Skocz do zawartości

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

house

Tomato-ARM działa. Cierpi jeszcze na bolączki wieku dziecięcego ale najważniejsze jest, że się uruchamia :D

openit_1393957584__2014-03-04_181829.pngopenit_1394001121__openit_1393957570__20openit_1394001126__openit_1393957577__20

Victek (

Dodaj odpowiedź w tym temacie, aby wyświetlić ukryty link.
) szumnie zapowiedział swoją modyfikację kilka miesięcy temu, ale @shibby go ubiegł i jest już w fazie testów :D

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
root@unknown:/tmp/home/root# nvram show | grep board
boardrev=0x1100
1:boardflags=0x30000000
boardtype=0x0646
size: 27525 bytes (38011 left)
boardflags2=0x00000000
0:boardflags=0x00001000
boardflags=0x00000110
0:boardflags2=0x00100002
0:boardflags3=0x00000003
1:boardflags2=0x00300002
1:boardflags3=0x0
boardnum=00
root@unknown:/tmp/home/root# nvram show | grep eth
wl0_ifname=eth1
wl1_ifname=eth2
lan_ifnames=vlan1 eth1 eth2
wl_ifnames=eth1 eth2
wl_ifname=eth1
acs_ifnames=eth1 eth2
root@unknown:/tmp/home/root# nvram show | grep vlan
vlan2ports=0 5
wl0_vlan_prio_mode=off
vlan2hwname=et0
wl_vlan_prio_mode=off
wan_ifnameX=vlan2
lan_ifnames=vlan1 eth1 eth2
wan_ifnames=vlan2
vlan1hwname=et0
vlan1ports=1 2 3 4 5*
wandevs=vlan2
trunk_vlan_so=0
wan_iface=vlan2
wan_ifname=vlan2
landevs=vlan1 wl0 wl1
wl1_vlan_prio_mode=off

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
shibby

Porównałem na szybko konfigurację board i vlanow i się zgadza z moja. Rozumiem że nadal ci zrywa połączenia?

Jak siade do kompa to przejrze logi

Edytowane przez shibby

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

nie tyle zrywa co po flashu sytuacja wygląda tak, że router wstaje ale nie ma komunikacji do niego, interfejsy radiowe leżą - więc po bożemu reset WPS'em.
i tak : po restarcie znów brak komunikacji zarówno po kablu jak i diody od radia nie palą się. wciskam z boku WiFi on/off - podnoszą się radia bo zapalają się diody - i w tym samym czasie pojawia się komunikacja po kablu i działa dhcp.

reset nvram z webgui (pełny) i ponownie restart. po restarcie znów to samo - brak komunikacji zarówno po kablu jak i diody o radia nie palą się. wciskam z boku WiFi on/off - podnoszą się radia bo zapalają się diody.

nie ma znaczenia, czy czyszczę nvram z konsoli czy też z webgui. dzieje się dokładnie to samo. 

włączam turbo mode. wciskam przycisk LED - restart - nic - nie żyje kompletnie, diody od WLAN się nie palą, nie daje rady podnieść ich przyciskiem pod WPS (ten on/off).

i tyle...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
shibby

po wyczyszczeniu nvramu router się restartuje i router odlicza 90sek. Pełny restart routera trwa ok 140sek. Tak więc te 90sek licznika to za mało (nie poprawione jeszcze), trzeba odczekać dłużej. Pytanie ile ty czekałeś?

Logi, nvram - wszystko wygląda poprawnie. Tak więc jedyne co mi przychodzi do głowy to właśnie ten czas. Wyczyść nvram i odczekaj ok 140-150sek (w sumie 140sek to ma nawet asus ustawione). Diody wifi muszą się zapalić zaraz po wykryciu interfejsów przez sterownik (a w logach widać, że ci wykrywa je popranie).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Pytanie ile ty czekałeś?

ok 3 minut tak +/- 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
shibby

no to runęła moja teoria...

Sprawdźmy czy mamy wgraną tą samą wersję. W about na dole jest data kompilacji. Moja to

Built on nie, 02 mar 2014 15:15:42 +0100 by Shibby, http://openlinksys.info

Jutro zapiszę swoją konfigurację, wyczyszczę nvram i zobaczę po jakim czasie wstał. Postaram się nagrać filmik.

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Sprawdźmy czy mamy wgraną tą samą wersję

tę samą. a miałeś inne kompilacje ? 

Edytowane przez house

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
shibby

No wiesz kompilowalem tego po kilkanascie razy dziennie ;) mogło sie więc okazać ze omyłkowo podeslalem ci jakiś inny kompilat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
shibby

do katalogu betatest wrzuciłem filmik. U mnie wszystko działa. Po prostu trzeba być cierpliwym między restartami go niektóre mogą trwać nawet 3min. Wifi startuje za każdym razem, pokazałem jak naprawić radio 5GHz by działało na 80MHz. Pokazałem też OC procka.

Spróbuj powtórzyć te kroki.

btw znalazłem błąd z odtwarzaniem zapisanej konfiguracji. Dokładniej rzecz mówiąc to zapis konfiguracji jest coś niepoprawny i później restore nie potrafi go odczytać. Trzeba robić save przez ssh i odtwarzać go też przez ssh. Wtedy działa.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

nagrane programem Mirillis action. Splash otwiera to bez problemu.

obejrzałem i nigdy nie udało mi się osiągnąć takiego efektu. 4x go wgrywałem, resetowałem i  :kupa:

albo mam pecha, albo router dziwny albo dupa ze mnie nie tester :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekb1

@house, a tomato odpusciles ? nie dopytuje o szczegoly, ale chyba jest jeszcze sporo problemow do rozwiazania przez @shibby ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@house, a tomato odpusciles ?

nie, ale wymaga sprawdzenia wszystkiego.

ale chyba jest jeszcze sporo problemow do rozwiazania przez shibby'ego

no właśnie nie :) ale nie mogę nic więcej powiedzieć :)

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekb1

no właśnie nie :) ale nie mogę nic więcej powiedzieć :)

Hehe, i to jest swietna wiadomosc, dzieki :)

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
shibby

house apropo OC mamy potwierdzenie od samego merlina

CPU: 1 GHz (through Turbo mode)
DDR: 666 MHz

< Router failed to boot>

uzywales narzędzia AC68U DDR Configuration Upgrade Tools ? On podmienia bootloader.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@shibby tak :) 3-4 tygodnie temu :) i co teraz ?

edit/ na starym egzemplarzu tak, na nowym juz nie bo przyszedł z bootladerem nowym który miał już 666MHz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
shibby

no i właśnie jak to RMerlin napisał w nowym bootloaderze jest spie**a funkcja OC i nic się na to póki co nie poradzi. Cofnąć bootloadera się nie da a faktycznie wszystkie nowe egzemplarze są już z ramem 666MHz.

Ja mam egzemplarz z grudnia z ramem 533 i dlatego działa mi OC. (przynajmniej jedną rzeczy wyjaśniliśmy ;P)

a jak w ogóle tomato bez OC? działa ci czy nadal sieć zrywa? Dałem wczoraj tomato-arm kilku osobom (w tym zagranicznym) i pomijając kwestię OC to najpoważniejszy znaleziony problem to niemigające diody USB, więc jest dobrze ;)

btw nie wiem czy widziałeś ale jeden ludek z zagranicy wgrał moje tomato (defacto dla asusa) do netgeara 6300v2 i mu wszystko działa :D Myślę więc, że odpalenie tomato na R7000 to będzie pikuś.

Edytowane przez shibby

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
grz3si3k

no i właśnie jak to RMerlin napisał w nowym bootloaderze jest spie**a funkcja OC i nic się na to póki co nie poradzi. Cofnąć bootloadera się nie da a faktycznie wszystkie nowe egzemplarze są już z ramem 666MHz.

hmmm.. to stawiam że mój po wymianie jest też z 666MHz..  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Ja mam efekt taki jak opisywałem za każdym razem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
grz3si3k

zresztą z logu dmesg widać ile ma ramu 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

więc co dalej z routerami z nowym bootloaderem ? będzie ich coraz więcej... i te z początku produkcji będą w mniejszości

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekb1

Po przeczytaniu tematu widze, ze borykamy sie z tymi samymi problemami - 666MHz / nie wstawanie softu/radia po flashu itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
grz3si3k

ale jak taktowany już nie.

no tak, to fakt ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Po przeczytaniu tematu widze, ze borykamy sie z tymi samymi problemami - 666MHz / nie wstawanie softu/radia po flashu itp.

ten problem występuje u Ciebie jedynie po Turbo mode ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekb1

Nie, turbo mode odkrylem w pierwszym tescie ze ubija mi soft, po konsultacjach z @shibby ze moze (i jest) to spowodowane taktowaniem pamieci na 666MHz turbo nie wlaczalem w nastepnych testach, potem wrocilem do OFW (bo musialem) i wieczorkiem znowu flash'nolem tomato a tu zonk, albo soft sie nie podnosil albo radio i tak w kolko, walczylem dobre 40min zanim wstalo prawidlowo.

Jesli bedzie taka potrzeba moge rozebrac ACeka i podlaczyc jakiegos jtaga o ile bede wiedzial gdzie i jesli ma on jakies zlacze debug.

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
a tu zonk, albo soft sie nie podnosil albo radio i tak w kolko, walczylem dobre 40min zanim wstalo prawidlowo.

czyli dokładnie to samo co u mnie :) mniej więcej tyle samo czasu poświęciłem na podniesienie do normalnego stanu (czyszczenie nvram z konsoli, WPS, włączanie radia guzikiem)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
shibby

no to rozebranie go jest niezbędne w takim razie. Musimy namierzyć co go boli.

W środku jest złącze serialowe z pinami (pasuje kabelek CA-42). Drobna uwaga: podłącz rx i tx ale nie podłączaj GND. Włącz router i odczekaj jakies 5sek (aż tylnia dioda zapali się i zgaśnie) i dopiero wtedy podłącz GND. Inaczej nie zobaczysz nic a router ci zwiśnie. Jak już wstanie cały to z konsoli "reboot" i masz całego bootloga.

Najlepsze jest to, że 99,99% kernela, libów no i sterowniki wifi są identyczne jak w asusie...

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekb1

W środku jest złącze serialowe z pinami (pasuje kabelek CA-42). Drobna uwaga: podłącz rx i tx ale nie podłączaj GND. Włącz router i odczekaj jakies 5sek (aż tylnia dioda zapali się i zgaśnie) i dopiero wtedy podłącz GND. Inaczej nie zobaczysz nic a router ci zwiśnie. Jak już wstanie cały to z konsoli "reboot" i masz całego bootloga.

A moze byc cos na PL2303 + Termite, czy polecasz cos innego ?

Powyzsza raczej mi sie sprawdza przy roznych sprzetach.

Jaka predkosc portu ?

Edytowane przez jacekb1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
shibby

standardowo 115200 8in1

jak ci działał z innymi routerami typu asus. netgear, tplink to z tym też zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi