Skocz do zawartości
Jacek

Dostęp do FTP w trybie Passive

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

Jacek

Witam z moim pierwszym tematem, i od razu problem... :12_slight_smile:

Mam DS412+ z DSM 4.3.3827.

Niestety nie mażna od jakiegoś czasu połączyć się z FTPem w trybie Passive. Blokuje na "List".

Zaznaczam, że nic nie zmieniałem wcześniej, dopiero od momentu zgłoszenia problemu.

Załączam zrzuty z kofiguracji DSM i przekierowanie portów z routera Netgear WNR3500Lv2.

Co się da z tym zrobić, żeby FTP działał nie tylko w trybie Active?

Pozdrawiam

Jacek

Screen Shot 2014-03-11 at 14.18.37.jpg

Screen Shot 2014-03-11 at 14.18.58.jpg

Screen Shot 2014-03-11 at 14.19.44.jpg

Screen Shot 2014-03-11 at 14.20.02.jpg

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

sprawdziłem przed chwilą na DSM 5.0 i przekierowanym jedynie 21 porcie:

Odpowiedź 220 DiskStation FTP server ready.
Polecenie: USER admin
Odpowiedź 331 Password required for admin.
Polecenie: PASS ********
Odpowiedź 230 User admin logged in.
Polecenie: OPTS UTF8 ON
Odpowiedź 200 OK, UTF-8 enabled
Status: Połączono
Status: Uzyskiwanie listy katalogów...
Polecenie: PWD
Odpowiedź 257 "/" is current directory.
Polecenie: TYPE I
Odpowiedź 200 Type set to I.
Polecenie: PASV
Odpowiedź 227 Entering Passive Mode (*,*,*,*,*,*))
Polecenie: LIST
Odpowiedź 150 Opening BINARY mode data connection for 'file list'.
Odpowiedź 226 Transfer complete.
Status: Listowanie katalogów zakończone pomyślnie

Polecam aktualizację do najnowszej wersji DSM 5.0 - sprawdziłem i działa. nie działało przy zaznaczonej opcji :

openit_1394615221__2014-03-12_100643.png

Przyczyny upatrywałbym w konfiguracji routera. Usuń wszystkie przekierowania i zostaw jedynie port 21 do IP Synology.

Jeśli to nie pomoże dodaj przekierowanie zakresu 55535-55663. 

BTW - dodaj zrzuty ekranu w jpg  :///*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jacek

Czy przejście na DSM 5.0 jest jedynym rozwiązaniem? Czy tak powinno być na DSM 4.3? Co może być odpowiedzialne jeszcze na routerze, że nie działa tryb passive?

Znalazłem jeszcze takie ustawienie. Czy może coś zmienić?

post-172-0-88379200-1394639014_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Czy przejście na DSM 5.0 jest jedynym rozwiązaniem? Czy tak powinno być na DSM 4.3?

nie, oczywiście że nie. sprawdziłem jedynie u siebie a mam wersję 5.0 

przekierowałeś 21 i a potem 55535-55663 ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jacek

Od razu oba mam przekierowane. Nie za bardzo mam z kim to sprawdzać pojedyńczo - sami klienci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Od razu oba mam przekierowane.

Dokładnie te które Ci podałem? Zauważ że różnią się od tego co podaje DSM.

Nie za bardzo mam z kim to sprawdzać pojedyńczo - sami klienci.

Zapnij się na adres WAN routera. Albo daj na prv dane do logowania na testowe konto i adres to ja sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Automatyczna wiadomość:

Ten temat został zamknięty przez moderatora.

Powód: problem rozwiązany.

Jeśli nie zgadzasz się z podanym powodem, prosimy o zgłoszenie tego posta do personelu forum.

Pozdrawiamy,

Ekipa OpenITForum.pl

:zgoda:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• OpenITbot
      Przez OpenITbot
      Synology wprowadziła dzisiaj na rynek RackStation RS1219+, nowe rozwiązanie Synology NAS 2U z 8 kieszeniami, zapewniające skalowalność pamięci i obsługę dysków M.2 SSD, zapewniającą najwyższą wydajność. Dzięki kompaktowej konstrukcji obudowy model RS1219+ zapewnia możliwość montażu w szafie z 2 słupkami lub na ścianie. To idealne rozwiązanie dla małych i średnich firm, które pozwala na błyskawiczny rozwój firmy bez konieczności poważnych inwestycji w centrum danych.

Całkowity koszt posiadania (TCO) jest kluczowym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy uruchamianiu firmy. Rozwiązanie pamięci masowej takiej firmy nie tylko musi być kompleksowe, ale również ekonomiczne. Możliwość umieszczenia w 2-słupkowej szafie serwerowej dzięki głębokości zaledwie 12 cali sprawia, że model RS1219+ pozwala prowadzić firmę w niewielkim miejscu, bez niepotrzebnych inwestycji w szyny i serwery.
      Serwer RS1219+ pracuje na DiskStation Manager — zaawansowanym i intuicyjnym systemie operacyjnym dla urządzeń Synology NAS, oferującym wysokiej jakości aplikacje zwiększające bezpieczeństwo danych i wydajność pracy. Firma Synology otrzymała wiele przychylnych opinii mediów, trafiając na szczyty rankingów serwerów NAS do średnich obszarów roboczych w ankiecie dotyczącej rozwiązań pamięciowych TechTarget oraz zdobywając nagrodę czytelników PC Mag przez siedem lat z rzędu.

Aby zapewnić do pięciu lat gwarancji na sprzęt można wraz z serwerem RS1219+ dostępnym w wybranych regionach na całym świecie zakupić dodatkową usługę rozszerzonej gwarancji Synology (EW202).
      Więcej informacji na temat serwera RS1219+ można znaleźć pod adresem https://www.synology.com/products/RS1219+
      Więcej informacji na temat rozszerzonej gwarancji można znaleźć pod adresem https://www.synology.com/products/Extended_Warranty
    • Daniel zaw
      Przez Daniel zaw
      WITAM WSZYSTKICH
      Zainstalowałem prestashop ale mam problem z widzialnością witryny z zewnątrz - cały czas server chce przekierować na adres wewnętrzny a nie domenę..... , może ktoś wie gdzie mam szukać? 
      może ktoś zmontuje jakis filmik instruktarzowy instalacji Prestashop na Synology!!
      Czy ktoś może  pomóc? 
    • tony_bcc
      Przez tony_bcc
      Witam, czy może mi ktoś podpowiedzieć jak ustawić VPN aby się trochę "ukryć" w sieci. Mój dostawca internetu poprosił mnie o użycie VPN lub zaprzestanie korzystania z toreentow 😭

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.