@Ligeza AC68u oraz inne routery z tej linii wspierają modemy LTE Huawei E3272 oraz nowszy E3372 (oba testowałem, a do tej pory korzystałem z Internetu z użyciem tego pierwszego wpiętego do Asusa).
Niestety Asus konsekwentnie pomija wsparcie dla modemu E3276 (bez HILINK). Za każdym razem po uwolnieniu nowego OFW dla AC68u pełen nadziei wciskałem ten modem do portu USB i zawsze kończyło się to tym samym rozczarowaniem. Na szczęscie kilka dni temu skutecznie rozwiązałem ten problem i aktualnie korzystam z Internetu LTE używając modemu E3276. A było tak: pożyczyłem od znajomego malutki router TPlinka 3020 celem przetestowania go jako repeatera WI-FI w domu. Od razu zaintrygował mnie wbudowany w niego port USB. Bez zwłoki wpiąłem w niego E3276 oraz połączyłem TPlinka z Asusem kablem eth. Po 2 minutach E3276 zestawił połączenie LTE nadając TPlinkowi IP zewnętrzne. Internet śmiga. Nie mam zamiaru tego juz rozłączać.Na TPlinku wyłączyłem jedynie WiFI. Bonusem tej konfiguracji jest to, że przeniosłem w końcu Asusa z kotłowni (gdzie był uwiązany kablami anteny LTE wpiętymi w E3272) i wstawiłem do salonu. Efekt jest taki, że przysyłanie plików po WI-FI między laptopem (DELL E6410) a Synology DS213j wzrosło z 15 do 50, a w porywach 60 MB/s. Wspomniany Router TPlink 3020 można kupić na Alleg. od 60 zł. W mojej ocenie to najlepsze i najbardziej efektywne rozwiązanie. Można w niego wpiąć w zasadzie każdy modem 3G/LTE i Internet będzie działał (przykładowo po wpięciu do niego modemu E3272 HILINK połączenie z Internetem zestawia się po kilkunastu sekundach). Dostęp do sieci LTE w powyższej konfiguracji testuję już ok. tygodnia i nie zauważyłem żadnych problemów, zawieszania się itp. Polecam to rozwiązanie wszystkim tym, którzy szukają alternatywy dla kablowych ISP. Dodam, że do końca roku PLAY przedłużył promocję LTE 10GB/10zł. Wystarczy starter za 5zł. tak to wygląda w praktyce:
    • Lubię to
    1