Jump to content
Sign in to follow this  
Dariusz Węglarz

Netgear RND2000 v2

Rate this topic

Recommended Posts

Dariusz Węglarz
Witam

Mam taki problem z tym serwerkiem , po usunięciu Woluminu i założeniu nowego wszystko działa do momentu wyłączenia NAS-a, po ponownym włączeniu RAidar twierdzi że nie ma Woluminu i zakłada od nowa. Nie da się też zalogować przez HTTPS. Czy przyczyną może być adres IP otrzymywany z DHCP a nie ustawiony na stałe ??

Pozdrawiam

house

Sposób adresacji nie ma tutaj znaczenia. Przestaw na statyczny adres i sprawdź ale to nie jest związane z kreowaniem wolumenu. Czy dysk jest na pewno sprawny? Może tu jest przyczyna degradacji ustawień ?

Posta napisałem z telefonu :-)

Dariusz Węglarz

Wszystko działało bez problemu, tylko przywróciłem do ustawień fabrycznych i po tym pojawił się ten problem... Wolumen kreuje się bez problemu, synchronizuje się i wszystko OK, tylko po wyłączeniu nic nie widzi..

house

Pamiętam że swego czasu chyba również miałem podobny problem. Najpierw wymieniłem dysk a następnie zaciekawiony powrócilem do tego z którym miałem problem . Wyjalem dysk, sformatowalem w komputerze, zdjąłem tablice partycji i wyczyściłem. Taki czysty dysk zadziałał od razu i potem o problemie zapomniałem.

Posta napisałem z telefonu :-)

house

Automatyczna wiadomość:

Ten temat został zamknięty przez moderatora.

Powód: brak odpowiedzi

Jeśli nie zgadzasz się z podanym powodem, prosimy o zgłoszenie tego posta do personelu forum.

Pozdrawiamy,

Ekipa OpenITForum.pl

:zgoda:

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• nowy57
      By nowy57
      witam 
      pacjent DS918+
      bez problemu moge sie łaczyc z DS FILES (po LAN/quickconnect)
      natomiast nie moge sie poląćzyc wpisując oczywiscie poprawne dane do programu DS PHOTO
      ani po loginie quickconnect ani po adresie LAN  
      prosze o wskazówke 
      problem rozwiazany: nie zainstalowalem PHOTO STATION (myslalem ze to całkiem inny program ) 
    • lycone
      By lycone
      Cześć. Posiadam 2x AP-AC-LR podłączone do routera ASUS. Całą sieć stawiałem ponad rok temu. Wszystko działa bezproblemowo, ale od jakiegoś czasu wyskakuje mi powiadomienie gdy zaloguje się do panelu ustawień za pomocą UniFi Controller, że moje 2x AP-AC-LR są odłączone. Wcześniej wszystko było ok, a same urządzenia są podłączone i jak najbardziej działają. Ma ktoś jakiś pomysł dlaczego tak się dzieje?

• strusmig
      By strusmig
      Witam,
      mam w firmie dysk sieciowy Synology DS1815+ i router Ubiquiti EdgeMAX. Na dysku sieciowym w DiskStation Manager pobrałem pakiet VPN Server i skonfigurowałem sobie PPTP. Gdy próbuję połączyć się z zewnątrz (np. z domu) to dostaję taki komunikat jak na poniższym obrazku.

Czy trzeba jeszcze przekierować jakieś porty na routerze EdgeMAX, dodać reguły do firewalla czy coś?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

//edit:
      Po odblokowaniu portu 1723 (TCP) i protokołu GRE na firewallu wciąż była kicha i nie dało się połączyć z zewnątrz. Odpuściłem temat VPN na dysku sieciowym Synology i ostatecznie postawiłem VPN na tym routerze Ubiquiti EdgeMAX i wszystko działa tak jak chciałem :).

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci.
Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.
  • Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.