Skocz do zawartości
Tedy50

Aktualizacja OFW do modyfikacji Merlina

Rekomendowane odpowiedzi

Tedy50    67
Tedy50

żadna nie chodził mi dobrze w kwestii radia na n66u. ostatnie stabilne wydanie 3.0.0.4_374.34_2 było ok a dalszych nie sprawdzałem gdyż zmieniłem router. 

@House moj szanowny kolego dzis wyszla nowa wersja od Merlina na RT N66U,a mianowicie taka   RT-N66U_3.0.0.4_374.40_0    

Ma do ciebie goraca prosbe bo niedawno podpowiedziales jak mam przejsc z Merlina spowrotem na OFW Asusa,a teraz Merlin znow wydal nowa wersje i z tego co wiem to chodzi bardzo dobrze ,wiec prosze jeszcze raz podpowiedz jak sie znow przechodzi z OFW Asusa na Merlina? ,jakie mam wykonac czynnosci bo mialem to gdzies zapisane ale mi sie to gdzies zawieruszylo,za wszelka twoja cierpliwosc i pomoc juz teraz serdecznie dziekuje.

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
grz3si3k    29
grz3si3k

Wgrywasz OFW na Merlina, restart, przywrócenie do ustawień fabrycznych, ustawienie od nowa, w przypadku OFW-Merlin-tak samo.

Edytowane przez grz3si3k

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Tedy50    67
Tedy50

Wgrywasz OFW na Merlina, restart, przywrócenie do ustawień fabrycznych, ustawienie od nowa, w przypadku OFW-Merlin-tak samo.

@grz3si3k kolego jak mam rozumiec restart i przywrocenie ustawien fabrycznych i co mam najlepiej ustawic w ustawieniach od nowa,mozesz mi pomoc szczegolowo to opisac??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1282
house

@Tedy50

z OFW na Merlina nic nie ustawiasz i nic nie resetujesz. Zrób po prostu aktualizację przez interfejs ASUSWRT do Merlina i tyle. Jeśli wynikną jakieś problemy z radiem wtedy zresetuj ustawienia do wartości fabrycznych i ustaw wszystko od nowa (zabezpieczenie wlan, ip dla hostów, przekierowanie portow itp.)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
grz3si3k    29
grz3si3k

jak mam rozumiec restart

Po wgraniu software wciskasz klawisz Przywróć do ustawień fabrycznych, następnie klawisz Restart.

Po ponownym włączeniu, ruter będzie miał nowy, czysty software Merlina bądź OFW.

Jeśli miałeś jakieś ustawienia własne, typu: stałe adresy dhcp w lan, lub zabezpieczenia sieci wi-fi, wtedy to ustawiasz, jeśli nie miałeś takowych, wtedy nie ustawiasz.

Co do tego co należy ustawić, zleży od wielu warunków i własnych preferencji. Jeśli nie potrzebujesz takich rzeczy nic więcej nie musisz robić.

z OFW na Merlina nic nie ustawiasz i nic nie resetujesz

nie do końca się zgodzę z takim podejściem, ale nie będę dyskutował. Dla przykładu podam tylko ze po takiej operacji jak pisze @house, ruter zrywał połączenia wi-fi.

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1282
house

nie do końca się zgodzę z takim podejściem, ale nie będę dyskutował. Dla przykładu podam tylko ze po takiej operacji jak pisze @house, ruter zrywał połączenia wi-fi.

wczoraj przeszedłem z

na
bez tego i wszystko jak na razie działa. Ale w moim przypadku nie pojawiały się restarty na OFW  B)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
grz3si3k    29
grz3si3k

bez tego i wszystko jak na razie działa. Ale w moim przypadku nie pojawiały się restarty na OFW B)

mówię tu o RT-N66U :lol:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1282
house

mówię tu o RT-N66U

:facepalm: drops ze mnie  :sorry: 

anyway - na n66u też tego nie robiłem :) jedynie w odosobnionych przypadkach kiedy Merlin pisał, że należy tak zrobić - zdarzyły się podajże dwa takie (zmiana sdk)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Tedy50    67
Tedy50

mówię tu o RT-N66U :lol:

dokladnie tak RT N66U taki mam router,dziekuje wam koledzy za szybka pomoc i doradztwo,zaraz laduje spowrotem najnowszego Merlina

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• muzykcb
      Przez muzykcb
      Witam.

Czeka mnie wymiana pasty w ASUS G750JZ. Wybrałem pastę Thermal Grizzly Kryonaut - proszę o informację jaki sposób nakładania proponujecie w odniesieniu do w/w pasty:
      - groszek
      - krzyżyk
      - rozsmarowanie na całej powierzchni

w załączniku ulotka z opakowania po paście ale że nie jestem biegły w angielskim .... proszę o radę.

• Idanit
      Przez Idanit
      Mam ostatnio problem z Merlinem. Nie mogę nic pobierać, ani przez Download Station ani przez Transmission. Przekierowuje port ale nic to nie daje. Najdziwniejsze jest, że przeinstalowuje firmware Asusa i wszystko gra, nawet bez przekierowywania portów, wracam do Merlina i d..a. Nie zmieniam żadnych ustawień tylko przeładowuję soft... ktoś się spotkał lub obiło mu się coś o uszy?
      Na Merlinie port zamknięty... ...na OFW otwarty. ?!?!?! 

• OpenITbot
      Przez OpenITbot

Zobacz plik ASUS RT-AC68U Firmware
      ASUS RT-AC68U Firmware
      Dodający OpenITbot Dodano 14.02.2014 Kategoria ASUS  

Openitforum

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.