Skocz do zawartości
OpenITbot

Synology DS215Air - router i NAS

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

OpenITbot

Synology na targach Computex 2014 zaprezentowało DiskStation DS215Air który łączy możliwości routera sieci bezprzewodowych z obsługą standardu 802.11ac i typowego dysku sieciowego. DS215air chce być kompletnym rozwiązaniem do współdzielenia sieci bezprzewodowej oraz godnym następcą DS213air. Oparty na dwurdzeniowym procesorze taktowanym zegarem 1,2 GHz

• Procesor: Mindspeed Comcerto 2000 dual-core 1,2 GHz (
      Dodaj odpowiedź w tym temacie, aby wyświetlić ukryty link.
    )
  • Pamięć: 512MB DDR3
  • Pojemność pamięci: 12 TB, 6TB max na dysk
  • Porty: RJ45 x 4 GbE, USB 3.0 x 1, USB 2.0 x 1
  • Wymiary: 165 x 100 x 225,5 (mm)
  • Waga: Brak danych

Rzekomo przepustowość sieci ma sięgać poziomu 1368.27Mbps - niemal jak prędkość Netgear R7000. Radio będzie wspierać łączność dwupasmową w specyfikacji 2T2R. Ciekawostką jest też fakt, że DS215air ma wspierać modemy 3G/LTE.

openit_1402044163__ds215air_1.jpgopenit_1402044169__ds215air_2.jpgopenit_1402044173__ds215air_3.jpgopenit_1402044177__ds215air_4.jpgopenit_1402044181__ds215air_5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

niemal jak prędkość Netgear R7000

:blink:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jabol

Ta jasne będzie jak ds213air który miał WiFi nie znanej prędkości ;p a to ze podają 1300, Mbps to może być 300 Mbps w N i 867 Mbps w AC ;p

Tapniete z DEFY

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Temat został zamknięty - jeśli się z tym nie zgadzasz zgłoś to Moderatorom. Twoje zgłoszenie na pewno zostanie rozpatrzone.

Z poważaniem,

Ekipa Openitforum.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• ronifcb
      Przez ronifcb
      Witam.panowie potrzebuje porady ,ktory router wybrac.Ten z wątku czyli asus ac88u dsl czy netgear d7800 ? Na tą chwile router będzie podłaczony pod łącze vdsl dlatego zalezy mi na tym by miał modem.W niedalekiej przyszłosci będzie to pewnie połaczone z jakimś modemem lte po wanie.Cena jest bardzo zbliżona także mam problem z wyborem.pozdrawiam
    • Coreus
      Przez Coreus
      Skupię się teraz nad przypadkiem, który mnie interesuje - i tutaj będzie kilka pytań do Was 
      Aktualnie mam konfigurację sprzętową: Router: ASUS RT-AC68U, Modem: Huawei E3272s-153, Antena: Paraboliczna DUAL LTE-HSPA 24 HV (2 x 10m kabel o stracie 0.5dBi/m)
      4. Wybór sprzętu:
      - wariant 2: Jak wybrać lepszą antenę?
      Trochę już interesowałem się w tym temacie - oto moje wnioski:
      - wybieramy antenę pod konkretne pasmo - najlepiej panelową\kierunkową. Ja zrobiłem ten błąd, że wybrałem antenę wielozakresową, przez co wzmocnienie nie jest tak efektywne.
      - wybieramy antenę ze wsparciem dual LTE MIMO
      - kupując przewody do anteny - wybieramy jak najkrótsze!
      - unikamy anten YAGI, Signaflex, czy z allegro - często spotkałem się z opiniami, iż te anteny to są po prostu produkty sprowadzane z Chin pod innym znakiem towarowym, często z przekłamanymi parametrami typu wzmocnienie, aby przyciągnąć niezorientowanych potencjalnych kupców
      - z reguły na różnych forach i w Internecie polecane są antenty:
      BestPartner
      http://www.bestpartner.pl/katalog/39/21518/Antena+LTE+PANEL+MAX+2+x+15+dBi+1710+-+1880+MHz
      http://www.bestpartner.pl/katalog/39/21519/Antena+PANEL+XP+2+x+18+dBi+1710+-+1880+MHz+LTE
      Cybertech
      http://www.cybertech.com.pl/p115,antena-dualna-lte-4g-15dbi-mimo.html
      Sorensen
      http://sorensen.com.pl/sr-17p-1800--nowo------.html
      Moje pytania:
      1. Którą antenę polecacie pod dual LTE z MIMO?
      2. Czy ktoś, coś wie odnośnie tej firmy i tej anteny?
      https://all-ant.pl/pl/p/Antena-LTE-H4G%2C-2x15dBi-MIMO-konfigurator/187  (Anteny All-Ant maja polaryzację kołową a polscy operatorzy używają skośnej i taki wynalazek się nie nadaje)
      3. Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie anteny - jaki rodzaj, jaka marka itp.?
      4. Co w przypadku, gdy miejsce instalacji jest w niecce (w dołku) i na przeszkodzie jest las - ale odległość do masztu jest poniżej 5km? Jaki rodzaj anteny wtedy?
    • betelgeza
      Przez betelgeza
      Witajcie Koledzy,
      Stanowisko Supportu Asus Polska na dziś 22.05.2014 jest takie, że aktualne oprogramowanie RT-AC68u nie wspiera żadnego modemu działającego o transmisję LTE.
      Tak się jednak składa, że przynajmniej jeden modem LTE działa i to bardzo sprawnie. Dlatego chciałbym w tym temacie zachęcić użytkowników, którym udało się odpalić LTE na wspomnianym routerze do podzielenia się informacją na temat modelu modemu oraz wersji oprogramowania routera.
      Z pewnością te dane ułatwią poszukującym informacji skompletowanie działającego zestawu.
      Na pierwszy ogień przetestowany przeze mnie oraz użytkownika @The Dino modem Huawei:
      Huawei E3272 HILINK   (wersja firmware routera: 3.0.0.4.374_5656-g8d0a991) Huawei E1820 (3G)   (wersja firmware routera: ?) Huawei E3276 (LTE)   (wersja firmware routera: ?) pozdrawiam b.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności