Skocz do zawartości
janusp

QNAP niewidoczny w otoczeniu sieciowym

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

janusp

Witam,

W sieci wewnetrznej pracuja dwa urzadzenia: QNAP469L i QNAP469Pro. Otwierajac otoczenie sieciowe (Win7) lub Total Commander, jedyny jaki pojawia sie (jest rozpoznawany przez Win) to 469L. Aby dostac sie do 469Pro, musze wpisac adres IP lub poprzez QFinder.

Przejrzalem ustawienia 469L - podobne sa w 469Pro.

Co nalezy ustawic aby 469Pro pojawial sie na liscie urzadzen w otoczeniu sieciowym?

pozdrawiam

Przemek

post-204-0-65048800-1401031724_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jabol

Rozumiem że taka podstawowa rzecz jak identyczna grupa robocza na wszystkich urządzeniach w sieci jest ustawiona?

EDIT:

Panel Sterowania > Usługi sieciowe > Win/MAC/NFS > Grupa robocza

post-11-0-26788000-1401116552_thumb.jpg

post-11-0-78101700-1401116552_thumb.jpg

post-11-0-26029000-1401116553_thumb.jpg

Edytowane przez Jabol
Dodanie zdjęć
  • Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
janusp

a gdzie? jak?

ok, juz ustawilem w urzadzeniach te sam grupe robocza

bardzo dziekuje, to rozwiazalo problem

pozdrawiam

przemek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• OpenITbot
      Przez OpenITbot
      System WiFi Orbi z głośnikiem Orbi Voice to pierwszy i jedyny system WiFi w Polsce, który łączy funkcjonalność punktu dostępowego z inteligentnym głośnikiem.

Tworząc RBS40V, stanowiący kolejny produkt z serii popularnych systemów Orbi WiFi, tym razem NETGEAR poszedł o krok dalej. Aby domowa sieć stała się jeszcze bardziej smart, w najnowszej wersji systemu użytkownik otrzyma Orbi Voice - głośnik będący jednocześnie częścią sieci MESH, który jest w pełni kompatybilny z każdym systemem Netgear WiFi Orbi. 

Orbi Voice to doskonale brzmiący głośnik z przestrzennym dźwiękiem od Harman Kardon oraz  opatentowaną technologią FastLane3, zwiększającą przepustowość sieci WiFi - nawet po podłączeniu większej liczby urządzeń. Co ważne, Orbi Voice poszerza zasięg sieci o dodatkowe 420 m kw. i zapewnia maksymalną przepustowość 2,2 GB/s. Oprócz tego, urządzenie zostało wyposażone w dwa porty Gigabit Ethernet, które umożliwiają podpięcie urządzeń przewodowych. Nie bez znaczenia jest tu również rozwiązanie Circle on NETGEAR, które pozwala na kontrolowanie czasu, jaki dzieci spędzają w Internecie na dowolnym urządzeniu.

Bezprzewodowe odtwarzanie muzyki z serwisów takich jak Spotify czy TuneIn? Słuchanie wiadomości czy sprawdzanie prognozy pogody? Wystarczy jedynie poprosić! Z poziomu Orbi Voice bowiem użytkownik może sterować głosowo urządzeniami inteligentnego domu – wszystko za sprawą wbudowanej tu wirtualnej asystentki, Amazon Alexa.

Cena RBS40V to 1599 złotych brutto.

Zobacz cały artykuł
    • OpenITbot
      Przez OpenITbot
      System WiFi Orbi z głośnikiem Orbi Voice to pierwszy i jedyny system WiFi w Polsce, który łączy funkcjonalność punktu dostępowego z inteligentnym głośnikiem.

Tworząc RBS40V, stanowiący kolejny produkt z serii popularnych systemów Orbi WiFi, tym razem NETGEAR poszedł o krok dalej. Aby domowa sieć stała się jeszcze bardziej smart, w najnowszej wersji systemu użytkownik otrzyma Orbi Voice - głośnik będący jednocześnie częścią sieci MESH, który jest w pełni kompatybilny z każdym systemem Netgear WiFi Orbi. 

Orbi Voice to doskonale brzmiący głośnik z przestrzennym dźwiękiem od Harman Kardon oraz  opatentowaną technologią FastLane3, zwiększającą przepustowość sieci WiFi - nawet po podłączeniu większej liczby urządzeń. Co ważne, Orbi Voice poszerza zasięg sieci o dodatkowe 420 m kw. i zapewnia maksymalną przepustowość 2,2 GB/s. Oprócz tego, urządzenie zostało wyposażone w dwa porty Gigabit Ethernet, które umożliwiają podpięcie urządzeń przewodowych. Nie bez znaczenia jest tu również rozwiązanie Circle on NETGEAR, które pozwala na kontrolowanie czasu, jaki dzieci spędzają w Internecie na dowolnym urządzeniu.

Bezprzewodowe odtwarzanie muzyki z serwisów takich jak Spotify czy TuneIn? Słuchanie wiadomości czy sprawdzanie prognozy pogody? Wystarczy jedynie poprosić! Z poziomu Orbi Voice bowiem użytkownik może sterować głosowo urządzeniami inteligentnego domu – wszystko za sprawą wbudowanej tu wirtualnej asystentki, Amazon Alexa.

Cena RBS40V to 1599 złotych brutto.
    • GrzegorzZ
      Przez GrzegorzZ
      Witam

Mam wielką prośbę. Na wstępie wyjaśnię krótki opis jak obecnie wygląda moja sieć. 
      Więc mam internet z Orange. Sygnał odbieram Routerem  Huawei 8525s, którego mam kablem podłączonego do Asusa 4G-AC68U (troche chore, ale spowodowane jest to dziwnym zjawiskiem. Jak mam kartę włączoną do Asusa to mam bezpośredni transfer na kompie mierzeny na speedtest 2-5MB/s, jak mam kartę do Huaweia to mam ok 7MB/s ,a jak mam Huaweia podłączonego do Asusa, mam 20-30MB/s, ot, zjawisko dla mnie nie do wyjaśnienia).Kontynuując, od Asusa mam połączony kablem Switch TP-Link  TL SF1008D,od którego mam odprowadzone kable do 4 dekoderów (tak aby były w jednej sieci). Tak więc Asus jak dobrze rozumiem ustala sieć na mój dom wysyłając sygnał przez kabel i jednocześnie Wi-Fi (które również jest rozprowadzone przez Routery "gniazdkowe" jako wzmacniacze). Do sieci WI-Fi jest podłączona drukarka.
      Co ja bym chciał??? Mianowicie, marzy mi się ,aby zrezygnować z "gniazdkowych" i tak zrobić sieć ,aby w pomieszczeniach, których mam rozprowadzone kable podłączyć bezpośrednio pod nie Router, który by wysyłał sygnał Wi-Fi oraz podłączyć do niego dekoder. I co kluczowe. To musi być jedna sieć (przynajmniej dla dekoderów oraz dla sieci Wi-Fi). Na razie podłączyłem Tp-Linka WR743 ale nie mogę tego ustawić. Jak już udało mi się ,aby dekodery się widziały to znów sieć Wi-Fi jest inna i drukarki nie widzę. 
      Pytanie czy jestem w stanie to zrobić (pewnie wszystko się da) na tym co mam ? czy muszę coś do kupić ? 

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.