Skocz do zawartości
OpenITbot

Nowy hosting

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

OpenITbot

Witajcie,
W związku z problemami w dostępie do naszego forum postanowiliśmy zmienić hostmastera. Aby zapewnić Wam jak najlepsze działanie portalu przenieśliśmy się do

http://zenbox.pl

Mamy nadzieję, że w nowym miejscu nie pojawią się nowe problemy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

A tak wszyscy psiocza na rozwiązania cloud :) oktawave rządzi :)

Największe podziękowania należą się @

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.
i ekipie zenbox.pl, wsparcie techniczne jest na wyśmienitym poziomie, idioten-friendly :) wbrew pozorom taka migracja nie jest łatwa sprawą, np tymczasowo nie działa nam Tapatalk :)

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
shibby

hosting drogi

źle wygenerowałeś certyfikat i zgłasza błąd i blokuje zawartość. Certyfikat wygenerowałeś dla openitforum.pl a powinieneś dla www.openitforum.pl (wtedy zabezpiecza z i bez www).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

hosting drogi

Bez przesady :) Jeśli było mnie na niego stać bez dotacji i sponsora to nie jest źle :)

źle wygenerowałeś certyfikat i zgłasza błąd i blokuje zawartość. Certyfikat wygenerowałeś dla openitforum.pl a powinieneś dla www.openitforum.pl (wtedy zabezpiecza z i bez www).

Poprawię to w wolnej chwili :) dzięki za info. Nie mam dostępu do komputera przez 2 tygodnie (jedynie telefon) więc nie do końca jestem w stanie wszystko wychwycić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
shibby

prosty sposób na naprawę: przyjąć domenę openitforum.pl  jako główną i skierować www przez 301 na nią. Teraz jest odwrotnie.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

poradziłem sobie w inny sposób :) dziękuję @

za info. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zenTomek

hosting drogi

Drogi ale dobry. ;) Niestety, choćbyśmy chcieli, nie jesteśmy w stanie zrobić Mercedesa w cenie Malucha.

Największe podziękowania należą się @

i ekipie zenbox.pl, wsparcie techniczne jest na wyśmienitym poziomie, idioten-friendly :) wbrew pozorom taka migracja nie jest łatwa sprawą, np tymczasowo nie działa nam Tapatalk :)

Dzięki, jeszcze zostaniemy w kontakcie, aż wszystko Wam optymalnie nie będzie śmigać. :)

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Idanit

bo mi się długo nasze forum wczytuje,

no nie tylko tobie, nawet miałem pisać do ciebie w tej sprawie czy to może coś u mnie. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gabrychu

U mnie raz chodzi błyskawicznie a zaraz potrafi się mulić i mieli koło minuty żeby wczytać stronę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

U mnie raz chodzi błyskawicznie a zaraz potrafi się mulić i mieli koło minuty żeby wczytać stronę.

coś nam CPU żre :/ szukam przyczyny i czekam na info od ekipy @

:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Idanit

coś nam CPU żre :/ szukam przyczyny i czekam na info od ekipy @

:D

:D może jakiś robak wam bitcoiny kopie  :D

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

może jakiś robak wam bitcoiny kopie

To nie robak :) panowie z BOK'u zenboxa pomachali suwakami, weszli "z tyłu sklepu", posprawdzali - znaleźli problem i go rozwiązali. Po doświadczeniach z bizneshost i home dla mnie to nowa jakość i wielkie ale pozytywne zaskoczenie. Najfajniejsze jest to, że dali mi czas na sprawdzenie a po tym jak się poddałem zaproponowali pomoc :D Teraz wszelkie problemy z wydajnością powinny być już rozwiązane :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gabrychu

I teraz wszystko chodzi ekspresowo :)

pozdrawiam

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Dzień dobry!

Mamy dla państwa bardzo dobrą informację!

Wspólnie z centrum danych Beyond.pl, po wielu miesiącach ciężkiej pracy i przygotowań, możemy zdradzić… mamy nową, dedykowaną dla naszych potrzeb, infrastrukturę w hybrydowej chmurze obliczeniowej!

Nasza nowa infrastruktura wyróżnia się hybrydową architekturą. Łączy zalety chmury prywatnej w ramach centrum danych Beyond.pl i serwerów w chmurze e24cloud. Wybierając Partnera postawiliśmy na rozwiązanie, które zapewnia nam zasoby i łączność, umożliwiające dynamiczny rozwój i stabilne działanie.

e24cloud to pierwsza polska chmura obliczeniowa, działająca od 3 lat w lokalizacji Poznań i dodatkowo od roku udostępniająca drugą lokalizacje w Warszawie. Beyond.pl zaś jest pierwszym polskim neutralnym telekomunikacyjnie centrum danych, które od 2007 r. współpracuje z takimi firmami jak IAI SA, Level3, TeliaSonera, PayU, RETN czy VOX.

Serwer na którym egzystuje Openitforum przewidziany jest do migracji na 22/08 więc w tym dniu mogą pojawić się lekkie problemy z dostępem do forum. Co ciekawe zenbox z racji wielokrotnych awarii storage wynosi się z tak promowanego w sieci Oktawave :)

Piszę o tym gdyż prace mają zacząć się w środku nocy a wielu z Was o tej porze nas czyta, wasze telefony łażą nocami po stronie za pomocą klienta tapatalk :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gabrychu

Czyli z Oktawave przenoszą sie do.......?

PS.Ostatnio mam tak, że jak daje "wyświetl nową zawartość" to mam w "według typu zawartości" zaznaczone Portal. Muszę klikać za każdym razem na Forum, żeby zobaczyć nowe posty. Ktoś się orientuje co jest grane?

Edytowane przez gabrychu
  • Lubię to 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Idanit
Ostatnio mam tak, że jak daje "wyświetl nową zawartość" to mam w "według typu zawartości" zaznaczone Porta

Mam podobnie, kiedyś strona startowała od Forum teraz Portal, na początku mi też to przeszkadzało... ale... chyba się przyzwyczaiłem. Choć nie ukrywam, że wolałem poprzednie rozwiązanie. 

Edytowane przez Idanit
  • Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Koledzy, wybaczcie :) zależało mi jedynie na promocji recenzji na portalu gdyż jak się okazuje większość gości przychodzi z fb i google. I je czytają i linkuja :) bilans jest prosty - dużo odsłon = dużo sprzętu do obejrzenia :)

Rozwiązaniem jest modyfikacja bookmarku na hxxp://Openitforum.pl/index lub wejście na forum przez ten adres. Wtedy nowa zawartość będzie pobierana z forum :)

Czyli z Oktawave przenoszą sie do.......?

Beyond.pl z redundancja do e24cloud w 2 lokalizacjach. Wszystko to rozwiązania cloud z tym że replikowane do innego datacenter. Piszą że działa to jeszcze szybciej niż poprzednio. Oktawave miało macierze na ssd i często w tej kwestii były zonki.

//Edit : Migracja zakonczona.Nadajemy z nowych serwerow :)

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Idanit

Migracja zakonczona.Nadajemy z nowych serwerow
I w końcu strona otwiera się błyskawicznie!  :good:  
  • Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gabrychu

Dokładnie strona otwiera się błyskawicznie, ale nawet wyszukiwanie chodzi bardzo szybko.

Wcześniej strona potrafiła się trochę "zamulić" :)

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Super, dzieki temu wiadomo ze migracja miala sens i przyniosla jakies wymierne korzysci :)

Wiecej informacji :

http://antyweb.pl/zenbox-ma-juz-ponad-5-tysiecy-klientow-przenosza-sie-wlasnie-z-oktawave-do-beyond/

wymierne straty zanotowała też ich konkurencja :

Uprzejmie informujemy, że na chwile obecną nasze serwery są pod wpływem ataków DDoS.

Wszyscy pracujemy nad jak najszybszym wyeliminowaniem problemu.

Prosimy o cierpliwość w oczekiwaniu na rozwiązanie problemu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gabrychu

Jeszcze trochę i trzeba będzie przenieść się na większy pakiet :D

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Jeszcze trochę i trzeba będzie przenieść się na większy pakiet :D

wykrakałeś :my_cool:

W dniu dzisiejszym zakończyła się nasza przygoda z zenbox'em. Pomimo początkowych ochów i achów zdecydowaliśmy, że nie będziemy częścią blogowej aury :) Openitforum trafiło w nowe, jeszcze bardziej wydajne miejsce. Zaletą jest brak współdzielenia zasobów serwera z szafiarkami modowymi :)

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gabrychu
W dniu 21.09.2015 o 21:49, house napisał:

wykrakałeś :my_cool:

W dniu dzisiejszym zakończyła się nasza przygoda z zenbox'em. Pomimo początkowych ochów i achów zdecydowaliśmy, że nie będziemy częścią blogowej aury :12_slight_smile: Openitforum trafiło w nowe, jeszcze bardziej wydajne miejsce. Zaletą jest brak współdzielenia zasobów serwera z szafiarkami modowymi :12_slight_smile:

......... współdzielenia zasobów serwera z szafiarkami modowymi - dobre, dobre porównanie :12_slight_smile:

A można wiedzieć co to za lepsze miejsce? Pytam z czystej ciekawości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Jak zapewne zauważyliście w ostatnich dniach doszło do kliku zmian na stronie. Pierwsza z nich to nowy styl forum. Kolejna zmiana to przeniesienie Openitforum do nowego hostmastera :D Po wielomiesięcznej batalii z poprzednim usługodawcą, niedostępnością strony przez niemal 2 tygodnie na początku roku, rocznym kontraktem, którego nie mogłem rozwiązać, problemami z poprawnym działaniem bezpiecznego połączenia https - postanowiłem zapewnić sobie i Wam trochę więcej wydajności. Zmiana w głównej mierze jest czysto techniczna - nowy server VPS.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

W związku z pytaniami poprzez dostępne kanały - tak, byliśmy niestety niedostępni przez ostatnie 3h. Podjąłem już pewne działania w celu uniknięcia podobnych sytuacji w przyszłości. 

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• OpenITbot
      Przez OpenITbot
      Qualcomm zapowiedział wprowadzenie na rynek nowego układu dla telefonów i tabletów, kompatybilnego z nadchodzącą generacją łączności bezprzewodowej Wi-Fi. Zdaniem producenta to pierwszy chip odpowiadający generacji 802.11ax Wi-Fi i jednocześnie pierwszy, który wspiera kodowanie WPA3, które chroni hasła i prywatność użytkowników.

Nowa generacja Wi-Fi, której masowa adaptacja spodziewana jest w przyszłym roku, zapewni większą przepustowość sieci przy wykorzystaniu mniejszej ilości energii w porównaniu do poprzedniej generacji 802.11ac. Nowy chip firmy Qualcomm daje producentom telefonów i komputerów możliwość rozpoczęcia prac nad wbudowaniem tej technologii w swoje produkty. Chip nazwany został Atheros WCN3998, a producenci telefonów mają zacząć otrzymywać do niego dostęp w ciągu następnych kilku miesięcy. Układ ma wspierać także starsze wersje Wi-Fi, tak aby telefony były w stanie połączyć się z routerami, które nie działają w nowym standardzie, czyli zdecydowanej większości obecnych na rynku. W celu poprawy szybkości przesyłu danych generacja 802.11ax wprowadza nową technologię bezprzewodową i usprawnia kilka istniejących, takich jak MU-MIMO do jednoczesnych połączeń wielu użytkowników. Wykorzystuje także rozwiązanie o nazwie Target Wait Time, które uruchamia urządzenie w określonych godzinach, w celu ograniczenia przeciążenia na łączach.
      Więcej informacji :
      https://www.qualcomm.com/news/releases/2018/02/21/qualcomm-introduces-industrys-first-integrated-80211ax-ready-solution
    • glorifyday
      Przez glorifyday
      Czy przeniesienie Windows 7 Pro OEM na nowy komputer jest mozliwe?
      Wiem, ze kiedys bylo to niezgodne z licencja OEM Microsoftu, ale cos mi chodzi po glowie, ze jakis wyrok ETS uniewaznil to ograniczenie.
    • dimson
      Przez dimson
      Cześć,
      sprawa wygląda następująco, potrzebuję kupić nowego laptopa i w tym miejscu chciałbym się zwrócić o pomoc, sugestie w co warto zainwestować kwotę ok 5-5.5-6k.
      Ogólne założenia to jak najlepsza wydajność/jakość w zakładanym budżecie:
      - procesor jakiś i7 tylko nie żadne tam U
      - matryca 15 cali
      - grafika GTX 1060
      - SSD
      - dobra i wydajna karta WLAN
      - min 8GB ram z możliwością rozbudowy
      - dobra bateria
      - no i w miarę kompaktowe rozmiary i waga

ogólnie to gbyby w PL można byłoby kupić Aero 15 - https://www.gigabyte.com/Laptop/AERO-15#kf
      to bym nie miał problemu z decyzją a tak jestem zmuszony puszukać alternatywy na krajowym podwórku.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.