Jump to content
Sign in to follow this  
djtc

Problem z dwoma TPLinkami - TL-WA5210

Rate this topic

Recommended Posts

djtc

Witam

Posiadam 2 sztuki TL-WA5210

Mam problem ze stabilnością ich pracy.

Były ustawione już jako AP - AP client Adresy przypisane na stałe z puli adresów  serwera brama podana na serwer kanały ustawione te same, jakość połaczenia u clienta pokazywało 100 % moc 65 dBi.

Przez parę godzin działa ok a po paru godzinach client się rozłącza albo AP go wywala, w każdym bądź razie połączenie między nimi ginie,

Pomagało restartowanie obu, ale nie tak ma to być żeby co parę godzin to robić.

Dodam że odległość to 80 metrów.

Jak połączy się to speed test między jednym a drugim tplinkiem pokazuje około 17 Mb/s więc ok.

Sprawdziłem też drugi sposób  ustawiłem je w trybie bridge point to point a tu znowu działa na początku ok ale po jakimś czasie pokazuje transfer między nimi 0,13 Mb/s a to już lipa i dodatkowo nie mogę się połączyć przez sieć ze strony routera - serwera z tym od kolegi natomiast test idzie a z jego routerem ustawionym w trybie AP w domu mogę się połącyć bez problemu.

W trybie bridge mogę mieć tylko zabezpieczenie WEP z obu stron bo lepsze nie  jest możliwe do wyboru..

Dodam że wszystkie routery i anteny mają na sztywno ustawione adresy IP od x.x.x.1 - x.x.x.5 a od x.x.x.6 router-serwer przydziela resztę automatycznie,

Czy miał ktoś takie dolegliwości.

branetre

Na pierwszy strzał wyłącz dhcp i poustawiaj z palca bramę, adres i dns.

Jako ciekawostka adresy statyczne ustawia sie poza pulą z dhcp ponieważ może dojść do konfliktu.

Jak to nie pomoże to sprawdź zasilacz w obu punktach. Na przegrzewanie sprzętu raczej nie liczę ale wszystko możliwe. Ostatecznie padł jeden z nich i oddaj do serwisu.

djtc

Na pierwszy strzał wyłącz dhcp i poustawiaj z palca bramę, adres i dns.

Jako ciekawostka adresy statyczne ustawia sie poza pulą z dhcp ponieważ może dojść do konfliktu.

Jak to nie pomoże to sprawdź zasilacz w obu punktach. Na przegrzewanie sprzętu raczej nie liczę ale wszystko możliwe. Ostatecznie padł jeden z nich i oddaj do serwisu.

Adresy jak już napisałem są przydzielone z poza puli DHCP i są ustawione na stałe w obu antenach bramę mają też ustawioną z palca.

Oba są na zewnątrz ale to nie powinien być problem bo to są urządzenia zewn. a poza tym są pod dachem więc na nie nie pada z góry.

Zasilacz jest podłączony około 6 - 8 m od anteny tzn skrętka od zasilacza ma około 8 metrów do anten.

Jak mam sprawdzić zasilacz ?

bo dla mnie to albo działa albo nie

Sorry, only registered users can display images :(

chyba że prąd może dawać różny , jak tak to jakie powinien mieć parametry.

Edited by djtc

branetre

Jedyny sposób to zakupienie innego zasilacza POE Chodzi o to że może mieć np. kondesatory popuchnięte Tego nie sprawdzisz bo jak sam napisałeś przez kilka godzin jest ok a potem lega Wiele czynników ma wpływ na takie zachowanie. Bawiłeś się na innych kanałach ?

Sorry, only registered users can display links :(

Edited by lud3ik
  • Like it 1

djtc

Jedyny sposób to zakupienie innego zasilacza POE Chodzi o to że może mieć np. kondesatory popuchnięte Tego nie sprawdzisz bo jak sam napisałeś przez kilka godzin jest ok a potem lega Wiele czynników ma wpływ na takie zachowanie. Bawiłeś się na innych kanałach ?

Sorry, only registered users can display links :(

Też się bawiłem na innych kanałach ale kanał 10 jest czysty u mnie a najwięcej są używane 1 , 6 13 i 11 czasem zaobserwowałem 8 od kogoś.

A jażeli chodzi o strefę Fresnela to na odległości 70 - 80 m ma ona raczej małe znaczenie bo na lini mamy dosłownie jedną gałązkę od sąsiada i to nawet nie wiem czy mieści się w tej strefie a na tak małym dystansie to ten promień ma około 80 cm więc mało.

W sprawie zasilacza to to jest nówka sprzęt więc mogę reklamować.

Dzwoniłem do TP-Linka i też stwierdzili że najprawdopodobniej uszkodzona jedna z anten ale najlepiej odesłać obie razem do serwisu. Dodatkowo zalecili włączenie ping watch dog. ale przy moim problemie to się raczej nie sprawdzi bo u mnie częściej jest spadek z normalnego transferu na 0,13 Mb/s więc połączenie jest i się nie zrestartuje.

Edited by djtc
  • Like it 1

edi

Również mam ten problem z TL-WA5210, przez kilka dni jest ok wszytko ładnie stanilnie gra. A czasem zaczenie przerywać brak łącznośći i tak przez cały dzień. Jest bardzo denerwujące, doprowadza człowieka do szału. Sprzęt mam od kilku tygodniu, a problem zacząc się kilka dni temu.

Pozdrawiam

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• nowy57
      By nowy57
      witam 
      pacjent DS918+
      bez problemu moge sie łaczyc z DS FILES (po LAN/quickconnect)
      natomiast nie moge sie poląćzyc wpisując oczywiscie poprawne dane do programu DS PHOTO
      ani po loginie quickconnect ani po adresie LAN  
      prosze o wskazówke 
      problem rozwiazany: nie zainstalowalem PHOTO STATION (myslalem ze to całkiem inny program ) 
    • lycone
      By lycone
      Cześć. Posiadam 2x AP-AC-LR podłączone do routera ASUS. Całą sieć stawiałem ponad rok temu. Wszystko działa bezproblemowo, ale od jakiegoś czasu wyskakuje mi powiadomienie gdy zaloguje się do panelu ustawień za pomocą UniFi Controller, że moje 2x AP-AC-LR są odłączone. Wcześniej wszystko było ok, a same urządzenia są podłączone i jak najbardziej działają. Ma ktoś jakiś pomysł dlaczego tak się dzieje?

• strusmig
      By strusmig
      Witam,
      mam w firmie dysk sieciowy Synology DS1815+ i router Ubiquiti EdgeMAX. Na dysku sieciowym w DiskStation Manager pobrałem pakiet VPN Server i skonfigurowałem sobie PPTP. Gdy próbuję połączyć się z zewnątrz (np. z domu) to dostaję taki komunikat jak na poniższym obrazku.

Czy trzeba jeszcze przekierować jakieś porty na routerze EdgeMAX, dodać reguły do firewalla czy coś?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

//edit:
      Po odblokowaniu portu 1723 (TCP) i protokołu GRE na firewallu wciąż była kicha i nie dało się połączyć z zewnątrz. Odpuściłem temat VPN na dysku sieciowym Synology i ostatecznie postawiłem VPN na tym routerze Ubiquiti EdgeMAX i wszystko działa tak jak chciałem :).

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci.
Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.
  • Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.