Skocz do zawartości
Jabol

Konfiguracja routera N450R do pracy z modemem 3G/4G/LTE

Rekomendowane odpowiedzi

Jabol    60
Jabol
Przygotowanie

Karta sim znajdująca się w modemie powinna mieć ZDJĘTE zabezpieczenie kodem PIN

1. Podłącz modem USB do odpowiedniego portu w routerze

2. Podłącz router N450R do prądu

3. Odczekaj około 1 minuty aż router się w pełni uruchomi

4. Połącz router z komputerem/laptopem (pamiętaj by w laptopie była wyłączona karta WiFi)

Konfiguracja

5. Otwórz przeglądarkę internetową

6. W pole adresu wpisz: 192.168.1.254

1RRxanA.jpg

7. Zostanie wyświetlona strona domowa routera.

7A. Od razu można zobaczyć czy nasz modem został prawidłowo wykryty

VQYMALn.jpg

8. Wpisz hasło aby się zalogować (domyślnie airlive)

lV8ECBY.jpg

9. Kliknij "Advance Setup" i kliknij "Enter"

TZJWxmt.jpg

10. Z lewego menu wybierz "Network setup"

DMmUsuH.jpg

11. Z zakładki "WAN Interface" wybierz "Wireless WAN"

aeP9fMq.jpg

12. Zakładka "Dial-UP Profile" wybierz "Manual"

BGKAPJ7.jpg

13. Zakładka "Country" wybieramy ostatnie na dole czyli "Others"

KJk1Tk5.jpg

14. Pole "APN" - wpisujemy APN dla naszego operatora

15. Pole "Dialed Number" - najczęściej jest to *99# ale zależne jest to od operatora

16. Pole "Account" i "Password" najczęściej jest puste, w przypadku Orange należy wpisać jedno i drugie "internet"

17. Poniższy obrazek przedstawia prawidłowe dane konfiguracyjne dla operatora Orange.

fCLCEhe.jpg

18. Następnie klikamy "Save" w oknie które wyskoczy klikamy "OK" i następnie "reboot"

19. Urządzenie zostanie zrestartowane.

20. Jeżeli wszystko zostało prawidłowo podane router powinien się połączyć z internetem.

21. Stan połączenia można sprawdzić wchodząc na stronę domową routera pod adresem 192.168.1.254

• Lubię to 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• limak
      Przez limak
      Posiadając urządzenia, którym powierzamy nasze cenne dane powinniśmy również zadbać o ich „kondycję” oraz bezpieczeństwo. Na szczęście nie musi się to wiązać z codziennym ślęczeniem nad logami  System DSM umożliwia przesyłanie wielu różnych powiadomień za pomocą poczty e-mail, SMS-em czy wykorzystując usługę „push”. Ze względu na moje ograniczenia, w tym poradniku opiszę konfigurację powiadomień e-mail oraz „push”.
      W celu ich ustawienia należy przejść do panelu sterowania:

Następnie wybieramy „Powiadomienia”:

Otworzy nam się panel sterowania z ustawieniami Powiadomień. Jako, że dla powiadomień e-mail należy powiązać swoje konto pocztowe z usługą Synology, proponuję założyć osobnego maila specjalnie do tego celu.
      Zaznaczamy opcję „Włącz powiadomienia e-mail” i konfigurujemy usługę:

W polu „Adres e-mail odbiorcy” możemy wprowadzić maksymalnie dwa adresy e-mail (oddzielone średnikiem), na które będą przesyłane powiadomienia. Następnie wybieramy dostawcę usług mailowych: Gmail, Yahoo!, Outlook, QQ bądź niestandardowy serwer SMTP.
      W tym przypadku konfigurację oprę o Gmail, natomiast w przypadku pozostałych trzech wpisujemy adres e-mail oraz hasło do naszej skrzynki pocztowej (najlepiej dedykowanej).
      Klikamy więc „Zaloguj w usłudze Gmail”. Pojawi się okno logowania, gdzie wprowadzamy dane logowania do konta pocztowego.  Gdy pojawi się okno z pytaniem odnośnie zezwolenia usłudze Synology na dostęp do konta Gmail, klikamy zezwól:

Finalnie powinien pojawić się komunikat z informacją „Synology SMTP Notifications przekieruje ważne informacje do….” oraz, że usługa ta została pomyślnie uwierzytelniona.  Na końcu możemy wysłać testowego maila w celu weryfikacji poprawności konfiguracji.
      Aby skonfigurować niestandardowy serwer SMTP należy uzupełnić następujące pola:

W polu „Serwer SMTP” należy wpisać nazwę bądź adres IP serwera SMTP Jeżeli port jest inny niż domyślny, w polu „Port SMTP” trzeba go zmienić W przypadku wymaganego uwierzytelnienia zaznaczamy tę opcję i wprowadzamy Nazwę użytkownika oraz hasło do konta na serwerze e-mail Zaznaczamy opcję „Wymagaj bezpieczne połączenie (SSL/TLS)” o ile serwer ma skonfigurowaną opcję szyfrowania Można dostosować nazwę nadawcy wyświetlaną w wiadomościach e-mail. Wystarczy uzupełnić pole „Imię i nazwisko nadawcy” Tak samo jest w przypadku adresu e-mail nadawcy. Jeżeli pole te pozostanie puste, będzie użyty pierwszy adres e-mail z pola odbiorcy. Udało nam się pomyślnie skonfigurować powiadomienia e-mail, teraz czas na „push”. Ale co to tak właściwie znaczy? Są to tzw. notyfikacje, czyli powiadomienia wyświetlane zazwyczaj w postaci „chmurki” – okienka w przeglądarce, specjalnej aplikacji desktopowej bądź w telefonie.
      DSM umożliwia integrację usługi „push” z przeglądarką Google Chrome (powyżej 35 wersji) i Safari (OS X v 10.9 i nowszych) oraz integrację z aplikacją mobilną Synology DS finder. Należy jednak sprawdzić czy urządzenie Synology NAS ma dostęp do Internetu z wykorzystaniem portu 8089.
      W celu włączenia powiadomień dla Google Chrome należy zaznaczyć  „Włącz wysyłanie powiadomień na urządzenia mobilne”, a następnie kliknij Zastosuj:

Teraz możliwe jest wybranie opcji „Włącz powiadomienia przeglądarki”. Pojawi się okienko pytające o instalację Synology Browser Notification – klikamy „Zainstaluj teraz”:

Teraz przeglądarka Chrome zapyta o zezwolenie instalacji tego rozszerzenia – wybieramy „Dodaj rozszerzenie”:

W prawym górnym rogu pojawi się ikonka rozszerzenia:

A tak wygląda powiadomienie testowe:

Po kliknięciu na okienko powiadomienia, zostaniemy przeniesieni do pełnych informacji zdarzenia.
      Wspominałem wcześniej również o integracji powiadomień z aplikacją DS Finder. Żeby to wykonać, po uruchomieniu tej aplikacji trzeba dodać urządzenie Synology do listy ulubionych w celu sparowania urządzenia mobilnego z Synology NAS.
      Skoro już mamy poprawnie skonfigurowaną usługę powiadomień e-mail oraz push, czas na wybranie zakresu przesyłanych informacji. Poniżej przedstawiam zrzut ekranu z wszystkimi powiadomieniami:

Jak widać możemy wybrać, jakie powiadomienia mają przychodzić w formie e-mail, SMS bądź „push”. Widok ten uporządkujemy za pomocą rozwijalnej listy w prawym górnym rogu:

Powiadomienia można wyświetlić m.in. wg priorytetu. Oznaczone jako „krytyczne” są to informacje bardzo ważne, informujące o zdarzeniach mogących mieć wpływ na działanie urządzenia takie jak anomalia w systemie, zagrożenie bezpieczeństwa, nieaktualny system itd. Informacje te należy traktować priorytetowo. Kolejnym statusem „Informacyjne” obarczone są powiadomienia, które nie wymagają bezpośrednich działań a jedynie informują o zmianie statusu. Sugeruję, aby pierwsze z nich czyli „krytyczne” były przesyłane w formie notyfikacji w przeglądarce bądź urządzeniu mobilnym a informacje na maila – dla zachowania porządku 
      Oprócz tego listę można  pogrupować wg kategorii:
      System – informacje dotyczące błędów/zmian w systemie wewnętrzna pamięć – tyczy się to zdarzeń związanych z pamięcią wewnętrzną kopia zapasowa i przywracanie – również ważna kategoria zawierająca zdarzenia związane z zadaniami tworzenia bądź przywracania kopii zapasowej zasilanie – zdarzenia związane z zasilaniem CMS – informacje o połączeniach/rozłączeniach z hostem CMS (nieprzydatne w przypadku braku postawionego systemu zarządzania treścią) zewnętrzna pamięć –  – tyczy się to zdarzeń związanych z pamięcią zewnętrzną Ostatnią rzeczą, którą należy pamiętać zmienić (jeżeli wcześniej tego nie ustawialiśmy) to Opcje regionalne, żeby powiadomienia były w naszym ojczystym języku:

Treść powiadomień możemy dostosować do własnych potrzeb. Wystarczy zaznaczyć temat powiadomienia a następnie kliknąć „Edytuj wiadomość”:

Treść powiadomień zawiera zmienne zaczynające i kończące się znakiem procentu - %. Zmienne te są skonfigurowane w systemie i w treści wiadomości będą zastąpione odpowiednimi wartościami/informacjami. Jeżeli po modyfikacji wiadomości chcemy przywrócić domyślną treść powiadomienia wystarczy kliknąć „Przywróć domyślne”.
      Jak sami widzicie, warto przysiąść nad konfiguracją powiadomień gdyż zostaniemy natychmiast powiadomieni przez nasze urządzenie Synology NAS nie tylko o nagłych przypadkach ale i innych statusach urządzenia.
    • Michal3434
      Przez Michal3434
      Proszę o pomoc w konfiguracji sieci domowej. Jakiś czas temu, dzięki pomocy tego forum kupiłem router Netgear r7800, głównie ze względu na prędkość jak i zasięg. Jednak ok okazało się, że mam dwie martwe strefy gdzie sygnał nawet 2.4 ghz jest bardzo słaby. Do obu miejsc mam rozciągnięty kabel ethernet. Mam też stare routery, które chce wykorzystać:
      - Asus rt-n66u
      - linksys e4200 ver1 (można wgrać tomato lub ddwrt)
      Tylko jak to wszystko skonfigurowac (AP mode czy bridge czy repeater czy extender) by główna sieć Wi-Fi miała dobry sygnał w całym domu.
    • Crusader39
      Przez Crusader39
      Witam!!

Na początku chciałbym pozdrowić szanowne grono forumowiczów.Mam dylemat w związku z wyborem routera jestem zielony i nie mam za bardzo pojęcia jaki router i kartę sieciową wybrać jak w temacie.Bardzo zależy mi na tym żeby router miał bardzo stabilne łącze po WIFI(dobrze by było żeby router i karta za często się nie zawieszały).Przewertowałem kilkadziesiąt artykułów i testów związanych z routerami oraz odwiedziłem kilkanaście portali i nadal nic nie wiem.Posiadam łącze 30Mbit lecz za parę miesięcy będzie zmiana na 120Mbit więc nie potrzebuje cudów natomiast potrzeba jest stabilnego łącza i jak najmniejszych strat po wifi.Komputer będzie stał jakieś 6-7m od routera przez jedną ściankę regipsową , korzystać będę z gier online, jak i oglądania filmów w sieci.Dużo osób rozpisuje się na temat Asusa RT-AC56U jak i Netgear R6400, który z tych byłby lepszy jeżeli chodzi o stabilność chyba że coś innego zaproponujecie od siebie?.Co do karty sieciowej wifi to tu wcale nie mam pojęcia co wybrać.Proszę o wyrozumiałość i z góry dziękuję wszystkim za pomoc w wyborze optymalnego sprzętu.

Openitforum

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.