Skocz do zawartości
tamtosiamto

problem z konfiguracją rutera

Rekomendowane odpowiedzi

tamtosiamto    12
tamtosiamto

Witam. Mam kłopot z ruterem tplink, soft ddwrt chociaż soft raczej nie chyba nie ma znaczenia.  Laptop byl podlaczony do sieci wifi, IP rutera i brama 192.168.1.1, IP rutera z DDWRT podpietego do gniazda LAN laptopa 192.168.100.1. Podpinam ddwrt do laptopa i net znika, odłaczam-net jest. Jak jest net z palucha usb net nie znika. DDwrt czysty po resecie, zmienilem tylko IP.

w trakcie pisania pomyslalem, czy nie powinienem ustawic na sztywno innej bramy na DDWRT?

Mój cel to taka konfiguracja

Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość.
.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1283
house
w trakcie pisania pomyslalem, czy nie powinienem ustawic na sztywno innej bramy na DDWRT?

powinieneś, a jaką masz wpisaną - ip routera czy gateway isp ? 

chcesz osiągnąć coś takiego : 

?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
tamtosiamto    12
tamtosiamto

chcesz osiągnąć coś takiego : 

?

Tak, plus rozsyłanie internetu po domu po wifi, wiem, ze to moze mulić, dlatego jak nie bedzie dobrze działac postawie drugi ruter jako AP.

Na DDWRT  wszytsko oprocz IP jest domyslne, tzn . brama bedzie 192.168.1.1 czyli jak na ruterze, z ktorego chce brac net.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1283
house
Na DDWRT  wszytsko oprocz IP jest domyslne, tzn . brama bedzie 192.168.1.1 czyli jak na ruterze, z ktorego chce brac net.

i ten manual ddwrt który linkowałem nie pomógł ? jaki to router ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
tamtosiamto    12
tamtosiamto

i ten manual ddwrt który linkowałem nie pomógł ? jaki to router ?

nie wiem czy pomogl:) bo to nie u mnie jest porblem , zdalnie probowalem 2 dni temu komus pomoc, robilem to wczesniej kilkanascie razy i działało na ddwrt. A manulala nie czytalem :) spojrzalem tylko na grafike-zgadzała sie z tym co chce zrobic. Stand by do swiąt w tym temacie.

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• cyberbob32
      Przez cyberbob32
      Witam wpadł mi dziś w ręce NETGEAR ReadyNAS 516 RN51600 uszkodzony. Urządzenie przestało działać, tj. włącza się, wyłącza kilka razy, później jest 'włączone', ale nie ma dostępu do niego przez sieć, reset do domyślnych ustawień nie pomaga wiatraki cały czas chodzą na pełnych obrotach Mial ktoś taki problem. Wygląda  najprawdopodobniej uszkodzenie firmware/biosu. 
    • OpenITbot
      Przez OpenITbot
      Firmware od CIA infekowało rutery Wi-Fi przez całe lata. Zarażone były rutery od 10 producentów, w tym Linksys, DLink czy Belkin. Wszystkie mogły być zamienione w urządzenia, które pozwalały CIA na monitorowanie i manipulowanie ruchem. O wszystkim poinformowała kilka dni temu WikiLeaks przez wyciek kolejnych tajnych dokumentów. Implant od CIA został nazwany CherryBlossom. Może on być szczególnie niebezpieczny, gdy użytkownik korzysta z modeli DLinka oraz Linksys. Mogą być one zdalnie zainfekowane nawet wtedy, gdy zabezpieczone są silnym hasłem. Staje się to możliwe dzięki exploitowi, który wyciąga owe hasła. CherryBlossom według dokumentów ujawnionych przez WikiLeaks działa na 25 modelach ruterów, zaś modyfikacje tego kodu pozwoliłyby w teorii na uruchomienie go na ponad setce różnych modeli ruterów. CherryBlossom po zainstalowaniu zamienia ruter w serwer kontrolowany przez CIA (CherryTree).  Przezeń może uruchamiać różne misje - te sprowadzają się do ataków na użytkowników na bazie ich numeru IP, adresu e-mail, adresu MAC, pseudonimu na chacie czy numeru VoIP. Podczas misji owa "wisienka" może kopiować część bądź całość ruchu, adresy e-mail, nazwy użytkowników w chatach oraz numery VoIP. Według serwisu ArsTechnica CherryBlossom nie różni się zbytnio od innych ruterowych malware. Co jednak wyróżnia produkt CIA, to zestaw narzędzi do obsługi programu - interfejs użytkownika, wsparcie serwerowe i długa lista potencjalnych misji, które można wykonywać przy pomocy CherryBlossom/Tree. Co ciekawe, ujawniona dokumentacja zaczyna się w roku 2007, co oznacza, że CIA korzystało z tego malware od zamierzchłych  czasów.
      Lista routerów : https://goo.gl/FYjUyU
      Więcej informacji : https://niebezpiecznik.pl/post/cia-od-10-lat-hackowala-setki-routerow-i-wikileaks-ma-na-to-dowody/
    • Michal3434
      Przez Michal3434
      Proszę o pomoc w konfiguracji sieci domowej. Jakiś czas temu, dzięki pomocy tego forum kupiłem router Netgear r7800, głównie ze względu na prędkość jak i zasięg. Jednak ok okazało się, że mam dwie martwe strefy gdzie sygnał nawet 2.4 ghz jest bardzo słaby. Do obu miejsc mam rozciągnięty kabel ethernet. Mam też stare routery, które chce wykorzystać:
      - Asus rt-n66u
      - linksys e4200 ver1 (można wgrać tomato lub ddwrt)
      Tylko jak to wszystko skonfigurowac (AP mode czy bridge czy repeater czy extender) by główna sieć Wi-Fi miała dobry sygnał w całym domu.

Openitforum

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.