Skocz do zawartości
Jabol

Konfiguracja routera N450R do pracy z modemem 3G/4G/LTE

Rekomendowane odpowiedzi

Jabol
Przygotowanie

Karta sim znajdująca się w modemie powinna mieć ZDJĘTE zabezpieczenie kodem PIN

1. Podłącz modem USB do odpowiedniego portu w routerze

2. Podłącz router N450R do prądu

3. Odczekaj około 1 minuty aż router się w pełni uruchomi

4. Połącz router z komputerem/laptopem (pamiętaj by w laptopie była wyłączona karta WiFi)

Konfiguracja

5. Otwórz przeglądarkę internetową

6. W pole adresu wpisz: 192.168.1.254

1RRxanA.jpg

7. Zostanie wyświetlona strona domowa routera.

7A. Od razu można zobaczyć czy nasz modem został prawidłowo wykryty

VQYMALn.jpg

8. Wpisz hasło aby się zalogować (domyślnie airlive)

lV8ECBY.jpg

9. Kliknij "Advance Setup" i kliknij "Enter"

TZJWxmt.jpg

10. Z lewego menu wybierz "Network setup"

DMmUsuH.jpg

11. Z zakładki "WAN Interface" wybierz "Wireless WAN"

aeP9fMq.jpg

12. Zakładka "Dial-UP Profile" wybierz "Manual"

BGKAPJ7.jpg

13. Zakładka "Country" wybieramy ostatnie na dole czyli "Others"

KJk1Tk5.jpg

14. Pole "APN" - wpisujemy APN dla naszego operatora

15. Pole "Dialed Number" - najczęściej jest to *99# ale zależne jest to od operatora

16. Pole "Account" i "Password" najczęściej jest puste, w przypadku Orange należy wpisać jedno i drugie "internet"

17. Poniższy obrazek przedstawia prawidłowe dane konfiguracyjne dla operatora Orange.

fCLCEhe.jpg

18. Następnie klikamy "Save" w oknie które wyskoczy klikamy "OK" i następnie "reboot"

19. Urządzenie zostanie zrestartowane.

20. Jeżeli wszystko zostało prawidłowo podane router powinien się połączyć z internetem.

21. Stan połączenia można sprawdzić wchodząc na stronę domową routera pod adresem 192.168.1.254

• Lubię to 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Johny
      Przez Johny
      Cześć wszystkim. Do wczoraj korzystałem tylko jednego komputera stacjonarnego, który jest podłączony za pomocą kabla do modemu Cisco. Modem ma tylko jedno wyjście na kabel. Internet jest z UPC i jego prędkość to 250mb/s. W przyszłości chcę przejść na 500 mb/S. Komputer służy do grania w gry online i to on jest królem sprzętów w domu  
      Wczoraj doszedł drugi komputer, który będzie służył jako komp do programów typu torrent czy przeglądanie neta. 
      Dlatego szukam jakiegoś sposobu, aby podłączyć drugiego kompa do internetu. Nie jestem ostatnio na bieżąco jeśli chodzi o sprzęty sieciowe. Kiedyś miałem router d-linka i jedyne co na chwilę obecną przychodzi do głowy to kupno nowego routera (tamten padł po 7 latach pracy).
      Proszę Was o doradzenie, który router wziąć w cenie do 300-400zł? Jeśli trzeba więcej wydać to też rozwiążę taka opcję, ale wolałbym jak najmniej wydać. Zależy mi na bezawaryjnosci w sensie, żeby nie rozlaczal i miał jak najniższe opóźnienia na lini modem - router - komp.
      Na wifi mi nie zależy i tak ufam jedynie kablom, a do niego chcę podłączyć tylko dwa kompy. Dochodzi do tego kwestia przesyłania plików między tymi komputerami. Czy spokojnie wystarczy mały pendrive do małych plików w routerze, a do większych przesyłanie przez kable? Czy muszę kupować jakieś dodatkowe rzeczy? 
      Przepraszam za tak może banalne pytania, ale sprzęt sieciowy jest dla mnie czarną magią. Czytałem sporo, ale im więcej czytam tym glupszy się czuję
    • nobik
      Przez nobik
      Witam wszystkich, to mój pierwszy post. Mam pewien dylemat z wyborem routera. Sprzętowo wystarczający byłby dla mnie RT-AC68U, ale jestem skłonny dołożyć do RT2600ac ze względu na dwa czynniki. Chcę zrobić zakup na co najmniej 5 lat, a Asus nie jest już najnowszy, boję się że za jakiś czas nie będzie wspierany, FW synology chyba w tym wypadku jest bardziej przyszłościowy i dostaje szybciej aktualizacje. Druga sprawa to AiProtection kontra SIP. Czy ktoś porównywał bezpośrednio te moduły? Które rozwiązanie jest lepsze w konfiguracji i działaniu? Czy synology zamierza pozostać przy wersji beta i już nie rozwijać tego dodatku?
    • Łukasz Socha
      Przez Łukasz Socha
      A takie pytanko mam...czy sama zmiana routera może wpływać na odczuwanie szybszego działania sieci? Mam wrażenie, ze strony wczytują się szybciej...

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.