Jump to content
Tedy50

Aktualizacja OFW do modyfikacji Merlina

Recommended Posts

Tedy50

żadna nie chodził mi dobrze w kwestii radia na n66u. ostatnie stabilne wydanie 3.0.0.4_374.34_2 było ok a dalszych nie sprawdzałem gdyż zmieniłem router. 

@House moj szanowny kolego dzis wyszla nowa wersja od Merlina na RT N66U,a mianowicie taka   RT-N66U_3.0.0.4_374.40_0    

Ma do ciebie goraca prosbe bo niedawno podpowiedziales jak mam przejsc z Merlina spowrotem na OFW Asusa,a teraz Merlin znow wydal nowa wersje i z tego co wiem to chodzi bardzo dobrze ,wiec prosze jeszcze raz podpowiedz jak sie znow przechodzi z OFW Asusa na Merlina? ,jakie mam wykonac czynnosci bo mialem to gdzies zapisane ale mi sie to gdzies zawieruszylo,za wszelka twoja cierpliwosc i pomoc juz teraz serdecznie dziekuje.

• Like it 1

grz3si3k

Wgrywasz OFW na Merlina, restart, przywrócenie do ustawień fabrycznych, ustawienie od nowa, w przypadku OFW-Merlin-tak samo.

Edited by grz3si3k

Tedy50

Wgrywasz OFW na Merlina, restart, przywrócenie do ustawień fabrycznych, ustawienie od nowa, w przypadku OFW-Merlin-tak samo.

@grz3si3k kolego jak mam rozumiec restart i przywrocenie ustawien fabrycznych i co mam najlepiej ustawic w ustawieniach od nowa,mozesz mi pomoc szczegolowo to opisac??

house

@Tedy50

z OFW na Merlina nic nie ustawiasz i nic nie resetujesz. Zrób po prostu aktualizację przez interfejs ASUSWRT do Merlina i tyle. Jeśli wynikną jakieś problemy z radiem wtedy zresetuj ustawienia do wartości fabrycznych i ustaw wszystko od nowa (zabezpieczenie wlan, ip dla hostów, przekierowanie portow itp.)

grz3si3k

jak mam rozumiec restart

Po wgraniu software wciskasz klawisz Przywróć do ustawień fabrycznych, następnie klawisz Restart.

Po ponownym włączeniu, ruter będzie miał nowy, czysty software Merlina bądź OFW.

Jeśli miałeś jakieś ustawienia własne, typu: stałe adresy dhcp w lan, lub zabezpieczenia sieci wi-fi, wtedy to ustawiasz, jeśli nie miałeś takowych, wtedy nie ustawiasz.

Co do tego co należy ustawić, zleży od wielu warunków i własnych preferencji. Jeśli nie potrzebujesz takich rzeczy nic więcej nie musisz robić.

z OFW na Merlina nic nie ustawiasz i nic nie resetujesz

nie do końca się zgodzę z takim podejściem, ale nie będę dyskutował. Dla przykładu podam tylko ze po takiej operacji jak pisze @house, ruter zrywał połączenia wi-fi.

• Like it 1

house

nie do końca się zgodzę z takim podejściem, ale nie będę dyskutował. Dla przykładu podam tylko ze po takiej operacji jak pisze @house, ruter zrywał połączenia wi-fi.

wczoraj przeszedłem z

na
bez tego i wszystko jak na razie działa. Ale w moim przypadku nie pojawiały się restarty na OFW  B)

grz3si3k

bez tego i wszystko jak na razie działa. Ale w moim przypadku nie pojawiały się restarty na OFW B)

mówię tu o RT-N66U :lol:

house

mówię tu o RT-N66U

:facepalm: drops ze mnie  :sorry: 

anyway - na n66u też tego nie robiłem :) jedynie w odosobnionych przypadkach kiedy Merlin pisał, że należy tak zrobić - zdarzyły się podajże dwa takie (zmiana sdk)

Tedy50

mówię tu o RT-N66U :lol:

dokladnie tak RT N66U taki mam router,dziekuje wam koledzy za szybka pomoc i doradztwo,zaraz laduje spowrotem najnowszego Merlina

• Like it 1

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• Pakot
      By Pakot
      Czesc,
      informacja dla potomnych. Problem: router w trybie AP wariuje z wifi, zwlaszcza 2,4ghz. Na tyle to upierdliwe, ze dziala jakies 2-3 min. po restarcie, potem calkowicie przestaje, siec pojawia sie i znika co kilka minut, urzadzenia (rozne) nie moga sie polaczyc albo lacza i rozlaczaja. Co ciekawe, po przestawieniu w tryb router wszystko wraca do normy.
      Problem pojawil sie po uaktualnieniu FW do najnowszego 3.0.0.4.382.51610 , ale pozostaje rozniez po cofnieciu do wczesniejszych dostepnych na stronie Asusa: 3.0.0.4.382.51129 oraz 3.0.0.4.382.50624.
      Rozwiazanie:
      zapodac wczesniejszy FW: 3.0.0.4_382_15525, do znaleznienia w sieci.  
    • H4mm3R
      By H4mm3R
      Witam wszystkich, 
      Od dwóch dni szukam informacji w internecie jak skonfigurować router, kamerę, serwer żeby Surveillance Station wykryło kamery w mojej sieci - niestety bez powodzenia. Może tutaj znajdzie się ktoś kto zna się na rzeczy.
      Posiadam:
      Serwer: Synology DS216+II
      Router: Asus RT-AC5300 + RT-AC86U + BLUE_CAVE (w AiMesh)
      Kamera: HikVision DS-2CD2141G1-IDW1 + EZVIZ CS-CV310

Jak pisałem wyżej mam problem z wykryciem kamery przez SS, dziwne jest to że SS zamiast kamery wykrywa drukarkę Canon. Próbowałem przekierować porty (chyba zrobiłem to dobrze). Sprawdzałem z drugą kamerą i to samo. Podpinałem również kamery pod WAN (wcześniej robiłem to Wireless). Już nie mam pomysłu gdzie i co jeszcze zmienić, sprawdzić. 
      Jest ktoś w stanie mi pomóc?
    • Stefano007
      By Stefano007
      Witam,
      mam kartę sieciową ASUS USB-AC51 i wszystko działało poprawnie, ale nagle coś się zepsuło. Nie mogę podłączyć się do sieci domowej. Inne urządzenia, telefony, tablet, laptopy mogą się podłączyć, ale mój komputer stacjonarny nie. Mogę połączyć się z innymi sieciami np. z hotspotu z telefonu, ale nie z tą jedną moją domową. Co dziwne jak podepnę ją do laptopa to mogę się połączyć z siecią bez problemu. Przeinstalowałem sterowniki, ale nic nie pomogło.
      Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

• Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.