Skocz do zawartości
Pablo

qnap ts-210 niski transfer

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

Pablo    1
Pablo

Witam,

Mam problem z bardzo niskim transferem rzędu 2-4 Mbit bez względu czy kopiowanie danych jest pomiędzy katalogami na serwerze czy też po sieci z lub na serwer. Sprawdzałem też bezpośrednie połączenie NAS-laptop i też bez szału. Mam zainstalowane dyski samsunga 1,5TB kupione razem z serwerem, pracują w RAID1. Z aplikacji mam tylk odpalone DLNA bez żadnych dodatkowych wodotrysków.

Czy ktoś ma może jakiś pomysł co jest przyczyną takiego spowolnienia? Trochę mnie irytuje różnica w prędkości podawanej przez producenta i rzeczywistością u mnie...

pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1386
house

która wersja QTS ? jak ustawiłeś jumbo-frames ? cpu nie jest czymś obciążony ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pablo    1
Pablo

QTS 4.0.2, firmware 4.0.2 (20130726)

jumbo frame, zmieniałem je w serwerze na wyższe wartości jednak to nic nie dało

też sie zastanawiałem nad obciążeniem cpu, w załączeniu printscreen 

Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1386
house

serwer dlna uaktualnia swoją bibliotekę i konwertuje obraz i pliki wideo. wyłącz twonky i zobacz czy coś się zmieniło.

poza tym zaktualizuj QTS :

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pablo    1
Pablo

Witam,

Chyba wyłączyłem wszystko co się dało, łącznie z ochroną antywirusową. Procek na monitorze cały czas ok. 50%. Poniżej zrzuty ekranu.

Masz może jeszcze jakiś pomysł co może być przyczyną takiego niedomagania?

pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1386
house

niestety nie, nie posiadam serwera qnap więc nie mam jak sprawdzić. drugą rzeczą jaką bym sprawdził to dyski. może niedomaga któryś z nich.

zaktualizowałeś QTS ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pablo    1
Pablo

niestety nie, nie posiadam serwera qnap więc nie mam jak sprawdzić. drugą rzeczą jaką bym sprawdził to dyski. może niedomaga któryś z nich.

zaktualizowałeś QTS ?

Zaraz zrobię aktualizację, co do dysków to niby są w dobrym stanie bo też to sprawdzałem. Wg systemu dyski są w dobrym stanie, nie wykryto żadnych błędów, dysk powinien pracować poprawnie...

A jak można sprawdzić dyski w inny sposób?

Niestety po zmianie QTS'a transfer sie nie zmienił nadal jest na poziomie 9,5MB przy wyłączonych aplikacjach... :(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1386
house

@Pablo

masz możliwość włożenia jakiegoś innego dysku i sprawdzenia jak się zachowuje? skoro nie aplikacje (obciążenie cpu), nie QTS to nie pozostaje nic innego...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pablo    1
Pablo

Niestety nie mam innych dysków pod ręką ale pewnie to pozostaje do zrobienia i postawić na nowo system. Czy można to zrobić na jednym dysku czy też muszą być dwa? I czy jak włożę inne dyski to stracę ustawienia? Sorry nigdy tego nie robiłem więc wolę się dopytać niż stracić dane z dysków.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1386
house

Czy można to zrobić na jednym dysku czy też muszą być dwa?

możesz zrobić na jednym, ale nie jednym z tych które posiadasz. po powrocie do dotychczasowej konfiguracji masz możliwość odbudowania raid. Tym bardziej, że jest jeden dysk jest kopią drugiego. Nie robiłem tego w QNAPie więc nie podpowiem jak.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pablo    1
Pablo

Czyli jak dobrze rozumiem to mam wyjąć obecne oba dyski, włożyć jakiś inny trzeci dysk i na nim postawić na nowo system?

Czy po włożeniu z powrotem starych dysków serwer ruszy na starych ustawieniach?

Wolę się upewnić zanim coś zrobię co może spowodować utratę danych z dysków.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1386
house

dokładnie tak. po włożeniu dysków z powrotem system będzie działał ale nie na starych ustawieniach, rozpozna dyski oraz to ,że należą do raid1 i zapyta czy zainicjować je i tyle.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pablo    1
Pablo

A na jakich ustawieniach będzie działał, co się np. zmieni?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1386
house

cała konfiguracja, najbezpieczniej będzie zrobić kopię danych na boku.

przejrzyj jeszcze :

można zrobić też to z konsoli :

ale musisz pamiętać, że włożenie dysków przy procesie inicjalizacji nas usunie dane.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pablo    1
Pablo

no to czeka mnie niezła przeprawa zwłąszcza jak się tym nie zajmuje człowiek na codzień...

a tak poza tematem to co byś polecił jako serwer do użytku domowego chodzi o przechowywanie danych, DLNA, taki żeby dobrze śmigał i oczywiście nie musi to być jakiś super top ale z drugiej żeby nie był też jakiś cienias.

Jak kupowałem tego no to był to raczej jeden z tych lepszych na tamte czasy ale jednak jak się okazuje to nie do końca...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1386
house

Netgear ReadyNas 102 (dobra cena do możliwości) albo byle jakie synology (dobierz model do możliwości finansowych). qnap dla mnie od zawsze jest synonimem dobrego sprzętu, kiepskiego oprogramowania i masy problemów :) nie mówię, że synology jest idealne ale jako posiadacz kilku już modeli mam o ich produktach jak najlepsze zdanie :) nawet słabe sprzętowo synology warto kupić dla samego DSM.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pablo    1
Pablo

Netgear ReadyNas 102 (dobra cena do możliwości) albo byle jakie synology (dobierz dobie model do możliwości finansowych). qnap dla mnie od zawsze jest synonimem dobrego sprzętu, kiepskiego oprogramowania i masy problemów :) nie mówię, że synology jest idealne ale jako posiadacz kilku już modeli mam o ich produktach jak najlepsze zdanie :) nawet słabe sprzętowo synology warto kupić dla samego DSM.

dzięki za info i dotychczasowe porady, czy w razie czego świadczysz odpłatne usługi w zakresie serwisu tego typu serwera QNAP?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1386
house

widzę że jesteśmy z jednego miasta, więc jeśli go podrzucisz to tak - jestem w stanie go obejrzeć i zdiagnozować :) - szczegóły na PW. 

zależne to będzie od możliwości czasowych i nie będzie "od ręki" :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pablo    1
Pablo

dzięki za info, jakby co to to sie odezwę na PW

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pablo    1
Pablo

Dzięki za sugestię ale zamieniałem kable również, jednak było bez rezultatu...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• Anon
      Przez Anon
      Witam,  potrzebuję dosyć szybko podjąć decyzję, dlatego każda odpowiedź będzie pomocna. Zastanawiam się nad zakupem serwera NAS, który będzie służył w głównej mierze do przechowywania prywatnych danych oraz kopii z serwera VPS, więc nie jestem nie wiadomo jak wymagający. Aktualnie moim typem jest QNAP 228 oraz droższy 231p-posiada koś? Zastanawiałem się również nad synology ds216se jednak będzie on chyba gorszy (tylko 256ramu). Korzystanie z NASA to przeważnie SAMBA, ew. FTP. Aktualnie mam możliwość zakupienia ts-228 lub ts 231p o stówkę taniej, jednak zastanawiam się czy warto dokładać do tego drugiego modelu.
    • nubnec
      Przez nubnec
      Cześć!

Otóż stoję przed dylematem tak jak wiele osób przede mną jaki NAS wybrać 
      Na początku byłem zdecydowany na Syn DS216j - uznałem, że spełnia wszystkie wymogi dobrego NAS w dobrej cenie dla domu (max 2-3 userów).
      Później się urodził pomysł jednak 4dyskowca (na początku 2 dyski, a z biegiem czasu...). Tylko, że... QNAP czy Synology ? Bo chyba Asustor jeszcze jest w powijakach względem tych dwóch producentów. NAS będzie przeznaczony głównie na domowe potrzeby ale również na firmę (z minimalistycznym podejściem czyli mieć jakieś pliki w chmurze czy backupować ważne pliki). Natomiast musi być konkret dla domu.

Ostatnio moje myśli są kierowane pomiędzy (i tu jest problem bo..):
      QNAP TS-451+ / TS-451A / TS-431P (ten chyba jest słabszy względem tych dwóch) / TS-453A (ten może i jest lepszy od poprzedników ale cena może zaboleć..)
      Synology DS416 / DS416j / DS416play / DS418j / DS716+ - tutaj nie mam żadnego porównania ...
      Jestem zielony w tych sprawach dlatego liczę na pomoc ludzi bardziej ogarniętych w tym zakresie.

Dodatkowo:
      - cena (biorę na firmę więc możliwe iż się uda coś wytargować ale okolice 2k bez dysków)
      - liczę na dobrze działający sprzęt  (istnieje wizja rozbudowany o dodatkowy RAM)
      - hdmi - może tak, muszę sprawdzić gdyż nie wiem ile mam miejsca w korycie aby doprowadzić do TV.. jeśli nie to dLNA tylko. 
      - najchętniej 4k - z racji tego, że TV też 4K ale 1080p jest OK (bo ile filmów jest 4K mimo wszystko...)
      - wirtualce mówię tak  Albo postawię tam WIN i zrobię sobie emulator do gier czy kodi (chyba że z poziomu samego NAS będę mógł(?) albo do pracy mi się przyda (słyszałem też,  że niektóre NAS mimo obsługi wirtualizacji to mają z nią problem)
      - raid - na 85% myślę, że będę chciał RAID zrobić
      - VPN, raczej mają wszystkie więc...
      Co do dysków to się zastanawiałem nad 4TB HGST - mają niezłą niezawodność z tego co czytałem.
      No i teraz.. z racji tego, że to będzie 1 NAS to nie wiem co jeszcze potrzebowałbym więcej nawet...

Proszę o pomoc 
    • tomek0807
      Przez tomek0807
      Zainstalowałem w tym serwerze dwa dyski ADATA SX8000 PCle M.2 2280 SSD jako pamięć podręczną, ale serwer ich wcale nie wykrywa. Czy to wina niekompatybilności czy jakiegoś ustawienia? Czyżby QNAP był aż tak wybredny?

Openitforum

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności