Skocz do zawartości
emer

AzureWave AW-CE123H + R7000

Rekomendowane odpowiedzi

emer    65
emer

jestem zdziwiony i załamka lekka ...

Nie pisałem wczesniej, ale mam i AW-CE123H i 7260-AC.

I powiem tak -  w stosunku do 

Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość.
owszem, jakis wzrost transferu jest, ale spodziewałem sie czegoś dużo więcej ...

Jeżeli chodzi o porównanie AW-CE123H i 7260-AC, to wyglada na to że Azurewave jest trochę szybsza, jakby lepszy zasięg i stabilność pracy.

Natomiast obie mają gorszy zasięg w stosunku do wczesniej wspomnianej BCM943228HMB - spadek ok 8dBm (z ok 50 na 58) 

Wzrost transferu AW-CE123H w stosunku do BCM943228HMB jest około 15-20% i osiągnałem raz nawet 90Mb/s, ale standardowo jest 70-75 - co ciekawe, właściwie czy to bezpośrednio przy routerze (R7000), czy poprzez kilku scian żelbet (po skosie) i odległości ok5-7m, transfery są podobne - czyżby działał Beamforming realizowany w R7000 i w karcie Broadcom ?

Co do sterowników - staram sie czyścić dokłaaadnie przy przesiadkach z jednej na drugą, a nawet załączam lapka jak nie ma żadnej to dodatkowo wtedy czyszczę. A propos, dla AW-CE123H wersją aktualną dla Win7 64bit jest 6.30.223.215

Ciągle myślę o transferach Idanita i juz nie wiem co myśleć ... Wg "stan sieci" w windowsie, gdy jestem bezposrednio przy R7000 łącze ustawia się na 866.5 Mb/s - czyli router jest dobrze ustawiony i realizuje co ma realizować.

A karty ? Kombinuje z tymi ustawieniami zaawansowanymi - jest gdzies jakaś ściąga dla ustawień zaawansowanych dla kart Broadcomu ? Myslę że juz wszystkie ustawienia testowałem, ale może trzeba na coś szczególnie zwrócić uwagę ?

Załatwiłem sobie z Beskidmedia testowanie 300Mb/s, ale jeszcze chyba mi nie zmienili tego switcha w piwnicy ze 100MB na gigabitowy - mam teraz dziwne download/upload. Jedno i drugie sięga czasem 80Mb/s. 

Niestety karta sieciowa w lapku jest tylko 100Mb ... ale mi zasugerowano na forum NHL, że nawet jak nie wykorzystam 300MB, to i tak przecież będę miał "zapas mocy" jak będzie podpietych więcej uzytkowników łącza (m.inn smartTV).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1272
house

Wzrost transferu AW-CE123H w stosunku do BCM943228HMB jest około 15-20% i osiągnałem raz nawet 90Mb/s, ale standardowo jest 70-75 - co ciekawe, właściwie czy to bezpośrednio przy routerze (R7000), czy poprzez kilku scian żelbet (po skosie) i odległości ok5-7m, transfery są podobne - czyżby działał Beamforming realizowany w R7000 i w karcie Broadcom ?

mi dokładnie tak samo zachowuje się z asusem :

Co do sterowników - staram sie czyścić dokłaaadnie przy przesiadkach z jednej na drugą, a nawet załączam lapka jak nie ma żadnej to dodatkowo wtedy czyszczę.

:) za każdym razem robiłem aktualizację na istniejące drivery. wyniki pokazały że nie miało to znaczenia :)

Wg "stan sieci" w windowsie, gdy jestem bezposrednio przy R7000 łącze ustawia się na 866.5 Mb/s - czyli router jest dobrze ustawiony i realizuje co ma realizować.

nie sugeruj się tym co windows pokazuje bo u mnie czasem zestawia się na 708-720 Mbit/s a pracuje jak najbardziej poprawnie i równie szybko co na 866.

Niestety karta sieciowa w lapku jest tylko 100Mb ... ale mi zasugerowano na forum NHL, że nawet jak nie wykorzystam 300MB, to i tak przecież będę miał "zapas mocy" jak będzie podpietych więcej uzytkowników łącza (m.inn smartTV).

:) ty na 100mbit telewizor na 200 :) to poniekąd jest prawda - laptopa nie zmienisz bo za drogo więc taniej będzie pozostać na tym co masz i wymusić na tym beskidzie pełną prędkość 100mbit. nawet tutaj jak poprawnie ustawisz qos będziesz mógł komfortowo korzystać na wszystkim urządzeniach. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Idanit    247
Idanit

Jeżeli teraz karta i ruter są w standardzie AC to widzę dwie możliwości. Albo beskidmedia tnie mocno w kule i nie daje ci tego za co płacisz, albo

Niestety karta sieciowa w lapku jest tylko 100Mb

mogło by sugerować, że to jakiś bardzo leciwy albo bardzo nędzny laptop (nic osobistego), dziś w standardzie pewnie w 95% komputerów jest złącze gigabitowe (1000Mbits). Transfer po wifi to nie tylko jakość rutera i karty sieciowej ale też mocy obliczeniowej komputera, (ja swoje transfery osiągam na i7 3630QM), może tu tkwi twój problem.

Jeśli masz jakiś dysk lub pendrive USB3.0 to podepnij do rutera i przeprowadź testy tym 

.

Podaj transfery i wtedy będzie wiadomo czy problemem jest wifi/komputer czy beskidmedia.

@house

osiągnałem raz nawet 90Mb/s, ale standardowo jest 70-75

jemu chyba chodzi o megabity na sekundę a ty piszesz o megabajtach, tak przynajmniej wynika z zacytowanego przez niego postu.

[pytanie]Broadcom BCM943228HMB - Karty sieciowe - OpenITForum.pl

A może @emer  nie widzi różnicy w MB/s i Mb/s

@emer Jeżeli te 70-75Mb/s to dane z np speedtest to transfery są słabe nawet przy 100Mb/s z beskidu o 300 już nie wspomnę.

Ale jeżeli to transfer 70-75MB/s po sieci np między kompami albo NASem to te wartości są bardzo dobre a jeśli w porywach 90MB/s to wręcz genialne.

Edytowane przez Idanit
  • Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
emer    65
emer

mój "leciwy" laptop to Dell 7720, czyli :

- i5-3210M CPU @ 2.50GHz

- RAM 32 GB

- SSD 128 GB Samsung 840 PRO (na nim OS) + 500GB standard HD 

Intel® HD Graphics 4000 + NVIDIA GeForce GT 650M

- oryginalna WiFi była Intel 2230

Miałem Dell 7720 na i7, ale matryca była FullHD, która niestety mi nie pasowała. więc laptop poszedł dla syna ...

Konfig lapka jest mocny i nic mu nie brakuje, wszystko sterowniki ZAWSZE aktualne.

Co do MB/s i Mb/s - Beskidmedia ma takie pakiety:

Ja mam aktualnie "FibreNet 100Mb", a planuję "FibreNet 300Mb" - jednostki są tam podane.

A jednostki transferu które przytaczam, to dokładnie to co 

czyli :

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1272
house

@emer

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Idanit    247
Idanit

OK. więc ten dell ma LAN gigabitowy czyli 1000 a nie 100 Mb/s, podłącz go kabelkiem do rutera i zrób test na speedtest i np tu 

. Jeżeli nadal będziesz miał 75Mb/s na sekundę to dzwoń do dostawcy netu, że albo dadzą ci to za co płacisz, albo przestaniesz im płacić. Powinieneś mieć transfer w granicach 300Mb/s download i jeśli taki będzie to wtedy jest to wina połączenia wifi. 

Edytowane przez Idanit

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1272
house
Jeżeli te 70-75Mb/s to dane z np speedtest to transfery są słabe nawet przy 100Mb/s z beskidu o 300 już nie wspomnę.

a gdzie tu ma się rozwinąć jeszcze 34MB/s na 300Mbit/s ? 

@Idanit oni na prawdę dali fastethernet w tym lapku : 

Realtek PCIe FE Family Controller 10/100 (10MBit), Intel Centrino Wireless-N 2230 (b g n ), Bluetooth 4.0 Bluetooth

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
emer    65
emer

ale uwzieliście sie z tymi MB/s i Mb/s .... przecież podaje wyniki, linki

house - na tym speedometrze osiągam download (copy&paste ;)  ) 72.28 Mb/s

ten laptop ma LAM 100Mb/s .... niestety 

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Idanit    247
Idanit

a gdzie tu ma się rozwinąć jeszcze 34MB/s na 300Mbit/s ?

Ma łącze 300Mb/s a transfer 75Mb/s.

Powinien mieć w granicach 300Mb/s

tu nic nie ma o MB/s ;-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1272
house

Ma łącze 300Mb/s a transfer 75Mb/s.

Powinien mieć w granicach 300Mb/s

tu nic nie ma o MB/s ;-)

to wszystko wyjaśnia :

ale jeszcze chyba mi nie zmienili tego switcha w piwnicy ze 100MB na gigabitowy

moim zdaniem :/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
emer    65
emer

jeszcze nie mam 300Mb/s   :D

Tzn podobno mi dali, ale w piwnicy nie przełączyli z ze switcha 100MB na gigabajtowy  :D

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1272
house

jeszcze nie mam 300Mb/s   :D

Tzn podobno mi dali, ale w piwnicy nie przełączyli z ze switcha 100MB na gigabajtowy  :D

ale to kiepsko nawet jak na 100Mb/s :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Idanit    247
Idanit

z tą kartą to faktycznie mały zonk. Tak czy siak na kablu powinno być w granicach 100Mb/s jak nie ma to reklamuj usługę. Po wifi z palcem w ucho powinieneś mieć 100 lub 300Mb/s zależnie co tam masz dostarczone. Wina ewidentnie beskidmedia, a nie u ciebie.

Edytowane przez Idanit

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
emer    65
emer

po LANie, wg UPC testera (Idanit) mam podobnie jak na oryginalnym Ookla czyli download ok 94Mbps a upload  ok 80Mbps

a ze taka karta LAN, to wiem że zonk .... szok że Dell dał do prawie topowego swego modeli setke ....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Idanit    247
Idanit
download ok 94Mbps

czyli masz na razie podpięte 100Mb/s, jak będzie 300 zrób test po wifi i daj znać, tak jak napisałem musisz mieć po wifi 300Mb/s.

94Mb/s po kabelku jest ok w granicy błędu. Zrób jeszcze tan sam test po wifi powinien być tożsamy.

Zrób jeszcze test po wifi, najlepiej pomiędzy NAS lub USB 3.0 a kompem lub dwoma kompami ale takimi co mają kartę co najmniej N300, da nam to odpowiedź o twoim wifi, bo jak na razie to 100Mb/s z beskidmedia kompletnie nic nam o wifi nie mówi.

Edytowane przez Idanit

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
emer    65
emer

na razie czekam, aż BeskidMedia przepnie mnie w piwnicy na gigabajtowy switch.

Ale mam wrażenie że WiFi nigdy nie da tyle co po kablu - jak da 75-85 % to góra .... przynajmniej u mnie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Idanit    247
Idanit
Ale mam wrażenie że WiFi nigdy nie da tyle co po kablu - jak da 75-85 % to góra .... przynajmniej u mnie

Jeśli miałbyś z beskidmedia 1000Mb/s i taką kartę LAN w kompie to tak. Ale 300Mb/s po wifi AC to żadna łaska nawet 500Mb/s powinno się osiągnąć. @house osiągał na podobnej konfiguracji po wifi transfery ponad 70MB/s a to po przeliczeniu 560Mb/s.

Edytowane przez Idanit
  • Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
emer    65
emer

poplątanie z pomieszaniem ....

Podobno mnie przełączyli na gigabajtowy, ale do pełnego przesyłu potrzebne podobno pełne osiem żył w skrętce, a ponieważ w skrętce do mnie idzie też połaczenie telefoniczne (mam od nich VoIP), to nie może się zestawić na pełną prędkość. Mają mi połozyć osobną linię na internet ....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1272
house

Podobno mnie przełączyli na gigabajtowy,

:facepalm:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
emer    65
emer

tzn co ? Zapomniałem o tym, ze faktycznie w skrętce idzie mi jeszcze telefon (oni też zapomnieli). 

Czy faktycznie to wysokich transferów musi byc wykorzystana większa ilość żył, lub może w skrętce nie może iść dodatkowo telefon - może to kolidować do pełnej prędkości ?

Zaproponowali mi osobna skrętke - kazałem im zrobić. Jakieś dodatkowe wymagania do klasy skrętki są może ?

sorki - nie wiedziałem że juz "mam" osobny topic  ;-)

Edytowane przez emer

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1272
house

:facepalm: z ISP, "zapomnieli" "podobno"...

Płacisz im PLN wiec powinni pamiętać. Wiem, czasem jest tak ze są jedyni w okolicy :)

Zaproponowali mi osobna skrętke - kazałem im zrobić. Jakieś dodatkowe wymagania do klasy skrętki są może ?

To oni powinni wiedzieć. Ja w UPC mam tv i telefon na osobnym "koncentryku".

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
emer    65
emer

W piątek przychodzą i kładą drugą skrętkę ...

A jaki byscie proponowali pendrive (lub cos innego) do podpięcia do R7000 do USB 3.0 ?

Takie coś:

czy moze jakas inna propozycja cena/jakość/szybkość .... (aby też mozna było wykonać odpowiedni test połączenia WiFi)

Planuję tez małą przeprowadzkę routera - chcę go powiesić na szafce, bardziej w centrum mieszkania (no i z dala od liczników elektr)

Są jakieś przeciwskazania aby go powiesić na pionowej ściance szafki, ale w pozycji poziomej (tzn jakby leżał na boku), tak aby front z diodami był widziany od przodu, natomiast tył z kabelkami z tyłu od ściany ? 

Edytowane przez emer

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1272
house

Są jakieś przeciwskazania aby go powiesić na pionowej ściance szafki, ale w pozycji poziomej, tak aby front z diodami był widziany od przodu, natomiast tył z kabelkami z tyłu od ściany ? 

nie ma żadnych o ile z tyłu będzie miejsce na anteny. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
emer    65
emer

juz tak umieszcze aby było miejsce - tylko tak myslałem, czy układ pionowy czy poziomy anten działa jakoś w płaszczyźnie ich ułożenia ...

No ale zawsze mozna se zrobic takie cuś :

:D

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
emer    65
emer

nie wiem, czy mój router jakoś uczy się "drogi" do mojego lapka, ale dzisiaj mam regularne transfery po WiFi z odległości 5-7m i ściany żelbetonowe po skosie:

(najlepszy, ale inne niewiele gorsze, a bezpośrednio przy lapku właściwie takie same)

przy połączeniu kabelkiem do routera:

Może tez być tak, że rzeczywista prędkość od BeskidMedii jest wyższa, tylko ta karta 100Mb ogranicza i nie pokazuje ... (możliwe ze po wczorajszych moich rozmowach z nimi, jeszcze coś poprawiali/konfigurowali/parowali z moim łaczem)

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1272
house

tylko ta karta 100Mb ogranicza i nie pokazuje ...

89.80Mb/s jest już w miarę ok na 100Mb/s. to nie karta Cię ogranicza tylko brak 300Mb/s

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
emer    65
emer

Ja nie mówie że karta mnie ogranicza, tylko ze nie pokazuje rzeczystą prędkośc od Beskidmedii - bo gdyby nawet była powiedzmy 150Mb/s, to i tak po kablu bedzie max 100Mb/s (a chyba nawet troszke mniej).

I własnie dlatego nie można odnieść się i ocenić tej prędkości po WiFi (teraz prawie 90Mb/s), bo nie wiem jaka jest rzeczywista prędkość, i o ile mniejsza od rzeczywistej. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
emer    65
emer

coś mi nie pasuje - InSSider identyfikuje mój router i połaczenie owszem 2.4 i 5GHz, ale i tu i tu jako standard "n"  

Połączenie wg Windowsa zestawia się w "stan sieci" na 866,5Mb/s czyli niby "ac" ...

Moglibyście odpalić InSSidera i sprawdzić u siebie co Wam pokazuje ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
emer    65
emer

jak ktoś tu na forum powiedział - rura odetkana (po WiFi) :

(nie wiem jak wkleić grafike)

:D

Edytowane przez emer

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• cyberbob32
      Przez cyberbob32
      Witam wpadł mi dziś w ręce NETGEAR ReadyNAS 516 RN51600 uszkodzony. Urządzenie przestało działać, tj. włącza się, wyłącza kilka razy, później jest 'włączone', ale nie ma dostępu do niego przez sieć, reset do domyślnych ustawień nie pomaga wiatraki cały czas chodzą na pełnych obrotach Mial ktoś taki problem. Wygląda  najprawdopodobniej uszkodzenie firmware/biosu. 
    • neon
      Przez neon
      House mógłbyś napisać jak się ma filtr kontroli rodzicielskiej z Synology RT 2600 ac do tego co oferuje Netgear ? 
      Pozdrawiam 
    • Zao
      Przez Zao
      Witajcie
      Chciałbym zmienić ruter..., pod uwagę biorę Synology RT2600ac i Netgear R7800
      Synology można powiedzieć dopiero zaczęło "podróż" z tego typu sprzętem, nie obawiam się oczywiście bo jest to firma z doświadczeniem, ale chciałbym poznać opinie osób które ten ruter posiadają (RT2600ac)...
      i oczywiście opinie osób posiadających Netgear'a (R7800)...
      @hause - posiadasz już trochę RT2600ac, jak dla Ciebie sprawuje się ten ruter, zadowolony jesteś ? z Twoim doświadczeniem w temacie ruterów proste pytanie....
      Na obecną chwilę wrócibyć do innej firmy ?
      Czy ktoś a Was porównywał oba te urządzenia i może coś napisać od siebie dlaczego jeden albo drugi ?

PS.
      Będę próbował to spiąć z Orange FTTH więc jak ktoś ma doświadczenie to może się podzielić (da się to zrobić na jednym i drugim sprzęcie z tego co wiem, ale nie tak prosto jakby się wydawało....)

Openitforum

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.