Skocz do zawartości
tamtosiamto

problem z konfiguracją rutera

Rekomendowane odpowiedzi

tamtosiamto

Witam. Mam kłopot z ruterem tplink, soft ddwrt chociaż soft raczej nie chyba nie ma znaczenia.  Laptop byl podlaczony do sieci wifi, IP rutera i brama 192.168.1.1, IP rutera z DDWRT podpietego do gniazda LAN laptopa 192.168.100.1. Podpinam ddwrt do laptopa i net znika, odłaczam-net jest. Jak jest net z palucha usb net nie znika. DDwrt czysty po resecie, zmienilem tylko IP.

w trakcie pisania pomyslalem, czy nie powinienem ustawic na sztywno innej bramy na DDWRT?

Mój cel to taka konfiguracja https://openlinksys.info/forum/viewthread.php?thread_id=17234&pid=128911#post_127870 .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
w trakcie pisania pomyslalem, czy nie powinienem ustawic na sztywno innej bramy na DDWRT?

powinieneś, a jaką masz wpisaną - ip routera czy gateway isp ? 

chcesz osiągnąć coś takiego : 

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.
?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tamtosiamto

chcesz osiągnąć coś takiego : 

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.
?

Tak, plus rozsyłanie internetu po domu po wifi, wiem, ze to moze mulić, dlatego jak nie bedzie dobrze działac postawie drugi ruter jako AP.

Na DDWRT  wszytsko oprocz IP jest domyslne, tzn . brama bedzie 192.168.1.1 czyli jak na ruterze, z ktorego chce brac net.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
Na DDWRT  wszytsko oprocz IP jest domyslne, tzn . brama bedzie 192.168.1.1 czyli jak na ruterze, z ktorego chce brac net.

i ten manual ddwrt który linkowałem nie pomógł ? jaki to router ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tamtosiamto

i ten manual ddwrt który linkowałem nie pomógł ? jaki to router ?

nie wiem czy pomogl:) bo to nie u mnie jest porblem , zdalnie probowalem 2 dni temu komus pomoc, robilem to wczesniej kilkanascie razy i działało na ddwrt. A manulala nie czytalem :) spojrzalem tylko na grafike-zgadzała sie z tym co chce zrobic. Stand by do swiąt w tym temacie.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• jw68
      Przez jw68
      Witam.
      Mój problem polega na tym, że po podłączeniu do routera modemu usb z kartą od orange i uzyskaniu od nich publicznego adresu ip
      nie mogę dostać się z zewnątrz do swojej sieci. Wcześniej RT2600ac był ustawiony z WAN od netii i wszystko śmigało. 
      Myślałem że podepnę modem usb z siecią komórkową i wszystkie konfiguracje przekierowania portów przełączą się na IP z orange.
      Niestety tak to nie zadziałało.
      Nie wiem gdzie mam zmienić jakieś ustawienia. 
      Proszę o pomoc. Z góry dzięki 
    • zejnowski
      Przez zejnowski
      Witam serdecznie.

Jako, że to mój pierwszy NAS (ds918+) to mam na wstępie kilka pytań o pierwsze instalacje i konfiguracje. Być może uda się stworzyć coś dla potomnych 😉

1. Instalacja DSM, zakładam jest zainstalowany w pamięci podręcznej, nie wymiennej. Pytanie czy są jakieś konfiguracje lepsze/szybsze/stabilniejsze z tym związane? Np zainstalować na SSD? Czy lepiej ssd traktować tylko jako pamięć podręczną?
      2. SSD m.2 mvme tylko odczyt czy zapis + odczt? Jakiś może RAID, jeżeli tak to jaki? W czym przejawia się różnica? Wady, zalety?
      3. Manual (skromny! tylko 20 str z tego większość to regulamin 😉)mówi jak zainstalować DSM. Czy aby wykorzystać możliwość m.2 mvme nalezy procedurę przejść jakoś inaczej?

Na razie tyle. Chciałbym się przygotować po prostu wcześniej do instalacji.
    • pike28
      Przez pike28
      Witajcie . Zakupiłem przełącznik ubiquiti i mam pewien problem z dwoma urządzeniami w sieci .

1. Komputer stacjonarny DELL Optiplex 790 z karta sieciową 1Gb/s . Komputer nawiązuje połączenie ale negocjuje prędkość 10/100 Mbit. Zmiana sterowników nie pomogła kable zarobione poprawnie.

2 PS4. Konsola nawiązuje połączenie z pełnym 1Gb/s ale transfer pobierania plików jest w iście żółwim tempie. Zmiany konfiguracji na konsoli :DNS, MTU nie przynoszą żadnych zmian. Inna konsola PS4 (PRO) również pracuje w sieci i działa poprawnie osiągając maksymalne prędkości pobierania.

Czy w ubiquiti istnieje możliwość sprawdzenia logów dotyczących połączeń i pracy portów ? Nigdzie nie mogę tego znaleźć a dzienniki nic nie pokazują.

Bedę wdzięczny za każdą pomoc.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.