Skocz do zawartości
house

LTE bez limitu danych

Rekomendowane odpowiedzi

house

Pan Zygmunt z Polsatu wprowadza LTE bez limitu :

http://m.pclab.pl/news58014.html

Asus będzie musiał zrewidować swoje wsparcie dla takich rozwiązań :12_slight_smile:

W dniu 2.06.2014 o 19:47, Coreus napisał:
@House - na stronie Plusa wspomniana przez Ciebie oferta jeszcze się nie znalazła (a Plus przecież ma ofertę łączoną z Cyfrowym Polsatem)

powerlte_3.jpg

http://www.plusblog.pl/plus-swoja-oferta-internetu-lte-rozdaje-karty/

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Coreus

Hmm. Dzięki za wrzutkę @House tego newsa.

Od jakiegoś czasu przymierzam się do LTE - stąd cała zabawa z routerem itd. Ta nowa oferta dla osób będących w zasięgu sieci LTE jest całkiem interesująca i z pewnością będzie miała skutek - wymusi zmianę ofert u innych operatorów. Nie wiem czy to tylko moja wrodzona podejrzliwość, ale zastanawia mnie podawanie limitu 30GB dla najdroższego abonamentu za 89,90 zł - skoro po jego wykorzystaniu teoretycznie prędkość nie powinna spadać (przynajmniej zgodnie z tym co reklamują) :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
The Dino

Odpowiedzi są pewnie dwie:

1) priorytety w dostępie do usługi (ten używający jeszcze w ramach pakietu ma pierwszeństwo),

2) brak limitu nie obowiązuje poza zasięgiem LTE, zakładając, że zasięg LTE jest głównie w okolicach miast gdzie są także inni dostawcy, pozwala im to z nimi konkurować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Coreus

Swoją drogą @Dino poruszyłeś istotną i ciekawą kwestię - jak ta "lukratywna" (z pozoru choć może i nie?) oferta wpłynie na jakość usługi. Zakładając, że skusi się znaczna część klientów - nie pozostanie to bez wpływu na obciążenie nadajników. Lep na muchy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

ciekawą kwestię - jak ta "lukratywna" (z pozoru choć może i nie?) oferta wpłynie na jakość usługi

oferując takie rozwiązanie muszą być przygotowani na nowych klientów i zwiększony ruch. kwestia tylko jak konkurencja będzie przeszkadzała :D

zakładając, że zasięg LTE jest głównie w okolicach miast gdzie są także inni dostawcy, pozwala im to z nimi konkurować.

zwiększając priorytet dla klientów macierzystej sieci - takie rozwiązania będą całkiem logiczne - w końcu to wojna o klienta :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Coreus
muszą być przygotowani na nowych klientów i zwiększony ruch

Z tym muszą to bym polemizował. Jakie podejście do nowych klientów operatorzy komórkowi mają, to każdy chyba wie. Zresztą to widać przy porównywaniu oferty dla nowych klientów oraz starych.

w końcu to wojna o klienta

Dobrze to ująłeś - zatem priorytet = kasa ;-)

Dodam jeszcze, że większość operatorów wiąże nas umową na pewien czas i nie pozwala zrezygnować np. bez względu na jakość usługi (poza Plusem, o którym wiem przynajmniej z ostatnich informacji jakie w punkcie uzyskałem)

Edytowane przez Coreus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

poza Plusem, o którym wiem przynajmniej z ostatnich informacji jakie w punkcie uzyskałem)

co oferuje Plus w tej kwestii ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Temat został zamknięty - jeśli się z tym nie zgadzasz zgłoś to Moderatorom. Twoje zgłoszenie na pewno zostanie rozpatrzone.

Z poważaniem,

Ekipa Openitforum.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• mollu
      Przez mollu
      Dzień dobry, 
      Chciałbym połączyć:
      Huawei B715 Orange
      Huawei B525 T-Mobile
      Neostrada ADSL

Uprzedzając - neo to max 20mbit i brak innych alternatyw w tym światło może będzie za lat 10.

Co chcę uzyskać? najlepiej agregacje 😉 , niski ping 
      Do czego służy łącze? Archiwizajca internetu 😉 , granie, słuchanie muzyki, oglądanie telewizji internetowej w 4K (netflix i pochodne ...)

Nie mam doświadczenia w konfiguracji "tekstowej", chciałbym wyklikać konfigurację przez jakiś interfejs webowy. 
      Oczywiście urządzenie musi mieć porty gigabit.

Czy jest jakieś urządzenie które by to umożliwiło?

Czy urządzenia Huwaei B715 i B525 mają możliwość przełączenia w tryb bridge? Bo to jest chyba 1/2 sukcesu?
      Jeśli tak to jak to zrobić?
      Jaki modem do neostardy który pozwoli na odpalenie bridge?
    • Somnus
      Przez Somnus
      Dobry wieczór, pisze dość późna porą, a wiedzie mnie dość pilna potrzeba jakim jest zakup nowego modemu LTE. Aktualnie posiadam Netgear AS810, który już był raz wygrzewany (padł na amen) i o dziwo po zabiegu działa ale niestety niepokojące sygnały daje bateria - spuchła. Szukam jakiegoś zamiennika ale nie wiem czy bateria typu W-5 (oryginalnie W-7)będzie pasować? Może ktoś będzie posiadać takową wiedzę lub podeśle jakiś link? Ciężko cokolwiek znaleźć na naszych oraz zagranicznych forach. Wiem, że Internet po kablu jest lepszy ale zostałem ograniczany do sieci Play, która  o dziwo b. dobrze działa. Czuję, że sam Netgear za chwilę wyzionie ponownie ducha ale bez możliwości ponownej reanimacji. Wygrzewałem kilka urządzeń ale prędzej czy później odmówią posłuszeństwa lub będzie to czysty masochizm. Dlatego mogę chwilowo ratować się dodatkową baterią, a tak muszę zakupić coś nowego. Mieszkam bardzo blisko nadajnika, nie potrzebuję dodatkowych anten i nawet do grania wystarczył mi taki Netgear. Zależy mi aby posiadał ten sam modem Cat.12 lub lepszy w omawianym modelu. Myślałem o jego następcy ale natrafiłem na post użytkownika House, że szczęśliwie się go pozbył. Szkoda, że nie podał swoich przemyśleń za które autora bardzo bym prosił.  Gdyby ktoś był skory do pomocy może to być bardzo dobry stacjonarny lub mobilny router. Co do kwoty chyba nie ma co oszczędzać. Tym bardziej, że to mój główne źródło Internetu. 

Edit. Znalazłem odpowiedź użytkownika House w innym temacie

Pozdrawiam
    • OpenITbot
      Przez OpenITbot
      Dzisiaj Synology Inc. oficjalnie wprowadza na rynek pakiety do tworzenia kopii zapasowych: Active Backup for Business, Active Backup for G Suite oraz nową wersję Active Backup for Office 365. Synology oficjalnie wkracza na rynek aplikacji do tworzenia kopii zapasowych dla firm, a użytkownicy mogą teraz w pełni chronić swoje dane rozproszone na serwerach fizycznych, maszynach wirtualnych, komputerach i serwerach działających w chmurze w ramach Synology NAS bez konieczności zakupu dodatkowych licencji.

Ta oficjalna wersja Active Backup for Business jest pierwszą, która obsługuje przywracanie bare-metal komputerów i serwerów fizycznych, zabezpieczanie obciążeń roboczych w systemie Windows lub Windows Server oraz ochronę lokalnych danych firmy.

Główne funkcje Active Backup for Business to między innymi:

Ochrona komputera osobistego i serwera: Po zainstalowaniu agenta Active Backup użytkownicy mogą chronić dane w komputerach z systemem Windows i Windows Server, wykonując kopie zapasowe przy użyciu technologii migawek. Aplikacja obsługuje przywracanie bare-metal całego komputera lub serwera fizycznego. Ochrona maszyn wirtualnych: Dane z maszyn wirtualnych będą chronione bez konieczności używania dodatkowych agentów.  
      Zwiększona wydajność tworzenia kopii zapasowych:

Technologia globalnego usuwania duplikatów: Zoptymalizowane wykorzystanie pamięci masowej dzięki usuwaniu duplikatów z urządzeń, platform i wersji historycznych. Śledzenie zmienionych bloków (CBT): Możliwość tworzenia przyrostowych kopii zapasowych w celu zaoszczędzenia czasu i pamięci. Elastyczne przywracanie: Przywracanie pojedynczych plików oraz pełne przywracanie maszyn wirtualnych do hostów fizycznych lub P2V za pomocą Synology Virtual Machine Manager (VMM). Błyskawiczne przywracanie do Synology VMM: Możliwość wykorzystania istniejącej infrastruktury Synology jako rozwiązanie do przywracania po awarii lub środowisko testowe do wdrażania nowych rozwiązań.    
      Pakiety Active Backup zawierają Active Backup for Office 365 – odpowiedź na potrzebę tworzenia kopii zapasowej w publicznej chmurze – oraz Active Backup for G Suite, wprowadzone po raz pierwszy na rynek rozwiązanie do ochrony ważnych danych dla firm. Jednocześnie administratorzy będą mogli zarządzać zadaniami tworzenia kopii zapasowych na scentralizowanym panelu. Oprócz tego po otrzymaniu i analizie cennych opinii naszych klientów otrzymanych w ciągu sześciu miesięcy w ramach prywatnej i publicznej wersji udało nam się poznać wiele historii dotyczących sukcesu firm z branży medycznej i logistycznej oraz wydawnictw.

Więcej informacji :
      Wprowadzenie i obsługiwane modele Active Backup for Business: https://www.synology.com/pl-pl/dsm/feature/active_backup_business
      Wprowadzenie i obsługiwane modele Active Backup for G Suite https://www.synology.com/pl-pl/dsm/feature/active_backup_g_suite
      Wprowadzenie i obsługiwane modele Active Backup for Office https://www.synology.com/pl-pl/dsm/feature/active_backup_office365
      Przegląd pakietu Active Backup Active Backup Suite https://www.synology.com/pl-pl/dsm/feature/active_backup_suite

Zobacz cały artykuł

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.