Skocz do zawartości
janusp

QNAP niewidoczny w otoczeniu sieciowym

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

janusp

Witam,

W sieci wewnetrznej pracuja dwa urzadzenia: QNAP469L i QNAP469Pro. Otwierajac otoczenie sieciowe (Win7) lub Total Commander, jedyny jaki pojawia sie (jest rozpoznawany przez Win) to 469L. Aby dostac sie do 469Pro, musze wpisac adres IP lub poprzez QFinder.

Przejrzalem ustawienia 469L - podobne sa w 469Pro.

Co nalezy ustawic aby 469Pro pojawial sie na liscie urzadzen w otoczeniu sieciowym?

pozdrawiam

Przemek

post-204-0-65048800-1401031724_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jabol

Rozumiem że taka podstawowa rzecz jak identyczna grupa robocza na wszystkich urządzeniach w sieci jest ustawiona?

EDIT:

Panel Sterowania > Usługi sieciowe > Win/MAC/NFS > Grupa robocza

post-11-0-26788000-1401116552_thumb.jpg

post-11-0-78101700-1401116552_thumb.jpg

post-11-0-26029000-1401116553_thumb.jpg

Edytowane przez Jabol
Dodanie zdjęć
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
janusp

a gdzie? jak?

ok, juz ustawilem w urzadzeniach te sam grupe robocza

bardzo dziekuje, to rozwiazalo problem

pozdrawiam

przemek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• kadaffi
      Przez kadaffi
      Witam
      Właśnie zakupiłem router netgear r7800. Skonfigurowałem go wstępnie i jestem niezadowoloy z transferów w sieci wifi.  W sieci mam qnapa 1gb ethernet na którego chce przerzucać dane z laptopa oraz oglądać filmy na tv ale na tą chwilę transfery jakie osiągam przy kopiowaniu plików odczyt jakieś 15/20MB/s 5ghz i jakieś 10MB/s 2,4ghz. Moja karta sieciowa to Intel(R) Dual Band Wireless-AC 8260. Nie mogę się w niej doszukać zmiany szerokości kanału. Ustawione mam 20mhz. Czy ona nie obsługuje chociażby 40mhz? Na tą chwile przepustowość karty sieciowej pokazuje mi 5ghz 870Mb/s 2,4 ghz 144 Mb/s. Czy macie jakieś sugestie? 
      Pozdrawiam
    • no4fly1
      Przez no4fly1
      Mam chyba podobną potrzebę.
      Chciałbym  jednorazowo wykonać kopię zapasową na zewnętrznym  serwerze .
      Z uwagi na dużą ilość danych (zdjęcia) nie chcę tego robić przez  pośredni komputer.
      W moim przypadku to z Qnap  do Synology.
      Do obu serwerów mam  dostęp i odpowiednie uprawnienia.
      Jedyne co znalazłem  to:  Zdalna replikacja ----> z serwera NAS na serwer NAS  ----> Stwórz zadanie replikacji
      I tu mam pytania:
      Czy przy jednorazowej akcji to odpowiedni sposób?
      Jaki nr portu Synology wpisać ? Domyślnie wpisany jest 873 ale podaje że to nieprawidłowy port.
      Na routerze  (przed Synology) mam przekierowane porty: 20, 21, 80, 5000, 5001
    • MasterD23
      Przez MasterD23
      Witam. Obecnie posiadam internet z Gawexu 70/10 Mb/s, a w przyszłości może 250/25 Mb/s. Obecnie mam router linksys WRT54GL, który po kablu osiąga prędkość tylko 35 Mb/s z racji architektury sprzętowej ( Jest już za słaby). Na uwadze mam trzy modele routerów:
      ASUS RT-AC87U
      Netgear Nighthawk X4S R7800
      Synology RT2600ac.
      oraz switche Netgear 8p GS108GE (8x10/100/1000Mbit)

Na schemacie przykładowe nazwy sprzętu.
      Chcę już zrobić sieć przyszłościowo, aby wystarczyła na długo. Chciałbym także aby był dobry zasięg Wifi w całym mieszkaniu. Mieszkanie 58m kwadratowych. W domu nie będę robił remontu i uda mi się pociągnąć do drugiego pokoju tylko jeden kabel, którego zdołam zamaskować. Więc opcja z dwoma switchami zostanie. Zależy mi na małych pingach w graniu po sieci. Płynnym oglądaniu Netflixa na razie w full HD, ale może później w 4K. Stabilnej pracy. Generalnie wszystko będę miał po kablu. Po wifi będę łączył się z komórek, tabletu i czasami laptopa ( który nie ma karty ac ) Może kiedyś wymienię laptopa, albo dokupię kartę do niego. Zależy mi aby router miał menadżera pobierania oraz w miarę dobry streaming po usb, a także dobre wsparcie producenta. Raczej jestem zwykłym użytkownikiem i nie zamierzam się bawić a alternatywne oprogramowanie. Po przeczytaniu kilku artykułów na tym forum skłaniałbym się ku Synology RT2600ac. Z tego co wyczytałem to ma fajne wsparcie, fajny system zarządzania i szybko producent reaguje na to co się dzieje ( przykład złamania WPA2 ). Prosiłbym o pomoc w wyborze sprzętu. Może jakieś inne switche.
      I jaką skrętkę użyć? Dobrą 5e z miedzi, czy kategorii 6?
      Pozdrawiam

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności