Skocz do zawartości
maxikaaz

Testy transferu między 5GHz i 2.4GHz na RT-N66u

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

maxikaaz

@house - pamiętasz, jak na OL w wątku poświęconym routerowi z tytułu prosiłem o testy takiego transferu...? Wtedy wyszło Ci w jedną stronę 2.7MB/s, w drugą 4MB/s.

Bez bawienia się w jakieś standardowe metody pomiaru - czy nadal posiadasz ten router i czy mógłbyś na którymś z nowszych softów jeszcze raz wykonać taki test ?

Idealnie by było, gdyby był to soft od Victeka, najnowszy RAF

Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość.
.

Pytam, bo całkiem niedawno zreanimowałem E4200, i przytrafiło mi się taki test zrobić, między kartą 2.4GHz na Atherosie i 5GHz na Intelu, obydwie pracujące na max. 300Mbit/s.

Praktycznie ten sam wynik udało mi się uzyskać na E3200, którego niedawno też reanimowałem dla jednego z kolegów z tamtego forum.

I jakbym nie kombinował - wychodzi mi w obydwie strony ok. 8MB/s, więc drugie tyle co u Ciebie na mocniejszym routerze.

Zastanawiam się, czy różnica wynika z nowszego sterownika WiFi, czy może z innej konstrukcji układów radiowych - w Asusie obydwa radia wiszą na wydzielonym kontrolerze BCM4331, w Linksysach ten sam kontroler prowadzi tylko radio 5GHz, niższe pasmo jest obsługiwane przez kontroler w procesorze głównym.

Inne jest obciążenie magistrali między procesorem głównym, a wydzielonym kontrolerem - w Asusie informacja z radia do radia zasuwa z BCM4331 do BCM4706, i wraca z powrotem, w Linksysach pokonuje połowę tej drogi.

BTW - gdybyś znalazł czas na zrobienie testu (zakładając, że nadal masz tego Asusa), zerknij, czy masz możliwość ustawienia obydwu układów radiowych do pracy w 2.4GHz.

Na RAF-ce w E4200 można radio 5GHz zmusić do pracy na 2.4GHz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Ok. Mam go i długo mieć będę. :-) zrobię test jak wrócę do domu. Poza tym ten test był na tomato a akurat jakie by nie było (czy od vitecka czy od shibby) to i tak wynik będzie nędzny bo ja nadal twierdze że najlepszą wydajność można osiągnąć jedynie na ofw lub najlepiej na najnowszym merlinie z nowym sterownikiem drugiego radia nie da się przestawić na 2.4 ani tu ani tu.

Z tego co pamiętam to na merlinie miałem max 22MB/s, stały to 17MB/s .karta to Bigfoot killer 1103 na chipie atherosa. Teraz mam gównianego intela 2200 w lenovo i max to 15MB/s. Oczywiście z internetu idzie max co mam czyli 100Mbit/s.

Nigdzie nikt i tym nie wspominał ale Asus przeszedł na nowe sdk broadcom'a i nowy driver Wi-Fi działa super. Sterownik jest naprawdę świetny. Mam nergeara wnce2001 do tv samsunga i filmy fullhd w paśmie 2,4 grają płynnie i bez przycinek. Wcześniej nawet 720p potrafilo się przyciąć na chwilę. No i w końcu Xbox po Wi-Fi pobiera szybciej niż 500kb/s.

Posta napisałem z telefonu :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maxikaaz

U Michała na Tomato też nie ma tej funkcji, możliwość przestawienia radia 5GHz na 2.4GHz znalazłem tylko w nowym Victeku, o i dziwo - działa.

Pitolimy na zapleczu, bo wyniki tego testu, który zrobisz, chcę podpiąć pod moją część recki E4200, którą za niedługo dopiszę.

Jest więc to niejako dyskusja robocza nad przyszłym artykułem.

Na dziś obydwa routery (nowe) stoją w podobnej cenie, a możliwościami się różnią znacznie, Asus to następna generacja.

Linksys nawet jak debiutował w swojej klasie nie był sprzętowo szczytem, bo miał tylko 64MB pamięci.

W dodatku jest platformą nietypową i "wredną", choćby przez te 60kB NVRAM i łatwego do uwalenia flasha.

Może się jednak okazać, że pozostawienie w Linksysie jednego radia na wolniejszym kontrolerze dało w efekcie wyższe transfery, więc konstrukcja jest przemyślana.

Co do testów - trzeba by jeszcze zrobić coś, co zweryfikuje na ile obydwa routery są rzeczywiście N750/N900, czyli jak wygląda sumaryczna przepustowość obu interfejsów radiowych pracujących jednocześnie.

Czyli dwa serwery udostępniające pliki wpięte w switch, i dwóch klientów radiowych każdy na innym paśmie.

Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Wiesz - zamiast pisać od nowa weź moja recenzje i uzupełnij o swoje wrażenia i testy. Nie będziemy pisać o tym samym a rozwiniesz to co napisałem 2 lata temu o nim :-) tak będzie najlepiej a ja nie mam nic przeciwko :-) feel free :-)

Posta napisałem z telefonu :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Hictis1935
      Przez Hictis1935
      Witam,
      posiadam router ASUS RT-AC68U, firmware Merlin 380.68_4 i światłowód 600 Mbit/s.
      Przy podłączeniu kabla WAN bezpośrednio do karty sieciowej uzyskuję gwarantowaną prędkość.
      W momencie poprowadzenie sieci przez router, maksymalne osiągi oscylują w granicach 500 Mbit/s.
      CPU Core 1 osiąga 100%, Core 2 jest prawie nie używany.
      QoS, Bandwitch Monitor, Air Control i inne dodatki są off.  W zakładce info WAN i Lan 1 Gbps.
      Próbowałem różne ustawienia w zakłade Switch Control (Enable Jumbo Frame, Spanning-Tree Protocol, NAT Acceleration ON/OFF) ale to nic nie pomaga.

Udało mi się znaleźć informacje, że niektórzy na tym routerze wyciągają prędkości > 900 Mbit/s.
      Proszę  pomoc, lub sugestie co jeszcze mógł bym sprawdzić aby w pełni wykorzystać możliwości ISP.
    • betelgeza
      Przez betelgeza
      Witajcie Koledzy,
      Stanowisko Supportu Asus Polska na dziś 22.05.2014 jest takie, że aktualne oprogramowanie RT-AC68u nie wspiera żadnego modemu działającego o transmisję LTE.
      Tak się jednak składa, że przynajmniej jeden modem LTE działa i to bardzo sprawnie. Dlatego chciałbym w tym temacie zachęcić użytkowników, którym udało się odpalić LTE na wspomnianym routerze do podzielenia się informacją na temat modelu modemu oraz wersji oprogramowania routera.
      Z pewnością te dane ułatwią poszukującym informacji skompletowanie działającego zestawu.
      Na pierwszy ogień przetestowany przeze mnie oraz użytkownika @The Dino modem Huawei:
      Huawei E3272 HILINK   (wersja firmware routera: 3.0.0.4.374_5656-g8d0a991) Huawei E1820 (3G)   (wersja firmware routera: ?) Huawei E3276 (LTE)   (wersja firmware routera: ?) pozdrawiam b.
    • house
      Przez house
      REGULAMIN KONKURSU
      na forum internetowym Openitforum.pl
      § 1. Konkurs
      Konkurs, o którym mowa w niniejszym regulaminie (zwany dalej „Konkursem”) jest skierowany do osób fizycznych, będących użytkownikami serwisu Openitforum.pl w rozumieniu art. 22 ustawy kodeks cywilny (Dz. U. z 1964 r. Nr 16 poz. 93 z późn. zm.), zwanych dalej „Uczestnikami”. § 2. Organizator Konkursu
      Organizatorem Konkursu jest forum internetowe Openitforum.pl, zwane dalej „Organizatorem”. Fundatorem nagrody w konkursie jest firma ASUS.Polska Przed wzięciem udziału w Konkursie każdy Uczestnik powinien zapoznać się z Regulaminem. Udział w Konkursie będzie równoznaczny z akceptacją niniejszego Regulaminu. Regulamin Konkursu jest dostępny na stronie internetowej Organizatora Konkursu pod adresem : LINK § 3. Zasady konkursu
      Konkurs odbywa się na forum OpenITForum.pl (dalej: „Konkurs”). Konkurs skierowany jest do osób fizycznych, które w dniu jego rozpoczęcia ukończyły 18 lat i posiadają pełną zdolność do czynności prawnych. W Konkursie nie mogą brać udziału członkowie grup Administratorzy, Moderatorzy oraz VIP forum Organizatora oraz osoby współpracujące z tym podmiotem w sposób stały, a także członkowie najbliższych rodzin wymienionych grup i Administratora forum, tj. wstępni, zstępni, rodzeństwo, małżonkowie, rodzice małżonków i osoby pozostające z nimi w stosunku przysposobienia. W czasie konkursu uczestnicy wykonują zadanie polegające na przygotowaniu poradnika konfiguracji dowolnie wybranej funkcji routerów firmy ASUS. Projekt powinien przybliżyć czytelnikom sposób wykonania ustawień wybranej funkcjonalności, tak aby można było go traktować jako "poradnik konfiguracji". Praca może zawierać rymowanki, obrazki bądź suchy techniczny język - forma dowolna - najważniejszym jest aby umożliwiła niedoświadczonemu użytkownikowi poprawne jej ustawienie i aktywowanie. Nadsyłając prace konkursowe i akceptując Regulamin Konkursu, Uczestnik Konkursu jednocześnie oświadcza, że: posiada pełnię praw autorskich i pokrewnych do zgłoszonej pracy, oraz że tym samym wyraża zgodę na jej publikację w Internecie i publiczne udostępnienie na forum internetowym Openitforum.pl oraz w specjalnym dziale portalu : ASUS - poradniki; udziela niewyłącznej zgody na użytkowanie pracy przez Organizatora na następujących polach eksploatacji: zwielokrotniania, utrwalania, sporządzania cyfrowego zapisu udostępnionego materiału, wprowadzania materiału do pamięci komputera, wprowadzania materiału do własnych baz danych, bądź w postaci oryginalnej bądź w postaci fragmentów, w zakresie rozpowszechniania materiału w sposób inny niż określony powyżej - publiczne wykonanie, wystawienie, wyświetlenie, odtworzenie oraz nadawanie i reemitowanie, a także publiczne udostępnianie materiału w taki sposób, aby każdy mógł mieć do niego dostęp w miejscu i w czasie przez siebie wybranym, w szczególności za pośrednictwem Internetu lub innych sieci komputerowych, sieci telefonii komórkowych oraz w jakikolwiek inny sposób, w tym przy pomocy przekazu telekomunikacyjnego. Każdy użytkownik może wysłać nieograniczoną ilość zgłoszeń - w przypadku przesłania kilku prac pod uwagę będzie brana ogólna zawartość merytoryczna. Konkurs trwa od 5 listopada 2014 r. do 28 listopada 2014 r. do godziny 23.59. http://openitforum.pl/calendar/event/1167-/
      Zgłoszenie konkursowe odbywa się poprzez przesłanie odpowiedzi na specjalne konto forum @OpenITbot w formie Prywatnej Wiadomości  oznaczając tytuł wiadomości podpisem "[Konkurs]" Nagrodą w konkursie jest dwupasmowy,bezprzewodowy router gigabitowy AC2400 : ASUS RT-AC87U § 4. Rozstrzygnięcie konkursu i zasady przyznawania nagród
      Spośród wszystkich nadesłanych prac Administrator Forum (@house) wybierze jednego zwycięzcę jako autora najciekawszej wiadomości. Ocena dokonywana przez Administratora Forum w kontekście przydzielania nagród będzie całkowicie subiektywna. Wyłonienie laureata przez Administratora Forum nastąpi w dniu 30 listopada 2014 r. do godziny 19.00. Uczestnik, którzy wygra nagrodę zostanie poinformowany przez Administratora Forum poprzez wiadomość @ oraz umieszczenie jednoznacznej informacji w wydarzeniu w kalendarzu związanym z konkursem. http://openitforum.pl/calendar/event/1168-/
      W przypadku, gdy zdobywcą Nagrody będzie jakakolwiek osoba, która nie spełnia warunków wskazanych w niniejszym Regulaminie, osoba taka traci prawa do nagrody a wygrana zostanie przyznana kolejnej osobie wybranej przez Administratora Forum. Organizator oświadcza, że nagrody są zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych na zasadzie art. 21 ust. 1 pkt. 68 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych. Nagroda w Konkursie nie podlega wymianie na inne nagrody oraz na ekwiwalent pieniężny. Nagroda zostanie przesłana przez Organizatora bezpłatnie. Fundator nagrody zapewnia ochronę gwarancyjną i pełne wsparcie produktu dla laureata (produkt jest NOWY i FABRYCZNIE zapakowany). W konkursie przewidzieliśmy nagrody niespodzianki dla 6 osób wyróżniających się na tle innych uczestników §5. Dane osobowe
      Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celach związanych z Konkursem, to jest jego organizacją i przeprowadzeniem. Po zakończeniu konkursu wszystkie dane uczestników zostaną ukryte. Podanie przez uczestników konkursu danych osobowych ma charakter dobrowolny. Uczestnikom przysługuje prawo wglądu w ich dane osobowe, prawo ich poprawiania, prawo żądania usunięcia tych danych, a także prawo zgłoszenia sprzeciwu co do ich przetwarzania. §6. Reklamacje
      Wszelkie reklamacje czy uwagi dotyczące sposobu przeprowadzenia konkursu lub jego organizacji Uczestnicy mogą zgłaszać publikując temat w odpowiednim dziale na forum : Propozycje, uwagi, opinie. Wszelkie reklamacje, czy uwagi zgłoszone przez Uczestników w sposób określony w punkcie poprzedzającym będą rozwiązywane i rozstrzygane przez Organizatora w terminie 3 dni od daty ich publikacji. §7. Postanowienia końcowe
      Organizator nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy dodawanych przez Uczestników. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany Regulaminu w postaci przedłużenia czasu trwania Konkursu. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne problemy techniczne, mające wpływ na wypełnienie warunków uczestnictwa w Konkursie. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za nieprawidłowe dane podane przez Uczestnika, w szczególności za zmianę danych osobowych uniemożliwiającą odszukanie Uczestnika, któremu przyznano nagrodę. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za nieprawidłowości wynikające z wadliwości działania łączy internetowych, funkcjonowanie sieci lub systemu Uczestnika Konkursu. W sprawach nieuregulowanych w niniejszym regulaminie zastosowanie będą miały przepisy prawa polskiego. POWODZENIA !!!

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności