Skocz do zawartości
branetre

Automontowanie udziałów sieciowych - Windows

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

branetre

Windows ma to do siebie że nie potrafi poprawnie zmapować podmontowanych udziałów sieciowych po restarcie czy też zainicjowaniu ponownego rozruchu systemu. Irytowało mnie to dość często aż znalazłem rozwiązanie.

Wystarczy do autostaru dodać plik "Skrypt poleceń windows" z poniższą zawartością:

echo Usuwanie udziałów...
net use m:  /DELETE
net use n:  /DELETE
net use o:  /DELETE
net use i:  /DELETE
net use k:  /DELETE
net use h:  /DELETE

echo Mapowanie udziałów...
net use m:  \\192.168.1.110\files
net use n:  \\192.168.1.110\web
net use o:  \\192.168.1.110\photo
net use i:  \\192.168.1.110\music
net use k:  \\192.168.1.110\video
net use h:  \\192.168.1.110\downloads

Jak widać początek odmontowywuje nam już zmapowane udziały, by następnie ponownie je zmapować. Powyższy plik musicie sobie wyedytować odpowiednio do swojej sieci.Adres ip to adres ip serwera np. SYNOLOGY udzialy natomiast muszą być takie jak te udostępnione na waszym serwerze. Przykładowy plik należy zapisać w dokumencie tekstowym z typem pliku "wszystkie pliki" i rozszeżeniem *.cmd Gotowy skrypt należy umieścić w katalogu autostart i przy pierwszym uruchomieniu podać login i hasło do mapowanego udziału. Kliknięcie w ptaszka "zapamiętaj poświadczenia" uchroni nas przed ciągłym podawaniem danych logowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• MasterD23
      Przez MasterD23
      house chciałem już w tym tygodniu kupić synology rt2600ac ,ale trafiłem na ten post i poczytałem sobie trochę. I teraz mam mętlik w głowie. Czy kupić tego synology, czy może ASUS RT-AC86U ?. Ceny w Polsce są podobne. Kilka osób narzekało na zasięg synology.
      A jak kupię w tym sklepie, to jak z gwarancją i polskim FW. ? Czy ten sprzedawca jest ok?  Dodam, że nie posiadam NAS i w najbliższym czasie nie będę miał.
    • no4fly1
      Przez no4fly1
      Mam chyba podobną potrzebę.
      Chciałbym  jednorazowo wykonać kopię zapasową na zewnętrznym  serwerze .
      Z uwagi na dużą ilość danych (zdjęcia) nie chcę tego robić przez  pośredni komputer.
      W moim przypadku to z Qnap  do Synology.
      Do obu serwerów mam  dostęp i odpowiednie uprawnienia.
      Jedyne co znalazłem  to:  Zdalna replikacja ----> z serwera NAS na serwer NAS  ----> Stwórz zadanie replikacji
      I tu mam pytania:
      Czy przy jednorazowej akcji to odpowiedni sposób?
      Jaki nr portu Synology wpisać ? Domyślnie wpisany jest 873 ale podaje że to nieprawidłowy port.
      Na routerze  (przed Synology) mam przekierowane porty: 20, 21, 80, 5000, 5001
    • Devastator
      Przez Devastator
      Witam, chciałem się podzielić moim problemem gdyż szukam już od jakiegoś czasu sensownego rozwiązania - bezskutecznie. Do rzeczy! Problem znany pod angielskim 'ping spikes'. Objawia się tylko podczas połączenia WiFi, na komputerach z Windows 10 które posiadam. Objaw wygląda następująco, okresowo skacząc ping, niezależnie od serwera, przykład:
      Uniemożliwia to skutecznie granie w jakiekolwiek gry online, znacząco nie wpływa na przeglądanie internetu jednak jest to mocno irytujące. Co ciekawe skorzystanie z komendy w cmd
      netsh wlan set autoconfig enabled=no interface=Wi-Fi niweluje problem w zupełności jednak jest dosyć upierdliwe bo po ponownym rozruchu komputera trzeba ją anulować aby się ponownie połączyć z jakąkolwiek siecią.
      Ktoś może orientuje się czy to wynika tylko i wyłącznie z tego Windows okresowo skanuje sieci WiFi? Oraz czy da się z temu jakoś zaradzić? Karty WiFi w tych komputerach nie są najnowsze i być może to wina ich sterowników, bo zauważyłem że na nowszym komputerze ping jest mniejszy (max 200), nowsze karty bezprzewodowe radzą sobie z tym lepiej czy rozwiązania szukać gdzieś indziej?
      Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności