Skocz do zawartości
Tomasz Bury

DS 112j DSM 5 (Update 2) problem z aktualizacją

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

Tomasz Bury    0
Tomasz Bury

Witam, mam następujący problem, dotyczące DS112j, wyświetlił się monit z prośbą o aktualizację DSM do wersji 5 Update 2, zatwierdziłem taką aktualizację, serwer się zrestartował i nie chce się uruchomić. Wyświetlił się tylko raz komunikat po restarcie o konieczności ponownej instalacji systemu. W aplikacji Synology Assistant serwer jest wykrywany tylko że w polu Model widnieje pusta wartość, oraz przy próbie instalacji systemu wyświetla mi się komunikat, że nie można sprawdzić modelu sprzętu, i instalacja zostaje przerwana - taki efekt mam na dochodowym dysku. Kiedy próbowałem zainstalować system na innym sformatowanym dysku, dostałem komunikat żeby do instalacji użyć wersji DSM 4458, chociaż taką wersję pliku posiadam i została wskazana do instalacji, ale podejrzewam, że dlatego nie chce się zaktualizować ponieważ serwer wywalił się podczas instalowania Update 2 (4458), a na stronie Synology jest dostępna wersja Update 1(4458). W żaden sposób nie potrafię zaktualizować teraz systemu. Downgrade także chciałem zrobić ale nie potrafię się zalogować przez Telnet, ponieważ odrzucone zostają moje poświadczenia, a na pewno podaje dobrą nazwę użytkownika i hasło, które zawsze działały i nigdy ich nie zmieniałem. Ktoś z was spotkał się z podobnym problemem?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1385
house

@Tomasz Bury - dysponujesz dyskiem który wcześniej nie był używany w DSM ?

Kiedy próbowałem zainstalować system na innym sformatowanym dysku

gwóźdź programu to użycie czystego dysku bez partycji tak aby DSM mógł sobie je założyć... teoretycznie powinien zaorać istniejące partycje sam.

Ktoś z was spotkał się z podobnym problemem?

nic mnie takiego jeszcze z synology nie spotkało, masz gwarancję jeszcze ? Skąd pobierałeś plik do instalacji przez Assistant :
    Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość.
?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Tomasz Bury    0
Tomasz Bury

Przy czystym dysku (innym niż ten, który był używany w DSM do tej pory) bez partycji wyświetla się komunitat, że wymagana wersja to 4458, lub nowsza a podczas instalacji wzkazuje dokładnie ten plik

Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość.
.

Tak posiadam dysk, który wcześniej był używany ze wszystkimi danymi i uszkodzonym systemem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Tomasz Bury    0
Tomasz Bury

Tak tak mam gwarancje, napisałem do sprzedawcy i najpierw skierował mnie na to forum.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1385
house

Rozumiem. Jeśli procedura recovery przez asistant nie działa na dysku innym niż do tej pory używanym to niestety musisz wysłać sprzęt sprzedawcy na rma. A co z danymi na poprzednim dysku? Masz ich kopię?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Tomasz Bury    0
Tomasz Bury

No właśnie dane zostały na dysku oczywiście dysk sprawdziłem nie ma bad sectorów oraz wszystkie dane moge odczytać, ale danych było ponad 800GB i za bardzo nie mam ich gdzie przeżucuć w tej chwili, jeśli to będzie konieczne to dokupię nowy dysk jako kopie zapasową dotychczasowych danych.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1385
house

Temat został zamknięty - jeśli się z tym nie zgadzasz zgłoś to Moderatorom. Twoje zgłoszenie na pewno zostanie rozpatrzone.

Z poważaniem,

Ekipa Openitforum.pl

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• DominikP
      Przez DominikP
      Mam w firmie nowego DS214+, na który wgrana jest baza programu do obsługi warsztatu samochodowego. Według producenta tego programu na serwerze nie działa blokowanie rekordów w Sambie i przez to dwie osoby mogły w każdej chwili poprawiać te same dane i serwer nie protestował. Prowadziło to oczywiście do utraty spójności. Czy da się w jakiś sposób włączyć blokowanie tych rekordów ?
    • Daniel zaw
      Przez Daniel zaw
      pytanie ?   dlaczego synology ma tylko jedną paczkę w centrum pakietów  instalacji Wordpressa ?
      jest możliwość instalacji np: 2 albo 5 Wordpress/ów (blogów) na synology
      skoro jest możliwość to jak mam to zrobić ?

• moniki
      Przez moniki
      Witam wszystkich to mój pierwszy post ..
      Jest tu ktoś co doradzi lub pomoże  wybrać UPS -a dla moich wymagań ? zastanawiam się nad takim modelem  Zasilacz Awaryjny UPS ONLINE 1000VA 900W RACK LCD   
      Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość.     Mieszkam w remontowanym obiekcie remont będzie  trwał przez następny rok w związku z tym mam wyłączany prąd minimum 1 w tygodniu na około 2-do 3 godzin zależy mi na stabilności z sieci ..
      obsługiwane gerety to ,Synology DS716+ komputer, imac 27, router asus  pobór prądu dla urządzeń to około 80 watt 
       więc zasilacz awaryjny UPS online 900w będzie odpowiedni?  i będzie kompabitny z moim sprzętem ?

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

Openitforum

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności