Jump to content
tamtosiamto

problem z konfiguracją rutera

Recommended Posts

tamtosiamto

Witam. Mam kłopot z ruterem tplink, soft ddwrt chociaż soft raczej nie chyba nie ma znaczenia.  Laptop byl podlaczony do sieci wifi, IP rutera i brama 192.168.1.1, IP rutera z DDWRT podpietego do gniazda LAN laptopa 192.168.100.1. Podpinam ddwrt do laptopa i net znika, odłaczam-net jest. Jak jest net z palucha usb net nie znika. DDwrt czysty po resecie, zmienilem tylko IP.

w trakcie pisania pomyslalem, czy nie powinienem ustawic na sztywno innej bramy na DDWRT?

Mój cel to taka konfiguracja https://openlinksys.info/forum/viewthread.php?thread_id=17234&pid=128911#post_127870 .

house
w trakcie pisania pomyslalem, czy nie powinienem ustawic na sztywno innej bramy na DDWRT?

powinieneś, a jaką masz wpisaną - ip routera czy gateway isp ? 

chcesz osiągnąć coś takiego : 

You do not have the required permissions to view the link content.
?

tamtosiamto

chcesz osiągnąć coś takiego : 

You do not have the required permissions to view the link content.
?

Tak, plus rozsyłanie internetu po domu po wifi, wiem, ze to moze mulić, dlatego jak nie bedzie dobrze działac postawie drugi ruter jako AP.

Na DDWRT  wszytsko oprocz IP jest domyslne, tzn . brama bedzie 192.168.1.1 czyli jak na ruterze, z ktorego chce brac net.

house
Na DDWRT  wszytsko oprocz IP jest domyslne, tzn . brama bedzie 192.168.1.1 czyli jak na ruterze, z ktorego chce brac net.

i ten manual ddwrt który linkowałem nie pomógł ? jaki to router ?

tamtosiamto

i ten manual ddwrt który linkowałem nie pomógł ? jaki to router ?

nie wiem czy pomogl:) bo to nie u mnie jest porblem , zdalnie probowalem 2 dni temu komus pomoc, robilem to wczesniej kilkanascie razy i działało na ddwrt. A manulala nie czytalem :) spojrzalem tylko na grafike-zgadzała sie z tym co chce zrobic. Stand by do swiąt w tym temacie.

• Like it 1

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• muzykcb
      By muzykcb
      Cześć.

Koleżanki i Koledzy, co należy zmienić aby połączyć się przez OpenVPN z zasobami sieciowymi.

Windows 10 HOME
      RT-AC68U (najnowsze oprogramowanie ASUSA)+ dysk 4GB

Błędy które OpenVPN wyświetla na czerwono (wersja OpenVPN najnowsza):

WARNING: --ns-cert-type is DEPRECATED.  Use --remote-cert-tls instead.
      WARNING: this configuration may cache passwords in memory -- use the auth-nocache option to prevent this
      There are no TAP-Windows adapters on this system.  You should be able to create a TAP-Windows adapter by going to Start -> All Programs -> TAP-Windows -> Utilities -> Add a new TAP-Windows virtual ethernet adapter.
      Exiting due to fatal error

• Stefano007
      By Stefano007
      Witam,
      mam kartę sieciową ASUS USB-AC51 i wszystko działało poprawnie, ale nagle coś się zepsuło. Nie mogę podłączyć się do sieci domowej. Inne urządzenia, telefony, tablet, laptopy mogą się podłączyć, ale mój komputer stacjonarny nie. Mogę połączyć się z innymi sieciami np. z hotspotu z telefonu, ale nie z tą jedną moją domową. Co dziwne jak podepnę ją do laptopa to mogę się połączyć z siecią bez problemu. Przeinstalowałem sterowniki, ale nic nie pomogło.
      Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję
    • waldi1888
      By waldi1888
      Mam problem ze zrobieniem backupu za pomocą Active Backup for Business. Chodzi o to, że w firmie mamy Synology DS1618+ i 15 komputerów. Na 10 komputerach normalnie można utworzyć zadanie backupu a na 5 po przejściu wszystkich opcji "Kreatora tworzenia kopii zapasowej agenta" wyskakuje na końcu komunikat  "ten folder współdzielony zawiera dane, których nie można skopiować. Wybierz inny folder". Takie coś dzieje się wtedy gdy wybieram robienie backupu na 2 dysku w Synology. Kiedy ustawię aby backup zapisywał się 1 dysku głównym to nie wyskakuje komunikat i robi harmonogram backupu.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

• Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.