Skocz do zawartości
house

10 zasad jak bezpiecznie korzystać z routera

Rekomendowane odpowiedzi

house    1282
house

Na łamach portalu telix.pl pojawił sie dość ciekawy artykuł :

Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość.

W samej wiadomości nie byłoby nic nadzwyczajnego gdyby nie punkt 10 tego "rozkładu jazdy"

10. Unikaj urządzeń działających na open sourcie. Firma opierająca swoje rozwiązania na oprogramowaniu typu open source jest zobowiązana do udostępniania kodu źródłowego, przez co naraża swoje produkty na potencjalne wyłapywanie błędów w kodzie przez developerów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Jabol    60
Jabol

To jakaś kpina nie artykuł jeszcze na dodatek na wp....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1282
house

To jakaś kpina nie artykuł jeszcze na dodatek na wp....

@Jabol to poszło public :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Jabol    60
Jabol

Ja wiem że ten art był publiczny. Na wykopie zjechali to kompletnie.... 

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
nerkus    3
nerkus

Dla zwykłego usera przydatne - było ostatnio kilka akcji z bezpieczeństwem sieci, chyba o tp linki chodziło co nie?

Nie wszystko rozumiem, ale część się przydała. Sam pomysł takiego materiału bardzo pozytywny, tylko powinien być dopracowany.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1282
house

chyba o tp linki chodziło co nie?

oraz asus :/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
nerkus    3
nerkus

No właśnie, jeszcze asusy, i wiadomo że lepiej unikać. Niby każdy ma prawo do wpadki, ale póki jest opcja korzystania z tych routerów, które wpadek nie zaliczają, to trzeba to robić. W tym temacie brakuje akcji informacyjnych, ale z drugiej strony kto miałby takie akcje robić. Pewnie pozostanie tak, że problemy będą rozwiązywali ci, którzy sami będą szukali rozwiązań.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1282
house

Temat został zamknięty - jeśli się z tym nie zgadzasz zgłoś to Moderatorom. Twoje zgłoszenie na pewno zostanie rozpatrzone.

Z poważaniem,

Ekipa Openitforum.pl

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• neon
      Przez neon
      Witam,
      Chciałem przedstawić  jak w firmie czy domu można stworzyć swoją własną chmurę i pracować jednocześnie na  bazie dokumentów. Zalet tego rozwiązania jest bardzo dużo. Jednak akurat dla mnie,  najważniejsza jest możliwość pracowania zdalnie z poza biura. Mowa tu o Cloud Station Server.  Co potrzebujemy:
      Zaczynamy od instalacji Aplikacji Cloud Station Serwer z Centrum pakietów.
      Zakładamy konta userom/pracownikom, lub jeśli konta były już założone wcześniej wykorzystamy je w kolejnych etapach.
      Dodatkowo w uprawnieniach zaznaczamy zezwól dla Cloud Station Server.
      Włączamy QuickConnect – aplikacja ta ułatwia na łączenie serwera Diskstation z dowolnego miejsca.  Do włączenia potrzebujemy Konto Synology, które możemy założyć  na stronie: https://account.synology.com/pl-pl. Tu wymagane jest podanie swego aktualnego emaila. Dodatkowo określamy nazwę QuickConnect ID.

Dodatkowo w zakładce zaawansowane zaznaczamy to co nam jest potrzebne.
      - w moim przypadku mam zaznaczone wszystkie usługi.
      Kolejnym etapem jest przejście na stronę: https://www.synology.com/pl-pl/support/download, wybranie swego modelu Synology i pobranie na komputery, które mają używać Cloud Station aplikacji – Cloud Station Driver.
      Po zainstalowaniu i uruchomieniu ukaże się nam okno aplikacji:

- gdzie wpisujemy Swoje QuickConnect ID, nazwę użytkownika i hasło.  Po wpisaniu ukaże się nam wybór folderów jakie chcemy synchronizować. Możemy również wybrać czy synchronizacja ma być dwukierunkowa czy jednokierunkowa. Ustawienia te w późniejszym czasie możemy edytować i zmieniać. Tak jak poniższej grafice folder „wspolny” ustawiony jest na dwukierunkową synchronizację

Tak dotarliśmy do końca poradnika.  Moim zdaniem Cloud Station Serwer jest super rozwiązaniem i mając serwer Synology śmiało powinniśmy  wykorzystać jego możliwości. Na moim przykładzie obecnie nie wyobrażam sobie pracy bez Synology i Synology Cloud Station. Rozwiązanie te pozwoliło mi na bardziej efektowne wykorzystanie czasu pracy, gdzie większość czasu zdarza mi się spędzać poza biurem. Dodając dodatkowo wykonanie kopii bezpieczeństwa najważniejszych plików, gdzie w jednym czasie wszyscy pracownicy mają dostęp do bazy plików, na których pracują.  
      Pozdrawiam i zachęcam do wykorzystania tej funkcji Synology.
    • neon
      Przez neon
      Panowie w związku z nowym 6.1, mam pytanie o SMB multi chanel working ? jak najlepiej ustawić SMB w Synology ? 
    • oldboy
      Przez oldboy
      Witajcie,
      Znajomy ma TP-Link Archer z Gargoyle.
      Wczoraj trochę eksperymentowaliśmy z ustawieniami i moim telefonem S5 Neo, bo On nie ma żadnej karty z AC.
      Gdy wybraliśmy szerokość 80 MHz było szybko i sprawnie.
      Tuż po wybraniu szerokości 160 MHz telefon przestał widzieć sieć.
      Tu nasuwa się pytanie:
      Które karty dostępne na rynku wspierają 160 MHz?
      I jak w łatwy sposób to zinterpretować nie zawracając nikomu głowy, a planując, np. zakup telefonu?

Openitforum

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.