Skocz do zawartości
Xorfeusz

Lenovo Y580 i AC 7260

Rekomendowane odpowiedzi

Xorfeusz

Witam, zakupiłem kartę AC 7260 lecz mam problem z wgraniem zmodyfikowanego biosu do lapka, czy programem winflash wgra się bez problemu zmodyfikowany bios? Znalazłem tę http://forum.techinferno.com/lenovo-ibm/2260-lenovo-y580-y480-unlocked-bios-versions.html stronę lecz po rejestracji trzeba pisać 5 postów. I teraz nie wiem czy jest inne wyjście czy bęę musiał jakieś bezsensowne posty napisać?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

I teraz nie wiem czy jest inne wyjście czy bęę musiał jakieś bezsensowne posty napisać?

nie było wcześniej takiego ograniczenia :/ może nie tyle bezsensowne ale dołącz się do dyskusji w kilku i będziesz miał możliwość pobierania.  

czy programem winflash wgra się bez problemu zmodyfikowany bios?

w pakiecie z modyfikacją jest od razu aplikacja do aktualizacji z poziomu windows.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Xorfeusz

nie było wcześniej takiego ograniczenia :/ może nie tyle bezsensowne ale dołącz się do dyskusji w kilku i będziesz miał możliwość pobierania.  

w pakiecie z modyfikacją jest od razu aplikacja do aktualizacji z poziomu windows.  

chodzi o aplikację FPTw64? 

Posiadam już zmodyfikowany bios o takiej samej nazwie jak oryginalny, udało mi się znaleźć ftpw64 i fpt dos. Lecz nie wiem jak wykorzystać te pliki i czy jeszcze mi czegoś brakuje.

Edytowane przez Xorfeusz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.
nie, tam jest aplikacja od lenovo. nie pamiętam dokładnie gdyż robiłem ten update 3 miesiące temu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Xorfeusz

@

nie, tam jest aplikacja od lenovo. nie pamiętam dokładnie gdyż robiłem ten update 3 miesiące temu. 

Czyżby chodziło o InsydeFlash?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Czyżby chodziło o InsydeFlash?

dokładnie tak. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Xorfeusz

dokładnie tak. 

Tak tylko ze strony techinferno wynika, że jest ona dla wersji 2.xx ja posiadam 8.00 dokładnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

więc musisz użyć wersji 

lenovo-y580-y480-bios-v8.00-5dcn90ww-mod

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Xorfeusz

więc musisz użyć wersji 

lenovo-y580-y480-bios-v8.00-5dcn90ww-mod

Tak lecz do tego już potrzebuję bootowalny usb, zgadza się? Bo za pomocą insydeflash wyskakuje mi cały czas błąd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Bo za pomocą insydeflash wyskakuje mi cały czas błąd

niekoniecznie :) podaj treści błędu... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Xorfeusz

niekoniecznie :) podaj treści błędu... 

This version of rom file isn't newer than version of bios, jak usunę plik rom jest Rom file not found, nie wiem co zrobić bo zmodowany bios ma rozszerzenie .bin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@

trzeba rozpakować paczkę z BIOS, otworzyć plik 'platform' i zmienić wyraz RESSEN na RESSDIS i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Xorfeusz

Dokładnie tak też robiłem, tylko zmieniałem na RESSDIN, (tak gdzieś wyczytałem) lecz ani jedna ani druga zmiana nic nie zmienia. dalej Rom file not found.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

pobierz odpowiednią paczkę jeszcze raz. przed flash'em zresetuj bios do ustawień fabrycznych, zdejmij hasło jeśli takowe istnieje. Kupiłem Y580 z biosem dla Win7 więc robiłem to na wersji 2.07. Nie mam doświadczenia z wersją 8.0. i nie zapomnij uruchomić plik z uprawnieniami administratora  B)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Xorfeusz

pobierz odpowiednią paczkę jeszcze raz. przed flash'em zresetuj bios do ustawień fabrycznych, zdejmij hasło jeśli takowe istnieje. Kupiłem Y580 z biosem dla Win7 więc robiłem to na wersji 2.07. Nie mam doświadczenia z wersją 8.0. i nie zapomnij uruchomić plik z uprawnieniami administratora  B)

Dobra mam zmieniłem jeszcze nazwę pliku który ma aktualizować w pliku platform. Tylko teraz mam taki błąd "EC file size input error"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Tylko teraz mam taki błąd "EC file size input error"

to wskazuje na zły rozmiar pliku biosu. jak uda się go wgrać to nie uruchomisz laptopa :/ 

przyczytaj dokładnie plik readme. musi się wgrać jedynie po zmianie RESSDIN - jak nie to nie próbuj dalej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Xorfeusz

Dobra udało się, teraz parę dni testowałem i dochodzę do wniosku, że coś jest nie tak. Karta na zakresie 5Ghz nie osiąga prędkości 450Mbps mimo, że router(WDR-4300) taką obsługuje. Nie wiem co mam ustawić, a i prędkość internetu, bezpośrednio przy routerze też nie jest taka jak powinna, a zasięg jest na full.

W miejscu którym cały czas użytkuję laptopa, czyli jakieś 10m od routera mam zasięg 3-4 kreski, a szybkość jest na poziomie 6-30Mbps i tak skacze. Przy takim zasięgu ta szybkość powinna być chyba większa.

Edytowane przez Xorfeusz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Karta na zakresie 5Ghz nie osiąga prędkości 450Mbps mimo, że router(WDR-4300) taką obsługuje

ale to jest marketingowa prędkość :/ ile osiągasz w MB/s ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Xorfeusz

ale to jest marketingowa prędkość :/ ile osiągasz w MB/s ?

Przy wrzucaniu na dysk zewnętrzny WD My Cloud 2TB waha się między 0.3MB/s-1.7MB/s przy odległości ok. 10 metrów od routera

Bezpośrednio przy routerze jest 6.5MB/s przy szybkości połączenia z routerem 130Mb/s

Ustawienie routera jest na 20Mhz szerokość kanału gdyż na 40 mam gorszy zasięg przy odległości 10m, a po zmianie na 40Mhz połączenie z routerem (bezpośrednio przy nim) jest 300Mb/s i kopiowanie jest wtedy około 20MB/s Czyli prawidłowo. 

Lecz problem tkwi w czym innym na telefonie przy tych samych ustawieniach internet działa z max prędkością (mierzone na speedtest) a na laptopie raz z połową tego lub nawet parę kB/s

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Ustawienie routera jest na 20Mhz szerokość kanału

to jest główna przyczyna i lepiej nie będzie. gdybyś dysponował routerem AC wtedy masz dodatkowo 80MHz szerokość kanału więc tę prędkości byłyby jeszcze lepsze.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Xorfeusz

Więc, muszę coś fajnego wyszukać, dzięki temat rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• pepe44
      Przez pepe44
      Witam, to mój pierwszy post na tym forum mimo że dosyć długo je śledzę, zawsze udawało mi się znaleźć rozwiązanie problemu ale tutaj nie mam zupełnie pojęcia co jest grane.

Posiadam router ASUS AC68U który średnio radzi sobie z LTE - dołączany modem HUAWEI. Zdecydowałem się na zakup Zyxel LTE3301 ze względu na pochlebne opinie o jego wspaniałym zasięgu i stabilności pracy. Rewelacji przyznam szczerze nie było już od samego początku - tam gdzie modem HUAWEI tylko na USB bez anten zewnętrznych nie miał problemu z nawiązaniem połączenia z BTS - Zyxel wskazuje na słabe połączenie a na początku na jego brak (być może czas na inicjalizację połączenia). Mimo wszystko jak już nawiązał połączenie, to udało mi się osiągnąć na nim ponad 40Mbps co w pełni mnie zadowala (ASUS około 15Mbps ze względu na brak wsparcia 4G/LTE) . Postanowiłem sprawdzić w innej lokalizacji tam gdzie teoretycznie sygnał jest mocniejszy i tutaj moją uwagę zwróciło działanie routera - statystyki połączenia z BTS praktycznie takie same jak w pierwszy przypadku jednak szybkość internetu zwala z nóg... ping 250 (czasem speedtest  pokazywał wartości 2000ms), download jakies 0,18 Mbps - po powrocie do starej lokalizacji to samo, więc ewidentnie problem po stronie routera... Macie pomysł od czego można zacząć rozwiązywanie tego problemu ? Załączam staty z tych dwóch lokalizacji, tam gdzie teoretycznie parametry są lepsze - internet działał dramatycznie (BTS ten sam). Wcześniej, chociażby przy pierwszym podłączeniu routera, (zanim udało mi się osiągnąć 40Mbps) również miał problemy z szybkością ale zignorowałem problem bo nie miałem czasu na analizę...

Będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki

• PeterMac
      Przez PeterMac
      Borykam sie z problemem częstych wybudzeń serwera Qnap TS-231P, przeczytałem ze tego typu wybudzenia mogą byc tez spowodowane przez uzyskiwanie adresu przez DHCP.

W związku z tym chciałem przestawić Qnapa na adres IP statyczny

Ustawiłem jak na zdjęciach ponizej

Czyli ustawiłem adres statyczny na 192.168.1.150 dla Qnapa na stałe.

Niestety wchodząc w ustawienia mojego routera FunBox 3.0 od Orange, adres ten jest przypisywany nadal przez DHCP, pomimo ze zawęziłem pule przydzielania adresów DHCP od 100 do 149. co widać ponizej na zrzucie.

Dlaczego nadal router przydziela ten adres przez DHCP skoro jest juz poza pulą .100-149 ?

Sprawdzajac QFinderem Qnap cały czas adres otrzymuje z DHCP

Albo ja czegoś nie ogaraniam albo coś nie działa jak należy, proszę pomózcie drodzy forumowicze.
    • maxikaaz
      Przez maxikaaz
      Szarpię się już ponad godzinę, a pewnie nie zauważam jakiegoś drobiazgu...
      Pacjent to NSA325v2. W środku 2 dyski po 3TB. FW oryginał, V4.81(AALS.1).
      Na jeden z dysków nie mogę wrzucać dużych plików, np. BDRipa ważącego 14GB. Na drugi - wchodzi bez problemu. Wolnego miejsca na obu dyskach po ok.500-600GB.
      Żeby było śmieszniej - na tym dysku, na który nie da się wrzucać dużych plików, jest takowych plików sporo, można je odczytywać, można kasować, można w obrębie dysku przenosić.
      Z mniejszymi plikami nie ma problemu - można dorzucać na dysk do woli.
      Problem do tej pory nie występował, pojawił się nagle.
      Jak ma ktoś pomysł - to pisać :)

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.