Jump to content
house

UPC testuje 500 Mb/s

Recommended Posts

Idanit
Dnia 17.11.2014 o 19:49, moorgan napisał:
bez żadnych problemów, także polecam.

potwierdzam, mam go już kila miesięcy i po instalacji o nim zapomniałem! Nie dzieje się kompletnie nic!!! To chyba jedyna rzecz, która w UPC działa perfekcyjnie. Choć po tym jak napisałeś o problemach z transferem zrobiłem testy jeszcze raz i... no cóż wyciągam "tylko" 235-238 MBits. W nocy zrobię test jak wyłączę wszystkie odbiorniki i sprawdzę jeszcze raz.

3918127387.png

to wszystko co udało się osiągnąć. Nie wiem czy warto kruszyć kopie z UPC bo to i tak lepiej niż dobrze. Te Cisco są dawane do łącz "firmowych"  

Biznes Internet 300/30 i te 300Mbits to kres jego możliwości. 

• Like it 1

house

Technik był, EPC3212 oddał - co prawda dopiero po zgodzie tajemniczego lidera rejonu (?) ale jednak. Jak się okazało takie parametry dla 250Mbits na tym modemie są całkowicie normalne :

3919509668.png

i to wszystko co przysłowiowa "fabryka dała". Ubee niestety działał z pełną wydajnością łącza, ale zasięgając opinii dowiedziałem się że jest tak jak @moorgan pisał - problem z trybem bridge znany powszechnie wśród kadry technicznej UPC.  Jedynym rozwiązaniem jak usłyszałem jest po prostu czytać opinie w sieci - może kiedyś pojawi się FW od Ubee który rozwiąże ten problem - ale trzeba będzie czekać dłużej niż 3-6 miesięcy ponieważ urządzenie posiada brand UPC w FW.  @Idanit - pobierz ten plik : 

You do not have the required permissions to view the link content.
 i powiedz jak się pobiera.

Idanit
W dniu 18.11.2014 o 19:33, house napisał:
powiedz jak się pobiera.

oscyluje w granicach 11-13MB/s. raczej spada poniżej 11 niż rośnie powyżej 13MB/s.

Znowu Aster a nie UPC! sic?

100% miałem 248Mbits i ping w granicach 5ms.

Jutro zadzwonię do UPC i poproszę o restart ustawień po ich stronie. Poproszę też znajomego o test w firmie na necie 300Mbits

house

oscyluje w granicach 11-13MB/s

u mnie jedzie 22-24MB/s :/

Znowu Aster a nie UPC! sic?

tak, podpinając laptopa bezpośrednio w modem dostaję adres z puli upc, kiedy podpinam router pula zmienia się na aster. chyba specjalnie przesuwają routery klientów do tego worka, jak się jeszcze okaże że łącze jest w niej "niepełnosprytne" to się zdziwię  :x

Idanit
u mnie jedzie 22-24MB/s

zassałem jakąś wersję linux-a... 20-25MB/s.

Dość mocno pływało, ale plik ważył "tylko" 600MB, w sumie trwało to dość krótko, może transfer się nie zdążył ustabilizować.

Edited by Idanit

emer

nie wiem czy mi potrzebne, ale mam powyższe ... trochę brakuje do 500 :1_grinning:

WiFi przez 3 ściany pod kątem 45   ;)

• Like it 2

house

@emer wynik zacny z tego Beskid Media :) 

• Like it 1

Idanit

Down... bardzo dobry to fakt, ale Up... ...oddał bym tą końcówkę 144 z lewej strony na poczet końcówki 44 z prawej ;-)  

• Like it 1

emer

wieeem ... kiedyś, jak mi dali do testowania było:

no ale teraz tyle co oferują:

ale w pakiecie z telefonem (gratis 60min gdziekolwiek) za 109 PLZ to chyba w miare OK :)

house

tak na marginesie :

Szanowny Panie,

w odpowiedzi na Pana korespondencję sprzed miesiąca, jak również w nawiązaniu do rozmów telefonicznych, jakie w dniach 18 i 20 listopada br. przeprowadzili z Panem pracownicy Biura Obsługi Klientów UPC, niniejszym potwierdzam ustalenia w sprawie.

Przede wszystkim z przykrością informuję, że na chwilę obecną nie mamy technicznej możliwości poprawienia jakości odbioru przekazywanych Panu usług. Niezbędna modernizacja sieci planowana jest na wiosnę. Jeśli nie akceptuje Pan obecnej jakości odbioru usług, jest Pan uprawniony do wypowiedzenia Umowy Abonenckiej.

Jednocześnie potwierdzam, że zgodnie z Pana życzeniem, udostępniono dla Pana wybraną ofertę promocyjną, w ramach której zawarł Pan nową Umowę w dniu 15 listopada br

.

Uprzejmie informuję, że bonifikata do abonamentu (30 procent naliczeń za Internet i 60 procent naliczeń za telewizję) z tytułu problemów technicznych została przyznana do 30 listopada br. Korekta do abonamentu za sierpień i wrzesień br. została wykonana w dniu 2 września br., natomiast korekta do abonamentu za październik i listopad br. została zrealizowana w dniu 12 listopada br. Saldo na Pana koncie abonenckim wykazuje aktualnie (już po uwzględnieniu naliczeń za listopad br.) nadpłatę w wysokości xxx,xx zł.

W przypadku pojawienia się dodatkowych pytań proszę o kontakt.

Abonament miesięczny za łącze 250Mbits/TV/telefon z tego tytułu wynosi 83 zł :) Jak widać sprawa jest do załatwienia ale wymaga to wielotygodniowej korespondencji i powtarzania historii od nowa każdemu pracownikowi UPC :)

house

może kiedyś pojawi się FW od Ubee który rozwiąże ten problem - ale trzeba będzie czekać dłużej niż 3-6 miesięcy

Ubee dostało aktualizację FW do wersji EVW3226_1.0.16 w której tryb bridge działa bez najmniejszych problemów. Kolega właśnie przeszedł do UPC, dostał to urządzenie, za namową przedstawił w bridge i o dziwo wszystko mu działa ok (łącze 120/10 Mbit/s). Warto zbadać temat bo ten modem był naprawdę szybki.

Napisałem przez Tapatalk

• Like it 1

house
UPC napisał:

Uprzejmie informujemy, że dla Twojej wygody wprowadziliśmy nowy dekoder Horizon, który łączy w sobie trzy nasze usługi (telewizję, Internet i telefon).

Router, dekoder TV i telefon w jednym urządzeniu :12_slight_smile:

dekoder-big.pngremote.png

gabrychu

Pytałem jakieś 2 tygodnie temu montera czy to cudo jest coś warte, to powiedział że więcej błędów niż pożytku z tego sprzętu.

Pewnie z czasem (znając UPC może być różnie) poprawią błędy i może być ciekawy sprzęt.

• Like it 1

Idanit
W dniu 21.01.2015 o 13:11, gabrychu napisał:
to powiedział że więcej błędów niż pożytku z tego sprzętu.

Ja mam poasterowego Kaona i po ostatniej aktualizacji (lipiec bodaj) mogę powiedzieć to samo.

W dniu 21.01.2015 o 13:11, gabrychu napisał:
Pewnie z czasem (znając UPC może być różnie) poprawią błędy i może być ciekawy sprzęt.

Ja na aktualizację naprawiającą błędy w Kaonie przestałem liczyć. Myślę, że wszystkie środki i siły będą lokowane w nowości (jak zwykle w takich sytuacjach starsze schodzi na plan dalszy albo całkiem z planów wypada) więc wydaje się, że będzie to raczej szybciej niż później. Zresztą co chwila są jakieś poprawki wgrywane, ostatnio udostępniono odbiór stacji radiowych a i mówi się coraz głośniej o dosyć dużym updacie w lutym.

gabrychu

Ubee dostał aktualizację, w sumie to pewnie musiał skoro wciskają ten sprzęt wszystkim użytkownikom. 

• Like it 1

house
W dniu 22.01.2015 o 13:16, gabrychu napisał:

Ubee dostał aktualizację, w sumie to pewnie musiał skoro wciskają ten sprzęt wszystkim użytkownikom

Tak dostał. Pani w telefonicznym wsparciu kategorycznie potwierdziła brak problemów w trybie bridge, 2x mi to specjalnie powtórzyła :12_slight_smile:

Teraz walczę z polityką

UPC. Moja własna strona chodzi mi wolno jedynie z UPC pomimo 20% obciążenia VPS'a, ping w UPC 80ms a z innego ISP stały 8ms - puszczają mnie z Warszawy do Poznania przez Berlin :1_grinning:

gabrychu

Teraz walczę z polityką

UPC. Moja własna strona chodzi mi wolno jedynie z UPC pomimo 20% obciążenia VPS'a, ping w UPC 80ms a z innego ISP stały 8ms - puszczają mnie z Warszawy do Poznania przez Berlin :D

Faktycznie ping w okolicach 90 ms, a ruch idzie przez Berlin  :/

house

Ale tylko w UPC tak działa  <_<

UPC napisał:
Odpowiadając na otrzymaną korespondencję informuję, że w sieci szkieletowej UPC odpowiedź/echo ICMP pomiędzy poszczególnymi „hopami” jest prawidłowo realizowana. Zatem nie jestem wstanie podjąć działań w celu poprawy „węzła” spoza naszej sieci

house

w końcu zrozumieli o co chodzi :

UPC napisał:

Szanowny Panie, wyniki z wykonanych przez Pana testów zostały dołączone do wcześniej utworzonego zgłoszenia i przekazane do działu monitorowania sieci, celem dalszej weryfikacji (czy jest możliwa z naszej strony zmiana rootingu)

mam nadzieję, że poprawią coś w kwestii routingu, skoro puszczają ruch po globalnych łączach.

btw:

house

Jeżeli ktoś z Was zastanawia się nad wymianą modemu w UPC to mogę spokojnie polecić Connect Box (Compal CH7465LG). Posiada tryb bridge i jest odrobinę szybszy w tym trybie od Ubee.

2016-09-16_215405.png2016-09-16_215613.png

Dodatkowym atutem jest jedna pozioma dioda LED w porównaniu do świecącej dyskoteki na Ubee.

2016-09-15_194307.png2016-09-15_194234.png

Więcej info : 

house

:)

• Like it 1

jiri1955
Dnia 15.09.2016 o 19:47, house napisał:

Jeżeli ktoś z Was zastanawia się nad wymianą modemu w UPC to mogę spokojnie polecić Connect Box (Compal CH7465LG). Posiada tryb bridge i jest odrobinę szybszy w tym trybie od Ubee.

https://openitforum.pl/uploads/monthly_2016_09/2016-09-16_215405.png.6b1d71ea12ebb46cfb88895c8a261aad.pnghttps://openitforum.pl/uploads/monthly_2016_09/2016-09-16_215613.png.afafd2578b92ec446a4ea1f694f2ed56.png

Dodatkowym atutem jest jedna pozioma dioda LED w porównaniu do świecącej dyskoteki na Ubee.

https://openitforum.pl/uploads/monthly_2016_09/2016-09-15_194307.png.b6f1587d54e03fe2c2e9ee473e7a1c3e.pnghttps://openitforum.pl/uploads/monthly_2016_09/2016-09-15_194234.png.1253e7480708e9c5a5fb9467ab463c08.png

Więcej info : 

moja wersja oprogramowania to: CH7465LG-NCIP-4.50.18.23-4-GA-NOSH

house

@jiri1955 to było "Dnia 15.09.2016" - Twoja wersja możliwe że została zaktualizowana ze względu na zmianę adresacji WAN na IPv6.

jiri1955
Teraz, house napisał:

@jiri1955 to było "Dnia 15.09.2016" - Twoja wersja możliwe że została zaktualizowana ze względu na zmianę adresacji WAN na IPv6.

Tydzień temu włączyli mi IPv6, ale zaraz wykonałem telefon o cofnięcie do IPv4 i być może wtedy to nastąpiło

• Like it 1

house
11 godzin temu, jiri1955 napisał:

moja wersja oprogramowania to: CH7465LG-NCIP-4.50.18.23-4-GA-NOSH

sprawdziłem, mam to samo : CH7465LG-NCIP-4.50.18.23-4-GA-NOSH :)

10 godzin temu, jiri1955 napisał:

Tydzień temu włączyli mi IPv6, ale zaraz wykonałem telefon o cofnięcie do IPv4 i być może wtedy to nastąpiło

u mnie dokładnie taka sama sytuacja, tydzień temu wpadł soft z IPv6 na którym znikł tryb bridge, szybki telefon i wszystko wróciło do normy :) 

Dziś dowiedziałem się, że jako ich klient nie mam możliwości skorzystania z 500 Mbit/s ze względu na braki w ich infrastrukturze w mojej okolicy, ale kupując jako nowy klient z mieszkania obok nie ma problemu ;) Noszzzzz k#[email protected] :( 

• Like it 1

Idanit

Q..a. jaja se robią.

Zależy mi na szybszym wysyłaniu to zwiększyli nie dwukrotnie jak dotychczas: 60/6; 120/10; 250/20 tylko o 5Mb/s 500/25...

Nie ogarniam tego dlaczego internet od, jest u nich tak tragicznie wolny.

• Like it 1

house

Też tego nie ogarniam, za symetryka 100/100 Mbits płaciłbym jak Siara za prezydenta ;) I to z radością... Juz nawet pal sześć te 250 Mbits...

Wysłane przy użyciu Tapatalka

• Like it 2

gabrychu

Nie będę tu cytował wypowiedzi jednego z użytkowników pewnego forum, ale tutaj macie info na ten temat:

https://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?t=8379&postdays=0&postorder=asc&start=615

Zwróćcie uwagę na posty @pawelb, który dobrze orientuje się w tych sprawach, bo sam jest operatorem ISP.

• Like it 1

house

Szału nie robi ale jako tako działa :

6615182536.png.27ccce8fe3f90ed0265607440cc0e940.png6615185507.png.8c50022b4ca3cd6e48e2f0698edd340e.png6615189628.png.8dce959a42587ba1e8cd52991ec5adbf.png

2017-09-11_183508.thumb.png.ff8b62b41fba989a1dae1b434016b059.png

Jeżeli ktoś z Was planuje migrację - zalecam uzbrojenie się w cierpliwość - UPC ma taki bałagan w związku z wprowadzeniem tej usługi, że nikt nic nie wie, technicy zieloni, infolinia wymyśla bajki że łącze zadziała po usunięciu rzekomych problemów z sygnałem w lokalizacji itp. Ostatecznie czekałem 2 dni na nowe parametry pomimo tego, że modem otrzymał konfigurację fiberpower500_v4-sip.cfg w dniu podpisania umowy ;) 

• Like it 3