Skocz do zawartości
ramone

Intel 6235 problem z instalacją

Rekomendowane odpowiedzi

ramone

Próbuję odpalić kartę intela 6235 na laptopie Packard Bell Easynote TSX66 i nie daję rady :bashful:

Wymieniłem kartę (za realteka rtl8192se), jeśli się uruchamia windows, to znaczy że nie ma problemu z whitelistą ?

Zainstalowałem Intel ProSet Wireless i test sprzętu wypada negatywnie. W menedżerze urządzeń w Kartach sieciowych mam tylko Gigabit Ethernet Broadcoma, w Innych urządzeniach Kontroler sieci z niedostępnym sterownikiem i brakiem możliwości jego zainstalowania ...

Co robię nie tak ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
emer

sam mam wprawdzie aktualnie problemy z powrotem do karty poprzedniej WLan, ale .... 

Spróbuj odinstalować sterownik czy jakis cały  pakiet tego  realteka rtl8192se (jeżeli jest), czyszczenie rejestrów, restart, a potem zainstaluj może nie cały pakiet  Intel ProSet Wireless , a tylko sam driver - w nazwie jest "Ds" i jest mniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

jeśli się uruchamia windows, to znaczy że nie ma problemu z whitelistą ?

tak, w przypadku whitelisty np HP i Lenovo wyświetlają komunikat w fazie POST biosu ale nie wiem jak jest w Packard Bell.

Wciśnięcie F3 wyłącza WLAN ?

Co robię nie tak ?

może zły sterownik pobrałeś ? zainstaluj JAVA i uruchom ten automat :
Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
emer

Szefie, a jak mu intel sprawdzi drivery, jak nie ma połączenia internetowego na tej karcie  :p

Edytowane przez emer
  • Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Szefie, a jak mu intel sprawdzi drivery, jak nie ma połączenia internetowego na tej karcie :p

Jest przecież połączenie na kablu :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
emer

no tak ... zapomniałem - no to mnie należy się " :p "

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ramone

To jest chyba problem z kartą...

1. dioda sygnalizacująca wifi nie świeci się w ogóle

2.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.

Wireless Networking (WiFi)

Product Detected Broadcom NetLink Gigabit Ethernet
Current Driver Installed 14.6.0.3
This device is unknown or unsupported. Please contact the manufacturer for possible updates.

3. pod linuxem (Debian, mój podstawowy system) lspci nie wykrywa karty, a po zainstalowaniu sterowników (firmware-iwlwifi) mam

03:00.0 Network controller: Intel Corporation Centrino Wireless-N 1030 [Rainbow Peak] (rev 1a)

!!??

Wróciłem na realteka - działa od 'szczała'.

Czy można jeszcze w jakiś sposób sprawdzić, czy karta jest OK (poza jej wymianą) ?

No  jeszcze kwestia nieszczęsnej whitelisty, czy mogą byc takie objawy ?

Edytowane przez ramone

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Czy można jeszcze w jakiś sposób sprawdzić, czy karta jest OK (poza jej wymianą) ?

inny laptop... jak działa to masz jakąs whitelistę która działa nietypowo. powinna być zaszyta w biosie i to tam powinien być komunikat, że hardware ID jest niezgodne. Jak nie ma to nie ma whitelisty... tym bardziej, że sprawdziłeś 2 OS'y

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ramone

Się wyjaśniło - karta była uszkodzona, po wymianie jest ok.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• pike28
      Przez pike28
      Witajcie . Zakupiłem przełącznik ubiquiti i mam pewien problem z dwoma urządzeniami w sieci .

1. Komputer stacjonarny DELL Optiplex 790 z karta sieciową 1Gb/s . Komputer nawiązuje połączenie ale negocjuje prędkość 10/100 Mbit. Zmiana sterowników nie pomogła kable zarobione poprawnie.

2 PS4. Konsola nawiązuje połączenie z pełnym 1Gb/s ale transfer pobierania plików jest w iście żółwim tempie. Zmiany konfiguracji na konsoli :DNS, MTU nie przynoszą żadnych zmian. Inna konsola PS4 (PRO) również pracuje w sieci i działa poprawnie osiągając maksymalne prędkości pobierania.

Czy w ubiquiti istnieje możliwość sprawdzenia logów dotyczących połączeń i pracy portów ? Nigdzie nie mogę tego znaleźć a dzienniki nic nie pokazują.

Bedę wdzięczny za każdą pomoc.
    • Kojot77
      Przez Kojot77
      Witam wszystkich,
      Posiadam DS216j, 2x WD RED 6 TB, 2 osobne wolumeny, lacze 300/20 Mb/s od Vectry, RT2600ac (zakupiony ostatnio po waszych opiniach ). Komputer po WiFi bez problemu sciaga pliki pelna szerokosia lącza.  Problem polega na tym, ze Transmission nie wykorzystuje lacze na full przy sciaganiu, wysylanie jest ok. Szczytowe osiagi to 120 Mb/s ktore obserwuje na NASie oraz routerze, bo Transmission Remote GUI "dlawi sie" i poki torrent sie nie sciagnie praktycznie nie odpowiada. W trakcie sciagana bez problemu loguje sie z WAN na NAS oraz router. NAS z routerem polaczone gigabitem (nawet wymienilem przewod ostatnio). Jak ogranicze sciaganie w samym transmission do 80-90 Mb/s to RemoteGUI dziala ok. Myslalem ze to moj staruszek Netgear sie nei wyrabial na zakretach, ale niestety na RT2600ac jest to samo. Wiec obstawiam ze to cos z samym transmission jest nie halo tylko nie moge sie dogrzebac co.  Spotkal sie ktos z takim cudem? Jakies podpowiedzi gdzie szukac?

Pozdrawiam
    • Michał10
      Przez Michał10
      Witajcie,
      jestem nowy i zielony w tematach IT. Mam taki kłopot. Zainstalowano mi dzisiaj internet światłowodowy 300Mb/30Mb. Do tego internetu zakupiłem router Netgear R7000. I wszystko byłoby świetnie gdyby nie jeden mały szczegół. Gdy podepnę się bezpośrednio pod światłowód to mam transfer na poziomie 280Mb/28Mb na 2,4GHz (taki notebook stary trochę mam). Gdy podepnę router to po kablu mam

Natomiast gdy chcę sprawdzić po wifi to niezależnie czy na 2,4GHz czy na 5GHz (sprawdzane na nowym smartfonie) w obu przypadkach jest podobnie:

Czy możecie mi powiedzieć dlaczego tak jest? Co może być przyczyną, że WIFI ogranicza prędkość? Czy router jest uszkodzony? A może są jakieś ustawienia, które odblokują to ograniczanie prędkości. Przy okazji mam pytanie czy router Netgear R7000 jest taki problematyczny w konfiguracji? Technik od internetu bluźnił mi na ten router przy małym dziecku jak szewc. Bardzo proszę o jakieś podpowiedzi co zrobić. Będę wdzięczny jeśli powiecie mi też jak ewentualnie te ustawienia pozmieniać. Nie wiem co mam zrobić. Czy reklamować czy wykazać się jeszcze cierpliwością i poszukać kogoś kto sobie z tym poradzi.
      Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.