Skocz do zawartości
  • Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• PeterMac
      Przez PeterMac
      Jestem swiezo po zakupie TS-231P z ktorego jak na razie jestem bardzo zadowolony jednak mialbym kilka pytań odnosnie uzytkowania.

1. Co nalezy zrobic aby logowac sie na serwer w trybie polaczenia bezpiecznego przez HTTPS, gdyz caly czas dostaje komunikat o niezabezpieczonym polaczeniu i o problemie z certyfikatem.

2. Uzywam szyfrowania calego dysku partycji, i w związku z tym mam pytanie czy da sie szybko montowac taki dysk z poziomu systemu Windows po np. zaniku prądu, tak azeby nie trzeba bylo wchodzic do ustawień serwera i odpowiedniej opcji jego odblokowywania, moze jakis skrypt istnieje itp :). Jesli nie z poziomu Windowsa, to chociaz jakis skrót na pulpit serwera NAS ? 

3. Co w przypadku awari samego serwera NAS czy tak zaszyfrowany dysk jest mozliwy do odczytu z poziomu komputera z podaniem hasla do danych ? Czy np. podpiety do komputera z aplikacją VeraCrypt bedzie mozliwy do odczytania ?
      Chociaz jak wiem jest w formacie EXT4 ktorego Windows nie odczytuje domyslnie, jednak mozna zawsze zainstalowac sterowniki ktore dadzą taką mozliwość.
      Tutaj znalazlem informacje odnosnie deszyfrowania ale dysku zew. w formacie NTFS
      https://www.qnap.com/en-us/how-to/knowledge-base/article/is-it-possible-to-get-the-data-back-from-an-external-usb-drive-ntfs-filesystem-used-as-backup-with-aes-256-bit-encryption-in-case-of-a-nas-failure-how

Z góry bardzo dziękuje.
    • house
    • house

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.