Skocz do zawartości
Idanit

ac68u kopiowanie na dysku usb

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

Idanit    247
Idanit

Mam problem z dyskiem USB 3.0 podpiętym do ac68u. Transfer po wifi działa lepiej niż dobrze zapis 40MB/s odczyt nawet ponad 60MB/s. Ale musiałem skopiować pliki pomiędzy katalogami na dysku i transfer był w granicach 8-10 MB/s, czasami w porywie do 12-tu. O co kaman, gdy przenosiłem pliki trwało to chwilę czyli tak jak być powinno. Nie było to kopiowanie pomiędzy dwoma zamontowanymi na kompie folderami (wtedy byłby to transfer z dysku poprzez wifi na komputer i potem z powrotem po wifi na ten sam dysk) wtedy taki transfer mógłby być uzasadniony. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1272
house

Ale musiałem skopiować pliki pomiędzy katalogami na dysku

uruchomiłeś dwie operacje - odczyt i zapis równocześnie :) normalne. lepiej robić to z konsoli na routerze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Idanit    247
Idanit

lepiej robić to z konsoli na routerze.

Oświeć mnie;-) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1272
house

@Idanit :

Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość.

potem :

tylko zamiast transmission instalujesz "mc".

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Idanit    247
Idanit

Czarna magia, rzadko z tego korzystam, zostawię jak jest. Wszystko mi działa OK nie będę kusił losu.

Serdeczne dzięki za info

a możliwe jest zrobienie kopiowania przez putty i czy wpłynie to na szybkość?

Edytowane przez house

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1272
house

a możliwe jest zrobienie kopiowania przez putty

tak, przez samo putty za pomocą "cp /źródło /cel" tak.

i czy wpłynie to na szybkość?

względem kopiowania na komputerze ? tak :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Idanit    247
Idanit

taaa.. jeszcze jakbym umiał znaleźć swój dysk usb

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1272
house

@Idanit

i szukaj największego :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Idanit    247
Idanit

Ok, dzięki, prędkość wzrosła dwukrotnie (8min 30sek zamiast 16min 20sek; 11GB plik) jak najbardziej mnie to satysfakcjonuje.

Jeszcze muszę poszukać jak kopiować całe foldery a nie tylko pojedyncze pliki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1272
house

Jeszcze muszę poszukać jak kopiować całe foldery a nie tylko pojedyncze pliki.

:rolleyes:

cp -r dir1/ dir2/ 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• cyberbob32
      Przez cyberbob32
      Witam wpadł mi dziś w ręce NETGEAR ReadyNAS 516 RN51600 uszkodzony. Urządzenie przestało działać, tj. włącza się, wyłącza kilka razy, później jest 'włączone', ale nie ma dostępu do niego przez sieć, reset do domyślnych ustawień nie pomaga wiatraki cały czas chodzą na pełnych obrotach Mial ktoś taki problem. Wygląda  najprawdopodobniej uszkodzenie firmware/biosu. 
    • OpenITbot
      Przez OpenITbot

Zobacz plik ASUS RT-AC68U Firmware
      ASUS RT-AC68U Firmware
      Dodający OpenITbot Dodano 14.02.2014 Kategoria ASUS  
    • skies
      Przez skies
      Witam, mam pewien drobny problem z routerem (Asus RT-N12. d1.)
      Mianowicie, routera używam po kablu do komputera, oraz wifi (laptop, smartfon etc.) od swojego dostawcy internetowego mam zapewnione 100mb downloadu i 10mb uploadu i po kablu takie wyniki na komputerze spokojnie są osiągane, oraz wcześniej na wifi również, miałem tam 70-80mb na laptopie, ale po około 3-4 miesiącach wartość na wifi strasznie spadła, sięga ledwo 20mb (na dwóch laptopach i telefonie takie same wyniki.) Po samym kablu z internetu jest ok, więc wykluczony z góry jest problem od dostawcy internetu. Próbowałem już przestawić go w inne miejsce -> ten sam problem. Jak jestem z laptopem przy samym routerze, dosłownie 20cm od niego, to prędkość poprawia się może z 20mb na 30mb, nic więcej. Szperałem z kolegą w ustawieniach routera, próbowaliśmy zmieniać kanały, pasma itp -> zero poprawy. Podłączyłem inny router (jakiś stary Belkin) ale on osiąga jeszcze gorsze wyniki niż ten mój obecny bo po prostu jest stary więc nie mam tutaj porównania za bardzo. Cofałem router do fabrycznych, wgrywałem najnowsze firmware, dalej to samo. Nie wiem dlaczego to sie popsuło, router stał i stoi cały czas w tym samym miejscu w jakim stał gdy wszystko było dobrze. Co mogę w tym wypadku zrobić? oddać go na gwarancje czy co? Kupiony został niecały rok temu. Próbowałem go przeczyścić czy coś już z frustracji ale nic. 

Openitforum

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.