Skocz do zawartości
austryliew

Asus AC68U - Problem z drukarką sieciową

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

austryliew

Witam ponownie,

Czy ktoś z was korzysta z udostępniania drukarki z portu USB routera ?

U mnie jest z tym problem. Mam samsung clx-2160 i niestety jestem w stanie na oryginalnym sofcie puścić puścić jeden wydruk i tyle.

Po wyłączeniu drukarki i później ponownym włączeniu już nie chce drukować. Na sofcie merlina znowu muszę używać do wypuszenia wydruku guzika do bezpośredniego użycia: Enable. Ale jak już przejdzie wydruk i puszczam kolejny to znowu muszę pogonić go na routerze. Czy ktoś ma podobne problemy ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Czy ktoś z was korzysta z udostępniania drukarki z portu USB routera ?

ja korzystam, stary Brother HL-2030 do kolejki LPR - problemów brak :)

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
austryliew

Tak, korzystałem z tego tutoriala. Wczoraj ustawiłem i dziś dzwonią do mnie, że nie działa :(

Kurcze jak zwykle pewnie problem leży między kompem a fotelem :)

EDIT:

Jaki adres IP masz wpisany ? 192.168.1.1 ?

Edytowane przez austryliew
  • Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Jaki adres IP masz wpisany ? 192.168.1.1 ?

tak :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
austryliew

Za nic nie chce pójść, za to z innego laptopa bez problemu ją udostępniam i działa. Może coś mam ustawione / nie ustawione w DHCP/LAN/WIFI ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Może coś mam ustawione / nie ustawione w DHCP/LAN/WIFI ?

chyba raczej nie skoro:

za to z innego laptopa bez problemu ją udostępniam i działa

usuń drukarkę, dodaj ją jeszcze raz jako lokalna wybierając nowy port TCP/IP (skonfiguruj w nim LPR) potem wskaż sterownik do drukarki i zaznacz opcję "zamień sterownik". Windows powinien zapytać o to.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• lycone
      Przez lycone
      Przeprowadziłem się do nowego domu. Kupiłem Asusa RT-AC86U, który stoi w garażu (gniazdo z internetu tam jest niestety). Zasięg na dole w salonie (garaż za ścianą) jest w porządku, ale na piętrze prawie nie ma Wi-Fi. Router ma problem, żeby przebić się przez strop. Myślałem, aby dokupić drugiego Asusa i podłączyć go do skrętki na piętrze, aby działał w AiMesh. Ewentualnie zamiast niego kupić 2x Ubiquiti i wyłączyć wifi w tym Asusie i postawić 1 szt Ubiquiti w salonie na dole i 1 szt na piętrze. To drugie rozwiązanie jest droższe i moje pytanie brzmi czy uzyskam jakąś przewagę między 2x Asus? 

Mam w domu około 8 urządzeń podłączonych kablem i 25 - 30 urządzeń na WiFi. 
    • Paul
      Przez Paul
      Witam jak w temacie nie moge sie połączyć z siecią 5G modem można raczej wykluczyć firmware był wgrany 377,380 i teraz mam najnowszy 384.7 a pozatym na laptopie karta z intela ac działa bez problemu
      Ustawienia w routerze kanał czy 44 czy 48 to samo kanał auto nie wykrywa sieci 80mhz ustawione na sztywno
      PCE AC68 sterownik broadcom 7.35.317.3 to samo pobrałem z strony asusa i zaktualizowałem sam sterownik do wersji 7.35.351.0 ten sam efekt
      w właściwosciach sterownika opcje zaawansowane jedynie co mam zmienione to
      20/40 Coexistance Wartosc Disable
      2G Bandwidth Capability Wartosc 2.4G 20/40 Mhz = to musze mieć tak ustawione bo gdy dam na 20mhz to po 2.4ghz max 50mg wyciągam a jak ustawie 20/40mhz to 100mb
      40mhz Intolerant Wartosc Disable
      Po wgraniu najnowszego softu do routera zresetowałem ustawienia  i jedyne co zmieniłem to wyłączyłem WPS
      Przedtem korzystałem z tych ustawień podanych na stronie nie wiem czy jakoś polepszają
      https://aivboh.wordpress.com/2017/06/04/tuning-the-asus-wireless-router-to-best-performance/
    • Kojot77
      Przez Kojot77
      Witam wszystkich,
      Posiadam DS216j, 2x WD RED 6 TB, 2 osobne wolumeny, lacze 300/20 Mb/s od Vectry, RT2600ac (zakupiony ostatnio po waszych opiniach ). Komputer po WiFi bez problemu sciaga pliki pelna szerokosia lącza.  Problem polega na tym, ze Transmission nie wykorzystuje lacze na full przy sciaganiu, wysylanie jest ok. Szczytowe osiagi to 120 Mb/s ktore obserwuje na NASie oraz routerze, bo Transmission Remote GUI "dlawi sie" i poki torrent sie nie sciagnie praktycznie nie odpowiada. W trakcie sciagana bez problemu loguje sie z WAN na NAS oraz router. NAS z routerem polaczone gigabitem (nawet wymienilem przewod ostatnio). Jak ogranicze sciaganie w samym transmission do 80-90 Mb/s to RemoteGUI dziala ok. Myslalem ze to moj staruszek Netgear sie nei wyrabial na zakretach, ale niestety na RT2600ac jest to samo. Wiec obstawiam ze to cos z samym transmission jest nie halo tylko nie moge sie dogrzebac co.  Spotkal sie ktos z takim cudem? Jakies podpowiedzi gdzie szukac?

Pozdrawiam

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.