Skocz do zawartości
Idanit

ac68u kopiowanie na dysku usb

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

Idanit

Mam problem z dyskiem USB 3.0 podpiętym do ac68u. Transfer po wifi działa lepiej niż dobrze zapis 40MB/s odczyt nawet ponad 60MB/s. Ale musiałem skopiować pliki pomiędzy katalogami na dysku i transfer był w granicach 8-10 MB/s, czasami w porywie do 12-tu. O co kaman, gdy przenosiłem pliki trwało to chwilę czyli tak jak być powinno. Nie było to kopiowanie pomiędzy dwoma zamontowanymi na kompie folderami (wtedy byłby to transfer z dysku poprzez wifi na komputer i potem z powrotem po wifi na ten sam dysk) wtedy taki transfer mógłby być uzasadniony. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Ale musiałem skopiować pliki pomiędzy katalogami na dysku

uruchomiłeś dwie operacje - odczyt i zapis równocześnie :) normalne. lepiej robić to z konsoli na routerze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Idanit

lepiej robić to z konsoli na routerze.

Oświeć mnie;-) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@Idanit :

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.

potem :

tylko zamiast transmission instalujesz "mc".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Idanit

Czarna magia, rzadko z tego korzystam, zostawię jak jest. Wszystko mi działa OK nie będę kusił losu.

Serdeczne dzięki za info

a możliwe jest zrobienie kopiowania przez putty i czy wpłynie to na szybkość?

Edytowane przez house

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

a możliwe jest zrobienie kopiowania przez putty

tak, przez samo putty za pomocą "cp /źródło /cel" tak.

i czy wpłynie to na szybkość?

względem kopiowania na komputerze ? tak :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Idanit

taaa.. jeszcze jakbym umiał znaleźć swój dysk usb

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@Idanit

i szukaj największego :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Idanit

Ok, dzięki, prędkość wzrosła dwukrotnie (8min 30sek zamiast 16min 20sek; 11GB plik) jak najbardziej mnie to satysfakcjonuje.

Jeszcze muszę poszukać jak kopiować całe foldery a nie tylko pojedyncze pliki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Jeszcze muszę poszukać jak kopiować całe foldery a nie tylko pojedyncze pliki.

:rolleyes:

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość pola kod.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Shark
      Przez Shark
      Witam Wszystkich,
      jestem tu zupełnie nowy, zapewne jak wszyscy w tym wątku jestem posiadaczem RT-AC1200G+ 
      Mam go już jakiś czas ale nigdy wcześniej nie zagłębiałem się w to jaki jest stan i wydajność mojej sieci domowej. 
      internetowy pakiet jaki posiadam to 100/10Mb, testy na szybkości nie dają powtarzalnych wyników mam 65Mb, 75Mb i nawet 93Mb na 5Ghz, podobnie sytuacja wygląda na 2.4Ghz. Wyniki są różne w zależności od strony na której dokonuje testów. 
      Mieszkam w bloku z wielkiej płyty, ruter od laptopa mam oddalony w linii prostej jakieś 7m, problemem na pewno są ściany o grubości 17cm wykonane z betonu.
      Wersja oprogramowania: 3.0.0.4.382_50624
      Ustawienia rutera:

Co mnie martwi w działaniu mojej sieci:
      1. Siła sygnały 5Ghz - -66dBm, 2.4Ghz - -50dBm (w załączeniu SS z inSSIDer)
      Czy to są normalne wartości w takich warunkach ? Mi się wydaje że na odległości 7m mogło by być lepiej z siłą sygnału. 

2. Prędkość testowana na stronach która nie jest w ogóle stabilna i powtarzalna. Co może powodować to, że nie ma tej powtarzalności ? Co można zmienić w ustawieniach by poprawić wydajność ?

3. W menu rutera mamy listę klientów, często zdarza się tak, że TV oraz PS4 PRO mają zaledwie jedną kreskę i wyraźnie działają wolniej niż laptop, telefon itp. pobieranie gier na PS4 trwa wieczność, oglądanie filmów z Netflixa potrafi być przerwane i buforowane w trakcie. Akurat teraz jak robiłem SS TV i PS4 mają po trzy kreski, ale nie jest to standardem. 
      Dodam, że obok PS4 stoi jeszcze amplituner i dekoder NC+ oba mają zawsze odpowiednio trzy i cztery kreski. Amplituner jest wyposażony w dwie anteny, ale najbardziej dziwi mnie dekoder który za pewne jest najtańszym urządzeniem nie posiada anteny, a zawsze ma cztery kreski. Jak można poprawić działanie PS4 i TV ? Dziś zakupiłem Netgear EX6120 (802.11a/b/g/n/ac 1200Mb/s LAN) repeater celem poprawy siły sygnału w salonie, jutro mam go odebrać więc sprawdzę czy to poprawi sytuację.

4. Prędkość jaką pokazuje karta w laptopie Intel(R) Dual Band Wireless-AC 7265
      Na 2.4Ghz zazwyczaj jest 300Mb/s ale potrafi pokazać 150Mb/s. Natomiast 5Ghz pokazuje max. 650Mb/s, ale i 390Mb/s

Jak jesteście w stanie pomóc, coś doradzić, co zmienić w ustawieniach to z góry dziękuję za pomoc. Jak mam coś jeszcze wyjaśnić, wkleić jakieś ustawienia itp. to dajcie znać. 
      Dodam jeszcze na koniec, że niestety nie jestem biegły w tych tematach, czytałem wątek ale wielu kwestii tu poruszanych po prostu nie rozumiem.
    • jw68
      Przez jw68
      Witam.
      Mój problem polega na tym, że po podłączeniu do routera modemu usb z kartą od orange i uzyskaniu od nich publicznego adresu ip
      nie mogę dostać się z zewnątrz do swojej sieci. Wcześniej RT2600ac był ustawiony z WAN od netii i wszystko śmigało. 
      Myślałem że podepnę modem usb z siecią komórkową i wszystkie konfiguracje przekierowania portów przełączą się na IP z orange.
      Niestety tak to nie zadziałało.
      Nie wiem gdzie mam zmienić jakieś ustawienia. 
      Proszę o pomoc. Z góry dzięki 
    • Lukasz1986
      Przez Lukasz1986
      Witam wszystkich na wstępie. 

Posiadam ten router od pół roku i teraz chciałbym się bardziej zagłębić w jego funkcje. Podłączając dysk USB nie mogę przez komputer PC w tej samej sieci kopiować, usuwać ani modyfikować plików na urządzeniu USB. Próbowałem już chyba wszystkiego. Czy instalacja DD-WRT coś zmieni ? Przyznam, że jeśli chodzi o sieci to jestem noga.

Dziękuję za pomoc !
      Łukasz,  

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.