Skocz do zawartości
house

LTE bez limitu danych

Rekomendowane odpowiedzi

house

Pan Zygmunt z Polsatu wprowadza LTE bez limitu :

Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość.

Asus będzie musiał zrewidować swoje wsparcie dla takich rozwiązań :)

@House - na stronie Plusa wspomniana przez Ciebie oferta jeszcze się nie znalazła (a Plus przecież ma ofertę łączoną z Cyfrowym Polsatem)

powerlte_3.jpg

Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość.

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Coreus

Hmm. Dzięki za wrzutkę @House tego newsa.

Od jakiegoś czasu przymierzam się do LTE - stąd cała zabawa z routerem itd. Ta nowa oferta dla osób będących w zasięgu sieci LTE jest całkiem interesująca i z pewnością będzie miała skutek - wymusi zmianę ofert u innych operatorów. Nie wiem czy to tylko moja wrodzona podejrzliwość, ale zastanawia mnie podawanie limitu 30GB dla najdroższego abonamentu za 89,90 zł - skoro po jego wykorzystaniu teoretycznie prędkość nie powinna spadać (przynajmniej zgodnie z tym co reklamują) :rolleyes:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
The Dino

Odpowiedzi są pewnie dwie:

1) priorytety w dostępie do usługi (ten używający jeszcze w ramach pakietu ma pierwszeństwo),

2) brak limitu nie obowiązuje poza zasięgiem LTE, zakładając, że zasięg LTE jest głównie w okolicach miast gdzie są także inni dostawcy, pozwala im to z nimi konkurować.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Coreus

Swoją drogą @Dino poruszyłeś istotną i ciekawą kwestię - jak ta "lukratywna" (z pozoru choć może i nie?) oferta wpłynie na jakość usługi. Zakładając, że skusi się znaczna część klientów - nie pozostanie to bez wpływu na obciążenie nadajników. Lep na muchy?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house

ciekawą kwestię - jak ta "lukratywna" (z pozoru choć może i nie?) oferta wpłynie na jakość usługi

oferując takie rozwiązanie muszą być przygotowani na nowych klientów i zwiększony ruch. kwestia tylko jak konkurencja będzie przeszkadzała :D

zakładając, że zasięg LTE jest głównie w okolicach miast gdzie są także inni dostawcy, pozwala im to z nimi konkurować.

zwiększając priorytet dla klientów macierzystej sieci - takie rozwiązania będą całkiem logiczne - w końcu to wojna o klienta :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Coreus
muszą być przygotowani na nowych klientów i zwiększony ruch

Z tym muszą to bym polemizował. Jakie podejście do nowych klientów operatorzy komórkowi mają, to każdy chyba wie. Zresztą to widać przy porównywaniu oferty dla nowych klientów oraz starych.

w końcu to wojna o klienta

Dobrze to ująłeś - zatem priorytet = kasa ;-)

Dodam jeszcze, że większość operatorów wiąże nas umową na pewien czas i nie pozwala zrezygnować np. bez względu na jakość usługi (poza Plusem, o którym wiem przynajmniej z ostatnich informacji jakie w punkcie uzyskałem)

Edytowane przez Coreus

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house

poza Plusem, o którym wiem przynajmniej z ostatnich informacji jakie w punkcie uzyskałem)

co oferuje Plus w tej kwestii ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house

Temat został zamknięty - jeśli się z tym nie zgadzasz zgłoś to Moderatorom. Twoje zgłoszenie na pewno zostanie rozpatrzone.

Z poważaniem,

Ekipa Openitforum.pl

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• Coreus
      Przez Coreus
      Hej,
      Już wcześniej pisałem na forum w podobnym temacie: 

Cóż trochę czasu upłynęło. Jakiś czas temu skończyła mi się umowa na czas nieokreślony na Internet LTE.  Z początku "jakość" internetu była bardzo przyzwoita, z czasem niestety, jak to zwykle bywa. Nadszedł więc czas, by coś zmienić!
      Dlatego postanowiłem teraz odświeżyć temat, podzielić się informacjami , wyciągnąć wnioski z doświadczeń i zrobić drugie podejście, by poprawić jakość i prędkość, a przy okazji dowiedzieć się czegoś od Was i zostawić coś dla innych. 

Internet LTE - od czego zacząć?
      1. Zanim zdecydujesz się na operatora sieci komórkowej oraz indywidualny! zakup sprzętu - sprawdź dostępność Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość.  (+
      Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość. ):   
      a) zwróć uwagę na maszty operatorów pod kątem LTE. Zrób ich listę z uwzględnieniem lokalizacji oraz pasma:

b) sprawdź odległość do interesujących Cię masztów - np.
      Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość. to umożliwia:
      c) przeanalizuj listę masztów: dla każdego masztu z listy - zwróć uwagę na topografię terenu, odległość, wszelkiego rodzaju przeszkody - odrzuć te najdalsze, bądź niekorzystnie zlokalizowane (z uwagi na przeszkody - np. las, budynki, ukształtowanie terenu itp.) 
      d) przygotuj listę pomiarową (dostępni operatorzy z konkretnym pasmem i odległością do nadajnika + pomiary sygnału - więcej
      Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość. ):
      Garść informacji o oznaczeniach:
      2. Przeanalizuj ofertę internetu LTE u operatorów komórkowych:
      a)  całkiem przyjemnie zebrana oferta do kupy: 
      Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość. jedni operatorzy oferują większy limit, drudzy za to przy jego przekroczeniu ograniczają prędkość do 2Mbit/s zamist 32Kbit/sek, a jeszcze inni dają za darmo brak limitów w godzinach 0:00-8:00 (warto zwrócić uwagę)
      b) pamiętaj, że internet LTE bez limitu nie istnieje!: 
      Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość. 3. Wybierz kilka operatorów w oparciu o listę wybranych masztów (pkt 1) oraz na podstawie przeanalizowanej oferty (pkt 2). Zakup karty startery na internet, by mieć na podstawie czego przetestować i wybrać najlepszą opcję - nie tylko odległość, oferta, ale również faktyczny stan ilości przyłączonych użytkowników, będzie mieć wpływ na szybkość internetu.
      4.  Pora zastanowić się nad wyborem sprzętu:
      Kup sprzęt sam (osobista sugestia) - nie decyduj się na ten w ofercie od operatora sieci komórkowej. Dlaczego? Cóż operatorzy czasami oferują sprzęt, który wspiera LTE - ale przykładowo router ma tylko 1 wyjście antenowe - np. D-Link DWR-921E. Co prawda nie jest to regułą. Generalnie w interesie operatorów sieci komórkowej jest jak najwięcej pozyskać klientów, a jak najmniej inwestować w rozbudowę i modernizację obecnej infrastruktury.
      Jest kilka możliwości:
      - wariant 1 - router z podwójnym wyjściem antenowym i obsługą kart pod internet dual LTE + antena
      - wariant 2 - router z obsługą modemów dual LTE + modem dual LTE (koniecznie HiLink\NDIS) z dwoma wyjściami antenowymi + antena

W kolejnych postach postaram się skupić nad wyborem anteny - co zresztą na chwilę obecną najbardziej mnie interesuje. Pomyślałem jednak, że wstęp powyżej, może być przydatny dla innych.
    • Coreus
      Przez Coreus
      Skupię się teraz nad przypadkiem, który mnie interesuje - i tutaj będzie kilka pytań do Was 
      Aktualnie mam konfigurację sprzętową: Router: ASUS RT-AC68U, Modem: Huawei E3272s-153, Antena: Paraboliczna DUAL LTE-HSPA 24 HV (2 x 10m kabel o stracie 0.5dBi/m)
      4. Wybór sprzętu:
      - wariant 2: Jak wybrać lepszą antenę?
      Trochę już interesowałem się w tym temacie - oto moje wnioski:
      - wybieramy antenę pod konkretne pasmo - najlepiej panelową\kierunkową. Ja zrobiłem ten błąd, że wybrałem antenę wielozakresową, przez co wzmocnienie nie jest tak efektywne.
      - wybieramy antenę ze wsparciem dual LTE MIMO
      - kupując przewody do anteny - wybieramy jak najkrótsze!
      - unikamy anten YAGI, Signaflex, czy z allegro - często spotkałem się z opiniami, iż te anteny to są po prostu produkty sprowadzane z Chin pod innym znakiem towarowym, często z przekłamanymi parametrami typu wzmocnienie, aby przyciągnąć niezorientowanych potencjalnych kupców
      - z reguły na różnych forach i w Internecie polecane są antenty:
      BestPartner
      http://www.bestpartner.pl/katalog/39/21518/Antena+LTE+PANEL+MAX+2+x+15+dBi+1710+-+1880+MHz
      http://www.bestpartner.pl/katalog/39/21519/Antena+PANEL+XP+2+x+18+dBi+1710+-+1880+MHz+LTE
      Cybertech
      http://www.cybertech.com.pl/p115,antena-dualna-lte-4g-15dbi-mimo.html
      Sorensen
      http://sorensen.com.pl/sr-17p-1800--nowo------.html
      Moje pytania:
      1. Którą antenę polecacie pod dual LTE z MIMO?
      2. Czy ktoś, coś wie odnośnie tej firmy i tej anteny?
      https://all-ant.pl/pl/p/Antena-LTE-H4G%2C-2x15dBi-MIMO-konfigurator/187  (Anteny All-Ant maja polaryzację kołową a polscy operatorzy używają skośnej i taki wynalazek się nie nadaje)
      3. Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie anteny - jaki rodzaj, jaka marka itp.?
      4. Co w przypadku, gdy miejsce instalacji jest w niecce (w dołku) i na przeszkodzie jest las - ale odległość do masztu jest poniżej 5km? Jaki rodzaj anteny wtedy?
    • OpenITbot
      Przez OpenITbot
      Zasięg sieci LTE w Polsce z każdym rokiem jest większy, a prędkości wysyłania i pobierania danych coraz wyższe. Sprawia to, że częściej decydujemy się na korzystanie z Internetu od operatora komórkowego także w domu. Rozwiązanie to daje nam większą swobodę, jeżeli często zmieniamy miejsce zamieszkania: usługę dostępu do Internetu możemy po prostu zabrać ze sobą. Jednak oczekiwania względem domowej sieci są zupełnie inne niż wobec Internetu mobilnego: przede wszystkim domowe WiFi powinno zapewniać dostęp do Internetu na całej powierzchni mieszkania czy domu. Takim zadaniom doskonale sprosta nowy router TP-Link.

Za zasięg routera odpowiedzialne są trzy wydajne anteny zewnętrzne z technologią kształtowania wiązki, zapewniającą wysoką stabilność połączeń. Kolejnym rozwiązaniem poprawiającym stabilność i szybkość naszego WiFi jest technologia MU-MIMO, dzięki której router może obsługiwać kilka urządzeń jednocześnie i przesyłać dane 2x szybciej. TL-MR3620 posiada wbudowany port USB z obsługą modemów 3G/LTE, możliwość połączeń VPN oraz funkcję kontroli rodzicielskiej. 

Router TP-Link TL-MR3620 ma również wbudowany port WAN, który pozwala na połączenie z siecią kablową. Takie rozwiązanie sprawia, że router jest rozwiązaniem uniwersalnym i nie musimy go zmieniać, jeśli postanowimy zmienić dostawcę Internetu. Jeśli natomiast zdecydujemy się na co dzień korzystać z połączenia kablowego, Internet 3G/LTE może wówczas pełnić funkcję połączenia awaryjnego.
      TL-MR3620 rozgłasza 2 oddzielne sieci bezprzewodowe, w paśmie 5GHz o prędkości do 867Mb/s oraz w paśmie 2,4GHz o prędkości do 450Mb/s. Pozwala to na zoptymalizowanie działania naszej sieci poprzez wykorzystanie łącza do odpowiedniej aktywności. Pasmo 5GHz sprawdzi się do bardziej wymagających, wrażliwych na opóźnienia zastosowań, takich jak transmisje strumieniowe wideo w jakości HD lub gry online. Natomiast pasmo 2,4GHz idealnie sprawdzi się do codziennych, mniej wymagających aplikacji, takich jak poczta elektroniczna i przeglądanie stron internetowych. 
      Konfiguracja urządzenia jest niezwykle prosta i można ją przeprowadzić na dwa sposoby. Tradycyjnie – za pośrednictwem panelu konfiguracyjnego lub za pomocą smartfonu z zainstalowaną aplikacją TP-Link Tether. Oprogramowanie pozwala między innymi ograniczać dostęp do sieci dzieciom lub pracownikom. Możemy zastosować blokowanie adresów URL a za pomocą białej i czarnej listy zarządzać dostępem do zasobów sieciowych. Do dyspozycji mamy również opcję stworzenia dodatkowej sieci WiFi dla gości, którzy będą mieli możliwość korzystania z Internetu bez dostępu do zasobów sieci lokalnej.
      Więcej informacji na temat routera TL-MR3620 dostępne jest na stronie :

Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość. Router jest już dostępny w sprzedaży w cenie ok. 199 zł brutto. Produkt objęty zostały 36-miesięczną gwarancją.
  • Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności