Skocz do zawartości
branetre

Laptop do 2800zł

Rekomendowane odpowiedzi

branetre

Tak jak w temacie.

Coś dobrego i wydajnego. Nie potrafię się zdecydować ...

Obecnie miałem 15.6 cali ale to trochę mało. Myślałem o 17 tylko że w tej cenie ciężko trafić coś dobrego.

Firmy jakie mam na oku to DELL Samsung i Lenovo. Do innych jakoś nie jestem przekonany. Grafika to raczej NVIDIA no chyba że ATI poza ciepłem będzie sporo wydajniejsza.

Co byście wybrali ?

Obecnie nakierowałem się na Samsung SERIES 5 (NP550P5C-S05PL)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Mam lenovo y580 który jest prawie identyczny jak ten samsung z jednym wyjątkiem- grafika to gt660m. Jest moc, tym bardziej na SSD. Zajefajny sprzęt, wydajny, szybki, jedyna bolaczka to matryca ale akurat świadomie wybrałem wersje hd bo służy mi jedynie do grania. Bf3,crysis,tomb raider i inne chodziły płynnie i nie kulaly. Super opcja to nvidia optimus. Tylko ja zapłaciłem 3400 z 128gb SSD i 1tb hdd. :-) bez systemu :-)

Posta napisałem z telefonu :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
branetre

Jest zgoda na 3500zł :D

Co masz na myśli pisząc o bolączkach z matrycą ? Też mi się widzi 17.3" z 1920x1080. Masz matrycę matową ?

Martwi mnie tylko fakt że na serwisie częściej mam samsungi i lenovo. Dell tylko jeden był ze złamanym zawiasem (wina klienta)

To to mi się uwidziało Dell inspirion 7720 2 dyski W planie 128GB SSD a fabryczny jako magazyn.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Dell był jeden bo ma własny Serwis przez kapsch albo css :-)

Matryca? Glare z kiepskimi kątami ale już się przyzwyczaiłem :-)

Przesiadłem się na niego z asusa g73jh i uważam że 17" w laptopie to jedynie w klasie dtr. Dla mnie nie było dość mobilnie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
branetre

@house Czy Lenovo Y580 ma wifi a/b/g/n ? Ile na baterii można grać w  Crysis III ?

Czy wymiana dysku na SSD sprawiła ci problem ? Ponoć trudno się do niego dostać Coraz bliżej się przyglądam temu Lenovo Zastanawia mnie to czy można na mSATA (intel 120GB) zainstalować OS W opisach jest SSD+HDD (Hybrid)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@house Czy Lenovo Y580 ma wifi a/b/g/n ? Ile na baterii można grać w  Crysis III ?

Czy wymiana dysku na SSD sprawiła ci problem ? Ponoć trudno się do niego dostać Coraz bliżej się przyglądam temu Lenovo Zastanawia mnie to czy można na mSATA (intel 120GB) zainstalować OS W opisach jest SSD+HDD (Hybrid)

Ma kartę Intel 2200 więc sprawdź :-)

Co do crysis to nie wiem bo nie grywam na baterii.

Do dysku jest bardzo łatwo sie dostać, a możesz używać msata jako dysku na os.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
branetre

Jednak stawiam na Samsunga Kusi Blu-ray i matowa matryca Plastik nie jest piano więc  się nie powinien szybko zarysować Opinie o JBL i woferku na spodzie są na 5+ Do zastosowania multimedialnego + czasem jakaś gra jest ok

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Jednak stawiam na Samsunga Kusi Blu-ray i matowa matryca Plastik nie jest piano więc się nie powinien szybko zarysować Opinie o JBL i woferku na spodzie są na 5+ Do zastosowania multimedialnego + czasem jakaś gra jest ok

lenovo ma szczotkowane "amelinium" :) i również JBL z wooferem + digital dolby 4 :) gra pięknie. ale matrycę glare...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
branetre

@house Co na temat DELL 7720 i5 8192GB GT650 powiesz ? Jakoś mnie do Lenovo nie ciągnie Masz wyrobioną opinie na temat marki DELL ?

W lenowo ponoć jest źle umiejscowiony dysk twardy (między grafiką i procesorem) Jest to powodem śmierci wszystkich magnetyków na 7200 ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
b3rok

@house Co na temat DELL 7720 i5 8192GB GT650 powiesz ? Jakoś mnie do Lenovo nie ciągnie Masz wyrobioną opinie na temat marki DELL ?

W lenowo ponoć jest źle umiejscowiony dysk twardy (między grafiką i procesorem) Jest to powodem śmierci wszystkich magnetyków na 7200 ...

Po moich doświadczenia z notebookami i ich awariami zawsze doradzam laptopa z... najlepszą gwarancją : ). IMHO notebooki Della (przynajmniej seria Latitude i Vostro) mają bardzo fajną gwarancję (3 letnia gwarancja, NBD Next Business Day). Kwestia późniejszej wymiany dysku na SSD czy wymiana napędu to nie problem*. U siebie (Dell Vostro 3350) wymieniłem dysk na SSD, zamiast nagrywarki DVD mam drugi dysk - talerzowy 500GB na dane.

*nie problem - ale zależy od modelu. Bo np. była sobie rodzina Dell Vostro: 3350 (13 cali), 3450 (14 cali), 3550 (15 cali) i bez problemu można wymienić dysk w 13 i 15, w wersji 14 calowej, żeby wymienić dysk - trzeba rozebrać pół notebooka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Asus ma bardzo zły serwis. ostatni laptop (g73jh) 4 x był w serwisie na 1 przypadłość (temperatury cpu i gpu). potem 2 x ze względu na uszkodzenie dysku i raz na matrycę. za każdym razem modliłem się aby wrócił cały bo jak raz coś naprawili to potem coś się psuło ponownie. najlepszy serwis wg mnie ma dell i hp ale ich produkty wg mnie są takie sobie. lenovo był tylko raz w serwisie ze względu na dysk i cała operacja od zgłoszenia do odebrania naprawionego sprzętu od kuriera trwała 4 dni więc jak na razie jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
branetre

Jest DELL :D 1920x1080 i5 3210 8192 RAM NVIDIA GT650.

Mam teraz ciekawe pytanie ... Czy jest możliwość zainstalowania czystego Win8 bez tych dellowskich programików ?

Nie posiadam płyty ale ponoć klucz jest w biosie zapisany. Poradziłem sobie też z odczytaniem klucza który został użyty do aktywacji. Czy to jest legalne i czy się da ?

Jakoś wolałbym system na ssd a terowego wd na backup.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Gt650 na fullhd :/ bf3 zapal i zobacz jaki błąd zrobiłeś :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
branetre

Nie kupiłbym kota w worku :) Koleś który mi laptopa sprzedawał miał dość :D
Sam byłem przekonany że jak zmienie na 1600x900 to pikseloza się zrobi ale tak nie jest.
Porównywałem z Samsungiem i jednak matryca w Dellu jest o niebo lepsza.
Filmy można przy prawie całkowitym pochyleniu oglądać a stojąc pod kątem 70 stopni jestem w stanie przeczytać politykę ciastek na openitforum.pl

Polecam !

Na płycie są stery pod win 7 i win 8 Brak wifi 5ghz i fastethernet trochę boli ale reszta pozytyw :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

ten wynik to akurat da się łatwo przerobić aby wszędzie było 7,9 ;)

Brak wifi 5ghz i fastethernet trochę boli

nie ma 5ghz ? i karta nie gigabit ? ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
branetre

Chyba nie sądzisz że zmieniałem ... To jest z win7 Dziś mi się DELL OEM WIN 8 pobiera i czysta instalka :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Chyba nie sądzisz że zmieniałem ... To jest z win7 Dziś mi się DELL OEM WIN 8 pobiera i czysta instalka :)

Nie, sądzę że nie jest to miarodajny benchmark :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
branetre

Automatyczna wiadomość

Ten temat został zamknięty przez moderatora.

Powód: Zamykam z powodu wyczerpania tematu

Jeśli nie zgadzasz się z podanym powodem, prosimy o zgłoszenie tego posta do personelu forum.

Pozdrawiamy,

Ekipa OpenITForum.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• house
      Przez house
      Dzięki jednemu z użytkowników nhl.pl wkrótce będę miał jedną kartę Intela model Intel® Dual Band Wireless-AC 7260
      Model o tyle ciekawy, że w formacie half mini-pcie.

Więcej info tutaj :
      http://www.intel.com/content/www/us/en/wireless-products/dual-band-wireless-ac-7260-bluetooth.html

teraz pozostaje mi czekać na przesyłkę zza wielkiej wody i zdjąć whitelistę kart wifi w bios
      zobaczymy czy karta Intel polubi się z rt-ac68u i r7000

edit- jednak z pomocą przyszedł kolega @tamtosiamto i dzięki niemu będę miał możliwość przetestowania tej karty
    • lackypl
      Przez lackypl
      Nie znalazłem podobnego tematu.
      Przyszedł czas na wymianę mojego routera RT-N66U na coś z AC biore pod uwagę jak w temacie, jednak mam duże pytanie czy jest sens dopłacać około 2 stówek czy router jest tego wart.

Tak się szczypie w zasadzie zdecydwany jestem na 87U, ale może jednak nie

Mam juz karę DW1550 (dzisiaj otrzymałem), do routera będzie podłączony po kalblu Synology + kompuper + RaspBerry PI, reszta po WiFi TV, kilka komputerow, telefony, tablety.

Zależy mi na wydajności po lanie stąd przejście na AC, zalezy mi również na wydzieleniu kiilka sprzętów po VPN kilka po ISP (jak się nie mylę to soft Merlina w przypadku wspomnianych routerów juz to obsługuje z GUI).

Proszę o sugestie, bądź ułatwienie mi wyboru

pozdrawiam
      L
    • betelgeza
      Przez betelgeza
      Witam serdecznie!
      Proszę Was o poradę w zakresie wyboru modemu LTE. Posiadam Asusa RT-AC68U i jestem właściwie zdecydowany na modem Huawei E3276. Chodzi jednak o to, że ten modem występuje przynajmniej w dwóch wersjach: w wersji samoinstalującej (E3276s) się jako router, który po wykryciu nadaje routerowi (Asus) adresację 192.168.1.... Druga wersja tego modemu (E3276) to urządzenie "klasycznie" wykrywane przez router Asusa, korzystające ze sterowników oraz ustawień Asusa. Po połączeniu się z siecią pobiera i ustawia na Asusie adresację zewnętrzną.

Czy macie jakieś doświadczenia w tym temacie, które rozwiązanie zapewnia bardziej stabilną pracę oraz większe możliwości konfiguracji?

pozdrawiam b.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności