Skocz do zawartości
janusp

Qnap 469 i dodatkowa pamiec RAM

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

janusp

Witam,

Zwykle (w standardzie) Qnap wyposazony jest w 1GB pamieci RAM. Tak tez jest w moim przypadku. W zwiazku z tym ze posiadam duzo malych plikow, zastanawiam sie nad dodaniem kosci 2GB z nadzieja ze przyspieszy to prace (zapis/odczyt plikow). 

Mam zatem nastepujace pytanie:

- czy zwiekszenie pamieci RAM do 3GB jest uzasadnione aby przyspieszyc prace urzadzenia?

pozdrawiam

Przemek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
Dnia 19.05.2014 o 08:49, janusp napisał:

czy zwiekszenie pamieci RAM do 3GB jest uzasadnione aby przyspieszyc prace urzadzenia?

tak, jeśli masz trochę usług uruchomionych na serwerze. Jeśli liczysz tylko na przyspieszenie transferu SMB to niestety nie.

trenowałem do w TS-269L :

gallery_1_26_167891.jpg

i obecnie w Synology.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
janusp

Patrze na monitor zasobow i obecnie - nic nie robie - pamiec RAM wykorzystana w 53%. Czy w takiej sytuacji zalecasz zwiekszenie ram-u?

pozdrawiam

Przemek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Patrze na monitor zasobow i obecnie - nic nie robie - pamiec RAM wykorzystana w 53%.

pokaż screen...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
janusp

w zalaczeniu

Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

chodziło raczej o status systemu - monitor zasobów - wykorzystanie pamięci :) oraz proces z sortowaniem "pamięć" od najwyższego zużycia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
janusp

ok

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@janusp plexy, dropboxy, media indexer :) zdecydowanie dołóż RAM'u :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
janusp

bardzo dziekuje za pomoc, zamykam temat

pozdr

przemek

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• no4fly1
      Przez no4fly1
      Mam chyba podobną potrzebę.
      Chciałbym  jednorazowo wykonać kopię zapasową na zewnętrznym  serwerze .
      Z uwagi na dużą ilość danych (zdjęcia) nie chcę tego robić przez  pośredni komputer.
      W moim przypadku to z Qnap  do Synology.
      Do obu serwerów mam  dostęp i odpowiednie uprawnienia.
      Jedyne co znalazłem  to:  Zdalna replikacja ----> z serwera NAS na serwer NAS  ----> Stwórz zadanie replikacji
      I tu mam pytania:
      Czy przy jednorazowej akcji to odpowiedni sposób?
      Jaki nr portu Synology wpisać ? Domyślnie wpisany jest 873 ale podaje że to nieprawidłowy port.
      Na routerze  (przed Synology) mam przekierowane porty: 20, 21, 80, 5000, 5001
    • glorifyday
      Przez glorifyday
      Po raz kolejny robi mi sie ciasno na moim DS-713+ i choc generalnie jestem z niego na maksa zadowolony, trzeba by sie zastanowic, co dalej z tym fantem.
      Z perspektywy czasu pluje sobie w brode, ze nie kupilem czterodyskowca, teoretycznie moglbym teraz dokupic rozszerzenie, ale rozwazam tez inne opcje.
      Plus jest taki, ze NASy troche poszly do przodu i teraz juz bardziej ekonomiczne modele zapewniaja predkosci wyzsze nawet niz moj DS-713+.
      Minus z kolei - ze przyzwyczailem sie do Synology, ale Synology sie dosc wysoko ceni i nie wiem, czy nie wartoby czegos w zyciu zmienic ;-).
      Zrobilem sobie na morelach wyszukiwanie po czterodyskowcach i w sumie dobrze wyglada cenowo i specyfikacyjnie ten Qnap TS-431P:
      https://www.morele.net/serwer-plikow-qnap-ts-431p-975708/

Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość. Qnap twierdzi, ze nawet przy szyfrowanym woluminie zapewnia 190 MB/s, co byloby nawet postepem w stosunku do DS-713+. Podoba mi sie tez jeden wielki wiatrak, zamiast dwoch mniejszych, jak w czterodyskowcach Synology.
      No ale mam swoje przyzwyczajenia. Glownie Photo Station. Czy przesiadka na Qnap moze mnie bolec?
      Co to w ogole za firma jest? Synology to AFAIK Tajwan. A Qnap?
    • Anon
      Przez Anon
      Witam, aktualnie głowie się w jaki sposób mogę wykonać backup z zewnętrznego serwera VPS (najlepiej po sftp/ftp) bezpośrednio na NAS QNAP. Czy jest jakieś gotowe rozwiązanie? Próbowałem przebrnąć przez Hybrid Backup Sync jednak z tego co widzę to jest taka możliwość, ale tylko w odwrotną stronę (z QNAP na zewnętrzny serwer). Czy jest jakaś opcja w systemie QNAPA, która daje taką możliwość, czy trzeba "kombinować" po swojemu?

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności