Skocz do zawartości
krzys77

Netgear WNDR3700

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

krzys77    0
krzys77

Witam

W sieci lokalnej jest kilka komputerów, czy jest możliwość w jakimś (pewnie alternatywnym oprogramowaniu routera) abym mógł każdemu z użytkowników przyporządkować limit ściągniętych w miesiącu danych z netu i po ich przekroczeniu odciąć dostęp do internetu.

Jeśli nie da się tego zrobić w Netgear to może wiecie jaki inny router ma takie funkcje.

Ewentualnie polecić program instalowany na kompie (program z hasłem do konfiguracji - użytkownicy mają prawa admina na swoich kontach) który realizował by podobną funkcje.

Z góry dziękuję 

Krzysztof

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1385
house

Nie osiągniesz takiej funkcjonalności na fabrycznym oprogramowaniu. Nie napisałeś jaką wersję routera posiadasz - v1 oraz v2 mają wsparcie alternatywnego oprogramowania w postaci openwrt/

Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość.
(chipset atheros'a), a v3 (chipset broadcom'a) - obecnie jedyna alternatywa to
(nie działa pasmo 5GHz i niektóre diody).

W przypadku openwrt należy użyć pakietu

. W gargoyle masz zakładkę Quotas (Limity w GargoylePL by obsy) :
- w której ustawisz to czego potrzebujesz.

W tomato natomiast istnieje narzędzie Bandwidth Limiter który konfiguruje się trochę inaczej ale działa tak jak potrzebujesz.

Jak będziemy znali model to pomożemy Ci w procesie aktualizacji :)

Ewentualnie polecić program instalowany na kompie (program z hasłem do konfiguracji - użytkownicy mają prawa admina na swoich kontach) który realizował by podobną funkcje.

Jest sporo tego rodzaju oprogramowania ale warto to robić bardziej transparentnie dla użytkowników właśnie na routerze :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
krzys77    0
krzys77

Nie osiągniesz takiej funkcjonalności na fabrycznym oprogramowaniu. Nie napisałeś jaką wersję routera posiadasz - v1 oraz v2 mają wsparcie alternatywnego oprogramowania w postaci openwrt/

(chipset atheros'a), a v3 (chipset broadcom'a) - obecnie jedyna alternatywa to
(nie działa pasmo 5GHz i niektóre diody).

W przypadku openwrt należy użyć pakietu

. W gargoyle masz zakładkę Quotas (Limity w GargoylePL by obsy) :
- w której ustawisz to czego potrzebujesz.

W tomato natomiast istnieje narzędzie Bandwidth Limiter który konfiguruje się trochę inaczej ale działa tak jak potrzebujesz.

Jak będziemy znali model to pomożemy Ci w procesie aktualizacji :)

Jest sporo tego rodzaju oprogramowania ale warto to robić bardziej transparentnie dla użytkowników właśnie na routerze :)

Mój model to Netgear WNDR3700v2

A no właśnie niewiem czemu oficjalne softy nie mają tej funkcjonalności, pewnei dlatego że za małe pieniądze było by prawie wszystko :)

Właśnie szukałem w alternatywnym ale w sumie tylko byłem pewny DDWRT ale tam niema tego. tak więc byłby wdzięczny za wskazanie żródeł innych zgodnych z routerem oprogramowań.

A jeszcze w najbliższym czasie chciałbym zakupić nowy router z możliwością obsługi dongla na 4G i WiFi ac (przy okazji pytanie czy aby było obsługiwane 4G to musi być USB 3 ?)

i chciałem wziąśc pod uwagę firmy Negear lub Asus, którą uważcie za bardziej bezawaryjna i niezawodną ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
branetre    61
branetre

@krzys77

Większym problemem jest brak kompatybilności niektórych modemów 4G z routerem. Warto w tej sprawie poczytać co do obsługiwanych modemów. Większość producentów takie informacje umieszcza.

Nie :) Do 4G nie jest wymagany USB 3

Jaki masz modem ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
krzys77    0
krzys77

@krzys77

Większym problemem jest brak kompatybilności niektórych modemów 4G z routerem. Warto w tej sprawie poczytać co do obsługiwanych modemów. Większość producentów takie informacje umieszcza.

Nie :) Do 4G nie jest wymagany USB 3

Jaki masz modem ?

Narazie WNDR3700v2 i przenośnego ASUSAWL-330N3G ale zamierzam jeszcze poczekać az producenci powszechniej wprowadzą obsługę 4G i nabyć coś nowego.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1385
house

Mój model to Netgear WNDR3700v2 tak więc byłby wdzięczny za wskazanie żródeł innych zgodnych z routerem oprogramowań.

miałem ten router i pod kontrolą gargoyle działał bardzo dobrze. zresetuj go do ustawień fabrycznych a następnie wgraj "gargoyle pl by obsy"

plik do instalacji z oprogramowania netgear'a :

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
krzys77    0
krzys77

miałem ten router i pod kontrolą gargoyle działał bardzo dobrze. zresetuj go do ustawień fabrycznych a następnie wgraj "gargoyle pl by obsy"

plik do instalacji z oprogramowania netgear'a :

Bardzo, bardzo dziękuje, to właśnie to o co mi chodziło :) , a jeszcze jedno pytanko czy do d-linka DIR-600 B2 tez jest firmware z mozliwościa zakładania limitów ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1385
house

dir-600 b2 oparty jest na Ralink RT3052F więc tutaj za dużego pola manewru nie ma :) czyste openwrt :

lub ddwrt :
.

po instalacji openwrt możesz zainstalować sobie wspomniany simpleshaper (dodając luci jako gui) i osiągniesz pożądany rezultat. nie używam od dawna dd-wrt więc tutaj się nie wypowiem.

nawiązując do gargoyle pamiętaj ,że plik z końcówką *factory.img nadaje się jedynie do wgrania z fabrycznego oprogramowania. aktualizację do nowszych wersji wykonuje się obrazem z końcówką *sysupgrade.bin

poza tym zapraszam do regularnego odwiedzania strony

gdzie znajdziesz informacje o nowych wydaniach.

pozdrawiam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
krzys77    0
krzys77

dir-600 b2 oparty jest na Ralink RT3052F więc tutaj za dużego pola manewru nie ma :) czyste openwrt :

lub ddwrt :
.

po instalacji openwrt możesz zainstalować sobie wspomniany simpleshaper (dodając luci jako gui) i osiągniesz pożądany rezultat. nie używam od dawna dd-wrt więc tutaj się nie wypowiem.

nawiązując do gargoyle pamiętaj ,że plik z końcówką *factory.img nadaje się jedynie do wgrania z fabrycznego oprogramowania. aktualizację do nowszych wersji wykonuje się obrazem z końcówką *sysupgrade.bin

poza tym zapraszam do regularnego odwiedzania strony

gdzie znajdziesz informacje o nowych wydaniach.

pozdrawiam.

Bardzo dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kapciu75    2
kapciu75

Noszę się z zamiarem kupna nowego routera. Biorę także pod uwagę WNDR3700.

Napiszcie coś o nim. Ludzie, często piszą, że rwie połączenie internetowe.

Której wersji WNDR3700 szukać??

A może brać pod uwagę wyższe modele??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1385
house

Której wersji WNDR3700 szukać??
A może brać pod uwagę wyższe modele??

jakim łączem dysponujesz i jakim routerem obecnie ? chcesz zyskać dodatkową funkcjonalność niż dzielenie dostępu do internetu ? (np serwer dlna,torrenty)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kapciu75    2
kapciu75

jakim łączem dysponujesz i jakim routerem obecnie ? chcesz zyskać dodatkową funkcjonalność niż dzielenie dostępu do internetu ? (np serwer dlna,torrenty)

Łącze symetryczne - 100Mb/s. Obecnie mam router Linksys WRP400-G2. Router spowalnia mi internet do 49Mb/s. Szukam nowego. Chciałem kupić Netgear WNDR4300. Problemem jest jego dostępność na rynku. Trudno jest mi podjąć decyzję gdyż Netgear WNDR4500 nie posiada mocowania na ścianę. Mocowanie znika wraz z modelem WNDR4300. Miałem przez chwilę Linksys EA3500. Router ma być wykorzystywany do dostarczania internetu do TV, tunera sat. (linux) oraz komputera. Nie wykluczam DLNA.

Netgear WNDR3700 wyszedł już chyba w 4 wersjach. O Netgearach różnie piszą, między innymi, że rwą połączenie. Chociaż uważam, że Linksys/Cisco oraz Netgear są jednymi z lepszych routerów.

Potrzebuję rady.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1385
house

więc w spektrum zainteresowania powinny być wszystkie wndr3700v1 oraz v2 - omijaj v3 po ma słabszy procesor (v1 i v2 ma atheros 680mhz, v3 ma Broadcom BCM4716 480MHz ). ale te pierwsze są do dostania jedynie z drugiej ręki, tak jak wndr3800 (to samo co wndr3700 v1 i v2 tylko ma 2x więcej ram). asus rt-n66u (bez tomato -brak obsługi fast-nat) obsłuży ci w pełni symetryka 100/100. 

linksys/cisco nie ma obecnie nic ciekawego w portfolio, netgear wndr4500 to ta sama konstrukcja co wspomniany wcześniej asus ale nie ma alternatywnego oprogramowania i montażu na ścianie - o czym wspomniałeś . on również da radę na tym łączu ale wychodzi już z produkcji.

jeśli wydajność radia nie jest priorytetem to brałbym wndr4500 lub asusa rt-n66u. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kapciu75    2
kapciu75

Rozumiem, że szukać WNDR3700 V1, V2 lub WNDR3800. Wystrzegać się WNDR3700 V3. Asus wygląda jakby nie miał mocowania na ścianę. Na tym też mi niestety zależy.

Posiadasz, któryś z nich?? Są stabilne? Mówią, że Netgear teraz, to nie to samo co kiedyś.... Ale ludzie dużo mówią...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1385
house
Dnia 6.06.2013 o 21:02, kapciu75 napisał:
Asus wygląda jakby nie miał mocowania na ścianę. Na tym też mi niestety zależy.
  • oczywiście, że ma :1_grinning:

P1020662.jpg

w komplecie jest podstawka którą wpina się w otwory i stawia go pionowo  B)

• na szybko znalezione netgeary v2 na allegro:

http://allegro.pl/wndr3700-router-xdsl-wifi-n300-dualband-2-4-i-5gh-i3238715742.html

http://allegro.pl/router-netgear-wndr3700-v2-2-4ghz-5ghz-wifi-vpn-i3301989768.html

obydwa również można zamontować na ścianie...

zB7viXqVuF6iM.jpg

• możesz też pomyśleć nad tp-linkiem TP-WDR4300 (atheros 560Mhz)

tl-wdr4300-back-b.jpg

Posiadasz, któryś z nich?? Są stabilne?

mam asusa rt-n66u na łaczu 100/10 - bardzo stabilny. miałem wndr3700 v1,v2,wndr3800 i wszystkie uważam za bardzo udane modele.tp-linka unikam.

Mówią, że Netgear teraz, to nie to samo co kiedyś.... Ale ludzie dużo mówią...

ja uważam ,że kiedyś był nędzny, potem kilka hitów a teraz jakaś stagnacja w stajni  :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kapciu75    2
kapciu75

A co uważasz o WNDR4000?

W MM czy w Saturnie są dostępne tylko WNDR3700 V3 & WNDR4000.

WNDR4000 widzę, że ma chip Broadcom'a podobnie jak WNDR3700 V3 czyli chyba nie warto...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1385
house

A co uważasz o WNDR4000? W MM czy w Saturnie są dostępne tylko WNDR3700 V3 & WNDR4000.
Sprzetowo to praktycznie to samo. Analogicznie ujmując to chwalony kilka lat temu (początek 2010) Asus rt-n16 z mniejsza ilością pamięci ram. Są tacy którzy uważają, że do dziś nie ma godnego następcy :-) wybór należy do ciebie-albo używany za 2-3 stówki netgear albo nowy Asus za mniej niż 500zl.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kapciu75    2
kapciu75

Czyli w WNDR3700 V3 i WNDR4000, nie radzisz się pchać...

WNDR3700 V1, V2 oraz WNDR3800 miały CPU: Atheros AR7161 @ 680 MHz (MIPS 24K).

Natomiast WNDR3700 V3 oraz WNDR4000 miały: Broadcom BCM4718A1 @ 480Mhz (MIPS 74K).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1385
house

na szybko znaleziony benchmark:

CPU                    BogoMIPS   OpenSSL Version  MD5 SHA-1  SHA-256    SHA-512    DES 3DES      AES-128 AES-192 AES-256 RSA Sign RSA Verify DSA Sign DSA Verify

MIPS 24Kc V7.4 452.19         1.0.0d                    37445910     11610610 7947790    4891150         4916260 1774700 8031440 7067370 6395730 5.7 192.1 19.2 15.5

MIPS 74Kc V4.12 278.93       1.0.1c                    36544160     12057270 7958320    4476150          5037210 1841890 9245010 8053560 7086260 8.0 277.1 27.8 23.0

mips24k to netgear wndr3700v2 a mips74k to tplink wdr4300 (ten sam procek ma

o którym wspomniałeś). widać różnice ale żeby tak kolosalne to nie powiem. oczywiście obydwa chipy można podkręcić (atheros z netgeara pracował komuś w rpro na 720mhz). 

ja bym poszedł w rozwiązanie asusa i wziął rt-n66u. cena spadła obecnie poniżej 500zł, ma 256mb ram, fast-nat na fabrycznym FW i trudno go uwalić bawiąc się alternatywnym.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta