Skocz do zawartości
Portal

5Ghz - parametry linku

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

Portal

przy ustawieniu dla 5Ghz szerokość kanalu 80Mhz , program "wirelessnetview" pokazuje mi prędkość dla tej czestotliwosci 526Mbits ? czy tak powinno być ? (laptop z routerem zsynchronizowane sa jednak na 866mbits)

co do 2,4GHz to ustawiony jest na sztywno szerokość kanalu 40MHz i owy program pokazuje 450mbit - czyli dobrze, nie wiem dlaczego tak mało pokazuje dla 5 ghz ? czy nie powinno w tym programie wyszukującym sieci pokazywać 1,3Gbits dla 5Ghz ?

karta w laptopie to Intel AC-7260, soft router to najnowzszy merlin (nie beta) 

Edytowane przez Portalnet

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
grz3si3k

pytałeś o to samo na OL - Tak jest dobrze, w czasie transferu te wartości będą się zmieniały ale nie pokaże ci 1,3 GBs.

Wyznacznikiem jest transfer i jego szybkość a nie to co ci pokazuje program do skanowania sieci

Edytowane przez grz3si3k

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
Dnia 7.03.2014 o 04:46, grz3si3k napisał:

Wyznacznikiem jest transfer i jego szybkość a nie to co ci pokazuje program do skanowania sieci

@ dokładnie, biorąc pod uwagę fakt, że jeszcze 4 wersje temu miał z tym problem w trybie N :

The 'Maximum Speed' column now displays the correct speed of 802.11n networks (Only on Windows 7/Vista/2008)

Dla przykładu : 

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.
 dopiero niedawno doczekał się wsparcia dla:

802.11ac support

i tryb AC identyfikował jako N. 

Używam 

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.
i również on link zestawiony na 866Mbits pokazuje jako 526Mbits:

openit_1389629737__2014-01-12_142716.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Portal

aha, dziękuje za informacje, myślałem, że cos z routerem jest nie tak, ze może cos zle ustawiłem itp.- ale widzę ze to jednak programy nie nadążają nad specyfikacja :)

zainstalowałem programik CommView i ten pokazuje już dobrze 1300mbits gdy znajdzie siec

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Łukasz Socha
      Przez Łukasz Socha
      Czy ten router obsługuje Link Aggregation?
    • patryczekk
      Przez patryczekk
      Cześć jestem laikiem, ale z zamiłowaniami - abyś zrobić to samemu.
      Na ten moment potrzebuję stuningować mój router RT-AC51U, aby mieć między innymi sftp. Niestety oryginalne oprogramowanie na asusie mi tego
      nie umożliwia, stąd muszę coś zmienić. Konkretnie zależałoby mi na:
      1) sftp
      2) samba po usb z pendrive podłączonym (obsługa pendrive)
      3) open vpn wgrane i aby wypluwał mi plik konfiguracyjny
      4) wol - budzie komputera przez lan
      5) oczywiście wi-fi i 4 lany tzn, aby wszystkie lany działały, no i wan aby działał
      6) obsługa modemu 4g
      7) podgląd kto jest podłączony do sieci
      😎 możliwość włączania i wyłączania wps

Czy moglibyście wskazać koledzy i koleżanki, w jaki sposób najlepiej (optymalnie) wgrać nowe oprogramowanie i które jest
      prostsze do zarządzania,a  może też jest w języku polskim.
      Przeglądałem forum niemniej nie wszystko rozumiem, np. że trzeba coś przylutować - stąd zakładam temat
      bo może obecnie można coś w temacie uprościć.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.