Skocz do zawartości
glorifyday

Mirroring serwera FTP - czym najlepiej?

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

glorifyday    148
glorifyday

Potrzebuje robic cykliczny mirroring/backup serwera ftp na NASa. Przyrostowy, to znaczy jak sie cos zmienia lub dodaje na FTP, to sie to przenosi na NASa, ale jak jest kasowane, to z NASa nie znika.

Do tej pory robilem to nieco na okolo, bo mialem gotowy skrypt na popcornie, ktory to wczesniej robil na Popcornie, ale tam mi sie miejsce skonczylo - zmienilem sciezke docelowa i skrypt na Popcornie sciagal na NASa. Skrypt oparty byl o wget z opcja resume i byl odpalany z crontaba.

Mialo to swoje zady i walety, glowna wada polega na slabej obsludze ogonkow w nazwach plikow przez wgeta, przynajmniej przez te wersje, ktorej uzywalem. Ponadto dochodza jakies dodatkowe problemy, jesli np. Popcorn nie widzi NASa. Itp. itd.

Co radzicie?

- optware, wget i uzywac starego skrytpu na NASie?

- a moze cos innego, bardziej juzer frendly?

DS download raczej odpada, bo za kazdym razem sciaga mi gdzie indziej, robi sobie podkatalogi i chyba nie da sie tego uniknac.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1275
house

ja używam lftp w ten sposób:

#!/bin/bash
HOST='ftp.nai.com'
TARGETFOLDER='/media/27a63574-a253-445c-82a4-1e89fa60fc4c/download'
SOURCEFOLDER='commonupdater'
lftp -f "
open $HOST
lcd $SOURCEFOLDER
mirror -p -c -e $SOURCEFOLDER $TARGETFOLDER
"
pobieram nim aktualizacje szczepionek do "antyświrusa". wrzucony do crona działa już "bezobsługowo" od kilku miesięcy.

Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
glorifyday    148
glorifyday

Dzieki, popatrze. W sumie rozwiazanie nieco podobne w obsludze do wgeta, w tym sensie, ze potrzebuje optware i jest zarzadzane przez konsole.

A jest cos okienkowego? PyLoad by sie do tego nadal?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1275
house

bez sync w dwie strony tak (tylko pobieranie bez różnic) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Karioka
      Przez Karioka
      Jest to mój pierwszy post więc witam Was serdecznie.
      Rozważam zakup serwera NAS i wpadły mi w oko dwa modele: Synology 216j i Qnap TS-251 (ewentualnie TS-231). Sporo pytań na temat tych modeli pojawiało się już na forum, jednak moje dotyczy przede wszystkim kwestii synchronizacji danych.
      Mam kilka stron www na różnych hostingach. Chciałabym, aby cyklicznie NAS wykonał mi ich kopię zapasową - najlepiej z zachowaniem kilku backupów wstecz, najlepiej bez pobierania wszystkich danych, a tylko te, które zostały nowo dodane lub zmienione. Z tego co się dowiedziałam Synology nie ma dedykowanego programu do synchronizacji FTP->NAS. Można to jednak wykonać harmonogramem zadań i umieszczonym tam skryptem shella korzystającym z rsync (źródło:
      Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość. Z kolei grzebiąc w demo panelu Qnap widziałam dedykowaną nakładkę, która wykonuje synchronizacją FTP->NAS i odwrotnie. Bez konieczności uciekania się do pisania skryptu.
      I teraz na koniec moje pytania:
      1. czy synchronizacja wbudowana w QNAP faktycznie jest tym o czym myślę i wykona mi synchro plików z FTP na NAS?
      2. czy QNAP posiada coś na kształt harmonogram zadań z Synology gdzie można cyklicznie wywoływać sobie skrypty shell czy też php?
      Z góry dziękuję za rady i podpowiedzi.
    • Jacek
      Przez Jacek
      Witam z moim pierwszym tematem, i od razu problem...
      Mam DS412+ z DSM 4.3.3827.
      Niestety nie mażna od jakiegoś czasu połączyć się z FTPem w trybie Passive. Blokuje na "List".
      Zaznaczam, że nic nie zmieniałem wcześniej, dopiero od momentu zgłoszenia problemu.
      Załączam zrzuty z kofiguracji DSM i przekierowanie portów z routera Netgear WNR3500Lv2.
      Co się da z tym zrobić, żeby FTP działał nie tylko w trybie Active?
      Pozdrawiam
      Jacek

• djmarco
      Przez djmarco
      Czy tylko ja mam problem, że jak ustawię AiCloud to przestaje działać FTP? Jestem na merlinie

Openitforum

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.