Skocz do zawartości
grz3si3k

RT-AC68U - różnice w wyglądzie pudełka

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

grz3si3k    29
grz3si3k

o jakich różnicach mówisz ?

jest inna oprawa graficzne, co by to miało nie znaczyć  :)

Edytowane przez grz3si3k

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1389
house

jest inna oprawa graficzne, co by to miało nie znaczyć

byłbyś tak uprzejmy i podzielił się fotkami ? mam swoje pudełko przed sobą więc porównam, jutro będę wiedział na co zwracać uwagę :)

wiem już że R7000 też będę mógł znów sprawdzić :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Idanit    250
Idanit

O.T.
@house sorrki

@grz3si3k też chętnie porównam z moim pudełkiem

może trochę OT bo to o N7260 ale może coś jest na rzeczy z całą serią.

Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość.

Edytowane przez Idanit

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
grz3si3k    29
grz3si3k

Sorry, zdjęcia nie pomniejszone, ale zapomniałem  :lol:

dzieki @house 

Dnia 23.02.2014 o 15:28, Idanit napisał:

może trochę OT bo to o N7260 ale może coś jest na rzeczy z całą serią. Przepustowość Intel Dual Band Wireless N 7260 w Pro – VAIO Blog

My już mamy 8.1, więc problemu być nie powinno, ty bardziej że na windowsa 8.0 od niedawna został dodany sterownik do tych kart AC :12_slight_smile:
 Co do pudełka:
wiem że to może mieć znaczenie kosmetyczne, ale na poprzednim nie miałem informacji które tu zaznaczyłem  trzema strzałkami (chociaż czwarta powinna pojawić się przy narożniku z napisem Ultimate Performance).  Świadczy to raczej o tym, że są to nowe partie sprzętu czyli raczej z kolejnej produkcji. 

Dnia 23.02.2014 o 15:23, house napisał:

wiem już że R7000 też będę mógł znów sprawdzić

nie ukrywam, że jestem ciekawy ponownego podejścia do tematu

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1389
house
Dnia 23.02.2014 o 15:39, grz3si3k napisał:

Co do pudełka:

wiem że to może mieć znaczenie kosmetyczne, ale na poprzednim nie miałem informacji które tu zaznaczyłem  trzema strzałkami (chociaż czwarta powinna pojawić się przy narożniku z napisem Ultimate Performance).  Świadczy to raczej o tym, że są to nowe partie sprzętu czyli raczej z kolejnej produkcji.

mój egzemplarz kupiony pod koniec listopada posiada wszystkie różnice o których wspominasz.

openit_1393167767__cam00204.jpgopenit_1393167771__cam00202.jpg

O.T.
Dnia 23.02.2014 o 15:39, grz3si3k napisał:

nie ukrywam, że jestem ciekawy ponownego podejścia do tematu

ja również gdyż jest nowa wersja FW, dodatkowo wiem ,że dostanę produkt detaliczny a nie sample inżynieryjny który oglądałem 2x wcześniej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
grz3si3k    29
grz3si3k
mój egzemplarz kupiony pod koniec listopada posiada wszystkie różnice o których wspominasz.

dziwna sprawa, mi się od razu rzuciło w oczy jak go rozpakowałem po dostawie, że pudełko wygląda inaczej od poprzedniego

Oczywiście rewizja A1

BTW

zerknij na to jak zestawia się ruter z kartą, bo u mnie od czasu wymiany to wygląda tak że na stałe jest 650 Mb/s ale jak zaczynam transfer wzrasta do 860 Mb/s, co ciekawe ani razu nie zestawiło się poniżej 520 Mb/s, gdzie na poprzednim modelu działo się to nagminnie. Szczytem było, jak zestawiało się na 54Mb/s  :lol:

Więc nie wiem, ale co bym nie mówił i pisał, problem u mnie leżał po stronie rutera

Edytowane przez grz3si3k

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Idanit    250
Idanit

Moje pudło też jest identyczne, pochodziłem trochę po SMB i znalazłem zdaje się podobny problem, facio znalazł niby rozwiązanie ale...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Idanit    250
Idanit

Wracając do wyglądu pudełek. Znajomy poprosił abym kupił i skonfigurował mu jakiś ruter, oczywiście wybór padł na ac68u. Jest jedna mała zmiana na pudełku w stosunku do mojego. Oraz druga chyba troszkę istotniejsza na naklejce identyfikacyjnej. Niby nadal wersja sprzętowa A1 ale data produkcji zdaje się sugerować, że ruter jest z najnowszej partii produkcyjnej. Przetrzymam go kilka dni, porównam wyniki z moim i dam znać, czy zauważam jakieś zmiany w stabilności czy transferze.

zdjęcia w galerii:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1389
house
Dnia 6.03.2014 o 16:46, Idanit napisał:

Wracając do wyglądu pudełek. Znajomy poprosił abym kupił i skonfigurował mu jakiś ruter, oczywiście wybór padł na ac68u. Jest jedna mała zmiana na pudełku w stosunku do mojego. Oraz druga chyba troszkę istotniejsza na naklejce identyfikacyjnej. Niby nadal wersja sprzętowa A1 ale data produkcji zdaje się sugerować, że ruter jest z najnowszej partii produkcyjnej. Przetrzymam go kilka dni, porównam wyniki z moim i dam znać, czy zauważam jakieś zmiany w stabilności czy transferze.

zdjęcia w galerii:

teraz ja wrócę do tego tematu :

bezpośrednie porównanie twoich fotek 

gallery_138_70_14412.jpggallery_138_70_234846.jpg

i moich :

openit_1394300158__cam00221.jpgopenit_1394300163__2014-03-08_182834.png

Sądzę, że różnice nie mają znaczenia gdyż to jest czysty marketing a nie zabieg inżynierów ASUS'a. Hardware jest i tu i tu A1 i ta sama wersja FW

Widzę jedną podstawową różnicę względem wcześniej posiadanego egzemplarza - temperatury - wcześniej miałem czasem 91-93 °C a teraz stabilne 83 °C. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Idanit    250
Idanit

Moje pudełko też wygląda jak twoje. Kiedyś pisałem, że są różne rewizje płyt głównych, więc być może i tylko być może wersja z datą produkcji 2014 jest jakąś najnowszą (nie twierdzę najlepszą, patrz ostatni OFW). Zapuszczam co noc skrypt z testami jak będę miał już wyniki z kilku pomiarów to podzielę się spostrzeżeniami. Na razie ten najnowszy nie zawiesił się jeszcze ani razu cokolwiek miało by to znaczyć.

Edytowane przez Idanit

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Portal    81
Portal

czyli cos zmienili skoro temp spadła. czyżby lepsza pasta pod radiator ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1389
house

czyli cos zmienili skoro temp spadła. czyżby lepsza pasta pod radiator ?

może nie tyle spadła gdyż na starym egzemplarzu z początku też miałem  83 °C dopiero później po jakimś czasie zaczęła rosnąć. zignorowałem to gdyż mam gwarancję ale teraz mi się przypomniało jak spojrzałem w merlinie na wykres :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
jacekb1    61
jacekb1

A'propos temperatury, u mnie stabilne 73-75 C.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta