Skocz do zawartości
Idanit

ac68u kopiowanie na dysku usb

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

Idanit

Mam problem z dyskiem USB 3.0 podpiętym do ac68u. Transfer po wifi działa lepiej niż dobrze zapis 40MB/s odczyt nawet ponad 60MB/s. Ale musiałem skopiować pliki pomiędzy katalogami na dysku i transfer był w granicach 8-10 MB/s, czasami w porywie do 12-tu. O co kaman, gdy przenosiłem pliki trwało to chwilę czyli tak jak być powinno. Nie było to kopiowanie pomiędzy dwoma zamontowanymi na kompie folderami (wtedy byłby to transfer z dysku poprzez wifi na komputer i potem z powrotem po wifi na ten sam dysk) wtedy taki transfer mógłby być uzasadniony. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Ale musiałem skopiować pliki pomiędzy katalogami na dysku

uruchomiłeś dwie operacje - odczyt i zapis równocześnie :) normalne. lepiej robić to z konsoli na routerze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Idanit

lepiej robić to z konsoli na routerze.

Oświeć mnie;-) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Idanit

Czarna magia, rzadko z tego korzystam, zostawię jak jest. Wszystko mi działa OK nie będę kusił losu.

Serdeczne dzięki za info

a możliwe jest zrobienie kopiowania przez putty i czy wpłynie to na szybkość?

Edytowane przez house

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

a możliwe jest zrobienie kopiowania przez putty

tak, przez samo putty za pomocą "cp /źródło /cel" tak.

i czy wpłynie to na szybkość?

względem kopiowania na komputerze ? tak :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Idanit

taaa.. jeszcze jakbym umiał znaleźć swój dysk usb

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Idanit

Ok, dzięki, prędkość wzrosła dwukrotnie (8min 30sek zamiast 16min 20sek; 11GB plik) jak najbardziej mnie to satysfakcjonuje.

Jeszcze muszę poszukać jak kopiować całe foldery a nie tylko pojedyncze pliki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Jeszcze muszę poszukać jak kopiować całe foldery a nie tylko pojedyncze pliki.

:rolleyes:

cp -r dir1/ dir2/ 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Hictis1935
      Przez Hictis1935
      Witam,
      posiadam router ASUS RT-AC68U, firmware Merlin 380.68_4 i światłowód 600 Mbit/s.
      Przy podłączeniu kabla WAN bezpośrednio do karty sieciowej uzyskuję gwarantowaną prędkość.
      W momencie poprowadzenie sieci przez router, maksymalne osiągi oscylują w granicach 500 Mbit/s.
      CPU Core 1 osiąga 100%, Core 2 jest prawie nie używany.
      QoS, Bandwitch Monitor, Air Control i inne dodatki są off.  W zakładce info WAN i Lan 1 Gbps.
      Próbowałem różne ustawienia w zakłade Switch Control (Enable Jumbo Frame, Spanning-Tree Protocol, NAT Acceleration ON/OFF) ale to nic nie pomaga.

Udało mi się znaleźć informacje, że niektórzy na tym routerze wyciągają prędkości > 900 Mbit/s.
      Proszę  pomoc, lub sugestie co jeszcze mógł bym sprawdzić aby w pełni wykorzystać możliwości ISP.
    • betelgeza
      Przez betelgeza
      Witajcie Koledzy,
      Stanowisko Supportu Asus Polska na dziś 22.05.2014 jest takie, że aktualne oprogramowanie RT-AC68u nie wspiera żadnego modemu działającego o transmisję LTE.
      Tak się jednak składa, że przynajmniej jeden modem LTE działa i to bardzo sprawnie. Dlatego chciałbym w tym temacie zachęcić użytkowników, którym udało się odpalić LTE na wspomnianym routerze do podzielenia się informacją na temat modelu modemu oraz wersji oprogramowania routera.
      Z pewnością te dane ułatwią poszukującym informacji skompletowanie działającego zestawu.
      Na pierwszy ogień przetestowany przeze mnie oraz użytkownika @The Dino modem Huawei:
      Huawei E3272 HILINK   (wersja firmware routera: 3.0.0.4.374_5656-g8d0a991) Huawei E1820 (3G)   (wersja firmware routera: ?) Huawei E3276 (LTE)   (wersja firmware routera: ?) pozdrawiam b.
    • OpenITbot
      Przez OpenITbot

Zobacz plik ASUS RT-AC68U Firmware
      ASUS RT-AC68U Firmware
      Dodający OpenITbot Dodano 2014.02.14 Kategoria ASUS  

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności