, czasu testów: 20:00-22:00
 • przy procedurze testowej: ustawianie anteny tak, aby otrzymać możliwie najlepszy wynik RSSI (polecam lekturę tu: 
  You do not have the required permissions to view the link content.
  ). Dokonałem tu zmiany polaryzacji promiennika anteny i obserwowałem poziom sygnału. Zamieniałem kable podłączone do gniazd antenowych modemu od promiennika anteny. Zmieniałem kąty położenia czaszy anteny.

wynik bez anteny: bez anteny (na strychu).png

wynik z anteną:     z anteną.png

  

Wydaje mi się, że jestem jeszcze w stanie poprawić RSSI i powyższe wyniki, a to dlatego, przyznaję ze wstydem :blush:, że dopiero się dziś zorientowałem na czym polega skala RSSI, a dokładniej dBm:

Sygnal_infografika_m.png

 

Podsumowując, jak widać po wynikach ping na poziomie średnio 35 ms, download średnio 30 Mb/s, upload średnio 18 Mb/s.  Tak więc, modem pozwala bez problemu osiągnąć prędkości LTE, powyżej 20 Mb/s. Zobaczymy następnym razem jaki będzie wpływ routera na wyniki.

 

Tymczasem poprawcie mnie jeśli się mylę, dla RSSI -50 dBm powinienem uzyskać lepsze wyniki - prawda? To znaczy się, czy powinienem z -60dBm próbować poprawić wynik na -55dBm albo i wyższy? 

 

Pozdrawiam  :12_slight_smile:

 • Like it 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Coreus

Dziś był kolejny dzień testów i dalszego manewrowania anteną. Zrobiłem też kolejne pomiary. Znowu kombinowałem z polaryzacją promiennika anteny, kątami, kolejnością przewodów. Chyba znalazłem optymalne ustawienie  :)

 

A oto wyniki:

a. sam modem podłączony bezpośrednio do laptopa (bez anteny, wewnątrz budynku na strychu):

RSSI: 74dBm, Ping: 40ms, Download: 27 Mb/s, Upload: 15 Mb/s

 

b. modem z podłączoną anteną (wyniki uśrednione z 10 prób ):

RSSI: 56dBm, Ping: 36ms, Download: 38 Mb/s, Upload: 35 Mb/s

 

c. modem z podłączoną anteną + router (pomiary na kablu):

Ping: 45 ms, Download: 23 Mb/s, Upload: 7 Mb/s

 

 

O ile same wyniki modemu mnie zadowalają, o tyle już po podłączeniu modemu do routera nie jest tak różowo. Spadek jest bardzo mocno odczuwalny i zastanawiam się co może być tego przyczyną. Może ponownie zacznę bawić się upgrade'em firmware'u tego routera. Macie może jakieś pomysły? Orientujecie się czy Asus w końcu nie zdecydował się na wsparcie modemów LTE w swoim oprogramowaniu i wypuścił odpowiednią łatkę/firmware? Może to kwestia jakiś opcji na routerze powoduje taką różnicę - np. firewall? 

 

Dajcie znać proszę jeśli macie jakieś pomysły.

Edited by Coreus

Share this post


Link to post
Share on other sites
house

@Coreus załaduj moduł :

You do not have the required permissions to display the content of the code field.

i sprawdź czy jest różnica. ten sam moduł występuje w tomato więc może warto też ująć je w testach.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Coreus

@Coreus załaduj moduł :

You do not have the required permissions to display the content of the code field.

i sprawdź czy jest różnica. ten sam moduł występuje w tomato więc może warto też ująć je w testach.

 

Hej chyba chodziło Ci @house o modprobe cdc_acm (pisałeś o tym już kiedyś wcześniej). Dla modprobe cdc_ncm - mam komunikat, że brak takiego elementu.

Po uruchomieniu komendy (acm) nie mam żadnego komunikatu, nic się totalnie nie wyświetla. Różnicy w prędkości też nie zauważyłem. Próbowałem znaleźć lokalizację modułu.

 

Tak to wygląda:

You do not have the required permissions to display the content of the code field.
[email protected]:/lib/modules/2.6.36.4brcmarm/kernel/drivers/usb# modprobe cdc-acm
[email protected]:/lib/modules/2.6.36.4brcmarm/kernel/drivers/usb#

 

Jakieś wskazówki, gdzie dalej czytać, aby poprawić kwestię prędkości wraz z tym routerem?

Spróbuję jeszcze upgrade'u firmware - wcześniej jednak backup aktualnego  ;-)

 

Z ostatniej chwili - upgrade firmware do wersji FW_RT_AC68U_30043761663 pozwala na bezproblemowe łączenie się z internetem przez modem LTE Huawei E3272s-153. Jednak wciąż prędkość bez porównania do bezpośredniego podłączenia modemu do laptopa (antena podłączona w obu przypadkach)

 

@house zwracam honor z tym modprobe cdc_ncm - teraz dopiero doczytałem o Tomato. Chciałbym uniknąć wgrywania nieorginalnego softu na Asusa. Brak tego modułu w sumie jest tutaj uzasadniona. Czytam tymczasem dalej

Edited by Coreus
 • Like it 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Coreus

Działacie na oryginalnym soft w tym modelu ASUSA RT-AC68U, czy jednak wgrywaliście alternatywny? Dajcie znać bo się zastanawiam. Możliwy jest w razie czego powrót do oryginalnego softu?

 

 

Znalazłem dość ciekawe opisy, z których można dostrzec różnice pomiędzy

You do not have the required permissions to view the link content.
a
You do not have the required permissions to view the link content.
. Z linków od razu wynika, że cdc_asm moduł nie obsłuży mi NDIS, a ten drugi już tak. Wniosek - chyba nie ma wyjścia jak jednak zmieniać soft na tym routerze. Panowie z Asusa niestety z jakichś powodów nie chcą decydować się wsparcie modemów usb. A szkoda...

 

Próba wgrania firmware Tomato zakończyło się fiaskiem - pod żadnym z możliwych adresów, czy też tych wyszukiwanych przy pomocy ipconfig -all nie byłem w stanie dostać się do strony administracyjnej routera. Próbowałem wg tej 

You do not have the required permissions to view the link content.
. Całe szczęście udało się przywrócić firmware oryginalny przy pomocy toola do tego i trybu restoration - instrukcja
You do not have the required permissions to view the link content.
.

 

Może jeszcze będę próbować wg tej

You do not have the required permissions to view the link content.
.

Edited by Coreus

Share this post


Link to post
Share on other sites
house

Ten moduł jest w modzie rmerlin. Co do tomato jest na forum instrukcja jak wgrać i co zrobić aby je uruchomić - nawet shibby pisał co należy zrobić aby odzyskać komunikację do routera :

http://openitforum.pl/topic/479-tomato-arm-na-asus-rt-ac68u/?p=3813

Share this post


Link to post
Share on other sites
Coreus

Ok. Trochę pogrzebałem i odświeżyłem wiedzę poleceń linuxowych. Znalazłem faktycznie ten moduł i uruchomiłem modprobe cdc_ncm. W sumie nie dostałem żadnego komunikatu, więc nie wiem czy poniższy wynik to zasługa aktualnej sytuacji na nadajniku, czy wpływu załadowania modułu (bądź też nie).

 

Aktualnie:

Ping: 50ms, Download 25Mb/s, Upload 8,5Mb/s

 

Myślę, że skoro już procedurę przywracania routera do oryginalnego firmware mam opanowaną - to na pewno spróbuję z alternatywnym. W końcu 25Mb/s to nie 45Mb/s, które udawało mi się uzyskiwać w konfiguracji modem + antena.

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Coreus

Tomato zainstalowane na modemie pomyślnie. Skorzystałem z przycisku WPS (wciskamy i trzymamy WPS, włączamy równocześnie router i czekamy aż zacznie mrugać dioda przy zasilaniu). Następnie bez problemu się już zalogowałem i z poziomu Tomato dałem Administration -> Configuration -> Restore Default Configuration -> Erase all data in NVRAM.

 

Teraz walczę z uruchomieniem modemu

Share this post


Link to post
Share on other sites
house

Nie rób

Administration -> Configuration -> Restore Default Configuration -> Erase all data in NVRAM.

Bo znikną Ci interfejsy radiowe w webgui tomato. Połącz się konsolą i wykonaj

You do not have the required permissions to display the content of the code field.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Coreus

Zrobiłem jak zasugerowałeś @house. Ciężko mi stwierdzić na ile instalacja Tomato poprawiła jakość transferów. Próbowałem mod_probe cdc_ncm. Na chwilę obecną mogę stwierdzić, że przynajmniej różnica pomiędzy konfiguracją modem+antena a modem+antena+router jest już niewielka. Choć nie jestem w stanie powtórzyć ostatniego wyniku download ponad 40Mb/s. Przypuszczam, że sam rezultat może być już kwestią samej sieci.

 

Dla potomnych procedura instalacji Tomato:

1. Przywrócić ustawienia fabryczne na routerze

2. Pobrać odpowiedni obraz firmware dla interesującego modelu (

You do not have the required permissions to view the link content.
)

3. Zablokować/wyłączyć firewalla i antyvirusa

4. Odłączyć wszystkie przewody od routera w tym WAN (poza zasilającym)

5. Podłączyć router (1 gniazdo LAN) z gniazdem w komputerze.

6. Skonfigurować połączenie dla zadanego gniazda internetowego: 

IP: 192.168.1.10

Maska: 255.255.255.0

Brama domyślna: 192.168.1.1

7. Pobrać narzędzie

You do not have the required permissions to view the link content.
 i zainstalować

8. Wyłączyć router. Wcisnąć i przytrzymać przycisk reset równocześnie włączając router. Poczekać z puszczeniem przycisku reset, aż dioda zasilania routera zacznie pomału mrugać (router jest teraz w trybie restoration)

7. Uruchomić tool z kroku 5.

8. Wybrać pobrany wcześniej obraz - krok 2 i zuploadować. Router będzie mrugał w tym czasie i zaraz po zakończeniu wgrywania firmware'u. Zaczekać 3-5 min pod zakończeniu procesu wgrywania.

9. Wyłączyć router. Wcisnąć i trzymać przycisk WPS równocześnie włączyć router. Puścić przycisk WPS, gdy router zacznie mrugać pomału diodą zasilania. Poczekać do 5 min. W moim przypadku ta

You do not have the required permissions to view the link content.
była konieczna, gdyż bez niej nie byłem w stanie zalogować się do routera pod adresem 192.168.1.1

10. Telnet i mtd-erase2 nvram.

11. Uruchomić DHCP, zmienić hasło administratora, uruchomić zabezpieczenia dla sieci Wifi (biorąc pod uwagę rodzaje

You do not have the required permissions to view the link content.
). Skonfigurować WAN. Warto też sprawdzić częstotliwość taktowania CPU.

12. Przywrócić dla połączenia lokalnego w komputerze opcję 'Uzyskaj adres IP automatycznie'

 

 

Zastanawiam się, czy jeszcze nie pokuszę się o inne oprogramowania np.

You do not have the required permissions to view the link content.
- widzę, że
You do not have the required permissions to view the link content.
. Tutaj coś więcej o
You do not have the required permissions to view the link content.

 

Przypuszczam, że już rodzaj firmware niekoniecznie będzie mieć wpływ na szybkość połączenia - poprawcie mnie jeśli się mylę. Bardziej chodzi tu o funkcjonalność.

 

Pozdrawiam  ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
The Dino

Tylko co może dać obsługa NDIS w samym routerze? Mam na myśli to, że skoro modem działający w NDIS podepniesz do routera ze "standardowym" softem i działa (jest podwójny NAT), to przy takim "obsługującym" NDIS jak to będzie działać inaczej? Nie będzie podwójnego NATu?

Share this post


Link to post
Share on other sites
house

Gargoyle nie wspiera RT-AC68U. Do portfolio możesz dorzucić jedynie DDWRT ale nie wiem jak działa gdyz nigdy go nie używałem. Wychodzi na to że tomato najbardziej pomogło w kwestii transferów tak?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Coreus
Dnia 11.08.2014 o 07:21, 'The Dino napisał:

Tylko co może dać obsługa NDIS w samym routerze?

Ano może - wyższe prędkości. Jak pisałem już wcześniej:

Cytuj

Znalazłem dość ciekawe opisy, z których można dostrzec różnice pomiędzy 

You do not have the required permissions to view the link content.
 a 
You do not have the required permissions to view the link content.
.

 

Nie jestem specem od kwestii sieciowych. Jednak ten modem Huawei E3272s-153 to  nie jest HiLink. Zatem nie podepniesz się/podłaczysz do niego podobnie jak to czynisz w przypadku routera przez okno przeglądarki, a to zmienia postać rzeczy. Więc to chyba wyklucza kwestię podwójnego NATu? Tak przynajmniej kojarzę z informacji, jakie czytałem. Proszę poprawcie mnie jeśli się mylę. Garść informacji poniżej - już kiedyś linkowałem  ;-)

Cytuj

Tryb RAS (od Remote Access Service, zwany także Dial-Up): Otwieramy port COM oznaczony PC UI Interface i za pomocą poleceń AT (standard Hayes powstały na potrzeby modemów telefonicznych wiele lat temu) prosimy o nawiązanie połączenia z numerem *99# (co informuje modem, że ma to być połączenie GPRS), a w osobnym poleceniu przesyłamy APN, z którym chcemy nawiązać połączenie. Po nawiązaniu połączenia uzyskujemy konfigurację TCP/IP i możemy korzystać z sieci. Wszystkie dane, które przesyłamy do i z Internetu przechodzą przez port COM modemu. (

You do not have the required permissions to view the link content.
)

 

Cytuj

Tryb NDIS (od Network Driver Interface Specification): W tym trybie modem działa jak karta sieciowa, a nie port szeregowy COM. Nawiązanie połączenia nie wymaga kontaktu z modemem przez porty COM. Cała komunikacja, od nawiązania połączenia i przekazania APN, aż po informowanie o sile sygnału, odbywa się przez interfejs sieciowy. Dzięki temu systemyWindows 7 i 8 pokazują tę informację same z siebie i umożliwiają łatwe nawiązanie połączenia bez korzystania aplikacji dostarczonej przez producenta modemu. Dodatkową zaletą tego trybu jest większa wydajność: karty sieciowe od początku zostały zaprojektowane do wysokich prędkości takich, jak uzyskiwane w najszybszych modemach 3G i LTE w odróżnieniu od trybu RAS, który powstał do obsługi bardzo powolnych połączeń i w tej chwili może stanowić wąskie gardło w działaniu modemów. (

You do not have the required permissions to view the link content.
)

 

Cytuj

Producenci postanowili pójść o krok dalej w ułatwianiu życia użytkownikom i wymyślili, że modem nie musi wcale instalować kilkunastu sterowników tylko po to, aby uzyskać połączenie z Internetem. Wraz z firmą HiSilicon, producentem chipsetów wbudowanych w modemy Huawei z literką „s” w nazwie, Huawei wymyślił rozwiazanie HiLink.

W tym przypadku przy instalacji pojawia się w zasadzie tylko jedno istotne (poza interfejsem USB oraz wirtualnym napędem ze sterownikami) urządzenie:

 

Lista elementów modemu E3131s-2 w wersji HiLink

Chodzi o Remote NDIS based Internet Sharing Device, czyli zdalne urządzenie do współdzielenia dostępu do Internetu oparte na NDIS, w skrócie nazywane przeze mnie wirtualną kartą sieciową.

W odróżnieniu od wersji tradycyjnej modemu, po podłączeniu go do komputera nie uruchamia się aplikacja sterująca typu Mobile Internet, a… lokalna strona internetowa z wbudowanego do modemu miniaturowego serwera WWW. Pełni ona podobne funkcje, jak Mobile Partner, ale jest zwykle bardzo uproszczona. Umożliwia ona konfigurację profili i APN, ale często nie można sprawdzić siły sygnału inaczej, niż procentowo, zwykle nie ma nawet dostępu do kodów USSD, nie wspominając o danych stacji bazowej, z której korzystamy. W zasadzie możemy się tylko połączyć i rozłączyć. (

You do not have the required permissions to view the link content.
)

Dnia 11.08.2014 o 09:45, 'house napisał:

Wychodzi na to że tomato najbardziej pomogło w kwestii transferów tak?

Niestety chciałbym móc wprost to stwierdzić. Ale za bardzo zmieniają mi się prędkości. Muszę wybrać konkretną godzinę i dzień w tygodniu i przez jakiś czas poobserwować. Tomato sprawia wrażenie, że nie zmniejsza mi transferu (gdy sprawdzam transfer z/bez routera), podczas, gdy z oryginalnym firmware Asusa, to zauważyłem. Ale za wcześnie by wróżyć i postawić taką hipotezę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
mbalsam

Witam u mnie w routerze asus rt8u po podłączeniu modemu 3272s-153 hilink nie działa żadna sieć router pisze discconekt czyli rozłączony a mam dwie karty sim play i cp oby dwie działają w laptopie jak i w zasięgu lte i 3g .w routerze ustawione na automat druga sieć pomocnicza usb i nic tylko rozłączone .

 

Podam także iż pierwsza sięć wan jest ustawiona na sztywno ip .Jak to naprawić?

Edited by mbalsam

Share this post


Link to post
Share on other sites
house
Dnia 9.10.2014 o 18:38, mbalsam napisał:

Podam także iż pierwsza sięć wan jest ustawiona na sztywno ip .Jak to naprawić?

openit_1413103974__2014-10-12_104336.pngopenit_1413103970__2014-10-12_104000.png

Share this post


Link to post
Share on other sites
Atais

Hej parę pytań.

 

Widzę że masz modem e3272s-153, na Asus AC68U działa ci to na

 

oryginalnym fw:  :good:

merlin: ??

tomato:  :good:??

 

Pytam o tomato bo mam N66U i u mnie połączenie z e3372 hilink niby działa, ale strasznie dziwnie rwie neta i ta konfiguracja okazuje się jednak nie działać poprawnie. Modem wyminić łatwiej niż router, poza tym trochę mi go szkoda, no i właśnie nie wiem co robić dalej.

Bo najbardziej się skłaniam do kupna e3272 Hilink i spróbować to uruchmić na Melinie albo OWF, tylko nie wiem czy ruszy.

Edited by Atais

Share this post


Link to post
Share on other sites
michalkoza31

Jeśli internet LTE nie osiąga takich prędkości jakie powinien może mieszkasz za daleko od nadajników? Dobrym rozwiązaniem wydaje się dokupienie anteny panelowej. Spróbuj na przykład taką:

You do not have the required permissions to display the content of the code field.

Według mnie posiada najlepszą specyfikację na rynku i w tej cenie trudno znaleźć coś lepszego. Polaryzacja pozioma i pionowa, a także skośna, moc 18 dBi, częstotliwość pracy anteny 1700 - 1890 MHz i pełna zgodność ze standardami LTE MIME to jej największe zalety.

Edited by house
usunięto link

Share this post


Link to post
Share on other sites
The Dino

500 zł za antenę 18 dBi  :blink: A co ona, pozłacana? Abstrakcja.

 • Like it 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
house

Taka abstrakcja która chodzi po forach i linkuje ten produkt :) seo master :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Similar Content

  • wds
   By wds
   Witam,

   Posiadam router Asus RT-AC68U i zastanawiam się, jak zrobić to, żeby była widoczna tylko jedna sieć Wifi, bo obecnie mam dostępne dwie sieci w wyszukiwaniu, ta która ma 2.4 Ghz i ta, która ma 5 GHz. 
  • gulashos
   By gulashos
   Cześć proszę o pomoc, zakupiłem router Asusa RT-AC68U i zdziwiony jestem poziomem sygnału wi-fi jest on niesamowicie słaby, rozumiem wiele rzeczy, że nie samym Wi-Fi człowiek żyje ale ... zrobiłem test ustawiłem obok routera Samsunga Galaxy S10+ jako router i zasięg niesamowity praktycznie w każdym miejscu w domku gdzie router już totalnie nie dawał rady. Proszę o pomoc bo może to kwestia ustawień. Zabawę kanałami i zmianą softa mam za sobą nie pomogło to w żaden sposób. Dziwni mnie, ze poziom sygnały jest tak słaby a prawie każdy router bez anten działa lepiej. Mam 137metrów domek i zasięg nie przebija się przez piętro. Nie jest to kamienica ani żadne żelbetonowe konstrukcje (S10 w trybie routera radzi sobie idealnie). Wg producenta Router ten ma świetne Wi-Fi a tutaj nie wydaje mi się. Tutaj przykład: http://prntscr.com/ol73h7 jak ktoś ma jakiś pomysł proszę doradźcie. Bo nie wiem czy ten router tak ma czy coś mam zwalone w konfigu. 

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci.
Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.
×
×
 • Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.