Jump to content
Sign in to follow this  
Jacek

Dostęp do FTP w trybie Passive

Rate this topic

Recommended Posts

Jacek

Witam z moim pierwszym tematem, i od razu problem... :12_slight_smile:

Mam DS412+ z DSM 4.3.3827.

Niestety nie mażna od jakiegoś czasu połączyć się z FTPem w trybie Passive. Blokuje na "List".

Zaznaczam, że nic nie zmieniałem wcześniej, dopiero od momentu zgłoszenia problemu.

Załączam zrzuty z kofiguracji DSM i przekierowanie portów z routera Netgear WNR3500Lv2.

Co się da z tym zrobić, żeby FTP działał nie tylko w trybie Active?

Pozdrawiam

Jacek

Screen Shot 2014-03-11 at 14.18.37.jpg

Screen Shot 2014-03-11 at 14.18.58.jpg

Screen Shot 2014-03-11 at 14.19.44.jpg

Screen Shot 2014-03-11 at 14.20.02.jpg

• Like it 1

house

sprawdziłem przed chwilą na DSM 5.0 i przekierowanym jedynie 21 porcie:

You do not have the required permissions to display the content of the code field.

Polecam aktualizację do najnowszej wersji DSM 5.0 - sprawdziłem i działa. nie działało przy zaznaczonej opcji :

openit_1394615221__2014-03-12_100643.png

Przyczyny upatrywałbym w konfiguracji routera. Usuń wszystkie przekierowania i zostaw jedynie port 21 do IP Synology.

Jeśli to nie pomoże dodaj przekierowanie zakresu 55535-55663. 

BTW - dodaj zrzuty ekranu w jpg  :///*

Jacek

Czy przejście na DSM 5.0 jest jedynym rozwiązaniem? Czy tak powinno być na DSM 4.3? Co może być odpowiedzialne jeszcze na routerze, że nie działa tryb passive?

Znalazłem jeszcze takie ustawienie. Czy może coś zmienić?

post-172-0-88379200-1394639014_thumb.jpg

house

Czy przejście na DSM 5.0 jest jedynym rozwiązaniem? Czy tak powinno być na DSM 4.3?

nie, oczywiście że nie. sprawdziłem jedynie u siebie a mam wersję 5.0 

przekierowałeś 21 i a potem 55535-55663 ?

Jacek

Od razu oba mam przekierowane. Nie za bardzo mam z kim to sprawdzać pojedyńczo - sami klienci.

house

Od razu oba mam przekierowane.

Dokładnie te które Ci podałem? Zauważ że różnią się od tego co podaje DSM.

Nie za bardzo mam z kim to sprawdzać pojedyńczo - sami klienci.

Zapnij się na adres WAN routera. Albo daj na prv dane do logowania na testowe konto i adres to ja sprawdzę.

house

Automatyczna wiadomość:

Ten temat został zamknięty przez moderatora.

Powód: problem rozwiązany.

Jeśli nie zgadzasz się z podanym powodem, prosimy o zgłoszenie tego posta do personelu forum.

Pozdrawiamy,

Ekipa OpenITForum.pl

:zgoda:

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• neon
      By neon
      Dziś dodałem do Ac2600ac Mesha i ustawiłem wszystko na auto. niestety często Mesh informuje o: "Synology mesh niestabilne połączenie z punktami wifi." Co można zmienić w ustawieniach, żeby poprawić na lepsze połączenie z punktami wifi? Próbowałem co nieco zmieniać, ale jest tak samo. Może macie jakieś sprawdzone ustawienia ? 

Pozdrawiam

• Idanit
      By Idanit
      Support Synology rozsyła ponoć maile, że wraz z końcem roku zaprzestają wsparcia Docker-a. Ktoś może potwierdzić?

• OpenITbot
      By  OpenITbot
      W pełni wykorzystaj możliwości przekształcania infrastruktury IT dzięki zmniejszeniu jej fizycznych rozmiarów oraz większej wydajności i pojemności pamięci masowej, tak istotnych dla średnich i dużych firm

Synology Inc. poinformowała o wprowadzeniu na rynek modeli FS6400 i SA3400 poszerzając swoją ofertę produktów o rozwiązania problemów informatycznych związanych z gęstością operacji we/wy, pojemnością pamięci masowej i fizycznymi rozmiarami serwera. Te modele są następcami dotychczasowych modeli ze zmianą w nazwie serii produktów w celu lepszego rozróżniania serwerów typu rackmount wysokiej klasy.
      FlashStation FS6400: Przyspieszona pamięć masowa dla każdego obciążenia

Model FS6400 jest wyposażony w dwa 8-rdzeniowe procesory Intel Xeon Silver, które zapewniają ponad 240 000 losowych operacji zapisu IOPS iSCSI 4K oraz stanowią odpowiedź na zapotrzebowanie na wyższą wydajność i większą elastyczność biznesową. Nowa pamięć masowa FS6400, składająca się z samych dysków SSD, jest idealna do obsługi zwirtualizowanych środowisk kontenerowych, baz danych i aplikacji internetowych, ponieważ umożliwia stworzenie architektury zorientowanej na dane, która zapewni przyspieszenie pamięci masowej.
      Skalowalność: Do 48 dysków z dwoma jednostkami rozszerzającymi RX1217sas lub 72 dyski z dwoma jednostkami rozszerzającymi RX2417sas Pamięć: Rozszerzalna do 512GB modułami 32GB DDR4 ECC RDIMM Wbudowane porty 10GbE: 2 porty 10GbE i 2 porty 1GbE Ethernet z obsługą funkcji przełączania awaryjnego i Link Aggregation Gniazda rozszerzeń PCIe: 2 gniazda PCIe 3.0 na dodatkowe karty sieciowe Wydajność: Ponad 240 000 operacji losowego zapisu IOPS iSCSI 4K  
      SA3400: Kaskadowa pamięć masowa dla dużych firm

SA3400, pierwszy model z serii SA, jest następcą modelu RS18017xs+ z procesorem uaktualnionym z 6 do 8 rdzeni i o 50% większą wydajnością w losowych operacjach odczytu IOPS 4K. Serwer SA3400 jest wyposażony w 8-rdzeniowy procesor 2,1 GHz oraz 16 GB pamięci ECC RDIMM, a jego skalowalność wynosi do 1536 TB przy niewielkim lub niezauważalnym spadku wydajności. Zapewnia on ponad 1 petabajt pojemności fizycznej, dzięki czemu idealnie nadaje się do postprodukcji wideo i zaawansowanego monitoringu.
      Skalowalność: Do 180 dysków z siedmioma jednostkami rozszerzającymi RX2417sas lub 96 dysków z siedmioma jednostkami rozszerzającymi RX1217sas Pamięć: Rozszerzalna do 128 GB modułami 16 GB DDR4 ECC RDIMM Wbudowane porty 10GbE: 2 porty 10GbE i 4 porty 1GbE Ethernet z obsługą funkcji przełączania awaryjnego i Link Aggregation Gniazda rozszerzeń PCIe: 2 gniazda PCIe na dodatkowe karty sieciowe i gniazdo rozszerzeń karty M.2 SSD Wydajność: Przepustowość sekwencyjna ponad 5 520 MB/s i 304 277 losowych operacji IOPS
      Więcej informacji o rozwiązaniu FS6400, można znaleźć pod linkiem tutaj: https://www.synology.com/pl-pl/products/FS6400
      Więcej informacji o rozwiązaniu SAFS3400, można znaleźć pod linkiem tutaj: https://www.synology.com/pl-pl/products/SA3400

Zobacz cały artykuł

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci.
Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.
  • Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.