Skocz do zawartości
janusp

QNAP niewidoczny w otoczeniu sieciowym

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

janusp    9
janusp

Witam,

W sieci wewnetrznej pracuja dwa urzadzenia: QNAP469L i QNAP469Pro. Otwierajac otoczenie sieciowe (Win7) lub Total Commander, jedyny jaki pojawia sie (jest rozpoznawany przez Win) to 469L. Aby dostac sie do 469Pro, musze wpisac adres IP lub poprzez QFinder.

Przejrzalem ustawienia 469L - podobne sa w 469Pro.

Co nalezy ustawic aby 469Pro pojawial sie na liscie urzadzen w otoczeniu sieciowym?

pozdrawiam

Przemek

Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Jabol    60
Jabol

Rozumiem że taka podstawowa rzecz jak identyczna grupa robocza na wszystkich urządzeniach w sieci jest ustawiona?

EDIT:

Panel Sterowania > Usługi sieciowe > Win/MAC/NFS > Grupa robocza

Edytowane przez Jabol
Dodanie zdjęć
  • Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
janusp    9
janusp

a gdzie? jak?

ok, juz ustawilem w urzadzeniach te sam grupe robocza

bardzo dziekuje, to rozwiazalo problem

pozdrawiam

przemek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• Anon
      Przez Anon
      Witam,  potrzebuję dosyć szybko podjąć decyzję, dlatego każda odpowiedź będzie pomocna. Zastanawiam się nad zakupem serwera NAS, który będzie służył w głównej mierze do przechowywania prywatnych danych oraz kopii z serwera VPS, więc nie jestem nie wiadomo jak wymagający. Aktualnie moim typem jest QNAP 228 oraz droższy 231p-posiada koś? Zastanawiałem się również nad synology ds216se jednak będzie on chyba gorszy (tylko 256ramu). Korzystanie z NASA to przeważnie SAMBA, ew. FTP. Aktualnie mam możliwość zakupienia ts-228 lub ts 231p o stówkę taniej, jednak zastanawiam się czy warto dokładać do tego drugiego modelu.
    • nubnec
      Przez nubnec
      Cześć!

Otóż stoję przed dylematem tak jak wiele osób przede mną jaki NAS wybrać 
      Na początku byłem zdecydowany na Syn DS216j - uznałem, że spełnia wszystkie wymogi dobrego NAS w dobrej cenie dla domu (max 2-3 userów).
      Później się urodził pomysł jednak 4dyskowca (na początku 2 dyski, a z biegiem czasu...). Tylko, że... QNAP czy Synology ? Bo chyba Asustor jeszcze jest w powijakach względem tych dwóch producentów. NAS będzie przeznaczony głównie na domowe potrzeby ale również na firmę (z minimalistycznym podejściem czyli mieć jakieś pliki w chmurze czy backupować ważne pliki). Natomiast musi być konkret dla domu.

Ostatnio moje myśli są kierowane pomiędzy (i tu jest problem bo..):
      QNAP TS-451+ / TS-451A / TS-431P (ten chyba jest słabszy względem tych dwóch) / TS-453A (ten może i jest lepszy od poprzedników ale cena może zaboleć..)
      Synology DS416 / DS416j / DS416play / DS418j / DS716+ - tutaj nie mam żadnego porównania ...
      Jestem zielony w tych sprawach dlatego liczę na pomoc ludzi bardziej ogarniętych w tym zakresie.

Dodatkowo:
      - cena (biorę na firmę więc możliwe iż się uda coś wytargować ale okolice 2k bez dysków)
      - liczę na dobrze działający sprzęt  (istnieje wizja rozbudowany o dodatkowy RAM)
      - hdmi - może tak, muszę sprawdzić gdyż nie wiem ile mam miejsca w korycie aby doprowadzić do TV.. jeśli nie to dLNA tylko. 
      - najchętniej 4k - z racji tego, że TV też 4K ale 1080p jest OK (bo ile filmów jest 4K mimo wszystko...)
      - wirtualce mówię tak  Albo postawię tam WIN i zrobię sobie emulator do gier czy kodi (chyba że z poziomu samego NAS będę mógł(?) albo do pracy mi się przyda (słyszałem też,  że niektóre NAS mimo obsługi wirtualizacji to mają z nią problem)
      - raid - na 85% myślę, że będę chciał RAID zrobić
      - VPN, raczej mają wszystkie więc...
      Co do dysków to się zastanawiałem nad 4TB HGST - mają niezłą niezawodność z tego co czytałem.
      No i teraz.. z racji tego, że to będzie 1 NAS to nie wiem co jeszcze potrzebowałbym więcej nawet...

Proszę o pomoc 
    • neon
      Przez neon
      Hej Panowie,
      Muszę podać plan sieci w nowym lokum i chciałem się zapytać jak warto zrobić? Chodzi o to, że mam w głównym pomieszczeniu położone Gniazdo RJ45 i w korytarzu również. Chciałem jeszcze po pokojach takie same gniazda pociągnąć, bo chciałem wszystko na kablu mieć. Według projektu mam mieć jeden światłowód, dwie skrętki komputerowe i dwa koncentryki. Wszystko mogę rozbudować. Wszystkim w domyśle ma zarządzać mój Router p-nie Synology RC2600. 
      jakbyście mi coś doradził, żeby to zrobić dobrze bo zupełnie nie mam do tego głowy obecnie to byłbym wdzięczny. nie chciałbym, żeby mi jakąś lipę wcisnęli. Dodatkowo w g.pomieszczeniu mam mieć gniazdo rtv+ 2 SAT-GFS 520.
      Nad drzwiami wejściowymi w skrzynce podobno będzie światłowód i rozumiem, że tam modem od operatora.  Moim zdaniem gniazdo z korytarza przeniosę do jakiegoś pokoju. 
      Moje pytanie są takie: 
       czy w tej skrzynce przy światłowodzie coś mam jeszcze wstawić ?   ile warto gniazd RJ45 wstawić przy sobie np. tv, xbox, synology itp.? bo jedno gniazdo to na pewno za mało.   czy może warto jedynie switche powstawiać i tyle ?  Czy jeden kabel jedno gniazdo RJ45 czy można i jest ok. dwa gniazda RJ45 na jednym kablu ?  

Openitforum

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności