Skocz do zawartości
Pablo

qnap ts-210 niski transfer

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

Pablo

Witam,

Mam problem z bardzo niskim transferem rzędu 2-4 Mbit bez względu czy kopiowanie danych jest pomiędzy katalogami na serwerze czy też po sieci z lub na serwer. Sprawdzałem też bezpośrednie połączenie NAS-laptop i też bez szału. Mam zainstalowane dyski samsunga 1,5TB kupione razem z serwerem, pracują w RAID1. Z aplikacji mam tylk odpalone DLNA bez żadnych dodatkowych wodotrysków.

Czy ktoś ma może jakiś pomysł co jest przyczyną takiego spowolnienia? Trochę mnie irytuje różnica w prędkości podawanej przez producenta i rzeczywistością u mnie...

pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

która wersja QTS ? jak ustawiłeś jumbo-frames ? cpu nie jest czymś obciążony ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pablo

QTS 4.0.2, firmware 4.0.2 (20130726)

jumbo frame, zmieniałem je w serwerze na wyższe wartości jednak to nic nie dało

też sie zastanawiałem nad obciążeniem cpu, w załączeniu printscreen 

Dodaj odpowiedź w tym temacie, aby wyświetlić ukryty link.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

serwer dlna uaktualnia swoją bibliotekę i konwertuje obraz i pliki wideo. wyłącz twonky i zobacz czy coś się zmieniło.

poza tym zaktualizuj QTS :

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pablo

Witam,

Chyba wyłączyłem wszystko co się dało, łącznie z ochroną antywirusową. Procek na monitorze cały czas ok. 50%. Poniżej zrzuty ekranu.

Masz może jeszcze jakiś pomysł co może być przyczyną takiego niedomagania?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

niestety nie, nie posiadam serwera qnap więc nie mam jak sprawdzić. drugą rzeczą jaką bym sprawdził to dyski. może niedomaga któryś z nich.

zaktualizowałeś QTS ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pablo

niestety nie, nie posiadam serwera qnap więc nie mam jak sprawdzić. drugą rzeczą jaką bym sprawdził to dyski. może niedomaga któryś z nich.

zaktualizowałeś QTS ?

Zaraz zrobię aktualizację, co do dysków to niby są w dobrym stanie bo też to sprawdzałem. Wg systemu dyski są w dobrym stanie, nie wykryto żadnych błędów, dysk powinien pracować poprawnie...

A jak można sprawdzić dyski w inny sposób?

Niestety po zmianie QTS'a transfer sie nie zmienił nadal jest na poziomie 9,5MB przy wyłączonych aplikacjach... :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@Pablo

masz możliwość włożenia jakiegoś innego dysku i sprawdzenia jak się zachowuje? skoro nie aplikacje (obciążenie cpu), nie QTS to nie pozostaje nic innego...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pablo

Niestety nie mam innych dysków pod ręką ale pewnie to pozostaje do zrobienia i postawić na nowo system. Czy można to zrobić na jednym dysku czy też muszą być dwa? I czy jak włożę inne dyski to stracę ustawienia? Sorry nigdy tego nie robiłem więc wolę się dopytać niż stracić dane z dysków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Czy można to zrobić na jednym dysku czy też muszą być dwa?

możesz zrobić na jednym, ale nie jednym z tych które posiadasz. po powrocie do dotychczasowej konfiguracji masz możliwość odbudowania raid. Tym bardziej, że jest jeden dysk jest kopią drugiego. Nie robiłem tego w QNAPie więc nie podpowiem jak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pablo

Czyli jak dobrze rozumiem to mam wyjąć obecne oba dyski, włożyć jakiś inny trzeci dysk i na nim postawić na nowo system?

Czy po włożeniu z powrotem starych dysków serwer ruszy na starych ustawieniach?

Wolę się upewnić zanim coś zrobię co może spowodować utratę danych z dysków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

dokładnie tak. po włożeniu dysków z powrotem system będzie działał ale nie na starych ustawieniach, rozpozna dyski oraz to ,że należą do raid1 i zapyta czy zainicjować je i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pablo

A na jakich ustawieniach będzie działał, co się np. zmieni?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

cała konfiguracja, najbezpieczniej będzie zrobić kopię danych na boku.

przejrzyj jeszcze :

można zrobić też to z konsoli :

ale musisz pamiętać, że włożenie dysków przy procesie inicjalizacji nas usunie dane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pablo

no to czeka mnie niezła przeprawa zwłąszcza jak się tym nie zajmuje człowiek na codzień...

a tak poza tematem to co byś polecił jako serwer do użytku domowego chodzi o przechowywanie danych, DLNA, taki żeby dobrze śmigał i oczywiście nie musi to być jakiś super top ale z drugiej żeby nie był też jakiś cienias.

Jak kupowałem tego no to był to raczej jeden z tych lepszych na tamte czasy ale jednak jak się okazuje to nie do końca...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Netgear ReadyNas 102 (dobra cena do możliwości) albo byle jakie synology (dobierz model do możliwości finansowych). qnap dla mnie od zawsze jest synonimem dobrego sprzętu, kiepskiego oprogramowania i masy problemów :) nie mówię, że synology jest idealne ale jako posiadacz kilku już modeli mam o ich produktach jak najlepsze zdanie :) nawet słabe sprzętowo synology warto kupić dla samego DSM.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pablo

Netgear ReadyNas 102 (dobra cena do możliwości) albo byle jakie synology (dobierz dobie model do możliwości finansowych). qnap dla mnie od zawsze jest synonimem dobrego sprzętu, kiepskiego oprogramowania i masy problemów :) nie mówię, że synology jest idealne ale jako posiadacz kilku już modeli mam o ich produktach jak najlepsze zdanie :) nawet słabe sprzętowo synology warto kupić dla samego DSM.

dzięki za info i dotychczasowe porady, czy w razie czego świadczysz odpłatne usługi w zakresie serwisu tego typu serwera QNAP?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

widzę że jesteśmy z jednego miasta, więc jeśli go podrzucisz to tak - jestem w stanie go obejrzeć i zdiagnozować :) - szczegóły na PW. 

zależne to będzie od możliwości czasowych i nie będzie "od ręki" :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pablo

dzięki za info, jakby co to to sie odezwę na PW

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pablo

Dzięki za sugestię ale zamieniałem kable również, jednak było bez rezultatu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• kadaffi
      Przez kadaffi
      Witam
      Właśnie zakupiłem router netgear r7800. Skonfigurowałem go wstępnie i jestem niezadowoloy z transferów w sieci wifi.  W sieci mam qnapa 1gb ethernet na którego chce przerzucać dane z laptopa oraz oglądać filmy na tv ale na tą chwilę transfery jakie osiągam przy kopiowaniu plików odczyt jakieś 15/20MB/s 5ghz i jakieś 10MB/s 2,4ghz. Moja karta sieciowa to Intel(R) Dual Band Wireless-AC 8260. Nie mogę się w niej doszukać zmiany szerokości kanału. Ustawione mam 20mhz. Czy ona nie obsługuje chociażby 40mhz? Na tą chwile przepustowość karty sieciowej pokazuje mi 5ghz 870Mb/s 2,4 ghz 144 Mb/s. Czy macie jakieś sugestie? 
      Pozdrawiam
    • no4fly1
      Przez no4fly1
      Mam chyba podobną potrzebę.
      Chciałbym  jednorazowo wykonać kopię zapasową na zewnętrznym  serwerze .
      Z uwagi na dużą ilość danych (zdjęcia) nie chcę tego robić przez  pośredni komputer.
      W moim przypadku to z Qnap  do Synology.
      Do obu serwerów mam  dostęp i odpowiednie uprawnienia.
      Jedyne co znalazłem  to:  Zdalna replikacja ----> z serwera NAS na serwer NAS  ----> Stwórz zadanie replikacji
      I tu mam pytania:
      Czy przy jednorazowej akcji to odpowiedni sposób?
      Jaki nr portu Synology wpisać ? Domyślnie wpisany jest 873 ale podaje że to nieprawidłowy port.
      Na routerze  (przed Synology) mam przekierowane porty: 20, 21, 80, 5000, 5001
    • glorifyday
      Przez glorifyday
      Po raz kolejny robi mi sie ciasno na moim DS-713+ i choc generalnie jestem z niego na maksa zadowolony, trzeba by sie zastanowic, co dalej z tym fantem.
      Z perspektywy czasu pluje sobie w brode, ze nie kupilem czterodyskowca, teoretycznie moglbym teraz dokupic rozszerzenie, ale rozwazam tez inne opcje.
      Plus jest taki, ze NASy troche poszly do przodu i teraz juz bardziej ekonomiczne modele zapewniaja predkosci wyzsze nawet niz moj DS-713+.
      Minus z kolei - ze przyzwyczailem sie do Synology, ale Synology sie dosc wysoko ceni i nie wiem, czy nie wartoby czegos w zyciu zmienic ;-).
      Zrobilem sobie na morelach wyszukiwanie po czterodyskowcach i w sumie dobrze wyglada cenowo i specyfikacyjnie ten Qnap TS-431P:
      https://www.morele.net/serwer-plikow-qnap-ts-431p-975708/

Dodaj odpowiedź w tym temacie, aby wyświetlić ukryty link. Qnap twierdzi, ze nawet przy szyfrowanym woluminie zapewnia 190 MB/s, co byloby nawet postepem w stosunku do DS-713+. Podoba mi sie tez jeden wielki wiatrak, zamiast dwoch mniejszych, jak w czterodyskowcach Synology.
      No ale mam swoje przyzwyczajenia. Glownie Photo Station. Czy przesiadka na Qnap moze mnie bolec?
      Co to w ogole za firma jest? Synology to AFAIK Tajwan. A Qnap?

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności