Jump to content
Tomasz Bury

DS 112j DSM 5 (Update 2) problem z aktualizacją

Rate this topic

Recommended Posts

Tomasz Bury

Witam, mam następujący problem, dotyczące DS112j, wyświetlił się monit z prośbą o aktualizację DSM do wersji 5 Update 2, zatwierdziłem taką aktualizację, serwer się zrestartował i nie chce się uruchomić. Wyświetlił się tylko raz komunikat po restarcie o konieczności ponownej instalacji systemu. W aplikacji Synology Assistant serwer jest wykrywany tylko że w polu Model widnieje pusta wartość, oraz przy próbie instalacji systemu wyświetla mi się komunikat, że nie można sprawdzić modelu sprzętu, i instalacja zostaje przerwana - taki efekt mam na dochodowym dysku. Kiedy próbowałem zainstalować system na innym sformatowanym dysku, dostałem komunikat żeby do instalacji użyć wersji DSM 4458, chociaż taką wersję pliku posiadam i została wskazana do instalacji, ale podejrzewam, że dlatego nie chce się zaktualizować ponieważ serwer wywalił się podczas instalowania Update 2 (4458), a na stronie Synology jest dostępna wersja Update 1(4458). W żaden sposób nie potrafię zaktualizować teraz systemu. Downgrade także chciałem zrobić ale nie potrafię się zalogować przez Telnet, ponieważ odrzucone zostają moje poświadczenia, a na pewno podaje dobrą nazwę użytkownika i hasło, które zawsze działały i nigdy ich nie zmieniałem. Ktoś z was spotkał się z podobnym problemem?

house

@Tomasz Bury - dysponujesz dyskiem który wcześniej nie był używany w DSM ?

Kiedy próbowałem zainstalować system na innym sformatowanym dysku

gwóźdź programu to użycie czystego dysku bez partycji tak aby DSM mógł sobie je założyć... teoretycznie powinien zaorać istniejące partycje sam.

Ktoś z was spotkał się z podobnym problemem?

nic mnie takiego jeszcze z synology nie spotkało, masz gwarancję jeszcze ? Skąd pobierałeś plik do instalacji przez Assistant :
You do not have the required permissions to view the link content.
?

Tomasz Bury

Przy czystym dysku (innym niż ten, który był używany w DSM do tej pory) bez partycji wyświetla się komunitat, że wymagana wersja to 4458, lub nowsza a podczas instalacji wzkazuje dokładnie ten plik

You do not have the required permissions to view the link content.
.

Tak posiadam dysk, który wcześniej był używany ze wszystkimi danymi i uszkodzonym systemem.

house

Masz jeszcze wsparcie gwarancyjne?

Tomasz Bury

Tak tak mam gwarancje, napisałem do sprzedawcy i najpierw skierował mnie na to forum.

house

Rozumiem. Jeśli procedura recovery przez asistant nie działa na dysku innym niż do tej pory używanym to niestety musisz wysłać sprzęt sprzedawcy na rma. A co z danymi na poprzednim dysku? Masz ich kopię?

Tomasz Bury

No właśnie dane zostały na dysku oczywiście dysk sprawdziłem nie ma bad sectorów oraz wszystkie dane moge odczytać, ale danych było ponad 800GB i za bardzo nie mam ich gdzie przeżucuć w tej chwili, jeśli to będzie konieczne to dokupię nowy dysk jako kopie zapasową dotychczasowych danych.

house

Temat został zamknięty - jeśli się z tym nie zgadzasz zgłoś to Moderatorom. Twoje zgłoszenie na pewno zostanie rozpatrzone.

Z poważaniem,

Ekipa Openitforum.pl

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• neon
      By neon
      Witam, 
      czy Synology QuickConnect jest bezpieczne ? czy używacie tego rozwiązania do łączenia się z Waszymi routerami ? 

Pozdrawiam 
    • neon
      By neon
      Witam, 

moglibyście podać modem LTE co sprawdzi się z RT2600ac ??? wiem, że jest lista kompatybilności, ale co warto pod Synology kupić ? 

Pozdrawiam 
    • nowy57
      By nowy57
      jak wyglada sprawa z dyskami M2 SSD jako cache ? wiem ze system sam tworzy wielkosc "pliku wymiany" i tu pytanie , jakiej wielkosci zalecany jest SSD ? no i jakiej szukac wydajnosci tego dysku ? czy zwykle 500MB/s wystarczy i czy jednak te najbardziej wydajne sa jak najbardziej pożądabe 3000MB/s ? przy łączy 1Gb.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

• Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.