Jump to content
ramone

Intel 6235 problem z instalacją

Recommended Posts

ramone

Próbuję odpalić kartę intela 6235 na laptopie Packard Bell Easynote TSX66 i nie daję rady :bashful:

Wymieniłem kartę (za realteka rtl8192se), jeśli się uruchamia windows, to znaczy że nie ma problemu z whitelistą ?

Zainstalowałem Intel ProSet Wireless i test sprzętu wypada negatywnie. W menedżerze urządzeń w Kartach sieciowych mam tylko Gigabit Ethernet Broadcoma, w Innych urządzeniach Kontroler sieci z niedostępnym sterownikiem i brakiem możliwości jego zainstalowania ...

Co robię nie tak ?

emer

sam mam wprawdzie aktualnie problemy z powrotem do karty poprzedniej WLan, ale .... 

Spróbuj odinstalować sterownik czy jakis cały  pakiet tego  realteka rtl8192se (jeżeli jest), czyszczenie rejestrów, restart, a potem zainstaluj może nie cały pakiet  Intel ProSet Wireless , a tylko sam driver - w nazwie jest "Ds" i jest mniejszy.

house

jeśli się uruchamia windows, to znaczy że nie ma problemu z whitelistą ?

tak, w przypadku whitelisty np HP i Lenovo wyświetlają komunikat w fazie POST biosu ale nie wiem jak jest w Packard Bell.

Wciśnięcie F3 wyłącza WLAN ?

Co robię nie tak ?

może zły sterownik pobrałeś ? zainstaluj JAVA i uruchom ten automat :
You do not have the required permissions to view the link content.

emer

Szefie, a jak mu intel sprawdzi drivery, jak nie ma połączenia internetowego na tej karcie  :p

Edited by emer
  • Like it 1

house

Szefie, a jak mu intel sprawdzi drivery, jak nie ma połączenia internetowego na tej karcie :p

Jest przecież połączenie na kablu :rolleyes:

emer

no tak ... zapomniałem - no to mnie należy się " :p "

• Like it 1

ramone

To jest chyba problem z kartą...

1. dioda sygnalizacująca wifi nie świeci się w ogóle

2.

You do not have the required permissions to view the link content.

Wireless Networking (WiFi)

Product Detected Broadcom NetLink Gigabit Ethernet
Current Driver Installed 14.6.0.3
This device is unknown or unsupported. Please contact the manufacturer for possible updates.

3. pod linuxem (Debian, mój podstawowy system) lspci nie wykrywa karty, a po zainstalowaniu sterowników (firmware-iwlwifi) mam

03:00.0 Network controller: Intel Corporation Centrino Wireless-N 1030 [Rainbow Peak] (rev 1a)

!!??

Wróciłem na realteka - działa od 'szczała'.

Czy można jeszcze w jakiś sposób sprawdzić, czy karta jest OK (poza jej wymianą) ?

No  jeszcze kwestia nieszczęsnej whitelisty, czy mogą byc takie objawy ?

Edited by ramone

house

Czy można jeszcze w jakiś sposób sprawdzić, czy karta jest OK (poza jej wymianą) ?

inny laptop... jak działa to masz jakąs whitelistę która działa nietypowo. powinna być zaszyta w biosie i to tam powinien być komunikat, że hardware ID jest niezgodne. Jak nie ma to nie ma whitelisty... tym bardziej, że sprawdziłeś 2 OS'y

ramone

Się wyjaśniło - karta była uszkodzona, po wymianie jest ok.

• Like it 1

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• waldi1888
      By waldi1888
      Mam problem ze zrobieniem backupu za pomocą Active Backup for Business. Chodzi o to, że w firmie mamy Synology DS1618+ i 15 komputerów. Na 10 komputerach normalnie można utworzyć zadanie backupu a na 5 po przejściu wszystkich opcji "Kreatora tworzenia kopii zapasowej agenta" wyskakuje na końcu komunikat  "ten folder współdzielony zawiera dane, których nie można skopiować. Wybierz inny folder". Takie coś dzieje się wtedy gdy wybieram robienie backupu na 2 dysku w Synology. Kiedy ustawię aby backup zapisywał się 1 dysku głównym to nie wyskakuje komunikat i robi harmonogram backupu.

• Adaware1
      By Adaware1
      Witam, postanowiłem ostatnio zakupić MR2200ac do mojego routera Synology RT2600ac. Po ukończeniu konfiguracji sieci wifi, zostaje informowany, że nie udało się dokonać aktualizacji systemu w MR2200ac. W panelu sterowania RT2600ac, otrzymuję komunikat, że "wersje systemów w punktach Wi-Fi są niezgodne. Pobierz i zaktualizuj SRM do najnowszej wersji". Nie mam możliwości przeprowadzić automatycznie aktualizacji systemu, cały czas widnieje ten komunikat oznaczony na czerwono. MR2200ac był wielokrotnie przez mnie resetowany do ustawień fabrycznych, próbowałem restartować te urządzenie ze strony mojego głównego routera i przeprowadzać całą konfigurację na nowo. Nic to nie daje, cały czas mam problem z aktualizowaniem MR2200ac do najnowszej wersji systemu. Czy ktoś się spotkał z podobnym problemem i zna może rozwiązanie? Urządzenie mogę zawsze zwrócić, szkoda, że odstaje jakościowo tak bardzo od RT2600ac.
      Pozdrawiam.

Pomogło pobranie firmware ze strony producenta i wykonanie ręcznej aktualizacji - można zamknąć.
    • Łukasz_B
      By Łukasz_B
      Witajcie
      Mam problem z serwerem VPN asusa. Początkowo postawiony VPN działał bardzo ładnie i miło. Niestety od jakiegoś czasu (może po którymś update'ie) z połączenia VPN może korzystać ostatnio dodany użytkownik.
      W przypadku łączenia za pomocą pozostałych kont użytkowników- nie pozwala nawiązać połączenia i wywala w logach takie coś:

Mar 15 09:50:45 pptp[31886]: pppd 2.4.7 started by admin, uid 0
      Mar 15 09:50:45 pptp[31886]: Connect: pptp0 <--> pptp (188.146.28.8)
      Mar 15 09:50:49 pptpd[31885]: CTRL: Ignored a SET LINK INFO packet with real ACCMs!
      Mar 15 09:50:49 pptp[31886]: Peer pawel failed CHAP authentication
      Mar 15 09:50:49 pptp[31886]: Connection terminated.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

• Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.