Skocz do zawartości
davero

Przegrywanie danych pod linuxem.

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

davero    5
davero

Witam 

problem jak w temacie. Sformatowałem hdd w qnapie, utworzyłem katalog widoczny dla qnapa jako dysk 2, Wyciągnąłem hdd podpiąłęm pod pc i pod linuxem zrzuciłem 1.5tb danych prędkość około 100m/s gdzie po lanie to 9m/s. Wrzucam spowrotem do qnapa i hmm.... jeden katalog mi otwierz pod katalogow już nie, wolne pliki niue odtwarza i resztę 3 katalogów też nie otwiera. Piszę , że brak uprawńien. Pozmieniałem wszystko na read/write, ale to samo. Moge po lanie wrzucic wsio i wtedy śmiga. Nie wiem gdzie leży problem (może pod linuxem coś się popsuło - tak samo robiłem z 1 dyskiem i tam działa wszystko)

Dane sprawdzam pod zmapowanym dyskiem. Nie wiem dlaczego ale nie mam tutaj file station w qnapie (nie jestem na swoim docelowym kompie - tutaj tylkko sciągnąłem od nowa qfindera)

Być może pod file statian  by chodziło wszystko.

Może wie ktoś co może być przyczyną ? i czemu działą jeden katalog, ale filmy w nim już nie. i reszta katalogów też nie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1275
house

przenieś dane na linuxie a po całej operacji zrób:

chown nobody:nogroup -R <path>
chmod 777 -R <path>

potem w QTS zmień uprawnienia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
davero    5
davero

Czyli mam jeszcze raz nagrać te katalogi i pliki ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1275
house

nie, wykonaj polecenia na tych danych które przeniosłeś.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
davero    5
davero

nie, wykonaj polecenia na tych danych które przeniosłeś.

Pod jakim systemem :) sorki, ale nie mam zielonego pojęcia, a co najgorsze,  żeby linuxa odaplić muszę zmieniać karte graficzną ;/ mam msi 750 gtx i żaden linux jej nie widzi :(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1275
house

jak już to przeniosłeś to możesz włączyć ssh na qnapie i tam wykonać te polecenia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
davero    5
davero

jak już to przeniosłeś to możesz włączyć ssh na qnapie i tam wykonać te polecenia.

ssh ? co to za skrót ? Jak mam to włączyć na qnapie ???

i gdzie mam te dane wpisać 

chown nobody:nogroup -R <path>chmod 777 -R <path> ???

Edytowane przez davero

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1275
house
Dnia 27.03.2014 o 20:44, davero napisał:

ssh ? co to za skrót ? Jak mam to włączyć na qnapie ???

a tak :

openit_1395952818__2014-03-27_213859.png

następnie za pomocą putty połaczyć się z nas'em i znając dokładną ścieżkę danych (<path>) wydać te polecenia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
davero    5
davero
Dnia 27.03.2014 o 21:41, house napisał:

a tak :

następnie za pomocą putty połaczyć się z nas'em i znając dokładną ścieżkę danych (<path>) wydać te polecenia.

Coś te putty mi się rozłącza czuje, że sobie sam nie poradzę z tym. Najlepiej będzie chyba zmazać wszystko i zgrywać po usb dłuższy czas. Tylko nie mam file station i nie mogę ściągnąć tego. Szukam w aplkacjach są 100 a file station nie ma, chyba że teraz to się inaczej nazywa ???

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1275
house

Jest na pewno w aplikacjach - File Station.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
davero    5
davero

Jest na pewno w aplikacjach - File Station.

Niestety nie mam. Na głownym kompie mam wersję z płytki i tam to mam. Tutaj zassałem z neta 4.1.2 qfinder i nie wiem czemu tego nie ma a w app akurat tego jednego brakuje :) a inaczej pod nasem nie pokazuje katalogów i plików chyba :). Chyba będę musiał zabrać do docelowego kompa serwer i tam sprawdzić. Czyli jeśli wezne i wzuce to samo raz jeszcze pod linuxem to dalej nie będę mógł odtwarzać tego pod nasem ? Z tego co pamiętam nie wpisywałem nic jak zapełniałem 1 dysk.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1275
house
Czyli jeśli wezne i wzuce to samo raz jeszcze pod linuxem to dalej nie będę mógł odtwarzać tego pod nasem ?

jeżeli nie poprawisz uprawnień to nie.

Niestety nie mam. Na głownym kompie mam wersję z płytki i tam to mam

ale aplikacja jest w QTS :rolleyes:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
davero    5
davero

jeżeli nie poprawisz uprawnień to nie.

ale aplikacja jest w QTS :rolleyes:

Pod kompem docelowym katalogi i pliki działają :-) dziwne bo nic nie rozbiłem.

Problem natomiast mam z file station bo nie mam tego i nie mogę pod qnapem przegrywac itp.

założe drugi temat o file station

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1275
house

Temat zamykam jako rozwiązany.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• cyberbob32
      Przez cyberbob32
      Witam wpadł mi dziś w ręce NETGEAR ReadyNAS 516 RN51600 uszkodzony. Urządzenie przestało działać, tj. włącza się, wyłącza kilka razy, później jest 'włączone', ale nie ma dostępu do niego przez sieć, reset do domyślnych ustawień nie pomaga wiatraki cały czas chodzą na pełnych obrotach Mial ktoś taki problem. Wygląda  najprawdopodobniej uszkodzenie firmware/biosu. 
    • tomek0807
      Przez tomek0807
      Zainstalowałem w tym serwerze dwa dyski ADATA SX8000 PCle M.2 2280 SSD jako pamięć podręczną, ale serwer ich wcale nie wykrywa. Czy to wina niekompatybilności czy jakiegoś ustawienia? Czyżby QNAP był aż tak wybredny?
    • skies
      Przez skies
      Witam, mam pewien drobny problem z routerem (Asus RT-N12. d1.)
      Mianowicie, routera używam po kablu do komputera, oraz wifi (laptop, smartfon etc.) od swojego dostawcy internetowego mam zapewnione 100mb downloadu i 10mb uploadu i po kablu takie wyniki na komputerze spokojnie są osiągane, oraz wcześniej na wifi również, miałem tam 70-80mb na laptopie, ale po około 3-4 miesiącach wartość na wifi strasznie spadła, sięga ledwo 20mb (na dwóch laptopach i telefonie takie same wyniki.) Po samym kablu z internetu jest ok, więc wykluczony z góry jest problem od dostawcy internetu. Próbowałem już przestawić go w inne miejsce -> ten sam problem. Jak jestem z laptopem przy samym routerze, dosłownie 20cm od niego, to prędkość poprawia się może z 20mb na 30mb, nic więcej. Szperałem z kolegą w ustawieniach routera, próbowaliśmy zmieniać kanały, pasma itp -> zero poprawy. Podłączyłem inny router (jakiś stary Belkin) ale on osiąga jeszcze gorsze wyniki niż ten mój obecny bo po prostu jest stary więc nie mam tutaj porównania za bardzo. Cofałem router do fabrycznych, wgrywałem najnowsze firmware, dalej to samo. Nie wiem dlaczego to sie popsuło, router stał i stoi cały czas w tym samym miejscu w jakim stał gdy wszystko było dobrze. Co mogę w tym wypadku zrobić? oddać go na gwarancje czy co? Kupiony został niecały rok temu. Próbowałem go przeczyścić czy coś już z frustracji ale nic. 

Openitforum

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.