Jump to content
OpenITbot

ASUS RT-AC3200

Rate this topic

Recommended Posts

OpenITbot

Firma ASUS zaprezentowała dziś podczas targów Computex 2014 swój nowy router Wi-Fi pracujący w pasmach 2,4 i 5 GHz. Router RT-AC3200 jest wyposażony w 6 anten i umożliwia transfer danych w sześciu strumieniach z sumaryczną prędkością 3200 Mbit/s.
RT-AC3200 obsługuje standardy IEEE 802.11a/b/g/n/ac, MIMO 3×3 i wspiera tunele VPN — może służyć jako klient lub serwer OpenVPN/PPTP. Ponadto wyposażono go w funkcje: SmartConnect automatycznie dobierającą najlepsze pasmo łączności dla konkretnego klienta, Adaptive QoS optymalizującą ruch w sieci bezprzewodowej i AiProtection zabezpieczającą sieć przed zewnętrznymi atakami. Kształtowanie wiązki ma natomiast poprawiać jakość połączenia. Całej konfiguracji pracy urządzenia dokonuje się z poziomu interfejsu ASUSWRT.
Na obudowie routera oprócz wspomnianych sześciu anten można znaleźć 4 gniazda LAN i 1 WAN 10/100/1000/Gigabits BaseT, po jednym gnieździe USB 3.0 i 2.0.

IMGP1729.JPGopenit_1401734963__asus-rt-ac3200-1.jpgopenit_1401734968__asus-rt-ac3200-2.jpg
Producent nie podał jeszcze ceny ani daty wprowadzenia do sprzedaży routera RT-AC3200.

Prezentacja na YT:
https://www.youtube.com/watch?v=dUihW7-HrIk#t=505
Strona producenta:

https://www.asus.com/Networking/RTAC3200/

Źródło: http://www.anandtech.com/show/8096/computex-2014-the-asus-rtac3200-a-sixstream-80211ac-router-with-mimo

Idanit

Strach się bać, dosyć dyskusyjna wielkość i wygląd. Już widzę pytania znajomych czy da się tym połączyć z ISS, ustawienie i ilość anten zbliżona.  :D

A Huawei zapowiada już standard 802.11ax o przepustowości 10,5 Gbits sic!

Jabol

O nie ma to jak mikrofalówka w pokoju xD

A Huawei zapowiada już standard 802.11ax o przepustowości 10,5 Gbits sic!

Ta w odległości do 1 m od routera i szerokości pasma 200 Mhz xDD

Edited by Jabol
  • Like it 1

house

Widać rozwój ale niejako w rozmiar a nie power. Nikt z producentów nie zajmuje się kartami do tego typu suszarek, przecież intel 2200 na tym nie skorzysta :)

post z Tapatalk

Idanit

Ta w odległości do 1 m od routera i szerokości pasma 200 Mhz xDD

:D i to wszystko na 5GHz :D

ale z drugiej strony gdzieś czytałem o nowej wersji ac tzw 802.11ac-2013, która ma mieć 7Giga i to już w 2015r :D

• Like it 1

house

You do not have the required permissions to view the link content.

Trochę dokładniejsze ujęcia tego modelu :

openit_1415868472__asus_wireless_router_openit_1415868478__asus_wireless_router_openit_1415868483__asus_wireless_router_

house

Asus prezentował RT-AC3200 na CES2015 :
http://youtu.be/WEgtBfO5GQM
i trochę starsze video z computex'a :
http://youtu.be/SBilAnFJwP0

:)

house

Demo AsusWRT na AC3200 : 

house
smallnetbuilder napisał:
ASUS has released another work-in-progress with the RT-AC3200

grz3si3k

But you'll need to give it the usual three to six months for its bugs to be worked out by the all-too-willing ASUS Army of pay-for-the-privilege debuggers, uh, customers.

to chyba na razie jest najbardziej rzeczowe zakończenie recenzji :DD  

Edited by grz3si3k
  • Like it 2

house

Widać staje się to nową, świecką tradycją :) W sumie to proces podobny do alternatywy - puszczamy coś, zbieramy feedback i naprawiamy. Z jednej strony to dobrze, ale jeśli szukasz produktu "stawiasz-zapominasz" to niestety nie nowe Asusy :)

• Like it 1

Borg

I już można zamawiać AC3200 "tylko" 1299 zł i nabywca zostaje beta testerem 

Edited by Borg
  • Like it 1

house

Cena wyższa od tej którą zasłyszałem z plotek jakiś czas temu  :blink: półtora routera za 1300pln  :unsure:

edit : recenzja dostępna : 

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• Pakot
      By Pakot
      Czesc,
      informacja dla potomnych. Problem: router w trybie AP wariuje z wifi, zwlaszcza 2,4ghz. Na tyle to upierdliwe, ze dziala jakies 2-3 min. po restarcie, potem calkowicie przestaje, siec pojawia sie i znika co kilka minut, urzadzenia (rozne) nie moga sie polaczyc albo lacza i rozlaczaja. Co ciekawe, po przestawieniu w tryb router wszystko wraca do normy.
      Problem pojawil sie po uaktualnieniu FW do najnowszego 3.0.0.4.382.51610 , ale pozostaje rozniez po cofnieciu do wczesniejszych dostepnych na stronie Asusa: 3.0.0.4.382.51129 oraz 3.0.0.4.382.50624.
      Rozwiazanie:
      zapodac wczesniejszy FW: 3.0.0.4_382_15525, do znaleznienia w sieci.  
    • H4mm3R
      By H4mm3R
      Witam wszystkich, 
      Od dwóch dni szukam informacji w internecie jak skonfigurować router, kamerę, serwer żeby Surveillance Station wykryło kamery w mojej sieci - niestety bez powodzenia. Może tutaj znajdzie się ktoś kto zna się na rzeczy.
      Posiadam:
      Serwer: Synology DS216+II
      Router: Asus RT-AC5300 + RT-AC86U + BLUE_CAVE (w AiMesh)
      Kamera: HikVision DS-2CD2141G1-IDW1 + EZVIZ CS-CV310

Jak pisałem wyżej mam problem z wykryciem kamery przez SS, dziwne jest to że SS zamiast kamery wykrywa drukarkę Canon. Próbowałem przekierować porty (chyba zrobiłem to dobrze). Sprawdzałem z drugą kamerą i to samo. Podpinałem również kamery pod WAN (wcześniej robiłem to Wireless). Już nie mam pomysłu gdzie i co jeszcze zmienić, sprawdzić. 
      Jest ktoś w stanie mi pomóc?
    • Stefano007
      By Stefano007
      Witam,
      mam kartę sieciową ASUS USB-AC51 i wszystko działało poprawnie, ale nagle coś się zepsuło. Nie mogę podłączyć się do sieci domowej. Inne urządzenia, telefony, tablet, laptopy mogą się podłączyć, ale mój komputer stacjonarny nie. Mogę połączyć się z innymi sieciami np. z hotspotu z telefonu, ale nie z tą jedną moją domową. Co dziwne jak podepnę ją do laptopa to mogę się połączyć z siecią bez problemu. Przeinstalowałem sterowniki, ale nic nie pomogło.
      Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

• Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.