Skocz do zawartości
davero

Przegrywanie danych pod linuxem.

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

davero    5
davero

Witam 

problem jak w temacie. Sformatowałem hdd w qnapie, utworzyłem katalog widoczny dla qnapa jako dysk 2, Wyciągnąłem hdd podpiąłęm pod pc i pod linuxem zrzuciłem 1.5tb danych prędkość około 100m/s gdzie po lanie to 9m/s. Wrzucam spowrotem do qnapa i hmm.... jeden katalog mi otwierz pod katalogow już nie, wolne pliki niue odtwarza i resztę 3 katalogów też nie otwiera. Piszę , że brak uprawńien. Pozmieniałem wszystko na read/write, ale to samo. Moge po lanie wrzucic wsio i wtedy śmiga. Nie wiem gdzie leży problem (może pod linuxem coś się popsuło - tak samo robiłem z 1 dyskiem i tam działa wszystko)

Dane sprawdzam pod zmapowanym dyskiem. Nie wiem dlaczego ale nie mam tutaj file station w qnapie (nie jestem na swoim docelowym kompie - tutaj tylkko sciągnąłem od nowa qfindera)

Być może pod file statian  by chodziło wszystko.

Może wie ktoś co może być przyczyną ? i czemu działą jeden katalog, ale filmy w nim już nie. i reszta katalogów też nie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1384
house

przenieś dane na linuxie a po całej operacji zrób:

chown nobody:nogroup -R <path>
chmod 777 -R <path>

potem w QTS zmień uprawnienia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
davero    5
davero

Czyli mam jeszcze raz nagrać te katalogi i pliki ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1384
house

nie, wykonaj polecenia na tych danych które przeniosłeś.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
davero    5
davero

nie, wykonaj polecenia na tych danych które przeniosłeś.

Pod jakim systemem :) sorki, ale nie mam zielonego pojęcia, a co najgorsze,  żeby linuxa odaplić muszę zmieniać karte graficzną ;/ mam msi 750 gtx i żaden linux jej nie widzi :(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1384
house

jak już to przeniosłeś to możesz włączyć ssh na qnapie i tam wykonać te polecenia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
davero    5
davero

jak już to przeniosłeś to możesz włączyć ssh na qnapie i tam wykonać te polecenia.

ssh ? co to za skrót ? Jak mam to włączyć na qnapie ???

i gdzie mam te dane wpisać 

chown nobody:nogroup -R <path>chmod 777 -R <path> ???

Edytowane przez davero

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1384
house
Dnia 27.03.2014 o 20:44, davero napisał:

ssh ? co to za skrót ? Jak mam to włączyć na qnapie ???

a tak :

openit_1395952818__2014-03-27_213859.png

następnie za pomocą putty połaczyć się z nas'em i znając dokładną ścieżkę danych (<path>) wydać te polecenia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
davero    5
davero
Dnia 27.03.2014 o 21:41, house napisał:

a tak :

następnie za pomocą putty połaczyć się z nas'em i znając dokładną ścieżkę danych (<path>) wydać te polecenia.

Coś te putty mi się rozłącza czuje, że sobie sam nie poradzę z tym. Najlepiej będzie chyba zmazać wszystko i zgrywać po usb dłuższy czas. Tylko nie mam file station i nie mogę ściągnąć tego. Szukam w aplkacjach są 100 a file station nie ma, chyba że teraz to się inaczej nazywa ???

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1384
house

Jest na pewno w aplikacjach - File Station.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
davero    5
davero

Jest na pewno w aplikacjach - File Station.

Niestety nie mam. Na głownym kompie mam wersję z płytki i tam to mam. Tutaj zassałem z neta 4.1.2 qfinder i nie wiem czemu tego nie ma a w app akurat tego jednego brakuje :) a inaczej pod nasem nie pokazuje katalogów i plików chyba :). Chyba będę musiał zabrać do docelowego kompa serwer i tam sprawdzić. Czyli jeśli wezne i wzuce to samo raz jeszcze pod linuxem to dalej nie będę mógł odtwarzać tego pod nasem ? Z tego co pamiętam nie wpisywałem nic jak zapełniałem 1 dysk.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1384
house
Czyli jeśli wezne i wzuce to samo raz jeszcze pod linuxem to dalej nie będę mógł odtwarzać tego pod nasem ?

jeżeli nie poprawisz uprawnień to nie.

Niestety nie mam. Na głownym kompie mam wersję z płytki i tam to mam

ale aplikacja jest w QTS :rolleyes:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
davero    5
davero

jeżeli nie poprawisz uprawnień to nie.

ale aplikacja jest w QTS :rolleyes:

Pod kompem docelowym katalogi i pliki działają :-) dziwne bo nic nie rozbiłem.

Problem natomiast mam z file station bo nie mam tego i nie mogę pod qnapem przegrywac itp.

założe drugi temat o file station

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1384
house

Temat zamykam jako rozwiązany.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• DominikP
      Przez DominikP
      Mam w firmie nowego DS214+, na który wgrana jest baza programu do obsługi warsztatu samochodowego. Według producenta tego programu na serwerze nie działa blokowanie rekordów w Sambie i przez to dwie osoby mogły w każdej chwili poprawiać te same dane i serwer nie protestował. Prowadziło to oczywiście do utraty spójności. Czy da się w jakiś sposób włączyć blokowanie tych rekordów ?
    • nubnec
      Przez nubnec
      Cześć!

Otóż stoję przed dylematem tak jak wiele osób przede mną jaki NAS wybrać 
      Na początku byłem zdecydowany na Syn DS216j - uznałem, że spełnia wszystkie wymogi dobrego NAS w dobrej cenie dla domu (max 2-3 userów).
      Później się urodził pomysł jednak 4dyskowca (na początku 2 dyski, a z biegiem czasu...). Tylko, że... QNAP czy Synology ? Bo chyba Asustor jeszcze jest w powijakach względem tych dwóch producentów. NAS będzie przeznaczony głównie na domowe potrzeby ale również na firmę (z minimalistycznym podejściem czyli mieć jakieś pliki w chmurze czy backupować ważne pliki). Natomiast musi być konkret dla domu.

Ostatnio moje myśli są kierowane pomiędzy (i tu jest problem bo..):
      QNAP TS-451+ / TS-451A / TS-431P (ten chyba jest słabszy względem tych dwóch) / TS-453A (ten może i jest lepszy od poprzedników ale cena może zaboleć..)
      Synology DS416 / DS416j / DS416play / DS418j / DS716+ - tutaj nie mam żadnego porównania ...
      Jestem zielony w tych sprawach dlatego liczę na pomoc ludzi bardziej ogarniętych w tym zakresie.

Dodatkowo:
      - cena (biorę na firmę więc możliwe iż się uda coś wytargować ale okolice 2k bez dysków)
      - liczę na dobrze działający sprzęt  (istnieje wizja rozbudowany o dodatkowy RAM)
      - hdmi - może tak, muszę sprawdzić gdyż nie wiem ile mam miejsca w korycie aby doprowadzić do TV.. jeśli nie to dLNA tylko. 
      - najchętniej 4k - z racji tego, że TV też 4K ale 1080p jest OK (bo ile filmów jest 4K mimo wszystko...)
      - wirtualce mówię tak  Albo postawię tam WIN i zrobię sobie emulator do gier czy kodi (chyba że z poziomu samego NAS będę mógł(?) albo do pracy mi się przyda (słyszałem też,  że niektóre NAS mimo obsługi wirtualizacji to mają z nią problem)
      - raid - na 85% myślę, że będę chciał RAID zrobić
      - VPN, raczej mają wszystkie więc...
      Co do dysków to się zastanawiałem nad 4TB HGST - mają niezłą niezawodność z tego co czytałem.
      No i teraz.. z racji tego, że to będzie 1 NAS to nie wiem co jeszcze potrzebowałbym więcej nawet...

Proszę o pomoc 
    • Daniel zaw
      Przez Daniel zaw
      WITAM WSZYSTKICH
      Zainstalowałem prestashop ale mam problem z widzialnością witryny z zewnątrz - cały czas server chce przekierować na adres wewnętrzny a nie domenę..... , może ktoś wie gdzie mam szukać? 
      może ktoś zmontuje jakis filmik instruktarzowy instalacji Prestashop na Synology!!

Czy ktoś może  pomóc? 
  • Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

Openitforum

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności