Skocz do zawartości
davero

Przegrywanie danych pod linuxem.

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

davero

Witam 

problem jak w temacie. Sformatowałem hdd w qnapie, utworzyłem katalog widoczny dla qnapa jako dysk 2, Wyciągnąłem hdd podpiąłęm pod pc i pod linuxem zrzuciłem 1.5tb danych prędkość około 100m/s gdzie po lanie to 9m/s. Wrzucam spowrotem do qnapa i hmm.... jeden katalog mi otwierz pod katalogow już nie, wolne pliki niue odtwarza i resztę 3 katalogów też nie otwiera. Piszę , że brak uprawńien. Pozmieniałem wszystko na read/write, ale to samo. Moge po lanie wrzucic wsio i wtedy śmiga. Nie wiem gdzie leży problem (może pod linuxem coś się popsuło - tak samo robiłem z 1 dyskiem i tam działa wszystko)

Dane sprawdzam pod zmapowanym dyskiem. Nie wiem dlaczego ale nie mam tutaj file station w qnapie (nie jestem na swoim docelowym kompie - tutaj tylkko sciągnąłem od nowa qfindera)

Być może pod file statian  by chodziło wszystko.

Może wie ktoś co może być przyczyną ? i czemu działą jeden katalog, ale filmy w nim już nie. i reszta katalogów też nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

przenieś dane na linuxie a po całej operacji zrób:

chown nobody:nogroup -R <path>
chmod 777 -R <path>

potem w QTS zmień uprawnienia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
davero

Czyli mam jeszcze raz nagrać te katalogi i pliki ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

nie, wykonaj polecenia na tych danych które przeniosłeś.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
davero

nie, wykonaj polecenia na tych danych które przeniosłeś.

Pod jakim systemem :) sorki, ale nie mam zielonego pojęcia, a co najgorsze,  żeby linuxa odaplić muszę zmieniać karte graficzną ;/ mam msi 750 gtx i żaden linux jej nie widzi :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

jak już to przeniosłeś to możesz włączyć ssh na qnapie i tam wykonać te polecenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
davero

jak już to przeniosłeś to możesz włączyć ssh na qnapie i tam wykonać te polecenia.

ssh ? co to za skrót ? Jak mam to włączyć na qnapie ???

i gdzie mam te dane wpisać 

chown nobody:nogroup -R <path>chmod 777 -R <path> ???

Edytowane przez davero

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
Dnia 27.03.2014 o 20:44, davero napisał:

ssh ? co to za skrót ? Jak mam to włączyć na qnapie ???

a tak :

openit_1395952818__2014-03-27_213859.png

następnie za pomocą putty połaczyć się z nas'em i znając dokładną ścieżkę danych (<path>) wydać te polecenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
davero
Dnia 27.03.2014 o 21:41, house napisał:

a tak :

następnie za pomocą putty połaczyć się z nas'em i znając dokładną ścieżkę danych (<path>) wydać te polecenia.

Coś te putty mi się rozłącza czuje, że sobie sam nie poradzę z tym. Najlepiej będzie chyba zmazać wszystko i zgrywać po usb dłuższy czas. Tylko nie mam file station i nie mogę ściągnąć tego. Szukam w aplkacjach są 100 a file station nie ma, chyba że teraz to się inaczej nazywa ???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Jest na pewno w aplikacjach - File Station.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
davero

Jest na pewno w aplikacjach - File Station.

Niestety nie mam. Na głownym kompie mam wersję z płytki i tam to mam. Tutaj zassałem z neta 4.1.2 qfinder i nie wiem czemu tego nie ma a w app akurat tego jednego brakuje :) a inaczej pod nasem nie pokazuje katalogów i plików chyba :). Chyba będę musiał zabrać do docelowego kompa serwer i tam sprawdzić. Czyli jeśli wezne i wzuce to samo raz jeszcze pod linuxem to dalej nie będę mógł odtwarzać tego pod nasem ? Z tego co pamiętam nie wpisywałem nic jak zapełniałem 1 dysk.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
Czyli jeśli wezne i wzuce to samo raz jeszcze pod linuxem to dalej nie będę mógł odtwarzać tego pod nasem ?

jeżeli nie poprawisz uprawnień to nie.

Niestety nie mam. Na głownym kompie mam wersję z płytki i tam to mam

ale aplikacja jest w QTS :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
davero

jeżeli nie poprawisz uprawnień to nie.

ale aplikacja jest w QTS :rolleyes:

Pod kompem docelowym katalogi i pliki działają :-) dziwne bo nic nie rozbiłem.

Problem natomiast mam z file station bo nie mam tego i nie mogę pod qnapem przegrywac itp.

założe drugi temat o file station

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Temat zamykam jako rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• kadaffi
      Przez kadaffi
      Witam
      Właśnie zakupiłem router netgear r7800. Skonfigurowałem go wstępnie i jestem niezadowoloy z transferów w sieci wifi.  W sieci mam qnapa 1gb ethernet na którego chce przerzucać dane z laptopa oraz oglądać filmy na tv ale na tą chwilę transfery jakie osiągam przy kopiowaniu plików odczyt jakieś 15/20MB/s 5ghz i jakieś 10MB/s 2,4ghz. Moja karta sieciowa to Intel(R) Dual Band Wireless-AC 8260. Nie mogę się w niej doszukać zmiany szerokości kanału. Ustawione mam 20mhz. Czy ona nie obsługuje chociażby 40mhz? Na tą chwile przepustowość karty sieciowej pokazuje mi 5ghz 870Mb/s 2,4 ghz 144 Mb/s. Czy macie jakieś sugestie? 
      Pozdrawiam
    • Hictis1935
      Przez Hictis1935
      Witam,
      posiadam router ASUS RT-AC68U, firmware Merlin 380.68_4 i światłowód 600 Mbit/s.
      Przy podłączeniu kabla WAN bezpośrednio do karty sieciowej uzyskuję gwarantowaną prędkość.
      W momencie poprowadzenie sieci przez router, maksymalne osiągi oscylują w granicach 500 Mbit/s.
      CPU Core 1 osiąga 100%, Core 2 jest prawie nie używany.
      QoS, Bandwitch Monitor, Air Control i inne dodatki są off.  W zakładce info WAN i Lan 1 Gbps.
      Próbowałem różne ustawienia w zakłade Switch Control (Enable Jumbo Frame, Spanning-Tree Protocol, NAT Acceleration ON/OFF) ale to nic nie pomaga.

Udało mi się znaleźć informacje, że niektórzy na tym routerze wyciągają prędkości > 900 Mbit/s.
      Proszę  pomoc, lub sugestie co jeszcze mógł bym sprawdzić aby w pełni wykorzystać możliwości ISP.
    • no4fly1
      Przez no4fly1
      Mam chyba podobną potrzebę.
      Chciałbym  jednorazowo wykonać kopię zapasową na zewnętrznym  serwerze .
      Z uwagi na dużą ilość danych (zdjęcia) nie chcę tego robić przez  pośredni komputer.
      W moim przypadku to z Qnap  do Synology.
      Do obu serwerów mam  dostęp i odpowiednie uprawnienia.
      Jedyne co znalazłem  to:  Zdalna replikacja ----> z serwera NAS na serwer NAS  ----> Stwórz zadanie replikacji
      I tu mam pytania:
      Czy przy jednorazowej akcji to odpowiedni sposób?
      Jaki nr portu Synology wpisać ? Domyślnie wpisany jest 873 ale podaje że to nieprawidłowy port.
      Na routerze  (przed Synology) mam przekierowane porty: 20, 21, 80, 5000, 5001

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności