Skocz do zawartości
branetre

Automontowanie udziałów sieciowych - Windows

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

branetre

Windows ma to do siebie że nie potrafi poprawnie zmapować podmontowanych udziałów sieciowych po restarcie czy też zainicjowaniu ponownego rozruchu systemu. Irytowało mnie to dość często aż znalazłem rozwiązanie.

Wystarczy do autostaru dodać plik "Skrypt poleceń windows" z poniższą zawartością:

echo Usuwanie udziałów...
net use m:  /DELETE
net use n:  /DELETE
net use o:  /DELETE
net use i:  /DELETE
net use k:  /DELETE
net use h:  /DELETE

echo Mapowanie udziałów...
net use m:  \\192.168.1.110\files
net use n:  \\192.168.1.110\web
net use o:  \\192.168.1.110\photo
net use i:  \\192.168.1.110\music
net use k:  \\192.168.1.110\video
net use h:  \\192.168.1.110\downloads

Jak widać początek odmontowywuje nam już zmapowane udziały, by następnie ponownie je zmapować. Powyższy plik musicie sobie wyedytować odpowiednio do swojej sieci.Adres ip to adres ip serwera np. SYNOLOGY udzialy natomiast muszą być takie jak te udostępnione na waszym serwerze. Przykładowy plik należy zapisać w dokumencie tekstowym z typem pliku "wszystkie pliki" i rozszeżeniem *.cmd Gotowy skrypt należy umieścić w katalogu autostart i przy pierwszym uruchomieniu podać login i hasło do mapowanego udziału. Kliknięcie w ptaszka "zapamiętaj poświadczenia" uchroni nas przed ciągłym podawaniem danych logowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• OpenITbot
      Przez OpenITbot
      Synology wprowadziła dzisiaj na rynek RackStation RS1219+, nowe rozwiązanie Synology NAS 2U z 8 kieszeniami, zapewniające skalowalność pamięci i obsługę dysków M.2 SSD, zapewniającą najwyższą wydajność. Dzięki kompaktowej konstrukcji obudowy model RS1219+ zapewnia możliwość montażu w szafie z 2 słupkami lub na ścianie. To idealne rozwiązanie dla małych i średnich firm, które pozwala na błyskawiczny rozwój firmy bez konieczności poważnych inwestycji w centrum danych.

Całkowity koszt posiadania (TCO) jest kluczowym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy uruchamianiu firmy. Rozwiązanie pamięci masowej takiej firmy nie tylko musi być kompleksowe, ale również ekonomiczne. Możliwość umieszczenia w 2-słupkowej szafie serwerowej dzięki głębokości zaledwie 12 cali sprawia, że model RS1219+ pozwala prowadzić firmę w niewielkim miejscu, bez niepotrzebnych inwestycji w szyny i serwery.
      Serwer RS1219+ pracuje na DiskStation Manager — zaawansowanym i intuicyjnym systemie operacyjnym dla urządzeń Synology NAS, oferującym wysokiej jakości aplikacje zwiększające bezpieczeństwo danych i wydajność pracy. Firma Synology otrzymała wiele przychylnych opinii mediów, trafiając na szczyty rankingów serwerów NAS do średnich obszarów roboczych w ankiecie dotyczącej rozwiązań pamięciowych TechTarget oraz zdobywając nagrodę czytelników PC Mag przez siedem lat z rzędu.

Aby zapewnić do pięciu lat gwarancji na sprzęt można wraz z serwerem RS1219+ dostępnym w wybranych regionach na całym świecie zakupić dodatkową usługę rozszerzonej gwarancji Synology (EW202).
      Więcej informacji na temat serwera RS1219+ można znaleźć pod adresem https://www.synology.com/products/RS1219+
      Więcej informacji na temat rozszerzonej gwarancji można znaleźć pod adresem https://www.synology.com/products/Extended_Warranty
    • emer
      Przez emer
      Mam podpięty dysk do routera Synology RT2600ac i problemy z "widzeniem" go na lapku.
      Jakoś go jednak zmapowałem i lapek widzi go w "lokalizacji sieciowej" (automatycznie go nie widział - trzeba było mapować z palca).
      Problem natomiast mam z Logitech Media Serwer (obsługuje mi m.inn odtwarzacz sieciowy Logitech Squeezebox Touch) - nie mogę tam ukierunkować źródła (czyli tego dysku), po prostu nie widzi go ... Nie ma tam ręcznego mapowania, musi go po prostu widzieć automatycznie, aby go wybrać ...
      Nie jestem mocny w takich "sieciowych" sprawach , ale wcześniej na routerze Netgear R7000 wszystko jakoś automatycznie skonfigurowało się i nie było problemu, a tu z RT2600ac nie mogę ogarnąć i pokonfigurować. Nie wspomnę o tym jak skonfigurować router, aby dysk mógł być widziany w necie ... 
      Jedna rzecz dość ważna, że odszedłem od Win10 Insider i przeszedłem na publiczną najnowszą wersję Windows10 Home.
      Za wszelkie uwagi, sugestie i pomoc byłbym wdzięczny ....

• tony_bcc
      Przez tony_bcc
      Witam, czy może mi ktoś podpowiedzieć jak ustawić VPN aby się trochę "ukryć" w sieci. Mój dostawca internetu poprosił mnie o użycie VPN lub zaprzestanie korzystania z toreentow 😭

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.