Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Idanit

Ustawa o prawach konsumentów

Rekomendowane odpowiedzi

Idanit

światełko w tunelu ;-)

Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

światełko w tunelu ;-)

:/

Przedsiębiorcy już zapowiadają podwyższenie cen swoich produktów, by w ten sposób zrekompensować straty wynikające z nowych przepisów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jabol

Raczej zdaje mi sie że szukają powodu na podniesienie cen bo jakoś nie widziałem tak drastycznego zapisu w ustawie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Idanit

Raczej zdaje mi sie że szukają powodu na podniesienie cen bo jakoś nie widziałem tak drastycznego zapisu w ustawie

art. 560

ale istotnym jest tu też paragraf 4, co to znaczy wada nieistotna  B)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

O.T.

wydzieliłem osobny temat :)

ale istotnym jest tu też paragraf 4, co to znaczy wada nieistotna

dla przykładu - router działa ale pewne funkcjonalności typu aicloud/readyshare już nie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Idanit

dla przykładu - router działa ale pewne funkcjonalności typu aicloud/readyshare już nie
czyli co jak w telewizorze jest wizja ale nie ma dzwięku to jest to wada nieistotna, w końcu to teleWIZJA. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

nie, telewizja to przekaz obrazu i dźwięku więc jest to funkcja istotna :) zobaczymy jaką dowolnością w interpretacji oraz kreatywnością wykażą się sprzedawcy :D słyszałem już wiele ale za każdym razem coś mnie zaskakuje  :strach:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jabol

art. 560

ale istotnym jest tu też paragraf 4, co to znaczy wada nieistotna  B)

Ale nie ma tu zapisu jakoby po 2 naprawach serwisowych trzeba było oddać kase a o to sie cały szum w mediach rozchodzi.

Jak i info 

Jeżeli rzecz sprzedana ma wadę, kupujący może złożyć oświadczenie o

obniżeniu ceny albo odstąpieniu od umowy, chyba że sprzedawca niezwłocznie
i bez nadmiernych niedogodności dla kupującego wymieni
rzecz wadliwą na wolną od wad albo wadę usunie.

Ciekawi mnie co ustawodawca ma na myśli niezwłocznie. Bo dla mnie to będzie pewno 14 dni na ustosunkowanie się sprzedawcy.

Dodatkowo nie ma napisane w jakim terminie ta wada ma być wykryta. Bo jeśli np po 1,5 roku padnie ci port LAN w routerze to nie jest to wada powstała w momencie sprzedaży lecz jakoby "nabyta"

Problem z tym wszystkim jest taki że wszyscy ludzie się przyzwyczajają że idą dla sklepu dla idiotów lub dla skner kupują coś a potem mogą oddać nawet w 30 dni czy wymienić od reki na nowa sprawną sztukę.

Spoko niech se tak robią w tych sklepach. Tylko czemu pierw szukają najniższej ceny w necie a potem z ryjem do sprzedawcy czemu nie wymieni od reki ;/ Jeśli chcieli mieć warunki jak w dużych sklepach to niech zapłacą więcej i tak maja a nie zapłacą o wiele mniejszą kwotę a jeszcze by gwarancje D2D chcieli. Serio jak czytam to co ludzie na forach wypisują to jest jakaś tragedia. Wszędzie jak się tylko coś popsuje to od razu porada idź oddaj muszą ci kasę oddać o.O pozdrawiam tych co maja takie nastawienie ;/

Żeby nie było że jestem stronniczy :p Mam po prostu doświadczenie zarówno z jednej jak i drugiej strony lady :p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Idanit
Jeżeli rzecz sprzedana ma wadę, kupujący może złożyć oświadczenie o

obniżeniu ceny albo odstąpieniu od umowy, chyba że sprzedawca niezwłocznie

rzecz wadliwą na wolną od wad albo wadę usunie.

dosyć wybiórczy cytat bo właśnie dalsza część mówi 

"Ograniczenie to nie 

ma zastosowania, jeżeli rzecz była już wymieniona lub naprawiana 
przez sprzedawcę albo sprzedawca nie uczynił zadość obowiązkowi 
wymiany rzeczy na wolną od wad lub usunięcia wady"

gdzie ograniczeniem jest:

"chyba że sprzedawca niezwłocznie

rzecz wadliwą na wolną od wad albo wadę usunie."

I to jest właśnie clou tego przepisu ta druga naprawa.

Bo dla mnie to będzie pewno 14 dni na ustosunkowanie się sprzedawcy.

To akurat reguluje Kodeks Cywilny, który jest przepisem nadrzędnym i jest to właśnie 14dni

Dodatkowo nie ma napisane w jakim terminie ta wada ma być wykryta. Bo jeśli np po 1,5 roku padnie ci port LAN w routerze to nie jest to wada powstała w momencie sprzedaży lecz jakoby "nabyta"

to też Kodeks Cywilny, w czasie trwania gwarancji czyli przez dwa lata od zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• ramone
      Przez ramone
      To mój pierwszy post na forum, tak więc witam wszystkich.
      Chciałbym 'ulepszyć' swoją sieć domową. Mieszkam w domu 1-piętrowym. Aktualnie mam taką konfigurację:
      Speedstream 4201 | Asus RT-N66U--- wifi -- laptop, tablet, smartfony, TV Sony Bravia, PS3, RaspberryPi (Edimax EW-7811Un) | |------- lan -- Synology DS212 (Download Station, Serwer Multimediów, Cloud Station, Audio Station, Photo Station) | |------- lan -- tuner SAT VU DUO+ (stream i nagrywanie na DS212 i stream do RaspberryPi) Tablet i smartfony (parter, piętro) - przeglądanie internetu.
      Laptop (parter) - przeglądanie internetu, czasami stream TV z VU Duo.
      Sony Bravia (piętro) - stream z DS212.
      RaspberryPi (piętro) ma służyć córce jako odtwarzacz multimedialny (XBMC), łącznie ze streamem TV z VU Duo.

Modem, router i NAS-a mam w małej 'serwerowni' na parterze we wnęce pod schodami (betonowymi). W tej chwili z urządzeń, które używam, tylko Galaxy S3 ma możliwość korzystania z sieci 5 GHz. Chociaż także przymierzałem się do wymiany karty w laptopie na Intela 6235. Jednak z racji umiejscowienia routera (i braku możliwości zmiany jego lokalizacji), wykorzystanie tego pasma może być problematyczne.
      Dlatego pomyślałem, czy nie lepiej pozbyć się Asusa i kupić jakiś dobry router z mocnym radiem 2,4 GHz. Przy okazji polepszyłbym sobie zasięg przed domem. Myślałem np. o Mikroteku RB2011UAS_2HnD, ewentualnie z rozszerzeniem o Ubiquiti Unifi.
      Przede wszystkim zależy mi na dobrym obsłużeniu streamu, zarówno z NAS-a jak i z dekodera VU Duo, a także polepszeniu zasięgu wifi. W tej chwili na TV Sony po wifi generalnie nie mam problemu, ale na Malinie już jest różnie: z NAS-a raczej OK, ale stream TV z VU Duo tnie. Ostatecznie mam jeszcze możliwość mało inwazyjnego dociągnięcia kabla do Maliny na piętro. Poza tym w niedalekiej przyszłości planuję zakup kamery/kamer IP, więc dodatkowe porty LAN mile widziane.
      Generalnie mam wrażenie, że Asus się trochę marnuje u mnie (radio 5GHz), a z drugiej strony mam niedosyt jeśli chodzi o zasięg wifi (ale to chyba głównie kwestia umiejscowienia routera).
      Proszę o Wasze opinie, czy to dobry kierunek zmian, ewentualnie o inne propozycje.
    • grz3si3k
      Przez grz3si3k

Może nowy avatar ?
    • Marcin Rafalski Fishman
      Przez Marcin Rafalski Fishman
      Witajcie,
      Wiele osób ma kłopot z konfiguracją ruterów tak aby działał DDNS. U mnie problem dotyczył konfiguracji rutera THOMSON dostarczonego przez UPC i zestawienia go z ASUS AC68U. Podczas próby uzyskania DDNS wyświetlane były następujące komunikaty:
      „The wireless router currently uses a private WAN IP address (192.168.x.x, 10,x,x,x, or 172.16.x.x).This router may be in the multiple-NAT environment and DDNS service cannot work in this environment.” lub „Invalid IP Address”.
      Ustawiłem w Asusie stały IP i dodałem go jako DMZ w Routerze UPC. Powinno to wystarczyć  ale niestety nie działo!

Postaram się łopatologicznie przedstawić rozwiązanie które u mnie działa.

Oryginalne ustawienia UPC w Thomsonie (przykład):
      WAN XX.XX.XXX.XX
      LAN  192.168.0.1

WAN XX.XX.XXX.XX  (kopiujemy)
      LAN  XX.XX.YXX.1   (wklejamy tu wan. W miejscu Y zmieniamy cyfrę na jakąkolwiek inna. Kasujemy wszytkie cyfry za ostatnią kropką i wstawić tam cyfrę 1)

Uwaga. Po zmianie LAN to będzie nowe IP aby zalogować się do rutera UPC! Zapiszcie je!  
      DHCP server:
      Lease pool start: XX.XX.YXX.10 (Wstawiamy tu nasz nowy lan a zamiast ostatniej 1 wstawiamy 10)
      Lease pool end:  XX.XX.YXX.100
      APLLY

W asusie wystarczyło ustawić IP na auto i odświeżyć DDNS. Możliwe że będzie potrzeba zresetowania rutera aby zaktualizował IP.

Pozdrawiam, Fishman.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności