Skocz do zawartości
gudea

Jak zainstalować PLEX na DS713+

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

gudea    2
gudea

Posiadam DS713+ jednak za żadne skarby nie mogę zainstalowac serwera PLEX-a na moim Synology tzn. sam serwer się instaluje, loguję się do niego, podaję mu katalog z multimediami ... i na tym się kończy :( Plex widzi podamy mu folder ale jego zawartość jest pusta pomimo kilkunastokrotnego manualnego wymuszenia skanowania plików. Dodaję, że Plex-a widzą również inne urządzenia w mojej sieci ale nie wyświetlają się multimedia udostępnione w tym folderze (tak jakby coś zakłócało komunikację między Plex a DS-em)

Moja wersja DSM-a to: DSM 5.0-4458

wersja PLEX: v0.9.9.7.429-f80a8d6

Plex-a pod DSM mam pod adresem:

Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość.

proszę o pomoc

PS. Czy wrzucić logi z Plex-a ??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1283
house

A plex nie ma jakiegoś konta któremu trzeba nadać uprawnienia do folderów lub odznaczyc "deny" dla jakiegoś konta? Sprawdź uprawnienia do katalogów. Daj logi będziemy czytać :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
gudea    2
gudea

porwałem się z motyką na księżyc - nie mam pojęcia jak skopiować logi - z Plex-a (z cenrtum pakietów)

co do "deny" chyba nic takiego nie ma - ale głowy nie dam

Dlatego też pytam mądrzejszych :)

Edytowane przez gudea

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1283
house

co do "deny" chyba nic takiego nie ma - ale głowy nie dam

Brak dostępu, odmowa. Przepraszam za termin - nie używam pl w uprawnieniach :)

Sprawdzę plexa u siebie i dam znać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
gudea    2
gudea

Brak dostępu, odmowa. Przepraszam za termin - nie używam pl w uprawnieniach :)

hehe - małe nieporozumienie wiem co to znaczy i o co Ci chodziło - ale w samym Plex-ie nic takiego nie znalazłem ale fakt, iż nie trzeba podać konta i hasła też jest dziwny - z drugiej strony jeśli uruchamiam usługę z poziomu DSM-a to już te dane Plex ma ...

Nadal nie wiem jak z okna dialogowego skopiować logi z mojego plex-a (aby się z Wmi nimi podzielić)

Edytowane przez gudea
  • Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1283
house

BTW - dlaczego plex a nie wbudowany w DSM media server?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
gudea    2
gudea

Ponieważ używam kilku odbiorników z DLNA w domu - i tak np TV smart Sony nie widzi filmów MKV oraz kilku kodeków używanych w AVI i xvid (to główna przyczyna) Poza tym moja córka (6 lat) lepiej sobie radzi z obrazkami okładek swoich bajek niż ich tytułami ...

Dlatego więc Plex, no chyba że ktoś pomoże mi z instalacją Serviio, z którym też mam problem ale na chwię obecną chciałbym okiełznac Plex-a

Ps. Gdyby wszystko działało tak jak na Samsung Smart TV to nie bawił bym się w te serwery DLNA (wystarczył by wbudowany w DS) ale dla TV Sony to zbyt duże wyzwanie odczytać MKV lub "wyszukany" avi ...

Edytowane przez gudea

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1283
house

sprawdziłem u siebie i działa bez problemu na TV samsung. jedyne co musiałem zrobić to przypisać uprawnienia dla usera plex do folderów:
openit_1396934242__plexuser.pngopenit_1396934420__permiss.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
gudea    2
gudea

Kolego House jesteś Wielki !!

Faktycznie było trzeba dodać uprawnienia dla użytkownika Plex (tj. panel sterowania - użytkownik - plex - dodać odczyt)

i wówczas ruszył skan mediów udostępninych na synology :) Wreszcie na TV Sony działają MKV !!

Problem uważam jako rozwiązany

Dziękuję !

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• cyberbob32
      Przez cyberbob32
      Witam map pytanko jaki router wybrać. W grę wchodzi zasięg sieci oraz kopiowanie dużych plików przez siec i oczywiście stabilność  
    • cyberbob32
      Przez cyberbob32
      Witam wpadł mi dziś w ręce NETGEAR ReadyNAS 516 RN51600 uszkodzony. Urządzenie przestało działać, tj. włącza się, wyłącza kilka razy, później jest 'włączone', ale nie ma dostępu do niego przez sieć, reset do domyślnych ustawień nie pomaga wiatraki cały czas chodzą na pełnych obrotach Mial ktoś taki problem. Wygląda  najprawdopodobniej uszkodzenie firmware/biosu. 
    • neon
      Przez neon
      House mógłbyś napisać jak się ma filtr kontroli rodzicielskiej z Synology RT 2600 ac do tego co oferuje Netgear ? 
      Pozdrawiam 

Openitforum

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.