Skocz do zawartości
djtc

Problem z dwoma TPLinkami - TL-WA5210

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

djtc

Witam

Posiadam 2 sztuki TL-WA5210

Mam problem ze stabilnością ich pracy.

Były ustawione już jako AP - AP client Adresy przypisane na stałe z puli adresów  serwera brama podana na serwer kanały ustawione te same, jakość połaczenia u clienta pokazywało 100 % moc 65 dBi.

Przez parę godzin działa ok a po paru godzinach client się rozłącza albo AP go wywala, w każdym bądź razie połączenie między nimi ginie,

Pomagało restartowanie obu, ale nie tak ma to być żeby co parę godzin to robić.

Dodam że odległość to 80 metrów.

Jak połączy się to speed test między jednym a drugim tplinkiem pokazuje około 17 Mb/s więc ok.

Sprawdziłem też drugi sposób  ustawiłem je w trybie bridge point to point a tu znowu działa na początku ok ale po jakimś czasie pokazuje transfer między nimi 0,13 Mb/s a to już lipa i dodatkowo nie mogę się połączyć przez sieć ze strony routera - serwera z tym od kolegi natomiast test idzie a z jego routerem ustawionym w trybie AP w domu mogę się połącyć bez problemu.

W trybie bridge mogę mieć tylko zabezpieczenie WEP z obu stron bo lepsze nie  jest możliwe do wyboru..

Dodam że wszystkie routery i anteny mają na sztywno ustawione adresy IP od x.x.x.1 - x.x.x.5 a od x.x.x.6 router-serwer przydziela resztę automatycznie,

Czy miał ktoś takie dolegliwości.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
branetre

Na pierwszy strzał wyłącz dhcp i poustawiaj z palca bramę, adres i dns.

Jako ciekawostka adresy statyczne ustawia sie poza pulą z dhcp ponieważ może dojść do konfliktu.

Jak to nie pomoże to sprawdź zasilacz w obu punktach. Na przegrzewanie sprzętu raczej nie liczę ale wszystko możliwe. Ostatecznie padł jeden z nich i oddaj do serwisu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
djtc

Na pierwszy strzał wyłącz dhcp i poustawiaj z palca bramę, adres i dns.

Jako ciekawostka adresy statyczne ustawia sie poza pulą z dhcp ponieważ może dojść do konfliktu.

Jak to nie pomoże to sprawdź zasilacz w obu punktach. Na przegrzewanie sprzętu raczej nie liczę ale wszystko możliwe. Ostatecznie padł jeden z nich i oddaj do serwisu.

Adresy jak już napisałem są przydzielone z poza puli DHCP i są ustawione na stałe w obu antenach bramę mają też ustawioną z palca.

Oba są na zewnątrz ale to nie powinien być problem bo to są urządzenia zewn. a poza tym są pod dachem więc na nie nie pada z góry.

Zasilacz jest podłączony około 6 - 8 m od anteny tzn skrętka od zasilacza ma około 8 metrów do anten.

Jak mam sprawdzić zasilacz ?

bo dla mnie to albo działa albo nie ;)

chyba że prąd może dawać różny , jak tak to jakie powinien mieć parametry.

Edytowane przez djtc

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
branetre

Jedyny sposób to zakupienie innego zasilacza POE Chodzi o to że może mieć np. kondesatory popuchnięte Tego nie sprawdzisz bo jak sam napisałeś przez kilka godzin jest ok a potem lega Wiele czynników ma wpływ na takie zachowanie. Bawiłeś się na innych kanałach ?

Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość.
;-)

Edytowane przez lud3ik
  • Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
djtc

Jedyny sposób to zakupienie innego zasilacza POE Chodzi o to że może mieć np. kondesatory popuchnięte Tego nie sprawdzisz bo jak sam napisałeś przez kilka godzin jest ok a potem lega Wiele czynników ma wpływ na takie zachowanie. Bawiłeś się na innych kanałach ?

Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość.
;-)

Też się bawiłem na innych kanałach ale kanał 10 jest czysty u mnie a najwięcej są używane 1 , 6 13 i 11 czasem zaobserwowałem 8 od kogoś.

A jażeli chodzi o strefę Fresnela to na odległości 70 - 80 m ma ona raczej małe znaczenie bo na lini mamy dosłownie jedną gałązkę od sąsiada i to nawet nie wiem czy mieści się w tej strefie a na tak małym dystansie to ten promień ma około 80 cm więc mało.

W sprawie zasilacza to to jest nówka sprzęt więc mogę reklamować.

Dzwoniłem do TP-Linka i też stwierdzili że najprawdopodobniej uszkodzona jedna z anten ale najlepiej odesłać obie razem do serwisu. Dodatkowo zalecili włączenie ping watch dog. ale przy moim problemie to się raczej nie sprawdzi bo u mnie częściej jest spadek z normalnego transferu na 0,13 Mb/s więc połączenie jest i się nie zrestartuje.

Edytowane przez djtc
  • Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
edi

Również mam ten problem z TL-WA5210, przez kilka dni jest ok wszytko ładnie stanilnie gra. A czasem zaczenie przerywać brak łącznośći i tak przez cały dzień. Jest bardzo denerwujące, doprowadza człowieka do szału. Sprzęt mam od kilku tygodniu, a problem zacząc się kilka dni temu.

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• bischop
      Przez bischop
      Hi
      On my router:
      Tomato v1.28.0000 MIPSR2-2.4-123 K26 USB AIO ======================================================== Welcome to the Netgear WNR3500L v2 [TomatoUSB] # uname -a Linux unknown 2.6.22.19 #4 Wed Oct 29 11:33:28 CET 2014 mips GNU/Linux got problem with DDoS attack. From time to time - usually every day between 6 p.m. - 01:00 a.m. - somebody is attacking. I`m not sure he is attacking from only one IP address or many.
      I got no proper rules for my iptables and i`m not sure exacly how to defend from this kind of attack.
      I think this kind of attack is not on TCP but UDP protocol. Why? becouse i think somebody is trying to DDoS my TeamSpeak v3 server behind that router. If TeamSpeak is turned off - there are not DDoS attack at all, my router is alive and not under heavy traffic.
      Using iptables && conntrack got a problem, becouse my iptables rules are not accepted becouse i got no conntrack :
      # iptables -t mangle -A PREROUTING -m conntrack --ctstate INVALID -j DROP iptables v1.3.8: Couldn't load match `conntrack':File not found Try `iptables -h' or 'iptables --help' for more information.  

That is weird becouse i think i got it:
      # lsmod | grep conntrack nf_conntrack_h323 37152 0 nf_conntrack_ipv6 14176 3 # modprobe -l | grep conntrack /lib/modules/2.6.22.19/kernel/net/netfilter/nf_conntrack_h323.ko /lib/modules/2.6.22.19/kernel/net/netfilter/nf_conntrack_proto_gre.ko /lib/modules/2.6.22.19/kernel/net/netfilter/nf_conntrack_sip.ko /lib/modules/2.6.22.19/kernel/net/ipv6/netfilter/nf_conntrack_ipv6.ko /lib/modules/2.6.22.19/kernel/net/netfilter/nf_conntrack_ftp.ko /lib/modules/2.6.22.19/kernel/net/netfilter/nf_conntrack_pptp.ko /lib/modules/2.6.22.19/kernel/net/netfilter/nf_conntrack_rtsp.ko So if i got it - i dont know how to load this module for IPv4.
      # ll -a /lib/modules/2.6.22.19/kernel/net/ipv4/ drwxr-xr-x 3 root root 191 Oct 29 2014 ./ drwxr-xr-x 9 root root 105 Oct 29 2014 ../ -rw-r--r-- 1 root root 7704 Oct 29 2014 ah4.ko -rw-r--r-- 1 root root 9288 Oct 29 2014 esp4.ko -rw-r--r-- 1 root root 9160 Oct 29 2014 ipcomp.ko drwxr-xr-x 2 root root 593 Oct 29 2014 netfilter/ -rw-r--r-- 1 root root 5344 Oct 29 2014 tcp_vegas.ko -rw-r--r-- 1 root root 5176 Oct 29 2014 tunnel4.ko -rw-r--r-- 1 root root 3284 Oct 29 2014 xfrm4_mode_beet.ko -rw-r--r-- 1 root root 2388 Oct 29 2014 xfrm4_mode_transport.ko -rw-r--r-- 1 root root 3292 Oct 29 2014 xfrm4_mode_tunnel.ko -rw-r--r-- 1 root root 3956 Oct 29 2014 xfrm4_tunnel.ko  
       modprobe -a /lib/modules/2.6.22.19/kernel/net/ipv4/  <doesnt exist nf_conntrack_ipv4.ko>

So my question is how to load conntrack ipv4 to get iptables working with it for udp?
      How to set proper rulez for droppig udp traffic by iptables?
      How to configure my router to defend that DDoS?

• DominikP
      Przez DominikP
      Mam w firmie nowego DS214+, na który wgrana jest baza programu do obsługi warsztatu samochodowego. Według producenta tego programu na serwerze nie działa blokowanie rekordów w Sambie i przez to dwie osoby mogły w każdej chwili poprawiać te same dane i serwer nie protestował. Prowadziło to oczywiście do utraty spójności. Czy da się w jakiś sposób włączyć blokowanie tych rekordów ?
    • Daniel zaw
      Przez Daniel zaw
      WITAM WSZYSTKICH
      Zainstalowałem prestashop ale mam problem z widzialnością witryny z zewnątrz - cały czas server chce przekierować na adres wewnętrzny a nie domenę..... , może ktoś wie gdzie mam szukać? 
      może ktoś zmontuje jakis filmik instruktarzowy instalacji Prestashop na Synology!!

Czy ktoś może  pomóc? 
  • Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności